PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konut kredisi yapılandırmak isteyenlere fırsat..

delta0o
17/05/2013, 16:24
arkadaşlar Akbank ta soyle bir kampanya varmış.yapılandırmak isteyenler için yararlı olabilir.Ben yapıcam 6-7 bin karım olucak ve vadem aynı taksit tutarıyla 1,5 sene azalıcak.
Not:kredinizin Akbank'ta olmaması gerekiyormuş.
Potansiyel Konut Kredisi Alıcıları Kampanyası!
Başka bankada konut kredisi olan potansiyel konut kredisi müşterilerinin yeni kredi ve borç transferi kredileri için geçerlidir.

Kampanya Koşulları:
Faiz oranları:
12-120 ay: %0,67
Dosya Masrafı: 0 TL
Ekspertiz Ücreti: 0 TL
İpotek Tesisi Ücreti: 0 TL

Kampanya Bitiş Tarihi: 31/05/2013

Alltaki linkten de hesaplama yapıp farkı gorerbılırsınız.

Kredi Yeniden Yapılandırma, Refinansman, Yeniden Finansman, Hesaplama ? Enuygun.com (https://www.enuygun.com/kredi/yeniden-yapilandirma-refinansman/)

CAN264
17/05/2013, 16:28
paylaşım için teşekkürler bende bugun gidip birebir görüştüm gayet mantıklı bir kampanya fakat diger bankaya olan borcu kapatırken %2 erken ödeme cezası ve ipotek fek masrafı alıyorlarmış

delta0o
17/05/2013, 16:29
paylaşım için teşekkürler bende bugun gidip birebir görüştüm gayet mantıklı bir kampanya fakat diger bankaya olan borcu kapatırken %2 erken ödeme cezası ve ipotek fek masrafı alıyorlarmış
Evet bundan kaçamıyosun.kalan anapara üzerinden %2 + 300 ipotek masrafı(bankaya göre değişiklik gösterebilir)

CAN264
17/05/2013, 16:34
Evet bundan kaçamıyosun.kalan anapara üzerinden %2 + 300 ipotek masrafı(bankaya göre değişiklik gösterebilir)

yapılan hesaplara göre değerlendirilmesi gereken bir kampanya

celenlee
17/05/2013, 17:17
Mart ayında yapılandırma yapıp şimdiye kıyasla 2000TL zarar etmişim :p
Keşke biraz daha bekleseymişim. Hatta daha da düşecek bu faizler acaba biraz daha beklenmeli mi??

72AY 0,93'den başlayan kredimi 6ay ödedikten sonra, 60Ay 0,75'e geçtim.

Acaba şimdi 60Ay için daha düşük oran verirler mi dersiniz?

erenemre
17/05/2013, 18:57
faizin her türlüsü haram en iyisi ya birikim yapacaksın yada aileden birisinden borç alıp o şekilde ödeyeceksin bankalar tam bir pislik hepsi

SteinGP
17/05/2013, 19:06
Emre bey uzmanlık alanınız nedir bilmiyorum ama paranın annüite değeri üzerinden hesaplanan faiz haram olmaz paranın o günkü değerine göre tahmini olarak hesaplanır. Eğerki bu değerden fahiş olarak yüksekse o zaman haram mevzuu olabilir. Ayda bin lira biriktirseniz şimdi 120 bine alacağınız evi 10 yıl sonra 120 bine alabilir misiniz? Evet bankalar soyguncu ama bir şeyin dinen doğruluğunu sorgulamadan önce hesaplanış mantığını bilmemiz gerekir. Faizsiz bankacılık diye gezen bankalar üstüne %5 vs. Kar payı koyup evi size satıyor. Faizden ne farkı var bunun? Ser piyasa olduğu müddetçe faiz olcaktır.

Send from my Samsung Galaxy S3 using 2

Honor COOPER
17/05/2013, 19:55
Emre bey uzmanlık alanınız nedir bilmiyorum ama paranın annüite değeri üzerinden hesaplanan faiz haram olmaz paranın o günkü değerine göre tahmini olarak hesaplanır. Eğerki bu değerden fahiş olarak yüksekse o zaman haram mevzuu olabilir. Ayda bin lira biriktirseniz şimdi 120 bine alacağınız evi 10 yıl sonra 120 bine alabilir misiniz? Evet bankalar soyguncu ama bir şeyin dinen doğruluğunu sorgulamadan önce hesaplanış mantığını bilmemiz gerekir. Faizsiz bankacılık diye gezen bankalar üstüne %5 vs. Kar payı koyup evi size satıyor. Faizden ne farkı var bunun? Ser piyasa olduğu müddetçe faiz olcaktır.

+%51

erenemre
17/05/2013, 19:57

haklısınızda yine ben korkuyorum bu faiz işlerinden özellikle krediden aracı Allah a şükür birikim yaparak kredisiz almıştım ev almaya kalksam birikimle çok zor iş ama yinede krediye bulaşmak istemiyorum sadece dini yönden değil kredi nedense bana hep riskli gelmiştir tabi benim düşüncem yoksa faiz konularında çok anlamam ama diyanette faizin her türlüsü haramdır diye konuyu kapatıyor şuan kenardaki paramda altın hesabında tabi onunda ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır ama hem düşüyor hem çıkıyor yani emeksiz kazanç yok en azından benim mantığıma birazdaha uygun oluyor

SteinGP
17/05/2013, 20:28
haklısınızda yine ben korkuyorum bu faiz işlerinden özellikle krediden aracı Allah a şükür birikim yaparak kredisiz almıştım ev almaya kalksam birikimle çok zor iş ama yinede krediye bulaşmak istemiyorum sadece dini yönden değil kredi nedense bana hep riskli gelmiştir tabi benim düşüncem yoksa faiz konularında çok anlamam ama diyanette faizin her türlüsü haramdır diye konuyu kapatıyor şuan kenardaki paramda altın hesabında tabi onunda ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır ama hem düşüyor hem çıkıyor yani emeksiz kazanç yok en azından benim mantığıma birazdaha uygun oluyor

Yani bana göre bu işte ince bir çizgi var. Faize attığınız parayı nasıl kazandığınız daha önemli. O haramsa zaten diyecek bişey yok :) Ama dediğim gibi ser piyasada paranızın değerini bir şekilde korumak zorundasınız. Eminimki bütün parayı faize atıp evde çanak büyütmek doğru değildir ama, birikiminizi doğru değerlendirmek önemli. Ev alıp kiraya verseniz bu sefer yine paradan para kazanacaksınız :) Faiz ve faizcilik ayrı şeyler siz şimdi kalkıp birine silah çekip bana olan 10 lira borcun 20 lira oldu derseniz haram olan budur zaten faiz bunun için yasaklanmıştır. Arada ince bir fark var :)

aykut_1914
17/05/2013, 20:37
e iyi haramsa yakında kalkar bankalardan faiz

SteinGP
17/05/2013, 21:01
e iyi haramsa yakında kalkar bankalardan faiz

Merhaba realizim :)

aykut_1914
17/05/2013, 21:30
harammış:D

SteinGP
17/05/2013, 21:37
Okuyunuz beyim şenliklerde gezerek olmaz :)

delta0o
17/05/2013, 22:15
Beyler konu gitmis nerelere.herkesin bildigi kendine olsun ona gore yasasin.

celenlee
17/05/2013, 22:36
Mart ayında yapılandırma yapıp şimdiye kıyasla 2000TL zarar etmişim :p
Keşke biraz daha bekleseymişim. Hatta daha da düşecek bu faizler acaba biraz daha beklenmeli mi??

72AY 0,93'den başlayan kredimi 6ay ödedikten sonra, 60Ay 0,75'e geçtim.

Acaba şimdi 60Ay için daha düşük oran verirler mi dersiniz?

Kampanya olduğu için, oranda hiçbir değişiklik yapmıyorlar.
Elinde kredisi olan ve halan ödemekte olan bir kişi için uygun bir fırsat gibi gözüküyor.

tayfux
17/05/2013, 22:42
yalnız birşey diyeceğim kampanya ek teminatlı bir kampanya yani 2. bir mülk göstermeniz lazım ipotek için..

acRep
18/05/2013, 01:53
yalnız birşey diyeceğim kampanya ek teminatlı bir kampanya yani 2. bir mülk göstermeniz lazım ipotek için..

Hocam başka bir evimiz olması gerekiyo yapılandırma için yada arsa , arazi öylemii :rolleyes2:

pdr42
18/05/2013, 07:15
Paylaşım için teşekkürler. Fakat kısa vadeler icin bunun bir faydası yok sanırım. 0,72 ile 40 ay cekmistim. 35 ay ödedim hesaplama yaptıgımda başa baş gibi birşey var:)

interlaced
18/05/2013, 10:10
Paylaşım için teşekkürler. Bir süredir takip ediyordum ben de düşüş trendini. Bana 8bin tl maliyet düşüşü olarak yansıyor ilk hesaplarıma göre. Yani sabit ödeme ile takvimi 6 ay geriye çekiyor. Ödemeyi bir miktar arttırabilirim aslında ama sanırım yüz yüze görüşmek gerekli banka ile. 6 ay çok heyecan vermiyor, önümde daha 8 yılım var. Şöyle bir buçuk yıl kadar bir avantaj sağlamalı ki, tadından yenmez o zaman. Yalnız tek anlamadığım, mortgage mülkü ipotek eder ki buradan edinilen teminat borçlanılacak rakamın %40 kadar üzerinde benim için. Neden ayrı bir teminat ihtiyacı duysunlar ki? Bu mortgage değil, tüketici kredisi o zaman.

cnykrdnz
18/05/2013, 10:39
akbankın yaptığı kampanya gerçekten güzel fakat buna başvurmadan şuanda kredinizin olduğu bankadan da bir güncelleme isteyin %0,70 gibi oranlara düşerlerse sizin için hemen hemen aynı faydaya gelir durum (çünkü %2 erken kapama ücreti ve ipotek fek masrafını 0,67% üzerine eklerseniz aynı oranlara gelir) 5 yıl üzeri vadesi olanlar için düşünebilir. Ha artı olarak faizler düşme eğiliminde olduğundan faiz oranları 2013 içinde %0,60 lara da gelebilir.

celenlee
18/05/2013, 14:23
akbankın yaptığı kampanya gerçekten güzel fakat buna başvurmadan şuanda kredinizin olduğu bankadan da bir güncelleme isteyin %0,70 gibi oranlara düşerlerse sizin için hemen hemen aynı faydaya gelir durum (çünkü %2 erken kapama ücreti ve ipotek fek masrafını 0,67% üzerine eklerseniz aynı oranlara gelir) 5 yıl üzeri vadesi olanlar için düşünebilir. Ha artı olarak faizler düşme eğiliminde olduğundan faiz oranları 2013 içinde %0,60 lara da gelebilir.

Kendi bankamızda %2kapatma masrafını almadan yapılandırma yapmıyor.
Bunu nereye şikayet etmeliyiz acaba?

İşlemleri yaptıktan sonra dava edebiliyoruz ama bence önemli olan ödemeyi yapmadan kredimizi yapılandırabilmenin yolunu bulmak..

delta0o
19/05/2013, 10:51
Farklı iki şubesiylede görüştüm böyle bişey duymadım.nerden duydunuz.

Paylaşım için teşekkürler. Fakat kısa vadeler icin bunun bir faydası yok sanırım. 0,72 ile 40 ay cekmistim. 35 ay ödedim hesaplama yaptıgımda başa baş gibi birşey var:)
Kısa vadeler için avantaj sağlamaz.

Paylaşım için teşekkürler. Bir süredir takip ediyordum ben de düşüş trendini. Bana 8bin tl maliyet düşüşü olarak yansıyor ilk hesaplarıma göre. Yani sabit ödeme ile takvimi 6 ay geriye çekiyor. Ödemeyi bir miktar arttırabilirim aslında ama sanırım yüz yüze görüşmek gerekli banka ile. 6 ay çok heyecan vermiyor, önümde daha 8 yılım var. Şöyle bir buçuk yıl kadar bir avantaj sağlamalı ki, tadından yenmez o zaman. Yalnız tek anlamadığım, mortgage mülkü ipotek eder ki buradan edinilen teminat borçlanılacak rakamın %40 kadar üzerinde benim için. Neden ayrı bir teminat ihtiyacı duysunlar ki? Bu mortgage değil, tüketici kredisi o zaman.
kendi bankanızlada görüşüp pazarlık yapabılırsınız.kıyaslama yapın.her bankada %2 kapama cezasından kacamıyorsunuz buna artı ipotek ve diğer masraflar çıkartılıyor.ödemeyi biraz arttırabilirsiniz daha karlı olacaktır.

delta0o
19/05/2013, 10:53
Kendi bankamızda %2kapatma masrafını almadan yapılandırma yapmıyor.
Bunu nereye şikayet etmeliyiz acaba?

İşlemleri yaptıktan sonra dava edebiliyoruz ama bence önemli olan ödemeyi yapmadan kredimizi yapılandırabilmenin yolunu bulmak..
kapama cezası sözleşmede yer aldığı için yargı yoluyla bile alan yoktur.bunun yanında baska masraflar olursa onları iade eden bankalar var.

tayfux
19/05/2013, 11:07
Farklı iki şubesiylede görüştüm böyle bişey duymadım.nerden duydunuz.

hocam siz buraya yazdıktan sonra hemen açtım siteyi biraz da araştırdım açıklamalarda böyle bir madde gördüm..