PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dynamic ile active arasında kararsızım

caglar1914
14/05/2013, 01:13
Formu 1 haftadır takip ediyorum artık kendime göre 20 22 bin arası bütçe çıkardım formda okuduğum kadarıyla grande punto 1.3 dynamic daha dolu bir araç fakat izmirde yaşadığım için sahibinden araştırdığım kadarıyla çok az bu araçtan var active ise oldukça fazla ve daha uygun fiyatlarda yani dynamic alamazsam pişman olurmuyum yoksa activeninde dynamic e göre artıları varmı cevaplarınızı bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu arada aradığım aracın yılı 2007 yada 2008 olmalı :)

brembo1
14/05/2013, 08:06
Actıve gp puntonun başlangıç paketidir abs elektirikli ön camlar elektirikli aynalar ,analog kilima o.p dınamıc donanımda ise dijital klima abs 3 satır yolbilgisayarı ekektirikli gövdevrengi aynalar ve kapı kolları sisfarları alımınyum alaşımlı jantlar vss üretildiği yıla göre bu saydıklarım +- degişebilir tabi ama dınamıc almanı tavsiye ederim

tyilgin
14/05/2013, 08:30
Niçin sadece izmir ile sınırlı kalıyorsunuz ki, ben aracımı 1200km uzaktan aldım ?

delta0o
14/05/2013, 09:08
dynamic alman daha mantıklı 'brembo1' farklarını zaten soylemiş buna ek +2 airbag ilave et.satarken de dynamic sana avantaj sağlıcaktır.

10ursbf
14/05/2013, 09:15
Ben de dynamic almanı tavsiye ederim. Özellikle alaşımlı jant ve gövde rengi kapı kolları aracı farklı gösteriyor.
+2 airbag meselesi de önemli. Bir de dijital klima daha şık bir görüntüye sahip. Kullanım açısından bence çok fark yok. Çift bölgeli özelliğini pek kullanmadım bile.
Ancak elimden her iş gelir ben uğraşır yaparım diyorsan active alıp arabanı kendin geliştirebilirsin. Bazı arkadaşlar için böylesi daha eğlenceli olabilir.

Mesela aracına sonradan sis farı, alaşımlı jant, bagaj aydınlatması yapan çokça arkadaşımız da var..

fatihhhh
14/05/2013, 10:06
dijital klimanın şöyle büyük bir avantajı var. :D
çift bölgeli dir.
yani sağda oturan kişi ile solda oturan kişi arasında 7 dereceye kadar farklı ısıya ayarlanabiliyor.
yada cam mı? gövde mi? ayak mı? isteyen istediği yere ayarlıyor.
yolcu yada sürücü farklı ısıya ve yönlendiremeye ayarlıyor ve münakaşa etmekten kurtarıyor.
çok ciddiyim, münakaşaları engelliyor. :D
bir de araç fan hızını felan kendi ayarlıyor,aklın-gözün klimada olmuyor.
yukardaki özellikler yüzünden bundan sonraki araçlarımı daaima otomatik klima olacak.
birde arka koltuğun asimetrik yatması çok ama çok önemli idi.
bu sayede yük-yolcu durumuna göre değişiklikler yaparak sıkıntılardan kurtulduğum çok oldu.3 kişi ve çok eşya olduğunda asimetrik katlarım, hem yolcumu, hemde yükümü kolaylıkla taşırım. çok ama çok kullandım bu özelliği.
arka koltuğun asimetrik katlanması çok ama çok önemli.
dinamikte kapı kolları ve yan aynaların gövde rengindedir. çok önemli değil bence.
direksiyondan kumanda activelerde de varmıydı hatırlayamadım ama çok önemli değil bence.
sis farını, ben, 2007 den bu yana toplasan 10 kez açmışımdır belki. ama güvenlik donanımı olduğu için önemli saylmalı.(bu arada sis farını süs farı olarak kullanan görgüsüzleri kınıyorum)
ben zamanında(2007) sıfır alırken, donanımı kıyasladığımda dinamikte karar kılmıştım, tavsiye ederim.

EMK
14/05/2013, 10:18
dijital klimanın şöyle büyük bir avantajı var. :D
çift bölgeli dir.
yani sağda oturan kişi ile solda oturan kişi arasında 7 dereceye kadar farklı ısıya ayarlanabiliyor.
yada cam mı? gövde mi? ayak mı? isteyen istediği yere ayarlıyor.
yolcu yada sürücü farklı ısıya ve yönlendiremeye ayarlıyor ve münakaşa etmekten kurtarıyor.
çok ciddiyim, münakaşaları engelliyor. :D
bir de araç fan hızını felan kendi ayarlıyor,aklın-gözün klimada olmuyor.
yukardaki özellikler yüzünden bundan sonraki araçlarımı daaima otomatik klima olacak.
birde arka koltuğun asimetrik yatması çok ama çok önemli idi.
bu sayede yük-yolcu durumuna göre değişiklikler yaparak sıkıntılardan kurtulduğum çok oldu.3 kişi ve çok eşya olduğunda asimetrik katlarım, hem yolcumu, hemde yükümü kolaylıkla taşırım. çok ama çok kullandım bu özelliği.
arka koltuğun asimetrik katlanması çok ama çok önemli.
dinamikte kapı kolları ve yan aynaların gövde rengindedir. çok önemli değil bence.
direksiyondan kumanda activelerde de varmıydı hatırlayamadım ama çok önemli değil bence.
sis farını, ben, 2007 den bu yana toplasan 10 kez açmışımdır belki. ama güvenlik donanımı olduğu için önemli saylmalı.(bu arada sis farını süs farı olarak kullanan görgüsüzleri kınıyorum)
ben zamanında(2007) sıfır alırken, donanımı kıyasladığımda dinamikte karar kılmıştım, tavsiye ederim.

hocam anlaşılan senin için birçok özellik önemli değil,kendinde yazmışsın zaten..bu 2 model arasında araç alım yapıcağın veya satıcağın zaman farkı bariz görürsün..diğer konuya gelince senin kullanmıyor olman aracın özelliklerini yok saymaz yada görmezden getirtmez..şuda varki elini uzatıp teyp tuşu arıcağına direksiyondan kumanda dikkat dağılmasını % 1,000,000 azaltır..araçları karalamasak iyi olur,saygılar..

brembo1
14/05/2013, 10:38
Ben sislerim acıyorum görgüsüzümde. Sanane bundan....
Sis farı yakıyorum diye bana görgüsüz dicek olan önce kendine bakıcak gerekirse cezamıda öderim ama sis farım yanık gezerim mutlu oluyorum çünkiii.

fotobelit
14/05/2013, 10:41
Ne istediğini bağlı..Ben sakin kulanırım,hıza gerek yok..Analog klimada benim işimi görür.Deri direksiyon simidi ve vites topuzu olması önemli değil.parçaları daha ucuz olsun,diyorsanız Active,bu seçenekler size uymuyorsa Dinamic..

tayfux
14/05/2013, 11:25
hocam paran varsa kesinlikle donanımlı olan dynamic al..

arenas
14/05/2013, 11:41
ben active aldim çok pişmanım,keşke dynamic alsaydim.active aracı dynamic yapmak çok masraflı bazı ozellikler imkansiz hatta (dijital klima gibi)..

By_J
14/05/2013, 12:12
Bende aracımı alırken çok tereddütte kalmıştım active mi dynamic mi diye kısıtlı param vardı çünkü dynamic aldım. Sonra satıcı 750 farkla skydome olanı verim sana demişti ama 2 ay beklersin. Ben istememiştim şuanda çok pişmanım mesela :frusty00: ne alırsan al Allah kaza bela vermesin yolunu açık etsin şimdiden hayırlı olsun.

dandun
14/05/2013, 13:56
donanıım iyidir her zaman ama gel görki benimkide aktive :(

tayfux
14/05/2013, 14:43
astra alırken bayiye sormuştum sunroof lu araç var mı diye eğer olur getirtiriz gibi şeyler deseydi 2-3 ay beklemeye bile razıydım..özellik iyidir..

lektonstar17
14/05/2013, 15:47
Formu 1 haftadır takip ediyorum artık kendime göre 20 22 bin arası bütçe çıkardım formda okuduğum kadarıyla grande punto 1.3 dynamic daha dolu bir araç fakat izmirde yaşadığım için sahibinden araştırdığım kadarıyla çok az bu araçtan var active ise oldukça fazla ve daha uygun fiyatlarda yani dynamic alamazsam pişman olurmuyum yoksa activeninde dynamic e göre artıları varmı cevaplarınızı bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu arada aradığım aracın yılı 2007 yada 2008 olmalı :)

Eğer imkanınız varsa alabileceğiniz en dolu aracı alın. Eğer boş bir araç alırsanız, emin olun 1-2 ay sonra keşkelere başlayacak. Ben artık sıfırı tükettiğim için skydome ekletemedim ama şimdi keşke onu da alabilseydim diyorum. Araç için civar illere de bakabilirsiniz.Kendinizi tek ille sınırlamayın.Bu yazdıklarıma kulak verin, sonra kafanızı vurmayın.

dexter
14/05/2013, 16:04
direksiyondan kumandalı teybimiz var ama aktive arabamız..

ahmet4646
14/05/2013, 17:19
direksiyondan kumandalı teybimiz var ama aktive arabamız..

şükredin vw golf te C sınıfı bir aracın baz donanımında yok sizinki iyi yine.

donanım konusundada bencede biraz daha araştırıp dynamic alın hatta emotion bile olabilir.sadece izmirle kısıtlı kalmayın biraz yakın şehirlerdende bakın bence.

reddragon
14/05/2013, 19:44
Dynamic candır. Hele ki Puto evo dynamicleri gayet fulldür. Zamanında evo dynamic almak için tam 4 bin Lira fazla vermem gerekiyordu. Benim active 'yi bile 2 bin lira kadar kredi çekerek almıştım...
Şu anda pişman mıyım ? Aslında evet uzuun yıllar kullanmayı düşündüğüm bu aracı full almak isterdim. İsofix yok, bagaj lambası yoki hız sabitleyici yok, kapı tutamaçı yok,hava yastığı az vs vs ...
Fakat biraz daha para olsa Punto yerine C sınıfı alsaydım diye yine pişman olabilirdim sonuçta bagaj ufak, araç oturaklı değil vs vs....
Sonuç olarak uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız ya da kelepir denk gelirse full almaya bakınız. Fakat bütçeniz yeterli değil. Neticede bu tür araçları bütçesi yeterli olmayanlar alıyor.

caglar1914
15/05/2013, 03:40
Konuyu okuyup yardımcı olmak isteyen herkese çok teşekkür ederim malum öğrenciyim ilk aracım olucak internet sitesinden 21.000 tl ye 2009 grande punto active 1.3 dizel buldum 106.000 km de dynamic 2007 bu paraya olsa razıyım ama 22 23 bin tl ye kadar araç bakmama rağmen dynamic modeller ya tek kapı yada galeriden seçenekleri mevcut sahibinden güzel bir araç bulamadım sanırım bulduklarımda şanssızlığa ya 2006 yada 2009 ve üzeri sanırım biraz şansım yok ama 21.000 tl ye 2009 araç ta cazip geliyor çok kararsız kaldım yazın fiyatların artmasıda malum dynamic hayal olmaz inş

reddragon
15/05/2013, 17:56
Konuyu okuyup yardımcı olmak isteyen herkese çok teşekkür ederim malum öğrenciyim ilk aracım olucak internet sitesinden 21.000 tl ye 2009 grande punto active 1.3 dizel buldum 106.000 km de dynamic 2007 bu paraya olsa razıyım ama 22 23 bin tl ye kadar araç bakmama rağmen dynamic modeller ya tek kapı yada galeriden seçenekleri mevcut sahibinden güzel bir araç bulamadım sanırım bulduklarımda şanssızlığa ya 2006 yada 2009 ve üzeri sanırım biraz şansım yok ama 21.000 tl ye 2009 araç ta cazip geliyor çok kararsız kaldım yazın fiyatların artmasıda malum dynamic hayal olmaz inş
Keşke öğrenci olduğunu baştan söyleseydin. Active al gitsin öğrenci adam çok bile. Hatta en iyisi akbil diyebilirim :) Biz öğrenciliği akbille bitirdik.
Aracın kaskosuduri vergisidir, sigortasıdır.... hesabını iyi yap

aykut_1914
15/05/2013, 19:26
Vay vay bir tane daha "1914" gelmiş :)

Selamlar renkdaş.

Bütçe varsa dynamic almanı tavsiye ederim tabiki forumdaşlarda yazmış fazlası var active den. Ama ben active evo kullanıcısıyım gayet memnunum :) hatta evo larda active de ki avantaj, içerden bagajı açabiliyorum dynamicler açamıyor :)

caglar1914
16/05/2013, 05:17
Vay vay bir tane daha "1914" gelmiş :)

Selamlar renkdaş.

Bütçe varsa dynamic almanı tavsiye ederim tabiki forumdaşlarda yazmış fazlası var active den. Ama ben active evo kullanıcısıyım gayet memnunum :) hatta evo larda active de ki avantaj, içerden bagajı açabiliyorum dynamicler açamıyor :)

Selam renkdaş kapalının sağındayım ben her zaman :) Active de karar verdim bana yeterde artar bile :)

caglar1914
16/05/2013, 05:20
Keşke öğrenci olduğunu baştan söyleseydin. Active al gitsin öğrenci adam çok bile. Hatta en iyisi akbil diyebilirim :) Biz öğrenciliği akbille bitirdik.
Aracın kaskosuduri vergisidir, sigortasıdır.... hesabını iyi yap

Evet öğrenciyim okulumla evim arası 8 km olduğu için toplu taşımayla aynı paraya gidip gelicem bu yüzden makul görebilirsiniz beni :D Bu arada haklısınız active yeterde artar bile bana ileride daha yeni güzel bir araç alırım belki kendi paramla :)

aykut_1914
16/05/2013, 10:24
Selam renkdaş kapalının sağındayım ben her zaman :) Active de karar verdim bana yeterde artar bile :)

Kapalı sağdayım bende tanıyoruzdur birbirimizi o zaman, istediğin her konuda yardımcı olurum hiç çekinme :) almadan aracını ustaya gösteririz o onay verirse alırız, siyah beyaz kefilimizdir :)

holigan
16/05/2013, 10:26
Dynamic kullandım bende.Çok memnundum.

caglar1914
19/05/2013, 18:46
Fiat grande punto active 2008 model almış bulunmaktayım teşekkürler yardımcı olan herkese :)

10ursbf
19/05/2013, 19:15
Fiat grande punto active 2008 model almış bulunmaktayım teşekkürler yardımcı olan herkese :)

Hayırlı olsun, kazasız belasız...