PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarihin Arka Odası

lektonstar17
14/04/2013, 00:11
Arkadaşlar , içinizde tarih meraklıları , tarihini merak eden , ilgilenen varsa hemen HaberTürk kanalını açsın. Harbiye Askeri Müzesinden canlı yayın yapılıyor.

tayfux
14/04/2013, 00:18
aynen hocam izliyorum..benim inanılmaz tarih aşkım ve merakım vardır kaçırmam da zaten..

lektonstar17
14/04/2013, 00:23
Tarihe, tarihime aşığım. Keyifli seyirler.

nurullahkizek
14/04/2013, 00:27
Teşekürler Murat BARDAKÇI'yı nasıl kaçırdım.Şimdi programı açtım.

lektonstar17
14/04/2013, 00:32
Diğer bölümler de önemli ama bu bölüm kaçmaz !

tayfux
14/04/2013, 00:38
Diğer bölümler de önemli ama bu bölüm kaçmaz !
aynen hatta geçenlerde vakıflar başkanı ve Konya Mevlevi müzesi müdürü çıktı o bölümlerde güzeldi..

lektonstar17
14/04/2013, 00:46
aynen hatta geçenlerde vakıflar başkanı ve Konya Mevlevi müzesi müdürü çıktı o bölümlerde güzeldi..

Kesinlikle iyi bir bölümdü. Taksimde İstiklal Caddesinin sonunda çok eski bir Mevlevihane vardır. Yanılmıyorsam haftanın bir günü canlı olarak mevlevileri izleyebilirsiniz.

lektonstar17
14/04/2013, 00:50
Çok ilginç, bugün dinlediğimiz bütün mehter marşları 1914 ve sonrasında elenmiş. Muallim Halil Efendinin eler yaptığını biliyordum ama hepsinin sonradan elendiğini bilmiyordum.

tayfux
14/04/2013, 00:51
Kesinlikle iyi bir bölümdü. Taksimde İstiklal Caddesinin sonunda çok eski bir Mevlevihane vardır. Yanılmıyorsam haftanın bir günü canlı olarak mevlevileri izleyebilirsiniz.
hocam hatta o konu da tartışıldı o 1 gün dışında başka birgün mevleviler geldiğinde içeri almamışlar falan..vakıflar genel müd. eli kolu bağlı o bölümden bunu anladım..hiyerarşiler ve bürokrasi inanılmaz ellerini kollarını bağlamış..

lektonstar17
14/04/2013, 01:12
hocam hatta o konu da tartışıldı o 1 gün dışında başka birgün mevleviler geldiğinde içeri almamışlar falan..vakıflar genel müd. eli kolu bağlı o bölümden bunu anladım..hiyerarşiler ve bürokrasi inanılmaz ellerini kollarını bağlamış..

Yok artık daha neler. Padişah seferden dönmüş , saraydakiler biz sizi bugün beklemiyorduk demiş. Bu da ona benzedi.

lektonstar17
14/04/2013, 01:21
Mehter, savaş bandolarının atasıdır. Avrupada Fransa, İngiltere ve pek çok ülke Mehter den esinlenerek kendi savaş bandolarını kurmuşlardır. Keşke Mehteran eşliğinde cenk etmek nasip olsaydı.

lektonstar17
14/04/2013, 03:34
Harika bir program daha bitti. Şu mehter takımını dinleyip duygulanmayan Türklüğünden utansın.Teşekkürler Murat Hoca, Nurhan Hoca, Erhan Hoca.

ykaya1983
14/04/2013, 11:46
Bu programı 1-2 ye kadar izlediğim çok olmuştur.Geç saatlere kadar yayınlandığı için katılımcılardan uyumaya başlayanlar olabiliyor.İlber ortaylı yaşayan bir tarih,murat bardakçının da tarih bilgisi yabana atılır gibi değil.Pelin batuyu niye davet ettiklerini pek anlayamazdım.Şimdi katılmıyor sanırım.

lektonstar17
14/04/2013, 13:33
Bu programı 1-2 ye kadar izlediğim çok olmuştur.Geç saatlere kadar yayınlandığı için katılımcılardan uyumaya başlayanlar olabiliyor.İlber ortaylı yaşayan bir tarih,murat bardakçının da tarih bilgisi yabana atılır gibi değil.Pelin batuyu niye davet ettiklerini pek anlayamazdım.Şimdi katılmıyor sanırım.

Hepsi engin bir tarih bilgisine sahip. Sadece bizim tarihimiz değil, avrupa , amerika , afrika tarihlerinide kişilere kadar biliyorlar. Elimde olsa dizlerinin dibine oturup saatlerce dinlemek isterdim. Ayrıca o kadını zamanında neden çağırdıklarını ben de anlamadım. Kadın Kanuni ye ve İbrahim Paşaya "eşcin... olabilirler" dedi.Tövbe tövbeee. Orda olsam suratına yumruğu yapıştırırdım.