PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Led aydınlatma kırmızı-beyaz

GURURGP
13/05/2013, 14:40
Mrb arkadaşlar...grande punto nun turuncu kırmızı renk dağılımını beğenmediğimden ve araca eski model araç havası verip iç görünümü zayıf gösterdiğinden değiştirip kırmızı-beyaz yapmak istiyordum...yapabilir miyim diye düşünürken forum sitesinde yapanları ve yorumları okumaya başladım..

İşim elektronik olduğundan led lehimlemek benim için işin en kolayı olucağını düşündüm.daha önce yapan tecrübeli arkadaşların paylaştığı resimler ve anlatımlarla bende yapmaya başladım..ilk önce cam otomatikleri ve oto.aynaları yaptım..sonra sırasıyla menü-sis grubu,teyp,4' lü flaşör grubu ve son olarak da göstergeleri yaptım..geriye manuel klima ve direksiyon kaldı onları da zamanım olduğunda yapıcam..

Şuan ki görüntü beni arabaya tekrar aşık etti gerçekten...renk seçme konusunda kararsızsanız kesinlikle kırmızı-beyaz derim..çünkü çok güncel oluyor..resimleri paylaşıcam...fakat yapım aşamasında heyecandan çekmeyi unuttuğum fotoğraflar da var onları da eğer isteyen olursa tarif edebilirim..

GURURGP
13/05/2013, 15:31
Resimleri paylaşıyorum arkadaşlar

GURURGP
13/05/2013, 15:36
Paylaşmaya devam...

GURURGP
13/05/2013, 15:45
Devam ediyoruz...

GURURGP
13/05/2013, 15:50
Göstergeye devam..

GURURGP
13/05/2013, 15:54
Son resimler arkadaşlar...

10ursbf
13/05/2013, 16:05
Bence gayet güzel olmuş, elinize sağlık.
Bide benzin al arkadaş arabaya 56 km nedir :) :)

cihankardes
13/05/2013, 16:22
süper olmuş usta.

ahmet4646
13/05/2013, 16:48
Ellerinize sağlık hocam çok güzel olmuş kullandığınız ledler nedir öğrenebilirmiyim.

GURURGP
13/05/2013, 17:33
Bence gayet güzel olmuş, elinize sağlık.
Bide benzin al arkadaş arabaya 56 km nedir :) :)

Teşekkürler..
Gün içinde gezip eve döndüğümde çektiğim için bitti :))

GURURGP
13/05/2013, 17:33
Teşekkürler arkadaşlar...Darısı başınıza :)

ferdigokhan
13/05/2013, 17:36
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş =)

GURURGP
13/05/2013, 17:37
Ellerinize sağlık hocam çok güzel olmuş kullandığınız ledler nedir öğrenebilirmiyim.

Bence en güzeli beyaz-kırmızı kesinlikle tavsiye ederim kendim yaptım...

*Göstergelere ibreler için herbiri için 1 adet, taban için 2 şer adet hız ve devir saatine, 1 er tane de hararet ile yakıt için gerekiyor..Led tanımı= 1210 kılıflı smd led.

*Yol bilgisayarının altında yine 4 tane gerekiyor..Led tanımı= 1210 kılıflı smd led.

*Digital klimayı bilmiyorum bende manuel

*Sol cam açma ve oto.ayna ile sağ cam açma kısmı için iki farklı tip led gerekiyor.. Cam açma düğmelerinde 3mm mantar led kullanılmış herbir tuş için 1 adet, oto.aynalar için 3 adet 1210 kılıflı smd led.

*Menü tuşunun olduğu grupta her tuş için 1 adet 1210 kılıflı smd led.

*Teyp için ekranda sağ ve solda 1 er adet 1210 kılıflı smd led, diğer tuşlar için 0805 kılıflı smd led gerekiyor..Toplamda teyp için 19 adet 0805 kılıflı smd, 2 adet 1210 kılıflı smd led kullanılıyor..

*4' lü flaşör grubunda city ve bagaj açma tuşları için birer adet,kapı kilidi için tuşa 1 adet (kapılar kilitlenince yanan tuşun üzerindeki ışık için +1 adet) toplamda 2 adet 1210 kılıflı smd led kullanılıyor..Ben flaşöre dokunmadım kırmızı olmalı çünkü bence..Ama onu da değiştirmek isterseniz orda da 1210 kılıflı smd led var..

ametist
13/05/2013, 17:56
LCD lerin arkasındaki polarize filtreyi ters çevirseydiniz de zemin koyu yazılar beyaz olsa, daha mı iyi olurdu sanki?

GURURGP
13/05/2013, 17:59
LCD lerin arkasındaki polarize filtreyi ters çevirseydiniz de zemin koyu yazılar beyaz olsa, daha mı iyi olurdu sanki?

Bilmem hiç aklıma gelmedi öyle birşey..Ama böyle de güzel oldu sanki..Belki daha sonra denemeyi düşünebilirim..

onur1986
13/05/2013, 18:26
Çok başarılısın arkadaşım..

juventude
13/05/2013, 18:52
bence çok güzel olmuş.

ahmet4646
13/05/2013, 19:01
Bence en güzeli beyaz-kırmızı kesinlikle tavsiye ederim kendim yaptım...

*Göstergelere ibreler için herbiri için 1 adet, taban için 2 şer adet hız ve devir saatine, 1 er tane de hararet ile yakıt için gerekiyor..Led tanımı= 1210 kılıflı smd led.

*Yol bilgisayarının altında yine 4 tane gerekiyor..Led tanımı= 1210 kılıflı smd led.

*Digital klimayı bilmiyorum bende manuel

*Sol cam açma ve oto.ayna ile sağ cam açma kısmı için iki farklı tip led gerekiyor.. Cam açma düğmelerinde 3mm mantar led kullanılmış herbir tuş için 1 adet, oto.aynalar için 3 adet 1210 kılıflı smd led.

*Menü tuşunun olduğu grupta her tuş için 1 adet 1210 kılıflı smd led.

*Teyp için ekranda sağ ve solda 1 er adet 1210 kılıflı smd led, diğer tuşlar için 0805 kılıflı smd led gerekiyor..Toplamda teyp için 19 adet 0805 kılıflı smd, 2 adet 1210 kılıflı smd led kullanılıyor..

*4' lü flaşör grubunda city ve bagaj açma tuşları için birer adet,kapı kilidi için tuşa 1 adet (kapılar kilitlenince yanan tuşun üzerindeki ışık için +1 adet) toplamda 2 adet 1210 kılıflı smd led kullanılıyor..Ben flaşöre dokunmadım kırmızı olmalı çünkü bence..Ama onu da değiştirmek isterseniz orda da 1210 kılıflı smd led var..

led şeritlerdeki ledleri söküp oraya lehimlesek aynı olurmu acaba onlarda da 1210 diye geçenler var.Ben abimin stilo ya yapacağım önce cam kumandalarından başlarım sorun çıkmazsa yavaş yavaş hepsini yaparım digital klimada var onda tavan lambalarının tuşlarındada aydınlatma var farklı renkler yapsam hoş dururmu acaba yoksa hepsini beyazmı yapayım.

GURURGP
13/05/2013, 20:58
led şeritlerdeki ledleri söküp oraya lehimlesek aynı olurmu acaba onlarda da 1210 diye geçenler var.Ben abimin stilo ya yapacağım önce cam kumandalarından başlarım sorun çıkmazsa yavaş yavaş hepsini yaparım digital klimada var onda tavan lambalarının tuşlarındada aydınlatma var farklı renkler yapsam hoş dururmu acaba yoksa hepsini beyazmı yapayım.

Yani şöyle söylicem şerit ledlerdeki ledleri söküp takan da var ama nasıl olur bilemiyorum...Bana soracak olursan bence beyaz yap..Yani ne kadar fazla renk olursa o kadar çakma olur..Sade yap güzel olsun orjinal dursun hiç değilse ;) Benim fikrim tabiki bu..İş senin zevkine kalmış

vts64
13/05/2013, 22:13
oldukça güzel olmuş, ellerinize sağlık ,güle güle kullanın..renk seçimi 10 numara.

GURURGP
13/05/2013, 23:06
oldukça güzel olmuş, ellerinize sağlık ,güle güle kullanın..renk seçimi 10 numara.

Teşekkürler..Renk seçimine bende hasta oldum :)

uurknkc
14/05/2013, 01:48
çok güzel olmuş ellerinize sağlık...

yavuzkep
14/05/2013, 17:00
super olmus sınıf atlamıs arac resmen

kadir07
14/05/2013, 17:16
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş...

GURURGP
14/05/2013, 17:29
super olmus sınıf atlamıs arac resmen

Aynen öyle bencede sınıf atladı araç :)) daha donanimlisini almışım gibi sanki...

GURURGP
14/05/2013, 23:37
Son resimleri paylaşıyorum...
Yapılmamış olan kesimler sadece direksiyon ve manuel klima..birtek onlar kaldı...direksiyonu haftasonu gündüz gözüyle yapabilirim fakat manuel klima fazlasıyla canımı sıkıyor...çıkar yol arıyorum..fikir ve önerileri bekliyorum..

alixxx
15/05/2013, 07:50
Manuel klimada can sıkacak birşey yok. Rakam ve sekillerin arkasını kazıyın. Ben enjektor iğnesi kullanmıştım. Daha sonra da baskı devre tekniğini kullanarak şekil ve rakamların arkasına gelecek sekilde led doseyin. Ben bu sekilde yaptım.

Sent from Ali's iPhone using

GURURGP
15/05/2013, 11:21
Manuel klimada can sıkacak birşey yok. Rakam ve sekillerin arkasını kazıyın. Ben enjektor iğnesi kullanmıştım. Daha sonra da baskı devre tekniğini kullanarak şekil ve rakamların arkasına gelecek sekilde led doseyin. Ben bu sekilde yaptım.

Sent from Ali's iPhone using

kazımakla nasıl olacak ama?siyah yerlere kaçırırsak mahvoluruz.. .s ayrıca yırtılma ihtimali de var diye düşünüyorum ama bilmiyorum..baskı devre olayını nasıl yapıcam yolları neye göre yapıcam onu anlayamıyorum..Biraz zayıfım o konuda sanırım..ayrıca ledlerin arasına direnç de koymamız gerekicek nereye kaç ohm direnç koyucaz o konuda bilgim yok..Yardımcı olabilirseniz memnun olucam..

Sef42
15/05/2013, 13:28
kazımakla nasıl olacak ama?siyah yerlere kaçırırsak mahvoluruz.. .s ayrıca yırtılma ihtimali de var diye düşünüyorum ama bilmiyorum..baskı devre olayını nasıl yapıcam yolları neye göre yapıcam onu anlayamıyorum..Biraz zayıfım o konuda sanırım..ayrıca ledlerin arasına direnç de koymamız gerekicek nereye kaç ohm direnç koyucaz o konuda bilgim yok..Yardımcı olabilirseniz memnun olucam..
Bence de o iş biraz sakat gibi...Benim bu aracımdan önce Marea HLX'im vardı...Onda da bu yaptıklarınızı tek tek yapmıştık ve ilk sefer bu klimalar için bir iğne ve aseton ile ince ince silinirken kaçırmış ve o plastik plakayı marea da yenisini almıştık bunda da aynı şeyin olma ihtimali yüksek, ledler arasına da kesinlikle direnç lazım olacaktır haklısın...Yalnız soracağım bir şey var Grandelerimizde de bu iş sökmek takmak kolaymıdır özellikle teyp ve teyp üstü düğmelerini tarif edermisin sana zahmet...

byspayn
15/05/2013, 14:20
Forumda şöyle bir çalışma var yararlı olabilir size: https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/32517-manuel-klima-led-aydinlatmasi-fotografli-anlatim.html

2 ile Xperia Neo V cihazımdan gönderildi

GURURGP
15/05/2013, 14:28
Bence de o iş biraz sakat gibi...Benim bu aracımdan önce Marea HLX'im vardı...Onda da bu yaptıklarınızı tek tek yapmıştık ve ilk sefer bu klimalar için bir iğne ve aseton ile ince ince silinirken kaçırmış ve o plastik plakayı marea da yenisini almıştık bunda da aynı şeyin olma ihtimali yüksek, ledler arasına da kesinlikle direnç lazım olacaktır haklısın...Yalnız soracağım bir şey var Grandelerimizde de bu iş sökmek takmak kolaymıdır özellikle teyp ve teyp üstü düğmelerini tarif edermisin sana zahmet...

Grande lerde eğer elin bu işlere yatkın ise ve ince işçiliğin varsa yaparsın...Teyp 4 delikten içeri metal çubuk sokup oynattığında çıkıyor.daha sonra arkasındaki soketleri çıkartıyosun ve teyp elinde eve çıkıyosun..sonra iki yanında ufak metal parçalar var onları çıkarıyosun..sonra teyp kafasını çekince teypten ayrılıyor..teyp kafasında ince allen uçlu vidalar var onları tek tek söküyosun sonra ledlere ulaşıyosun..avometre ile ölçerek tek tek değiştiriyosunuz ledleri..hepsi aynı yönde değil çünkü..digit ekran için metal tırnaklardan kurtarmak sonrasında da çok dikkatli davranmak gerekli yalnız..

alixxx
15/05/2013, 18:01

Riskli ve sakat diyen arkadaşlara bende katılıyorum ama göstergeyi ya da aracın başka bir bölümünü sökmek riskli değil mi yani ? Ben bu riski göze alarak başladım bu işe ve bence mutlu son ile bitti. Benim yaptığım çalışmayı inceleyin isterseniz bir.

https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/44861-buda-benim-led-calismam.html

GURURGP
16/05/2013, 17:47
Riskli ve sakat diyen arkadaşlara bende katılıyorum ama göstergeyi ya da aracın başka bir bölümünü sökmek riskli değil mi yani ? Ben bu riski göze alarak başladım bu işe ve bence mutlu son ile bitti. Benim yaptığım çalışmayı inceleyin isterseniz bir.

https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/44861-buda-benim-led-calismam.html

Tabiki riskli ama klima kısmını kazıyıp dışarıya da kaçırırsam dönüşü yok diye dedim..incelemiştim zaten belki de göze alıcam artık napim

GURURGP
18/05/2013, 18:45
Bugün direksiyon tuşlarını da beyaz yapmış bulunmaktayim...Çok mutluyum ve heyecanla akşam olmasını bekliyorum ki fotoğraf cekicem ve sizlerle paylasicam..airbag kapagini sokmeden arabaya elektrik çekip sadece tuşları yerinden az biraz dışarı alıp led değişikliğimi arabada yaptım...Fotoğrafları hava karardiginda sizlerle paylasicam

GURURGP
18/05/2013, 21:36
Direksiyon resimleri ve gece çekimi puntom ;) aldığımda ilk önce beyaz park lambası ve yine beyaz plaka lambası takmıştım :)

onur1986
19/05/2013, 12:15
Gene döktürmüşsün kanka :) eline sağlık maşallahı var..

GURURGP
19/05/2013, 13:44
Gene döktürmüşsün kanka :) eline sağlık maşallahı var..

Birtek klima kaldi onu da yaptik mi tamamdır

onur1986
19/05/2013, 16:35
Birtek klima kaldi onu da yaptik mi tamamdır

Çakmaklığı da unutma hee :cheers00:

cihankardes
19/05/2013, 16:56
Çakmaklık kırmızı olabilir :)

onur1986
19/05/2013, 18:28
Çakmaklık kırmızı olabilir :)

Ewet aynen..

GURURGP
19/05/2013, 21:24
Çakmaklık hiç aklıma gelmedi nasıl oluyo acaba?yapan var mı bi kişide görmüştüm sanırım

onur1986
22/05/2013, 14:55
atalays´isimli üyeden Alıntı
Arkadaşlar çakmaklığın lambası patlamıştı bende biraz uğraştım zarar vermeden söktüm.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (https://img824.imageshack.us/img824/8...thcakmak01.jpg)
adresinden resimden bakın...tarifi değil sadece gözünüzde çakmaklık canlansın diye...

2 çakmağı çıkarın
3 turuncu plastik halkanın içinde aşağıya doğru iki tane bastırmalı pim var ,onlardan birine ince bir tornavida ile bastırın ,turuncu halka ile birleşik olduğu metal halka arasında açıklık oluşacak (en yukarda )oranın arasına bir şeyle kapanmasın diye tutalım sonra ikinci pime tornavida ile bastıralım, çakmağı ısıtan metal mekanizmayı yukarı çekin hemen çıkıyor..
4 turuncu plastik parça orda hala duruyor ,onunda iki tane klipsi var vites körüğü tarafında ve el freni tarafında ,bunlarda körük tarafında olan kuvvetli tutuyor o yüzden el freni tafındakini çıkarmak daha kolay ,turuncu parçayı el freni tarafından yukarı kaldırdığımızda hop elimizde ..
5 çakmaklığa gelen elektrik soketini çıkaralım
6 turuncu parçada siyah klipsin(koruyucu küçük bir parça) altında lambayı tutan duy var, onuda tornavida ile bastırarak çıkarttığımızda lambayı göreceksiniz.

Çakmaklığın alt tarafını görmek isterseniz ilk olarak körüğü çıkarın,
1 önce vites körüğünü yanlarda hafif bastırarak çıkarın hemen çıkıyor plastik tırnaklı.

grande60
22/05/2013, 15:14
gerçekten çok güzel olmuş aynından bende yaptırmak istiyorum ama burada kim uğraşır bu işlerle hiç bilmiyorum

GURURGP
22/05/2013, 16:40
gerçekten çok güzel olmuş aynından bende yaptırmak istiyorum ama burada kim uğraşır bu işlerle hiç bilmiyorum

Teşekkürler kardeş...Valla bende kendime yaptım, şimdi kısmetse haftasonu onur kardeşime de yapıcaz aynı işlemleri..

onur1986
22/05/2013, 16:45
Yukarıda buldum bu arada çakmaklık işi için neler yapacagımızı.bi incelersen.Hatta bir de şunu buldum.
(Alıntıdır..)

Gerekli malzemeler 3 adet ince uçlu düz tornavida.

-Çakmaklığın tetiğini çıkartıyoruz.
-Aydınlatma çerçevesinin içerisine oturan metal gövdenin iç kısımlarına iyice bakıp, karşılıklı iki adet tırnak göreceğiz.
-Tornavidanın biriyle o tırnağı hafif iteklerken, diğer tornavidayı, aydınlatma çerçevesinin metal gövdeyle birleştiği üst noktaya takıyoruz. Hafif yukarı geldiğini göreceğiz.
-Aynı işlemi diğer tırnak içinde yapıyoruz.
-İki tornavidayla hafif yukarı çektikten sonra elimizle çekiyoruz ve çıkıyor.

**Dikkat edilmesi gereken içerisindeki ampülün kablosu yok, çekerken içeri düşebiliyor. Almak için vites körüğünü tutu yukarı doğru çekin. Düşen ampülü rahatlıkla alabilirsiniz.

-Yukarı çektiğiniz ana gövdenin kilitli olan soketini sökün.
-Aydınlatma çerçevesinin içerisine parmağınızı sokup yukarı doğru çekin. Aydınlatma çerçeveside çıkmış olacaktır.

GURURGP
22/05/2013, 17:06
Yukarıda buldum bu arada çakmaklık işi için neler yapacagımızı.bi incelersen.Hatta bir de şunu buldum.
(Alıntıdır..)

Gerekli malzemeler 3 adet ince uçlu düz tornavida.

-Çakmaklığın tetiğini çıkartıyoruz.
-Aydınlatma çerçevesinin içerisine oturan metal gövdenin iç kısımlarına iyice bakıp, karşılıklı iki adet tırnak göreceğiz.
-Tornavidanın biriyle o tırnağı hafif iteklerken, diğer tornavidayı, aydınlatma çerçevesinin metal gövdeyle birleştiği üst noktaya takıyoruz. Hafif yukarı geldiğini göreceğiz.
-Aynı işlemi diğer tırnak içinde yapıyoruz.
-İki tornavidayla hafif yukarı çektikten sonra elimizle çekiyoruz ve çıkıyor.

**Dikkat edilmesi gereken içerisindeki ampülün kablosu yok, çekerken içeri düşebiliyor. Almak için vites körüğünü tutu yukarı doğru çekin. Düşen ampülü rahatlıkla alabilirsiniz.

-Yukarı çektiğiniz ana gövdenin kilitli olan soketini sökün.
-Aydınlatma çerçevesinin içerisine parmağınızı sokup yukarı doğru çekin. Aydınlatma çerçeveside çıkmış olacaktır.

Bu çok uğraştırır ya denemek lazım ama onu bu haftasonu yapamam c.tesi çalışıyorum pazar da senin işi yapıcaz

GURURGP
26/05/2013, 19:42
Kırmızı-beyaz renk düzenimizin fotoğraflarını bekliyoruz...

Gp fun kardeşliği...!!!

GURURGP
26/05/2013, 19:44
Gp fun kardeşliği... !!!

onur1986
26/05/2013, 20:16
Vay va vay...ikisi de yanıyo maşallah :) sitede artık ben de ifşa oldum desene.o kadar da saklıyodm benim kırmızı başlıklı kızı :p eline koluna sağlık kardeşim bütün emeklerin için.yeni led göstergelerim çok yakında burada olacak.coming soon...

GURURGP
26/05/2013, 20:24
Vay va vay...ikisi de yanıyo maşallah :) sitede artık ben de ifşa oldum desene.o kadar da saklıyodm benim kırmızı başlıklı kızı :p eline koluna sağlık kardeşim bütün emeklerin için.yeni led göstergelerim çok yakında burada olacak.coming soon...

Aynen yanıyolar beaa :D evet seni de ifşa ettim.. kırmızı başlıklı kız forumdaaa :) rica ederim ne demek güle güle kullan kardeş..Resimleri sabırsızlıkla bekliyoruzzzzz :))

yolcu2
24/06/2013, 19:17
Son Mesajlar (https://forum.grandepuntotr.com/#)
En Çok Okunan Konular (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Teknik Yardım (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Servis (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Yedek Parça (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Modifiye (https://forum.grandepuntotr.com/#)
GURUR DUYULANLAR (bÖYLE BİR BAŞLIK AÇILMALI ve bu konu başta olmalı bence)

GURURGP
19/07/2013, 23:33
Son Mesajlar (https://forum.grandepuntotr.com/#)
En Çok Okunan Konular (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Teknik Yardım (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Servis (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Yedek Parça (https://forum.grandepuntotr.com/#)
Modifiye (https://forum.grandepuntotr.com/#)
GURUR DUYULANLAR (bÖYLE BİR BAŞLIK AÇILMALI ve bu konu başta olmalı bence)

Çok teşekkür ederim kardeş..

BaranSelo
14/09/2013, 01:58
Kardeşim birkaç soru soracağım, bu ledler beyaz mı yoksa gün ışığı mı?
1210 yerine daha parlak bir led takmak istesem ne takabilirim, arızaya sebep olmadan?

cdogu
14/09/2013, 02:04
Baran 1210 parlaklık değil,boyut ve akımla alakalı. Her soruna ben cevap yazıyorum bu konuda ama bana da katlancan artık :)

1210 led'in boyutunu,o boyuttaki bir ledin kaç w,amper veyahut kaç birim elektrik akımını kabul ettiğini belli eder. 1210 dışında bağlanabilir elbet ancak ekstra direnç takılması gerekir. Şu an fabrikasyon ışıklarda hali hazırda 1210 var. Direkt çıkar,yenisini tak oluyor. Öbür türlü ekstra direnç lazım. Riskli,ve zaten zor olan işi iyice zorlaştırır.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

BaranSelo
14/09/2013, 02:56
Baran 1210 parlaklık değil,boyut ve akımla alakalı. Her soruna ben cevap yazıyorum bu konuda ama bana da katlancan artık :)

1210 led'in boyutunu,o boyuttaki bir ledin kaç w,amper veyahut kaç birim elektrik akımını kabul ettiğini belli eder. 1210 dışında bağlanabilir elbet ancak ekstra direnç takılması gerekir. Şu an fabrikasyon ışıklarda hali hazırda 1210 var. Direkt çıkar,yenisini tak oluyor. Öbür türlü ekstra direnç lazım. Riskli,ve zaten zor olan işi iyice zorlaştırır.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

Sağol kardeşim, senden kaçmıyo valla her konuda yardımcısın:) Bu uygulamayı yapmayı düşünüyorum yeni aracıma, gerçi daha bi araç bulamadık ama elbet bulunur.:cool: Gece gece merak ettim. Madem direnç gerekir, o zaman 1210'dan şaşmayayım ben. Bu arada satılık kırmızı mavi GP'ya denk gelirsen haberini beklerim. :)

cdogu
14/09/2013, 02:57
Sağol kardeşim, senden kaçmıyo valla her konuda yardımcısın:) Bu uygulamayı yapmayı düşünüyorum yeni aracıma, gerçi daha bi araç bulamadık ama elbet bulunur.:cool: Gece gece merak ettim. Madem direnç gerekir, o zaman 1210'dan şaşmayayım ben. Bu arada satılık kırmızı mavi GP'ya denk gelirsen haberini beklerim. :)

Mutlaka ! :) Beraber yapalım. Bizim Punto bir süre bende olmayacak fakat geri aldığım zaman,beraber hem bir çay içeriz,hem de ben lehim işlerinde falan yardımcı olurum. Benim de ilk olacak. Yanacaksak aşkımız için :ryb:

BaranSelo
14/09/2013, 03:30
Mutlaka ! :) Beraber yapalım. Bizim Punto bir süre bende olmayacak fakat geri aldığım zaman,beraber hem bir çay içeriz,hem de ben lehim işlerinde falan yardımcı olurum. Benim de ilk olacak. Yanacaksak aşkımız için :ryb:

Valla çok iyi fikir, hem muhabbet olur hem işimize bakarız :cheers00:

outlife
02/10/2013, 10:08
valla arkadaş şşahane çalışmış. müsait bir zamanda bir araya gelmek isterim.

GURURGP
17/11/2013, 13:48
Plakalıklar söküldü, tampona yapıştırma işlemi başarıyla sonuçlandı...

GURURGP
17/11/2013, 14:37
Arka stopların sinyal kısımlarını siyah cam filmi ile karartma...

GURURGP
17/11/2013, 14:39
Yan direkler piano black kaplama yapılıyor..

GURURGP
17/11/2013, 14:40
valla arkadaş şşahane çalışmış. müsait bir zamanda bir araya gelmek isterim.

Memnuniyetle kardeşim..

STRuqqLe
09/12/2013, 00:44
Uğraşmanıza değmiş gerçekten yaratıcı ve hoş olmuş

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

BaranSelo
09/12/2013, 02:41
Direkler cok hos gorunuyor. Ben de yapmayi dusumuyorum, sizdekiler kendi calismanz mi yoksa disarda mi yaptirdiniz?

LG-P760 cihazımdan 2 ile gönderildi

GURURGP
11/12/2013, 14:09
Direkler cok hos gorunuyor. Ben de yapmayi dusumuyorum, sizdekiler kendi calismanz mi yoksa disarda mi yaptirdiniz?

LG-P760 cihazımdan 2 ile gönderildi

Teşekkürler.. Benim kendi çalışmam.. Araç üzerinde yaptığım tüm değişiklikler benim çalışmam dışarıda hiçbirşey yaptırmadım.. El emeği çok daha güzel ve kıymetli oluyor..

Le10ur
11/12/2013, 23:09
bu beyaz aydınlatma cok guzel masallah bende evo punto aracıma yaptırmak ıstedım ama ank da ucretıyle yaptırcak yer bulamadım

GURURGP
13/12/2013, 23:16
Yeni nesil gündüz farı satın alındı.. Kablo tesisatımız hazır.. Sadece + ve - uçları parklara bağladık mı ve ledi montaj yaptık mı herşey bitecek.. Clio4 deki gündüz farları kadar etkili ve hoş bi görüntüye sahip olucak.. İşte ledler.. Bekleyin..

darksea
21/12/2013, 12:06
bizim elimizden de gelse keşke ya bizde yapabilsek acaba yaptırabileceğimiz bir yer varmı hiç hayatımda hiç leyim yapmaya çalışmadım kendim cesaret de edemiyorumki :D

GURURGP
24/12/2013, 17:32
Aracı bozmadan güzelleştirmeye ve farklılaştırmaya devam ediyoruz..İşte istediğim ışık şiddetinde olan led gündüz farlarım ve araçta duruşu..Yorumlarınızı bekliyorum.. Sizce nasıl kullanmalıyım? hangi duruş daha güzel?

GURURGP
24/12/2013, 17:45
bi kaç resim daha..

leomar32
24/12/2013, 18:13
Bende aracın iç göstergelerini mor/kırmızı yapmak istiyorum varmı ankarada birlikte çalısabileceğimiz biri ?

onerhan1994
03/04/2014, 18:00
Çok güzel güle güle kullan abi:)Kullanılan havya türü nedir abi

onerhan1994
29/04/2014, 22:49
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1481343585429090&set=a.1438390053057777.1073741832.100006603878859&type=1&theater

Takipteyim abi :)

cdogu
29/04/2014, 22:50
Söküm işini lehin istasyonunun sıcak hava üfleyen ucuyla yapabilirsiniz. Lehimleme işi de ince uçlu lehimle gayet güzel yapılabilir.

LG-D802 cihazımdan gönderildi