PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntomu Takasa Sokacağım Fikirlerinize İhtiyacım Var

sundown
11/05/2013, 12:12
Merhaba arkadaşlar,

2011 Model 1,3 mjet 26.000 Km de değişeni boyası olmayan active ama + sis farı, kol dayama vs aksesuarlı aracımı, bir fiat bayisinde satışa sunulmuş olan 2.el, 2012 Model, mjet, lounge yarı otomatik vites, 30.000 km de, hatasız, bir araç ile takas yapacağım kısmetse. fiat bayisi aracıma 25,000 TL vermekte, satacağı araba içinde 37,500 TL istemektedir.
Merak ettiğim hususlar;
1- Sizce bu rakamlar nasıl? aracım için biçilen fiyat normal midir?
2- dualogic vites hiç kullanmadım, bilgi sahibi değilim. Bu şansuman nasıldır? yokuşta kaydırma yapar mı? (eşimde kullanacağı için bu konu önemlidir)
3-Takas yapacağım araç bayinin kendi aracı ve test aracı olarakta kullanılmış. Araç hatasız ama nasıl kullanıldıgını bilmediğim için ileride sorunalr yasarmıyım.
4- Bu aracın ileride ikinci el piyasası nasıl olur satarken zorlanır veya çok zarar eder miyim?

Sorularımı cevaplayarak yardımcı olacağınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla

ABNEW
11/05/2013, 13:45
Umut, kısaca ben uzak dur derim :)

Arada, 1 yıllık model farkı, otomatik vites ve donanım farkı var.Km ler neredeyse aynı.Fiyat farkı ise 12500TL.Bunları geçtim alacağın araç test aracıymış.Ben olsam bayi hiç para istemeden değişelim bile dese kesinlikle değişmezdim.Sahibi satıyor olsa sana önerim 8000TL-10000TL vermen yönünde olurdu,

Genel olarak dualogic vites kutusu sorunlu değil, kullanışlıdır.Lounge ise dolu bir model.İkinci el piyasası da iyidir.Zaten otomatik vites son yıllarda fazlaca tercih ediliyor.

Benim sana tavsiyem bildiğin bir aracı alman yönünde.Test aracını 30000km boyunca 1000den fazla kişi kullanmıştır :) Hızlısı-yavaşı, acemisi-ustası, kısa mesafe-uzun mesafe kullanan.....Herkes kendine göre kullanmıştır.Bence 30000km de değil 300000kmde gibidir :)

Tabi bu benim fikrim, hayırlısı olsun...

fotobelit
11/05/2013, 14:32
Sizin araca biraz az vermişler..Bence elden satın..Sonra istedğiniz modeli alırsınız...

femoli
11/05/2013, 14:56
Umut sakın ha :) vereceğin araca bak alacağın ara bak adı üsttünde test aracı her türlü test olmuştur o araçta :D

bence aracını elden sat paranla istediğin aracı al takasa girme zarar edersin ..

bu arada oyuna yeniden girdim femoli olarak nato dayım :)

korhan1482
11/05/2013, 14:57
senin arabayi öldürmüşler bence lden sat sonra sıfır faizle 0km al bence 2. el satıp 2. el almak mantıklı değil duallogic vites bi harika araba hiç yormuyor seni tavsiyemdir.

uurknkc
11/05/2013, 15:08
bayii den araç alma derim... aracına 26.000 pazarlıksız yazsan herkes üstüne atlar..yani bence piyasayı araştır aracını iyi bi fiyata sat derim.. tahminim 27-28 e rahatlıkla satarsınız sonrasında istediğiniz aracıda kendiniz araştırıp alın derim...

barisunye
11/05/2013, 15:43
Merhaba arkadaşlar,

2011 Model 1,3 mjet 26.000 Km de değişeni boyası olmayan active ama + sis farı, kol dayama vs aksesuarlı aracımı, bir fiat bayisinde satışa sunulmuş olan 2.el, 2012 Model, mjet, lounge yarı otomatik vites, 30.000 km de, hatasız, bir araç ile takas yapacağım kısmetse. fiat bayisi aracıma 25,000 TL vermekte, satacağı araba içinde 37,500 TL istemektedir.
Merak ettiğim hususlar;
1- Sizce bu rakamlar nasıl? aracım için biçilen fiyat normal midir?
2- dualogic vites hiç kullanmadım, bilgi sahibi değilim. Bu şansuman nasıldır? yokuşta kaydırma yapar mı? (eşimde kullanacağı için bu konu önemlidir)
3-Takas yapacağım araç bayinin kendi aracı ve test aracı olarakta kullanılmış. Araç hatasız ama nasıl kullanıldıgını bilmediğim için ileride sorunalr yasarmıyım.
4- Bu aracın ileride ikinci el piyasası nasıl olur satarken zorlanır veya çok zarar eder miyim?

Sorularımı cevaplayarak yardımcı olacağınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla

bu fiyata ben sizin araca müşteri olabılırım...

onur1986
11/05/2013, 17:00
Diğer aracı bilmem ama senin araca resmen ölü fiyat vermişler..bence de elden satman daha mantıklı.test araçları da bana hiç mantıklı gelmiyo.

PuntevO
11/05/2013, 17:24
Bence kesinlikle test aracı olarak kullanılan arabaları almayın derim. Bir aracı 2 den fazla kişi bile kullandığında sıkıntı oluyor test aracını düşünemiyorum bile.

mavilerrr
11/05/2013, 18:15
Umut Bey, öncelikle 2012 model lounge 1.3 multijet 95 hp dualogic kullanıcısı olarak araçtan çok memnun olduğumu belirteyim. konfor, yakıt tüketimi, sürüş keyfi C sınıfı araçlar gibi, oldukça iyi sizi pişman ettirmeyecek bir araç. bu aracı 0 km olarak 40.000 tl fiyatla aldım(kasım sonu).öncesinde ise 2009 model punto 1.4 fire active aracım vardı, bayi çok düşük fiyat verdiği için 22.000 tl fiyata kendim sattım(18.000 teklif eden bayi olmuştu). diyeceğim şu; sizin aracınız daha yeni model ve dizel, bayinin teklifi 25.000 tl biraz düşük geldi. kendi görüşüm test aracına ise 35.000 bile deseler tercih etmem. Ankara birmotta bulunan aynı model test aracını biliyorum; acaemisi, sinirlisi günde bir sürü insan kullanıyordu muhtemelen mesai saatleri dışında ise birmot çalışanları evlerine gidiş geliş sırasında kullanıyorlardı.

mavilerrr
11/05/2013, 18:24
bu arada aracım yaklaşık 7.500 km oldu, hill holder ın performansı oldukça iyi, rampalarda hiç sıkıntı yaşamadım.

TayfunBulat
11/05/2013, 19:17
abi senin aracı öldürmüşler valla. 2009 1,4 77hp lik fire fun var bende onada 25 bin teklif ettiler.

Honor COOPER
11/05/2013, 20:49
abi senin aracı öldürmüşler valla. 2009 1,4 77hp lik fire fun var bende onada 25 bin teklif ettiler.
Valla hocam 25000 teklif ettilerse 1 sn. düşünme
2011 evo dynamic tüm güvenlik paketleri+pop kiti+cam tavanı olan hatasız aracımı 29000e 3 ayda sattım.

sundown
11/05/2013, 21:47
Arkadaşlar bugün bu takas olayı benim için acı bir son ile bitti...

Dün aracı görmeye gittiğimde, benim puntoya 25.000 TL gibi sayarız lafları eden bayi yetkilileri, bugün aracımı expertize sokmaları için bayiye gittiğimde (araçta hiçbir hata bulamadılar) aracımı 24.000 TL ye alabileceklerini söylediler.

Bugün Ciddi alıcı olduğumu gördüler ve son anda ağız değiştirdiler.

Bu bahse konu olan bayi; Göker Otomotiv'dir.

Ben Puntomu Göker oto'dan almıştım, en az 2.000TL Lik aksesuarı alan ve tüm bakımları Göker Oto' dan yapan sadık bir müşterileri olarak, benim tertemiz ve aksesuarları ilede dikkat çeken arabamı 24.000 TL diyerek geberttiler, öldürdüler.
Ben açıkcası dün benim arabamı 25.000TL ye sayarız dedikleri için bugün arabamı gördüklerinde bi 500 TL daha arttırabileceğimi düşünürken ve arabama bir hyundai bayisi 25.500TL vermişken bu yaklaşımları ticaretlerindeki etiğe ne kadar önem verdiklerini gösteriyor. Beni resmen sanki onlar aracı satmak istemiyorlarda ben almak için zorluyorum moduna soktular.
Başlarındaki müdürde benimle 5metre mesafeden konuşup birbirimizi duyup anlamaya çalıştı. Son derece ilgisiz alakasız, müşteri memnuniyetinden anlamayan bir müdürdü.
Müdür bey bana, benim 2011 model 1,3mjet, 25000km, değişen boya olmayan grande puntomu 25.000 TL den alırsak satamayacaklarını ve zarar edeceklerini söyledi lakin, vitrinlerinde 2009 model 100.000 de bir grande punto'yu 25.500TL ye sattıklarını gördüm ve ne kadar basit bir şekilde yalana başvurduklarını anlamakta zorluk çekmedim.

Sonuç olarak dün aracı görmeye gittiğimde arada 12.500 TL fark ödeyerek takas gerçekleştirebileceğim iletildi, bugün arabamı görmeleri için expertize götürdüm ve olayı ciddiye bağlamak için oturup konuştuğumda rakam 13,500 TL oldu. 1 kuruş dahi inemeyeceklerini üzülerek söylediler :)
Ben o söyledikleri rakamıda öderim problem değil ama göz göre göre de kazık yiyemezdim, bu davranışları ile de alış veriş yapılmayacak bir yer olduklarını göstermiş oldular.

Göker oto'ya bundan sonra selam dahi vermem.

Araçlarıda bu;

Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge 2012 Model 38.000 TL Galeriden satılık ikinci el Lacivert renk - 124438642 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-goker-oto-dan-punto1.3-m.jet-lounge-hatasiz-servis-bakimli-124438642/detay/)

Merruse
11/05/2013, 22:33
Benim para algimda bir sorun var sanirim. Sizin arabayi kaca aldiklari konusunu ve yaptiklari terbiyesizligi bir kenara koyalim, sahsen ben 38 bin lira para verip ikinci el B segmenti araba almam.. Ne marka ne model hangi donanimda olursa olsun almam. Piyasasi bu olabilir, o islerden de hic anlamam ama sifiri zaten 42bin lira bu arabanin. Ki elinde olan ve beklemis bayii bulursaniz bundan bin lira indirimde alabilirsiniz bence. Hadi alamadik diyelim arada 4 bin lira var. Digeri ise kimin kullandigi belli olmayan, muhtelemen her cukura girmis cikmis, bilmem kac bin km deki 1 yasinda araba.. Neyin kafasini yasiyor bunlarda 38 bin lira yaziyorlar utanmadan anlamiyorum sahsen..

erenemre
11/05/2013, 23:20
birincisi sizin aracı az saymışlar bence kendiniz 26 ya satarsınız o aracı ayrıca arkadaşlara katılıyorum bencede test aracı alınmaz

mavilerrr
12/05/2013, 00:08
2013 model yılı itibarı ile 95 hp dizel otomatik ürün gamından çıkarıldı, şu an manual 95 hp dizele 42.500 diyorlar ayrıca ESP donanımı için ilave 1020 TL istiyorlar, std değil yani.

SaLDo
12/05/2013, 00:40
Kardeş daha sonra senin aracını 26-27 bine satarlarsa çok üzülürsün. Bence hiç bulaşma. Elden kendin sat ve beğendiğin başka araç bak. Piyasada sürüsüyle punto var. Ayrıca sana verecekleri aracın 0 fiyatını iyi bir pazarlıkla 40 bine falan alırsın zaten. 3-4 milyar için test aracı almak mantıksız.

tunalent
12/05/2013, 02:14
sizin aracı 24 e alıp 27.50 -cıvarı satacaklar kendi araçlarınıda binici fiyatındanda yüksek paraya size satıyorlar .tamam kar edeceklerde artık bukadarına da pes.zaten .aynı arabaya o kadar fark değermi dolusu boşu neticede aynı araba .isabet ve hayırlı olmuş bence

SaLDo
12/05/2013, 02:38
Göker oto hele ki rami kışlasında ki yer bildiğin kazıkcı. galeriden farkı yok. ben bir kere ugrasmıstım oraya farım kırıktı taktırmak için, 10 gün sonra gel al dediler ve 490 TL fiyat verdiler. dedim bakın işinize bastım gittim sanayide arkadasımın yanına 250 liraya 1 saat içinde hallettim

TayfunBulat
12/05/2013, 11:03
Arkadaşlar bugün bu takas olayı benim için acı bir son ile bitti...

Dün aracı görmeye gittiğimde, benim puntoya 25.000 TL gibi sayarız lafları eden bayi yetkilileri, bugün aracımı expertize sokmaları için bayiye gittiğimde (araçta hiçbir hata bulamadılar) aracımı 24.000 TL ye alabileceklerini söylediler.

Bugün Ciddi alıcı olduğumu gördüler ve son anda ağız değiştirdiler.

Bu bahse konu olan bayi; Göker Otomotiv'dir.

Ben Puntomu Göker oto'dan almıştım, en az 2.000TL Lik aksesuarı alan ve tüm bakımları Göker Oto' dan yapan sadık bir müşterileri olarak, benim tertemiz ve aksesuarları ilede dikkat çeken arabamı 24.000 TL diyerek geberttiler, öldürdüler.
Ben açıkcası dün benim arabamı 25.000TL ye sayarız dedikleri için bugün arabamı gördüklerinde bi 500 TL daha arttırabileceğimi düşünürken ve arabama bir hyundai bayisi 25.500TL vermişken bu yaklaşımları ticaretlerindeki etiğe ne kadar önem verdiklerini gösteriyor. Beni resmen sanki onlar aracı satmak istemiyorlarda ben almak için zorluyorum moduna soktular.
Başlarındaki müdürde benimle 5metre mesafeden konuşup birbirimizi duyup anlamaya çalıştı. Son derece ilgisiz alakasız, müşteri memnuniyetinden anlamayan bir müdürdü.
Müdür bey bana, benim 2011 model 1,3mjet, 25000km, değişen boya olmayan grande puntomu 25.000 TL den alırsak satamayacaklarını ve zarar edeceklerini söyledi lakin, vitrinlerinde 2009 model 100.000 de bir grande punto'yu 25.500TL ye sattıklarını gördüm ve ne kadar basit bir şekilde yalana başvurduklarını anlamakta zorluk çekmedim.

Sonuç olarak dün aracı görmeye gittiğimde arada 12.500 TL fark ödeyerek takas gerçekleştirebileceğim iletildi, bugün arabamı görmeleri için expertize götürdüm ve olayı ciddiye bağlamak için oturup konuştuğumda rakam 13,500 TL oldu. 1 kuruş dahi inemeyeceklerini üzülerek söylediler :)
Ben o söyledikleri rakamıda öderim problem değil ama göz göre göre de kazık yiyemezdim, bu davranışları ile de alış veriş yapılmayacak bir yer olduklarını göstermiş oldular.

Göker oto'ya bundan sonra selam dahi vermem.

Araçlarıda bu;

Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge 2012 Model 38.000 TL Galeriden satılık ikinci el Lacivert renk - 124438642 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-goker-oto-dan-punto1.3-m.jet-lounge-hatasiz-servis-bakimli-124438642/detay/)

söyledikleriniz çok doğru bu linkte paylaştığınız aracın aynısı Bursa Banoto da var 41 bin tl istiyorlar fakat 15 bin km de isterseniz bir de ona bakın derim.