PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti

velespit1988
25/08/2007, 16:58
1- Arkadaslar benzinli gp'ye sıralı lpg taktırmak aracın hangi kısımlarını garanti dısında bırakıyor? Yani motor dısında bir elektronik arıza cıksa aracta bu arac lpgli garanti kapsamı dısı gibi bi cevapla karsılasalıbilir mi? Ya da aracın herhangi farklı bir yeri? Bu konuda detaylı bilgisi olan arkadasların cevaplarını merak ediyorum. Cünkü forumda sıralı lpg'yle ilgili epey yazı okudum fakat garanti konusunda yeterli bilgiye ulasamadım.

2- 2.el gp satın alınca uzatılmıs garanti'den yararlanılabiliyor mu? Yani aracı satın aldıktan sonra biz 2. sahibi olarak garanti süresini uzatabiliyor muyuz? Ayrıca mesela arabada sıralı lpg olması buna engel mi? Bu konuyla ilgili uzatılamıyor diye birşey duymustum fakat emin olmak için tam bilgisi olanların cevabını merak ediyorum.

velespit1988
28/08/2007, 15:34
Çok zor bi soru sordum galiba :S Hiç kimsenin mi bilgisi yok arkadaşlar??

şekerlioğlu
29/08/2007, 18:20
servis onayı ve servis dışında yapılan her müdahale aracı garanti dışı bırakır.en azından başınızı çok ağrıtırlar.

velespit1988
29/08/2007, 19:53
servis onayı ve servis dışında yapılan her müdahale aracı garanti dışı bırakır.en azından başınızı çok ağrıtırlar.

Tesekkür ederim. Garanti dısı bırakacagını biliyorum ama acaba aracın tüm aksamları mı garanti dışı kalır onu merak ediyorum.

pascal
29/08/2007, 20:22
ilk soru hakkında pek bir bilgim yok ama ikinci soru için garanti süresi bitmemiş tüm Gp lere garanti uzatması yapılabilir (kilometre sınırlaması var mı bilmiyorum ama zaten kilometresi aşırı fazla olan bir araba almazsınız heralde)

h k
29/08/2007, 21:14
garanti uzatmada kilometre sınırlaması var ama net rakamı hatırlamıyorum.
ikinci el alırsanız uzatma hakkınız olmuyor , ilk sahibinin uzatmış olması gerekiyor . ilk sahibi uzatırsa araç ikinci sahibinde iken uzatılmış garantide devam ediyor.

lpg ve garanti olayı biraz muammalı. forumda bazı arkadaşlar serviste taktırdıklarını garantinin bozulmadığını söylerken bazı arkadaşlarda Fiatın buna onay vermediğini servislerin takamayacağını söylüyorlar. sanırım bazı şehirlerde tek olan servisler kendileri garanti verip takıyorlar , nasıl olsa bu araç başka servise girmez Fiatında bundan haberi olmaz diye düşünüyor olsalar gerek.