PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı gıcırtısı. Yardım

Mreee
23/05/2013, 14:22
Arkadaşlar aracımın arka kapılarında bitmek bilmeyen bi gıcırtı var . inanilmaz sinir ediyo beni.
WD40 spreyden sık geçer dediler.yaptım.ilk anda o gıcırtı daha fazla olmaya başladı sonradan kesildi ama bi süre sonra tekrar başladı. Makine yağı kullan diyen oldu.onu daha denemedim ama sonuç alır mıyım ?
Yada direk servise gidip halledin bunu mu desem ?

biancoangelo
23/05/2013, 14:29
Arka gergiler fabrika çıkışı sorunlu herhangi bir serviste değişmesi gerektiğini iletin. Değiştirirler. Evoların tek kronik sorunu... Ücret isterlerse vermeyin. Zaten istemezler. Bu sorun ayyuka çıktı.

icngz
23/05/2013, 14:29
arac garantili ise kesinlikle servis bence...

ali74
23/05/2013, 14:40
serviste kapı ayarı yaptırmakta fayda var. bir de ara sıra menteşe, kilit ve kapı lastiklerine (fitillerine) silikon sprey sıkmakta fayda var. sesi kesiyor. silikon sprey hem lastiklerin sertleşmesini önlüyor, hem de yağlama özelliği de var. kesinlikle ara ara uygulamınızı tavsiye ederim...

Mreee
23/05/2013, 15:07
Teşekkür ederim arkadaşlar yardım için. Servise uğrayım ben bi.ayni konuyu baska arkadaş acmis oradanda bilgi aldim.konuyu gereksiz acmisim kusura bakmayin

aykut_1914
23/05/2013, 15:17
aracın garantisi devam ediyorsa direk servise gidin gergileri değiştiriyorlar kronik sorun.
Bende zamanında degiştirttim hiç ötmedi bi daha :)

hyzanki
23/05/2013, 15:18
servis direk değiştiriyor. ben aracı aldığım ilk gün servis değiştirdi. kısa süren bir işlem.

ggultekinus
23/05/2013, 16:14
Garantiden servis değiştiriyor, 2 hafta önce benimkiler değişti.

never
23/05/2013, 16:31
Garantiden servis değiştiriyor, 2 hafta önce benimkiler değişti.

+1000
çok berbat bir ses hemen değiştiriyorlar

Punto38
23/05/2013, 16:57
Garanti yoksa?

Golbasi
23/05/2013, 18:26
Aynı sorun bende de vardı,kapı gergilerini serviste GARANTİ KAPSAMI DAHİLİNDE DEĞİŞTİRİYORLAR. Çok kısa bir işlemi var zaten,maksimum 30 dakika.

onur1986
23/05/2013, 18:39
Garanti yoksa?

Garanti yoksa?

ato
23/05/2013, 20:03
Garanti yoksa iki tanesi toplam 140 tl olmasi lazim ben yeni degistirdim

aykut_1914
23/05/2013, 20:13
Garanti yoksa?

garantin yoksa yağlamaya devam dostum bu işler böle :)

ametist
23/05/2013, 22:14
servis garanti olmasa da ücretsiz değiştirebilir.. bir kaç servise telefon edip ya da gidip sorabilirsiniz.

HaYachTs
23/05/2013, 23:34
Garanti yoksa?

Sıvı Gres yağı Würth :)

salihcanbaz
24/05/2013, 09:29
Benimde aynı sorundan kapı gergilerim garantiden değişti. Şimdi de ön sağ kapıdan araba esnediğinde cıt cıt diye rahatsız edici bir ses geliyor. Sizce kapı gergileriyle mi alakalıdır? Ypksa farklı bi sorun mu oluşmuştur?

never
24/05/2013, 11:38
garantin yoksa yağlamaya devam dostum bu işler böle :)

Aykut um yağlarsan daha cok ses cıkıyor inan bana yaptım :)

bebek pudrası iye duydum ya da wd 40 deneyabilirsin

cdogu
24/05/2013, 12:18
Tüketici Hakları Kanunu'na göre kronik sorunlar garanti süresi ile kısıtlanamaz,direk değişimi yapılır. Bkz : Grande Punto'lardaki City sorunu'nun halen ücretsiz değişiminin yapılması.

onurunlu
24/05/2013, 14:37
Kapılar açılırken değilde normal seyir halinde engebeli yollarda arka kapılardan çok gıcırtı geliyor, kronikmidir ?

kovboy
24/05/2013, 15:53
bu sorun pandada da var.garantiden direk değiştiler.

burank16
24/05/2013, 19:45
Arka gergiler fabrika çıkışı sorunlu herhangi bir serviste değişmesi gerektiğini iletin. Değiştirirler. Evoların tek kronik sorunu... Ücret isterlerse vermeyin. Zaten istemezler. Bu sorun ayyuka çıktı.

Arkadaşımızın dediği gibi kronik sorun ve garanti kapsamında direkt değiştiriyorlar,aracınız garanti kapsamında değil ise bu sorunun kronik sorun olduğu konusunda bastırıp ikna edebilirseniz yine ücretsiz değiştirebilirsiniz.Yağlamaya gelince bu araçlarda kullanılan gergi kollarının yağlanma yapılması gibi bir özelliği yok,bunu söyleyen yetkili servis ve benim aracınkileri direkt iyileştirilmiş dedikleri gergi kolları ile değiştirildi,yağlama yapmanız sorununuzu çözmeyecektir,servise gidin.Ayrıca bu araçların kronik tek sorunu bu değildir birde arka stop buğulanma sorunu vardır.Benim aracın 2 sefer garantiden yenisi ile değiştiği halde,hatta bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarında değiştirilmesine rağmen halen olmaktadır daha dün servise gittiğimde bu sorunun devam ettiğini söylediğimde FIAT Genel Merkez değişime izin vermemiş bu stopların parklar yanıkken 20dk sonramı ne içinde buğu kalmıyormuş böyle bir özelliği falan varmış dediler.Bunları servis söyledi bana,deneyip göreceğiz.Aslında bu stoplar KOÇ firmasına ait olan Magneti Marelli Fab. üretiliyor ve hatalı ürettiklerini kabul etmemekte ısrarcılar,bu sebepleri sunuyorlar.Hatta bazı arkadaşlara İtalyadan iyileştirilmiş stop getirtip değiştireceğiz denildi,onlarda da sorun çıktı(tabi italyadan geldiyseler)kimi servis iyileştirilmiş stop yok diye cevap veriyordu şimdi sorunu çözemediklerinden böyle bir açıklama ile geçiştiriyorlar Akıl var mantık var bir far veya stop lambasının içi buğu yaparmı?Kandırmaya çalışıyorlar akıllarınca.Asıl sorunları yaratan FIAT Genel Merkez, sorunların arkasında durmaması yoksa çoğu servis elinden geleni yapıyor bazıları hariç tabiki onalar Genel Merkezden daha kötü.Bence, hatalı parçalar kendilerine ait yan sanayi üretimi ise değiştirmemek için elinden geleni yapıyor Fıat.Servise gidip değiştirin gergi kollarını derim.

icngz
24/05/2013, 20:17
Benimde aynı sorundan kapı gergilerim garantiden değişti. Şimdi de ön sağ kapıdan araba esnediğinde cıt cıt diye rahatsız edici bir ses geliyor. Sizce kapı gergileriyle mi alakalıdır? Ypksa farklı bi sorun mu oluşmuştur?

Aynı durum bende de oldu. sağ çamurluğun orada vida gevşemiş dediler yaptılar düzelmişti...

salihcanbaz
25/05/2013, 13:39
bendeki ses ya kapı içinden yada ön sağ camdan geliyor..

ilyas87
25/05/2013, 13:50
bugün serviste garantiden gıcırtı kapan geri değişti. sonra seyahat halindem ses gelen yerler yağlandı.. Servis hallediyor... deha oto halletti benim işi..

byspayn
25/05/2013, 14:00
Geçmiş olsun sorunun çözülmesi sevindirici. İyi günlerde kullanın...

salih1905
28/05/2013, 13:17
bugün serviste garantiden gıcırtı kapan geri değişti. sonra seyahat halindem ses gelen yerler yağlandı.. Servis hallediyor... deha oto halletti benim işi..

Bendede var aynı sorun ancak garantim biteli 10 gün oluyor yaparlar mı acaba

mustafa45
28/05/2013, 13:26
benim 6 ıncı degiştirişim .en son geliştirilmiş modeli üretti fiat onları kullanıyorum garantiden degiştirdiler sorun çözüldü

Mreee
04/06/2013, 18:51
Bugün için servisten randevu almıştım ve sabah servise damladım hemen . bıraktım aracı öğlene hazır olmuştu.
Araçta leş gibiydi bide güzel yıkanmış.eline koluna sağlık yıkayanında :)
Böylelikle kurtuldum o berbat gıcırtıdan :D

rainmaker
10/06/2013, 23:13
würth gres yagı sürün kesiliyor fakat arabasını cok yıkayan arkadaslar yine kısa bir süre sonra ses baslıyor bende arabayı yıkafıgımda oraları sadece silmekle yetiniyorum uzun süredir de bi sıkıntı cıkmadı

comanchee
14/06/2013, 01:30
vallahi würth felan hikaye özellikle par halinde güneşte kaldımı han kapısı gibi ötüyor.bende videoya çekip 12 haziranda deha otoya gittim.videoya gerek kalmadı giderken 20 dk güneş altında park edip bekledim.deneme için açtım öyle bir ses çıktıki....hemen servise gidip kapıyı 1 kere açtım ve sesi duyunca sorgusuz değiştiler.

blackhawk
14/06/2013, 16:17
dostlar sorunlu gergi yayları Linea yayları ile garantiden değiştiriliyor.Bahtsız bedevi ben ön kapılarda gıcırdamaya başladı.bakımda önler de değişecek.
:)

evodrift
18/06/2013, 21:26
bende de aynı sorun vardı bakıma gittiğimde söyledim yağlamışlar tekrar ses gelirse gelin garanti kapsamında ücretsiz değiştiricez dediler henüz gidemedim daha