PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat'ı şikayet edeceğim !

motor delisi
09/04/2013, 07:51
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2012 punto evo aracımı 2012 ocak ayında topkapı fırat oto dan teslim aldım herşey iyi güzeldi alırken güleryüz vs vs ama arabayı aldığımdan beri sol kapıdan bariz bir şekilde rüzgar sesi geliyor normal olmayan bir ses ( cam aralıkmış gibi uzun yoldada 150km hızda yapan basınç ). Aracım 3 çeşit servise 7 kez aynı sorundan dolayı gitti ve en son sol aynası değiştirdiler. Fakat sorun hala devam ediyor bu benim çok canımı sıktı. Ayrıca sürücü koltuğunun gıcırdaması ve koldayamanın yerinden çıkıp takıldıktan sonra hep ses yapması gibi sorunlarlada karşı karşıyayım.Tamam sorun çıkarabilir kul yapısıdır fakat benim şikayetim aracım dandik ayıplı mal vs vs değil servislerin yani fiatın bu sorunu gidermemesidir ! 2012 0km araç alıp benden 35bin tl ye yakın para alıp böyle bir araç vermeleri ve sorunlarımı servislerin garantiden gidermediği için şikayet etmek istiyorum. Fakat fiatın sitesinde şikayet bildirim formu vs bulamadım nereye şikayet edebilirim ?

erenemre
09/04/2013, 08:12
kapı rüzgar sesi kronikmiş ben pek dikkat etmiyorum sanırım sürekli müzik açık olduğundan ama herkes şikayetçi çözümüde kapı fitilinin içine akvaryum hortumu geçirmekmiş ses tamamına yakın kesiliyormuş daha iyi bilgisi olanlar cevap vereceklerdir.

vek66
09/04/2013, 09:44
rüzgar sesini kapı fitilini değiştirerek halletmiştim. bilginize şuan ses yok çok şükür.

hakandurak
09/04/2013, 10:38
geçmiş olsun kardeşim...

CoachK
09/04/2013, 11:19
o ses kapı fitili değişmeden geçmiyor...

aykutisci
09/04/2013, 12:48
aksaraydan ben daha yeni aldım arkadaşın arabasına metresi 4 liramı öyle bişeydi monajıda basit deneyebilirsiniz olmadı diğer çözüm olan akvaryum hortumunu deneyin

aykut_1914
09/04/2013, 15:39
b sınıfı için o hızlarda kapıdaki rüzgar sesi çok normal, olmayan yoktur bence

sehzadeamasya
09/04/2013, 18:15
bencede biraz müziğin sesini açın hemde ruhunuz dinlenir ses felan kalmıyor

klasman01
09/04/2013, 18:22
şu komediye bak ya adam 0 km araç alıyor kapı fitilinin içine akvaryum hortumu sokacak ne diyelim biz değil fıat utansın .

fotobelit
09/04/2013, 18:26
Sorunu olan arkadaş,o bahsettiğiniz konuları biliyor..(fitil,kronik vs)..Bahsettiği farklı birşey..Neden kendi uğraşmak zorunda kalsınki..Okadar para vermiş..Ne olursa olsun,sorunu çözmeleri gerekiyor..Kendim yaptıktan sonra,ne gerek kaldı garantiye,servise...

erenemre
09/04/2013, 18:55
Sorunu olan arkadaş,o bahsettiğiniz konuları biliyor..(fitil,kronik vs)..Bahsettiği farklı birşey..Neden kendi uğraşmak zorunda kalsınki..Okadar para vermiş..Ne olursa olsun,sorunu çözmeleri gerekiyor..Kendim yaptıktan sonra,ne gerek kaldı garantiye,servise...

bazı sorunları servis çözemez tıpkı clio lardaki boya atması sorunu gibi basınçlı su tutturmayacaksın marşpiyellere aksi takdirde boya atıyor servise değil fransada renault ada gitsen durum değişmez bence servisle uğraşana kadar oraya yapacağı bir fitil değişimi veya içine bir ek (akvaryum hortumu) sesi tamamına yakın kesecektir.Ben çok ses duymadığımdan yapmadım ama arkadaş punto suna yaptı ve cebinden sadece akvaryumcuya verdiği 5 tl çıktı servise git-gel olmadı bidaha git bence gereksiz böyle basit sorunları çözmek için birazda kendin çabalamalısın

uurknkc
09/04/2013, 20:08
bencede 0 araca akvaryum hortumu sokmak filan saçma ve komik olur :) harbiden rahatsız ediciyse bence şikayetçi olun

motor delisi
09/04/2013, 20:26
bu kronik problemler olabilir mesela vw de pololara koyulan tsi motorlarin yag yakmasi sonucu vw araclari cagirip onarimini sagladi bizde 7 kez gittik cozemediler durdukyere aynamida degistirdiler! herkesde okadar normal karsiliyorki bu ses sikinti degil hortum sok gecer deniyor bu arac cok dandik bir marka degil yeninbir markada degil misal gelly marka degil gidipte sifir km aracamin kapisina hortum sokamam ve bu bana sizler gibi normal gelmiyor. ayrica bu sure icerisinde kapinin denesini bozabilir diye dusunuyorum. aldigim gunden beri kol dayamam gicir gicir duz giderken dahi ses yapiyor ve kltukta bugun fiati aradim beni biryere aktardi ve bu sikayetlerimi dile getirdim beni arayacaklarini soylediler fakat yarinda medya tarafindan sikayetci olucam

klasman01
09/04/2013, 20:45
ben bazı yerlerde fıat tan soğudum derdimde herkes bana neden acaba diye sorardı işte bu tarz sorunlar yüzünden

motor delisi
09/04/2013, 20:52
ben bazı yerlerde fıat tan soğudum derdimde herkes bana neden acaba diye sorardı işte bu tarz sorunlar yüzünden
ben sorunlarında değilim. inanın bu sorunları çıkaran tek marka fiat değil. bugün gidip bi clio alın polo alın corsa alın vs vs başka b sınıfı alın kol dayaması gıcırdayabilir kapıdan ses gelebilir ama servisleri bukadar vurdumduymaz olamaz diye düşünüyorum yani sadece hakkımı arıyorum.
Bir markanın aracının kapısından ses geliyor diye o markada problem yoktur fakat, aracı üretirken aracın kendinden doğacak sorunlara karşı garanti veripte garanti kapsamında bu sorunu çözemiyorsa işte o zaman o markada problem vardır

toprakozz
09/04/2013, 21:05
motor delisi arkadaşa katılıyorum.her araçta öyle sorunlar çıkabilir,eski araçlar değil bunlar seri üretim olduğundan her markada böyle sorunlar çıkabiliyor.Önemli olan çıkan sorunlarda arkasında durabilmek.Geçen arkadaşımın mercedesinde bir sorun çıktı servise birlikte götürdük sorgu sualsiz kıvırmadan hemen garantiden değiştiririz,sanki sorun kendilerinden kaynaklanmış gibi bir mahçibiyet bir özür vs.şaştım kaldım.Bizim servislerde ise garantili araçlarda (genelleme yapmıyorum)ilk önce kullanıcı hatasıymış gibi bir yaklaşım biraz dişli görünce anca garantiden değiştiriyorlar.Arkadaşım sende bursa tofaşı ara olmadı mail at bu durumu bildir hatta sana yeteri bilgi vermeyen servisleri de bildirebilirsin.Benım tavsiyem bu şekilde...Saygılarımla...

klasman01
09/04/2013, 21:13
Arkadaşlar benim de anlatmak istedüğim konu o zaten kul yapısı muhakkak belli sorunlar olabilir ama sorununuzu dile getirdiğinizde size çözüm sunacak insanlar karşınızda görmek istemezmisiniz. Yoksa sizi yalancı çıkarmak için elinden geleni yapan fıat merkez ve bazı servislerlemi uğraşmak istersiniz . Ama işini hakkıyla yapanları tenzih ederim.

ametist
09/04/2013, 22:29
yahu 150 km hız deniyor, farkında mısınız? 150 km hızda rüzgar sesi gelmeyen kaç araba var? hem 150 km hızla gitmek ne kadar normal? yapmayın, etmeyin, azıcık insaflı olun...

Ziyaretci046
09/04/2013, 22:33
bence satın şikayet etseniz pek birşey değişmez.emin olun

fotobelit
10/04/2013, 11:45
bazı sorunları servis çözemez tıpkı clio lardaki boya atması sorunu gibi basınçlı su tutturmayacaksın marşpiyellere aksi takdirde boya atıyor servise değil fransada renault ada gitsen durum değişmez bence servisle uğraşana kadar oraya yapacağı bir fitil değişimi veya içine bir ek (akvaryum hortumu) sesi tamamına yakın kesecektir.Ben çok ses duymadığımdan yapmadım ama arkadaş punto suna yaptı ve cebinden sadece akvaryumcuya verdiği 5 tl çıktı servise git-gel olmadı bidaha git bence gereksiz böyle basit sorunları çözmek için birazda kendin çabalamalısın
O bahsettiğin BAZI larından(kullanıcı hatalı olanlar) ben bahsetmedim..Konu ile ilgili konuştum,sizde öyle yapın..

fotobelit
10/04/2013, 11:47
bu kronik problemler olabilir mesela vw de pololara koyulan tsi motorlarin yag yakmasi sonucu vw araclari cagirip onarimini sagladi bizde 7 kez gittik cozemediler durdukyere aynamida degistirdiler! Herkesde okadar normal karsiliyorki bu ses sikinti degil hortum sok gecer deniyor bu arac cok dandik bir marka degil yeninbir markada degil misal gelly marka degil gidipte sifir km aracamin kapisina hortum sokamam ve bu bana sizler gibi normal gelmiyor. Ayrica bu sure icerisinde kapinin denesini bozabilir diye dusunuyorum. Aldigim gunden beri kol dayamam gicir gicir duz giderken dahi ses yapiyor ve kltukta bugun fiati aradim beni biryere aktardi ve bu sikayetlerimi dile getirdim beni arayacaklarini soylediler fakat yarinda medya tarafindan sikayetci olucam
+1907

fotobelit
10/04/2013, 11:49
yahu 150 km hız deniyor, farkında mısınız? 150 km hızda rüzgar sesi gelmeyen kaç araba var? hem 150 km hızla gitmek ne kadar normal? yapmayın, etmeyin, azıcık insaflı olun...
Valla hocam 2006 model 150 binde active modelimle Trabzona gittim,kapılardan öyle bir ses duymadım..Hızı yazmıyım ama bahsettiğiniz hızın üstünde..

aykut_1914
10/04/2013, 13:50
Valla hocam 2006 model 150 binde active modelimle Trabzona gittim,kapılardan öyle bir ses duymadım..Hızı yazmıyım ama bahsettiğiniz hızın üstünde..

punto kullanıyorsun ve 150 nin üstünde hızda sol kapıdan rüzgar sesi duymuyorsun öle mi? :)

alperd
10/04/2013, 16:21

Her araçta var böyle sorunlar sadece Fiat'a özgü değil...

Örneğin hem Opel'de hem Honda'da bazı modellerde Direksiyon Kutusundan gelen tıkırtı sesi var ki 5 liralık hortumla değil ancak komple değiştirmek sureti ile (1500 TL civarına) çözülebiliyor.

klasman01
10/04/2013, 16:30
hocam senle bir şey paylaşayım da bakalım bana hak verecekmisin az önce fıat genel merkezden beni aradılar 2006 model aracımın sizde bildiğiniz gibi kronik city arızası için başvuruda bulunmuştum bana ne deseler iyi beyefendi arcınız incelendi( nasıl olduysa bilmiyorum) değişim için uygun değil miş ona dedimki ama değiştiren arkadaşlar var beyefendi biz arcın km sine bakıyoruz bende dedimki hanfendi değişen araçların km si 120000 den aşağı değil benim aracım 30000 km de cevap ee şey biz km ye bakmıyoruz modele bakıyoruz benim cevabım ama değişen arkadaşlarda 2006 model biraz suskunluk ve maalesef beyefendi talebiniz olumlu karşılanmadı iyi günler dııııııııtttt.

alperd
10/04/2013, 16:53
hocam senle bir şey paylaşayım da bakalım bana hak verecekmisin az önce fıat genel merkezden beni aradılar 2006 model aracımın sizde bildiğiniz gibi kronik city arızası için başvuruda bulunmuştum bana ne deseler iyi beyefendi arcınız incelendi( nasıl olduysa bilmiyorum) değişim için uygun değil miş ona dedimki ama değiştiren arkadaşlar var beyefendi biz arcın km sine bakıyoruz bende dedimki hanfendi değişen araçların km si 120000 den aşağı değil benim aracım 30000 km de cevap ee şey biz km ye bakmıyoruz modele bakıyoruz benim cevabım ama değişen arkadaşlarda 2006 model biraz suskunluk ve maalesef beyefendi talebiniz olumlu karşılanmadı iyi günler dııııııııtttt.

İpe un sermişler :)
Sen de haklısın tabi ama diğerleri de bundan farklı değil emin ol. Garanti olayı apayrı bir olay zaten.

Şöyle bir konu geçmişti Ustamla aramda:
Garanti kapsamında bulunan bir araçta motor problemi oluşmuş Yetkili Servis işten yırtmak için "Sizin aracınız 60 bin bakımına 62 binde gelmiş o yüzden bu arızayı Garanti kapsamında yaptıramazsınız" şeklinde bir savunmada bulunmuş. Kusur arıyorlar yani.
Araya bir sürü adam sokmuşlar, Tüketici Hakları bilmem ne zar zor yaptırmışlar garantiden.

Al birini vur ötekine yani sadece Fiat değil demek istiyorum...

ametist
10/04/2013, 17:31

Ne diyeyim, ben burayı okuyan bir savcı olsam hakkınızda kesin işlem başlatırdım, hazır suçunuzu itiraf etmişken ... :D

aykut_1914
10/04/2013, 18:00

müslüm bey city kronik bir arıza öyle yada böyle ücretsiz değiştirecekler onu. Biraz uğraşmanız gerekebilir. Fiat markasının o konuda ilk baktığı şey aracın servis bakımlı olup olmadığı. Eğer ki aracınız servis bakımlı değilse ücretsiz değişim sağlamıyacaklarını söylüyorlar ilk olarak. Ancak ısrarlı bir şekilde bastırırsanız genelde iyi halden o olay hallolluyor. O da mı olmadı? Tüketici haklarına gidiyorsunuz, seve seve değişim oluyor. Bu bir arıza çünkü.

Ancak başlıkta bahsi geçen konu 150 km hızda, B sınıfı bir araçta sol kapıdan gelen rüzgar sesi. En kusursuz B sınıfına binin o hızda bu rüzgar sesi (müthiş bir yalıtım yapmadıgınız sürece) olur, olucakta.

bvulgari
10/04/2013, 19:04
Mail atacaksan türkçe bile atabilirsin.. Dayım toyota'ya atmıştı geri dönmüşlerdi..

fotobelit
10/04/2013, 19:30
punto kullanıyorsun ve 150 nin üstünde hızda sol kapıdan rüzgar sesi duymuyorsun öle mi? :)
Aynen öyle..Şuanki aracımdada yok.Vardır ama duymuyorsun gibi düşüneceye kpılmasın kimse!!! lastiğin dişine girmiş bir zeytin çekirdeğinin sesi ile 2 gün daralan bir adamım :):) neyseki İnsan oğlu zeytin çekirdeğininde ses yaptğını keşfetti :))) ses takıntısı olan biriyim :)

aykut_1914
10/04/2013, 20:41
sizin evo ya kocaman bir maşallah o zaman. Benim servis çözü bunu 110 a kadar ses yok ama üstünde bendede net bir rüzgar var

SteinGP
10/04/2013, 21:02
Valla bendede rüzgar sesi filan yok.

motor delisi
10/04/2013, 21:44

150 kmde ses yapiyir demiyorum 60 la gitseniz dahi ses aliyor ! 150 kmde basinc yapiyor o derece ruzgar aliyor kapi

aykut_1914
10/04/2013, 21:45
Valla bendede rüzgar sesi filan yok.

sen 60 ı geçmiyorsun ki :pepsi000:

SteinGP
10/04/2013, 21:55
sen 60 ı geçmiyorsun ki :pepsi000:

Geçe gün 90 yaptım kanka çok heyecanlandım :sweatingbullets::sweatingbullets:

Yalnız cidden bende ses filan yok. Arabanın ses gelen her yerine izolasyon yaptım zaten. Daha da gelirse orayada yaparız :D

ametist
10/04/2013, 23:22
150 kmde ses yapiyir demiyorum 60 la gitseniz dahi ses aliyor ! 150 kmde basinc yapiyor o derece ruzgar aliyor kapi

o zaman başka tabi... o süratte belirgin ses varsa kusur da vardır muhakkak... kapı fitilini değiştirin, muhtemelen çözülür... olmadı elbette mahkeme yolu açık....

erenemre
10/04/2013, 23:32
kapı fitilinin değişmesi sorunu çözer aksaray istediğin kalitede bulunabiliyor bence servisti,mahkemeydi bu kadar uğraşmaya değmez metresi 4 tl gibi fiyatları var.

motor delisi
11/04/2013, 08:02
kapı fitilinin değişmesi sorunu çözer aksaray istediğin kalitede bulunabiliyor bence servisti,mahkemeydi bu kadar uğraşmaya değmez metresi 4 tl gibi fiyatları var.
öyle yapacaz sanırım fakat arkasını bırakmayacam iki yere şikayet ettim hukuksal şikayet dahi etmeyi planlıyorum sonuçta bunu fiat düşünse ben müşterime 35 bin tl ye araç satmışım kapıların fitilleri değiştirsem maliyeti metresi 2 3 lira müşterim memnun olsun üstelik garantiside var demeli, ayrıca kol dayamayada bir yöntem söyleyebilirmisiniz üst kapak sağ sola oynuyor ve yolda giderken hep tıkır tıkır ses yapıyor , araba punto değil mubarek chery :punk0000:

punto_multijet
11/04/2013, 09:01
şu komediye bak ya adam 0 km araç alıyor kapı fitilinin içine akvaryum hortumu sokacak ne diyelim biz değil fıat utansın .

bu cozumu bulan bildigim kadarıyla fiestacılar :) biz puntocular sadece uyarladık yani diger arkadaslarında dediği gibi ruzgar sesi ne yazık ki sadece bizde yok B sınıfının nerdese tamamında var

görkem koçsan
12/04/2013, 03:10
bu fiat arabadan hiç anlamayan adamı mühendis eder hee ne bu ya bütün sorunlarını biz çözer olduk fabrikaya alsada bizi bari maaş verse bize bu arabaları yapan mühendislermi az biliyor bizmi çok biliyoruz anlamış değilim.diyceğim o ki heralde bu arabaları yapan mühendislerde toros ya da tofaş var galiba bu arabalar onlara çok sessiz ve konforlu geliyor kanımca :)

erenemre
12/04/2013, 04:08
öyle yapacaz sanırım fakat arkasını bırakmayacam iki yere şikayet ettim hukuksal şikayet dahi etmeyi planlıyorum sonuçta bunu fiat düşünse ben müşterime 35 bin tl ye araç satmışım kapıların fitilleri değiştirsem maliyeti metresi 2 3 lira müşterim memnun olsun üstelik garantiside var demeli, ayrıca kol dayamayada bir yöntem söyleyebilirmisiniz üst kapak sağ sola oynuyor ve yolda giderken hep tıkır tıkır ses yapıyor , araba punto değil mubarek chery :punk0000:

dostum kolçak olmadığı için o sorununu bilemiyorum ama şunu söyleyim ki babamın o kadar alma dememe rağmen 50 bin küsür para verip aldığı nissan juke sinde bile arada sesler geliyor kolçaktan

krm1983
12/04/2013, 08:03
Gerçekten gp lerde mühendislik hataları var. Nasıl bir kafayla yapmış italyafaki mühendisler bilmiyorum.

Sent from my iPad using

motor delisi
12/04/2013, 08:16
bu cozumu bulan bildigim kadarıyla fiestacılar :) biz puntocular sadece uyarladık yani diger arkadaslarında dediği gibi ruzgar sesi ne yazık ki sadece bizde yok B sınıfının nerdese tamamında var
öyle diyorsunuzda yengemde ix20 var ses yalıtımı açısından mükemmel araç biraz daha büyük olsa c sınıfı olacakmış neredeyse ama nedense hyundaıleri pek sevmem :wink:

mburaky
12/04/2013, 09:28
bu fiat arabadan hiç anlamayan adamı mühendis eder hee ne bu ya bütün sorunlarını biz çözer olduk fabrikaya alsada bizi bari maaş verse bize bu arabaları yapan mühendislermi az biliyor bizmi çok biliyoruz anlamış değilim.diyceğim o ki heralde bu arabaları yapan mühendislerde toros ya da tofaş var galiba bu arabalar onlara çok sessiz ve konforlu geliyor kanımca :)

Ah beni bi alsalar fiata da mühendis olarak puntolarda çok köklü değişiklikler yapıcam da.. :)

levan34
13/04/2013, 14:15
Fiat fabrikasına punto kapı ölçülerine uyan "akvaryum hortumu"nu alıcı ödemeli kargo yapıcam,nasıl monte edeceklerini anlatan videolu anlatım cd sinide full HD çekerek kutunun içine koydum,takıldıkları yer olursa 7/24 beni cep'ten arayabilecekleri ve destek vereceğimi belirten notu da ilave ettim,fabrikadan arayan mühendizzlere gündüzleri ben,geceleri kaynım telefonda yardımcı olacak...daha ne yapayım??? amaç bundan sonra fiat alan müşterilerin memnuniyetine katkımız olsun....tövbe tövbe.

Not: ayrıca kendi aracıma uygulamış olduğum ve eksikliğini hissettiğim,örneğin: kol tutamacı olmayan araçlara maliyetsiz el acıtmayan nano ip procesi ! ve bagaj lambası olmayan araçlara maliyetsiz eksoz gaz lambası ! procelerim de hazır...bunlar fabrikaya ek külfet getirmeyecek proceler,müdür tarafından onaylanırsa onlarada video çekecem.....unutmadan bagajı su alan araç sahiplerinede yine maliyetsiz ağızda çiğneme kepek ekmeğinden yapıştırıcı yalıtım procemide halk ekmekten onay aldıktan sonra sunucam.....buğu yapan farlar ve ahır kapısı gibi açılan arka kapılar içinde yine sıfır maliyetli çözümlerimi de muhtardan kaat aldıktan sonra fabrikaya ileteceğim.... tövbe estg.

lektonstar17
13/04/2013, 14:53
Fiat fabrikasına punto kapı ölçülerine uyan "akvaryum hortumu"nu alıcı ödemeli kargo yapıcam,nasıl monte edeceklerini anlatan videolu anlatım cd sinide full HD çekerek kutunun içine koydum,takıldıkları yer olursa 7/24 beni cep'ten arayabilecekleri ve destek vereceğimi belirten notu da ilave ettim,fabrikadan arayan mühendizzlere gündüzleri ben,geceleri kaynım telefonda yardımcı olacak...daha ne yapayım??? amaç bundan sonra fiat alan müşterilerin memnuniyetine katkımız olsun....tövbe tövbe.

Not: ayrıca kendi aracıma uygulamış olduğum ve eksikliğini hissettiğim,örneğin: kol tutamacı olmayan araçlara maliyetsiz el acıtmayan nano ip procesi ! ve bagaj lambası olmayan araçlara maliyetsiz eksoz gaz lambası ! procelerim de hazır...bunlar fabrikaya ek külfet getirmeyecek proceler,müdür tarafından onaylanırsa onlarada video çekecem.....unutmadan bagajı su alan araç sahiplerinede yine maliyetsiz ağızda çiğneme kepek ekmeğinden yapıştırıcı yalıtım procemide halk ekmekten onay aldıktan sonra sunucam.....buğu yapan farlar ve ahır kapısı gibi açılan arka kapılar içinde yine sıfır maliyetli çözümlerimi de muhtardan kaat aldıktan sonra fabrikaya ileteceğim.... tövbe estg.

İşte bu emeğe saygı gösterilir.

lektonstar17
13/04/2013, 15:08
Serviste adamlara arka kapılarım afdersiniz eşşek gibi anırıyor dedim. Adam bu modeller böyle , yapacak bir şey yok dedi. :gun_band:

onur1986
13/04/2013, 15:17
Serviste adamlara arka kapılarım afdersiniz eşşek gibi anırıyor dedim. Adam bu modeller böyle , yapacak bir şey yok dedi. :gun_band:

Sen de onu anırtsaydın hocam :gun_band:

lektonstar17
13/04/2013, 15:23
Sen de onu anırtsaydın hocam :gun_band:

Yok dedi gitti bastı yağı . 4 sonra ses gene başladı.

onur1986
13/04/2013, 15:28
Yok dedi gitti bastı yağı . 4 sonra ses gene başladı.

Yağ olayı biraz sıkıntı.şahsen sıvı sabun kullanıyorm tavsiye ederim.Konuştuklarımızı dışardan biri okusa yanlış anlar hee tövbe tövbe ya Rabbim ya :)

lektonstar17
13/04/2013, 15:45
Yağ olayı biraz sıkıntı.şahsen sıvı sabun kullanıyorm tavsiye ederim.Konuştuklarımızı dışardan biri okusa yanlış anlar hee tövbe tövbe ya Rabbim ya :)

Tamam fazla uzatmayalım. Taşlayacaklar yoksa bizi :-)

onur1986
13/04/2013, 15:56
Tamam fazla uzatmayalım. Taşlayacaklar yoksa bizi :-)

Ahahaha haklısın,sustum :)