PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şiddetli Dolu Yağışı

barisunye
12/05/2013, 19:12
bugun öğleden sonra durmuş yağmuru izliyordum camdan birden dolu başladı başta küçüktü önemsemedim sonra baya şiddetlendi ve irileşti (ceviz buyuklugu) bende hemen indim yagmur vs halı paspas ne varsa attım aracın uzerine kurtardık şükür ama tavanın çeyrek kısmında yaklasık 10 tane kucuk dolu ızlerı olmuş...seyre duracağıma erken ınseydım hatırası kalmazdı ama neyse..
sonuç olarak yarım saate yakın süren dolu şehirdeki tüm araçları mahvetti(garajdakıler harıc) vw ler toyotalar jeepler araclar komple pert nerdeyse tavan kaput patates tarlası büyük felaket...ekın alanları buyuk zarar almış..ağaçlarda yaprak bırakmadı...

dolu göçüğünü duzelten profesyonel servısler var(ben düşünmüyorum ama gereklı arkadaslarımız var) bunlara uygulama yaptıran varmı arkadaslar...kaskodan da karşılanıyor heralde...

dolu=büyük risk

teacherofenglish
12/05/2013, 19:32
Hocam ben Iğdır Karakoyunlu'da idim.Geçen sene tayin ile Ordu'ya geldim.Dediğiniz gibi bikaç sene öncede aynı doluya yakalananlar oldu Iğdır'da.Kaportası sağlam bükülmez dene toyota ve hondalar sanayide sıraya girdi kaput çekme makinası önünde.yani düzeliyor kısacası.Ucuz kurtarmışsınız.

barisunye
12/05/2013, 19:44
bugun dolu gocugu olmayan markaya rastlamadım hiç...ben de tayın olsaydım orduya artık:)

Bolu_Beyi
12/05/2013, 20:56
Çok geçmiş olsun.. Doludan bende çok korkarım, Puntom ile tutulmuştum stoplarım patladı tavanda hafifte olsa göçükler olmuştu...

Honor COOPER
12/05/2013, 22:33
2011 Mayıs ayında silifkede bizde yaşadık benim puntoda tam 132 tane göçük oluşmuştu ertesi gün otoking geldi 100 lerce araç vardı hasarlı ve hemen dükkan kiralayıp tüm türkiyedeki servislerden ekibini kurdu yaklaşık 15 gün kaldılar bendeki 132 göçükten eser kalmamıştı fatura 1300TL idi kasko ödedi hasarsızlığım alt kademeye indi emsal hasarı cebinden yaptıranlara 500-600TL ye yaptılar o günden beri dolu fobisi var silifkede ve bende.

halilibo48
13/05/2013, 00:16
sanayide bir usta gres yağı uygalanan bir yöntemle düzeltildiğini eskisi gibi olduğunu söyledi araştırmakta yarar var.

fotobelit
13/05/2013, 11:38
Geçmiş olsun..Neyseki harekt halinde değilmişsiniz..Yoksa hasar çok daha büyük olurdu..

outlife
13/05/2013, 13:15
valla çok geçmiş olsun. valla benim araçta sürekli dışarda duruyor acaba kapalı bir otoparkta abonelik mi yapsam diye düşünüyorum.

barisunye
13/05/2013, 17:18
otopark şart kesınlıkle yoksa bir anda bır cızıkten sakındıgımız arac patates tarlası gıbı yuzune bakılmaz hal alıyor......burda bı ozel servıs bugun hemen yapmaya başlamış yuz tane arac vardı nerdeyse kuyrukta ama yaptıkları iş ve işlem pek randımanlı ve 100 de 100 etkılı degıldı..bı kaç gune buyuk sehırlerden buyuk fırmalar gelecekmış....işi profesyonellere bırakmak lazım

Honor COOPER
13/05/2013, 19:46
otopark şart kesınlıkle yoksa bir anda bır cızıkten sakındıgımız arac patates tarlası gıbı yuzune bakılmaz hal alıyor......burda bı ozel servıs bugun hemen yapmaya başlamış yuz tane arac vardı nerdeyse kuyrukta ama yaptıkları iş ve işlem pek randımanlı ve 100 de 100 etkılı degıldı..bı kaç gune buyuk sehırlerden buyuk fırmalar gelecekmış....işi profesyonellere bırakmak lazım
OTOKİNG 132 DE 132 BAŞARI VARDI.
Benim aracımda.

faraday77
13/05/2013, 21:55
Bende otokingde yaptirdim ayni işlemi. Birbirlerine yakin olan ezilmelerde sikinti olabiliyor demislerde ama hepsi sorunsuz haloldu :) Geçmiş olsun sizede.

Sent from my Nexus 4 using 2

barisunye
14/05/2013, 09:13
OTOKİNG 132 DE 132 BAŞARI VARDI.
Benim aracımda.

132 sizin iyiymis yine....bugun servisde bi passata baslamislar 1050 gocuk isaretlemisler..........burda 20 dakika yagdi 15 dakikasi iri boyutlarda

nasrettinhoca
05/06/2013, 19:22
Igdır dan 2 gün önce(10 Mayıs) Antep te dolu felaketi oldu.Binlerce araç zarar gördü..Aracımda 252 göçük,Ön camda 3 çatlak,sol dikiz aynam ve sağ arka farda kırık var...Muhtelif lambalarda patladı...İstanbul,Ankara,Kocaeli ve diger şehirlerden ekipler ve ustalar geldi , çalışıyorlar..Yurtdışındanda birkaç usta gelmiş...Tamir için 3 ay sonraya gün veriyorlar....

barisunye
05/06/2013, 20:27
Igdır dan 2 gün önce(10 Mayıs) Antep te dolu felaketi oldu.Binlerce araç zarar gördü..Aracımda 252 göçük,Ön camda 3 çatlak,sol dikiz aynam ve sağ arka farda kırık var...Muhtelif lambalarda patladı...İstanbul,Ankara,Kocaeli ve diger şehirlerden ekipler ve ustalar geldi , çalışıyorlar..Yurtdışındanda birkaç usta gelmiş...Tamir için 3 ay sonraya gün veriyorlar....

geçmiş olsun......
burda komple açık alanda dolu altında kalan araclarda 1000 ın uzerınde göçük var...

fatihcam13
18/07/2013, 00:38
Gaziantep'te bu kış yağan dolu sonrası dağılmayan araba kalmadı. Caddelerde yürürken araçları görmek eğlenceli bile oluyor, resmen bütün araçların tavanları ve kaputlarında sayısız göçük var. Ceviz büyüklüğünde, sağlam doluydu.