PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat ibiza referance 1.6 TDI CR 90 HP alınırmı?

alibozpinar
15/04/2013, 18:12
Merhaba arkadaşlar;

Babama dizel bir araç almayı düşünüyoruz, Şu sıralar Seat Ibıza 1,6 90 HP lik dizel araçların referance modelini 37.700 e veriyolar. araçta şunlar mevcut.
2 hava yastığı, ABS, otomatik ön camlar , otomatik yan aynalar, klima , Dönüşe duyarlı sis farı , Yükseklik ayarlı ön koltuklar.

0-100 11,8sn

Şehir dışı 3,6 lt
Şehir içi 5,1 lt
ortalama 4,2 lt yakıt ortalmaya sahip diyolar.

Bu aracın içine bindiğimde baya bi plastik kokusu aldım ve gördüm, fakat yakıt ve fiyat olarak uygun geldi. Eğer bu aracı bilen kullanan arkadaşlar var ise değerli yorumlarını benle paylaşırlarsa sevinirim.

Şimdiden iyi kötü yorumlaar için teşekkürler .

ABNEW
15/04/2013, 18:46
Ali, netice olarak alınacak araç VW Polo.Aynı şasi, motor, aktarma kullanılmakta.Farklılık iç ve dış görsellikler sadece.Alınır mı? Bence kesinlikle alınır :) Fiyatı da uygun sanıyorum.Polo ile arasında pek bir kalite farkı da yok,

Hayırlısı olsun diyelim...

SteinGP
15/04/2013, 19:38
Annemde 1.6 DSG benzinlisi var. Kullanım olarak Puntodan daha keyifli. Ben çok seviyorum o aracı. Arkası ve bagajı bizim araçlara göre dar ama, babanız bu yaştan sonra çocuk gezdirmeyecekse rahatça binebilir.

bvulgari
15/04/2013, 21:11
Arka koltuk bildigin daracık.. Bunun dışında konsol u ve plastik kalitesini zaten bakıp görmüşsün.. Donanımınıda biliyorsun en boş paketi referance...Eger bunlarda bir sıkıntı yoksa alınır tabiki.. Yalnız ben olsam 1.2 TSI ını tercih ederdim.. Saygılar.

rafetyildiz
15/04/2013, 21:21
bende bındım arkası cok dar

alibozpinar
16/04/2013, 08:43
bende bındım arkası cok dar

Arka koltuk bildigin daracık.. Bunun dışında konsol u ve plastik kalitesini zaten bakıp görmüşsün.. Donanımınıda biliyorsun en boş paketi referance...Eger bunlarda bir sıkıntı yoksa alınır tabiki.. Yalnız ben olsam 1.2 TSI ını tercih ederdim.. Saygılar.

Annemde 1.6 DSG benzinlisi var. Kullanım olarak Puntodan daha keyifli. Ben çok seviyorum o aracı. Arkası ve bagajı bizim araçlara göre dar ama, babanız bu yaştan sonra çocuk gezdirmeyecekse rahatça binebilir.

Ali, netice olarak alınacak araç VW Polo.Aynı şasi, motor, aktarma kullanılmakta.Farklılık iç ve dış görsellikler sadece.Alınır mı? Bence kesinlikle alınır :) Fiyatı da uygun sanıyorum.Polo ile arasında pek bir kalite farkı da yok,

Hayırlısı olsun diyelim...

Cevaplarınız için teşekkürler.

Arka koltuklar kesinlikle çok dar. evet katılıyorum. :)

ama aynen babam artık bir annem ile geziyor, oda kısa şehir içi yolculuklar. Ben evliyim kendi aracım var , Bizim biraderde istanbulda kendi arabasıda var, babam kaldı annemle. :)

Benzinli düşünmediğimiz için 1.2 TSI seçim dışı kalıyor. Yoksa güzel motor.

Aracın dışı fena değil. Ama iç kalitesi gerçekten düşük. Kocaman bir direksiyonu var.

Yanlız sormak istediğim. bu aracı kullanan ve olan arkadaşlara , Yalıtım nasıl? yani yolculukta acaba dizel sesli malum, bide yol sesi alıyorsa kötü. ??

alibozpinar
16/04/2013, 17:18
yokmu başka yorum ??

sinaga
16/04/2013, 17:30
hocam ben arabayı almdan önce (punto easy 2012) rapid çıkmış olsaydı ben gider skoda rapid alırdım. arabada hem skoda kalitesinin olması hemde B sınıfı diye C sınıfı olabilecek bir araç. fiyat konusunda da senin istediğin seviyeye çekirebilirsin.

alibozpinar
16/04/2013, 17:41
hocam ben arabayı almdan önce (punto easy 2012) rapid çıkmış olsaydı ben gider skoda rapid alırdım. arabada hem skoda kalitesinin olması hemde B sınıfı diye C sınıfı olabilecek bir araç. fiyat konusunda da senin istediğin seviyeye çekirebilirsin.

Evet rapidde güzel fakat fiyat olarak baktığımda active dizel modeli 43.000 tl bu fiyata ve büyüklüğüne ,genişliğine göre gayet güzel. fakat mbu fiyata başka bir aracın dizel en full olanını almak daha mantıklı gibi geliyor.

alibozpinar
18/04/2013, 11:03
arkadaşlar dün firma ile görüştüğümde, karşıma yine bir pazarlama stratejisi çıktı,
Ellerindeki ibizaların dizellerini sadece stationwagon lar için getirteceklerini sölediler. polo ile aynı motor ve şasiye ait olduğu için ve fiyatta rekabet yaratmamak için getirtmiyolarmış.
Bu seat dosyası bölece kapanmış oldu, stationvagon bize göre değil. :) anlaşılan yine bu işin sonu , ya yeni steapway yada punto alt modeli :)

ABNEW
18/04/2013, 14:56
arkadaşlar dün firma ile görüştüğümde, karşıma yine bir pazarlama stratejisi çıktı,
Ellerindeki ibizaların dizellerini sadece stationwagon lar için getirteceklerini sölediler. polo ile aynı motor ve şasiye ait olduğu için ve fiyatta rekabet yaratmamak için getirtmiyolarmış.
Bu seat dosyası bölece kapanmış oldu, stationvagon bize göre değil. :) anlaşılan yine bu işin sonu , ya yeni steapway yada punto alt modeli :)

Seat kendi ipini çekmiş o zaman ya da VW:) Anlaşılan sadece Leona odaklanıyorlar,

Hayırlısı olsun diyelim Ali...