PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto Yıkamacı Açmak

kimber
18/04/2013, 11:41
Franchise yöntemi ile yoğunluğu uygun bir yerde oto yıkama hizmeti vermek hakkında görüşleriniz nelerdir?

Devren almak ya da yeni bir yer kurmak şeklinde olabilir.

Oto yıkama hizmetinin dezavantajları nelerdir?

Özellikle bu sektörde hizmet veren arkadaşlarda detaylı yorum rica edeceğim.

Teşekkürler:rolleyes:

06kaymak
18/04/2013, 11:54
Elemanla uğraşırım,sıkıntı olmaz derseniz neden olmasın..Marka olmak güzel avantajı var elbette..Ama belli bir zamandan sonra müşteriniz siz olduğunu için gelecek..bir yeri devralmak yerine sıfırdan kendiniz kursanız daha saglıklı olur..

uurknkc
18/04/2013, 14:04
Şu olay benim de aklımdan geçmiyor değil :) Çok araştırdım. Araştırmalarıma göre maliyeti çok fazla değil basınç makinelerini ve çekiş kuvveti yüksek süpürgeleri aldımı.. Kar marjı baya yüksek.. Tabiki aldığın elemanlar gerçekten yıkamayı iyi bilcek... Eğer çok abartılı yapmıcaksan 3 kişi yeterli.. Biri iç temizlik,biri dış temizlik diğeri kurulama ve son işlemler için... arada birde detaylı temizlik işi alırsan baya iyi bir getirisi var...Birde aldığın elemanlar biraz güleryüzlü, düzgün , güvenilir olursa hiç müşteri kaybetmezsin...

StrawBeeRy
18/04/2013, 15:28
Yaklasik olarak 6-7 yil isin icerisindeydim isi cok iyi bilirim hem yaptim hemde islettim Muslum abinin dedigi gibi ilk once is olarak baslarsiniz daha sonra insanlar sirf muhabbete gelir o sirada arabasini yikatir ortami guzeldir zevklidir.tek dezavantaji eleman sikintisi dogru duzgun bulamiyorsunuz buldugunuzla iyi gecinmek zorundasiniz isini iyi yapmak zorunda uzun lafin kisasi zevkli ama bir o kadarda stresli.baska merak ettiginiz birsey varsa yardimci olurum

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi