PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cana geleceğine mala gelsin dedik ama bu kadarına da YUHHH

WILD
05/04/2013, 22:27
Arkadaşlar aracım park halindeyken aracıma çarpmışlar. Güvenlik çağırdı bir gittim içim yandı. Aracı 1 metre sürüklemiş.Aracın değer kaybı için bir dava açma konusunda kararsızım. Sizce aracın 2 el değerinde ne kadar zarara uğrarım bunun için dava açmaya değer mi? Fotolar aşağıda.

ZAK1980
05/04/2013, 22:31
Aracınız ısıfır ıse aracın satın aldıgınız rakamın %20 veya 25 oranını talep edebılırsınız dıye bılıyorum ayrıca vurup kacıldıgı ıcın kasten suclu

kimber
05/04/2013, 22:32
gecmıs olsun ne hale getırmısler ıcım yandı cok uzuldum

WILD
05/04/2013, 22:34
Vurup kaçma yok aslında. Sitenin güvenliği beni çağırdı gittiğimde kazayı yapan bayan ve araç ordaydı. Ben kurallara uygun park halinde olduğum için duran arabaya vurmaktan %100 kusurlu karşı taraf çıkar diye düşünüyorum. Diğer aracında fotosunu yukarı koydum. Araç 2011 de sıfır aldım. 30.000 TL ye.Tamir edilmiş hali 2 elde %25 değer kaybeder mi?
Aracımın arka tampon, çamurluğun üstü ve arka kapı göçmüş.Sol ön kapıda da derin çizikler var.

SteinGP
05/04/2013, 22:37
Aracınızda çok bir hasar yok. Satarken muadillerine göre %5 ile %10 arası bir değer kaybı olur maksimum. Geçmiş olsun.

kadir07
05/04/2013, 22:39
Geçmiş olsun aracınızı yaptırsanız bile tahminen satarken yaklaşık 2.000-3.000tl piyasasının altı bi rakama satabilirsiniz maalesef.dava işini de bu rakamlara göre düşünün...

alixxx
05/04/2013, 22:42
Ersan bey ben olsam açardım. Burada bir arkadaşın aracınada aynısı olmuştu fakat çarpan o aracı ne kadar ise değeri almış ve arkadaşıma sen bu değerdeki bir araç bul ben alayım demişti. Böyle bir şansınız varsa bu yönde de hareket edebilirsiniz.

WILD
05/04/2013, 22:42
Sağolun arkadaşlar. Dediğiniz gibi bir değer kaybı varsa dava açmaya çok değmez gibi.Elbetteki 2000-3000 tl az para değil ama bu rakam içinde açılacak davada harcanacak zaman ,stres daha fazla götürür bende.Aslında hakkımı sonuna kadar kovalarım ama baba olacağımın haberini aldım:) Şimdi çocukdu falan derken bu işle nasıl uğraşırım bilemedim. Ama değer kaybı daha fazla olursa mecbur uğraşıcaz sokaktan toplamıyoruz parayı

WILD
05/04/2013, 22:48
Bu arada kazayı yapan bir bayan ,son resimde göreceğiniz gibi otopark çıkışında bariyer kapanırken paniğe kapılmış ve 1 metrelik alanda son gaz sol çaprazdan arabaya çarpmış. 1 metre sürüklemiş bizim Evo yu. Çamurlukların içine dikkat ederseniz lastiklerin izi çıkmış

halils2
05/04/2013, 22:52
dava açmadan önce çarpan kişi ile bir görüşün derim sonra gerekirse dava açın

ykaya1983
05/04/2013, 22:57
Geçmiş olsun gerçekten üzücü bir durum.Sizin aracınız kadar çarpan araç da hasar almış anlaşılan.

WILD
05/04/2013, 23:02
Evet ,çarpan araç Nissan Qashaı. O aracında sol taraf göçmüş.
Nissan yuksek bir arac olmasa benim arac arka tampon ve çamurlukla yırtarmış. Ama çamurluğun üstündeki metel kısmı göçertmiş.

aykut_1914
05/04/2013, 23:17
çok geçmiş olsun. Ön tarafı bilmem ama baktırtacagınız yer kesinlikle arka çamurluğa çok iyi baksın. İnş çatlak vs olmamıştır orada ama var gibi :(

GUNES
05/04/2013, 23:22
geçmiş olsun...

volkankeser
05/04/2013, 23:26
eğer ki sigortadan yaptırırsanız biliyorsunuz ki hasar kaydı çıkacak aracın ona göre iyi karar verir ve ortalama ne kadar bi hasar kaydı yapılacak iyice bilgilenin.
yoksa ileride benim gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
sağ kapımda sürtmeden dolayı kapı sacı yırtıldı ve ne kadarlık bir hasar olabilir ki dedim ve sigortadan komple serviste yeni kapı takıldı. sorun olmaz diye düşündüm kendimce :) keşke öyle düşünmeyip arkasına düşmeliydim konunun ve tramerde hasar kaydım var sadece kapım değişti.... ne kadar olduğunu tahmin edermisiniz bilmiyorum ama 7000tl küsürlük hasar kaydı girildi... gerisini siz düşünün artık....

holigan
05/04/2013, 23:54
çok geçmiş olsun.başkalarının dikkatsizliğinin cezasını maalesef biz yaşıyoruz.

uurknkc
05/04/2013, 23:57
bence araç baya bi değer kaybeder.. bagaj çok sorun değil ama ön tarafa vurması iyi olmamış... bence aranızda halledemiyorsanız dava açın...

reddragon
05/04/2013, 23:58
Geçmiş olsun. Bence yaptırın trafik sigortası ödesin bayanın yeterli.. Siz aracı satmaya kalktığınızda zaten aracın değeri düşecektir, boyalı olması çok farketmez kaza fotoğraflarını saklayın yeter.

uurknkc
06/04/2013, 00:10
Geçmiş olsun. Bence yaptırın trafik sigortası ödesin bayanın yeterli.. Siz aracı satmaya kalktığınızda zaten aracın değeri düşecektir, boyalı olması çok farketmez kaza fotoğraflarını saklayın yeter.

Sigorta kaza raporu olmadan hiçbirşeyi ellemez. sanırım kaza da otoparkta olmuş göründüğü kadarıyla... trafik buralara karışmıyor... ancak kendi full kaskonuz varsa yaptırabilirsiniz... yani bildiğim bu.. farklı olabilir...

WILD
06/04/2013, 00:12
Herkese teşekkürler arkadaşlar. Bazı arkadaşlar yanlış anlamış. 3 fotodaki araç bana çarpan araç. Yani onun önü gitmiş. Benim ise çamurluk üstü, sağ araka kapı göçmüş, Sol kapı çizik var.Bu arada park halindeki duran araca arkadan vurunca %100 kusurlu karşı taraf çıkar ve benim kaskom bozulmaz diye düşünüyorum.

WILD
06/04/2013, 00:14
bence araç baya bi değer kaybeder.. bagaj çok sorun değil ama ön tarafa vurması iyi olmamış... bence aranızda halledemiyorsanız dava açın...

Aracın önünde hiç birşey yok. 3 resimdeki araç bana çarpan nissan. Onun ön sağ dağıldı

uurknkc
06/04/2013, 00:16
evet yanlış anlamışım :) ama Qashqai de önü yamulunca baya bi puntoya benzemiş :)

WILD
06/04/2013, 00:16
eğer ki sigortadan yaptırırsanız biliyorsunuz ki hasar kaydı çıkacak aracın ona göre iyi karar verir ve ortalama ne kadar bi hasar kaydı yapılacak iyice bilgilenin.
sağ kapımda sürtmeden dolayı kapı sacı yırtıldı ve ne kadarlık bir hasar olabilir ki dedim ve sigortadan komple serviste yeni kapı takıldı. sorun olmaz diye düşündüm kendimce :) keşke öyle düşünmeyip arkasına düşmeliydim konunun ve tramerde hasar kaydım var sadece kapım değişti.... ne kadar olduğunu tahmin edermisiniz bilmiyorum ama 7000tl küsürlük hasar kaydı girildi... gerisini siz düşünün artık....

Volkan sanada geçmiş olsun. Peki aracın bu kadar masrafı olması ne gibi sorunlara yol açıyor. Senin sigortan karşıladı diye kasko bozulmuştur. Onun dışında hasar yuksek gozuktuğü için satıştamı sorun yaşıyorsun?

WILD
06/04/2013, 00:19
Sigorta kaza raporu olmadan hiçbirşeyi ellemez. sanırım kaza da otoparkta olmuş göründüğü kadarıyla... trafik buralara karışmıyor... ancak kendi full kaskonuz varsa yaptırabilirsiniz... yani bildiğim bu.. farklı olabilir...

Karşı tarafın ve benim kaskom var. Kaza tutanağını karşı tarafın kasko şirketine vereceğim. Kasko tamiri yaptıracaktır.Park halindeki duran araca çarpınca %100 karşı taraf kusurlu çıkar diye düşünüyorum.Bu durumda da kaskomda bozulmamış olur inşallah.

uurknkc
06/04/2013, 00:22
kaza tutanağını iki taraf imzaladıktan sonra karşı tarafın kaskosu karşılar ve sizin kaskonuz delinmez diye düşünüyorum...

ZAK1980
06/04/2013, 00:26
Vurup kaçma yok aslında. Sitenin güvenliği beni çağırdı gittiğimde kazayı yapan bayan ve araç ordaydı. Ben kurallara uygun park halinde olduğum için duran arabaya vurmaktan %100 kusurlu karşı taraf çıkar diye düşünüyorum. Diğer aracında fotosunu yukarı koydum. Araç 2011 de sıfır aldım. 30.000 TL ye.Tamir edilmiş hali 2 elde %25 değer kaybeder mi?
Aracımın arka tampon, çamurluğun üstü ve arka kapı göçmüş.Sol ön kapıda da derin çizikler var.

İkici elde deger kaybeder muhakkak ama (%25) 7.500 tlde deger kaybetmez sanırım en fazla 2-3 bın kaybeder okadar ama yasal olarak deger kaybı ısyete bılırsınız bu ısıde en ıyı sıgortacılar bılır

bulut
06/04/2013, 00:30
Cok gecmis olsun

uurknkc
06/04/2013, 00:31
sigorta şirketinde çalışanlar aranıyor :)

JASMINE
06/04/2013, 00:37
Geçmiş olsun. :(

volkankeser
06/04/2013, 00:43
Volkan sanada geçmiş olsun. Peki aracın bu kadar masrafı olması ne gibi sorunlara yol açıyor. Senin sigortan karşıladı diye kasko bozulmuştur. Onun dışında hasar yuksek gozuktuğü için satıştamı sorun yaşıyorsun?

Evet satışta biraz uğraşıyorsun 1 defa satışa koydum moralim bozuldu ve satıştan kaldırdım. Bazı arkadaşlar bunu fırsat bilip fiyatı öldürmeye çalışıyorlar. örnek vereyim. Mesela 20.000tl yazıyorsun araca adam aracı görmeden göstermeden telefondan 15.000tl ye hemen alayım gibi abuk sabuk tekliflerde bulunuyorlar.
adama anlatmaya çalışıyorum sadece kapı serviste değişti diyorum. adam bana kalkıp 7000 tl kapıyamı aldılar başka hasarlarıda var diyip yine fiyatı düşürmeye çalışıyor. halbüki bilmiyorlarki sadece kapı değişiminde 20 kalem ürün var ya.
bende şaşırmıştım ilk etapta ama faturayı görünce hak verdim doğrusu. kapı dediğinde insanlar boş kapı zannediyor ama öğle değil en ufak klipsinden tut kapıdaki kolonlara, kapı açma yayına, cam kaldırma krikosu falan filanına kadar hepsi sıfır geliyor ve takılıyor.

khanunl
06/04/2013, 00:45
Çok geçmiş olsun.Talihsiz bir kaza olmuş.Karayolu olarak kabul edilmeyen site içi yolları trafik sigortası karşılıyormu ? Karşılamıyorsa size çarpan aracın sahibi zararınızı bir şekilde tazmin etmek zorunda dolayısıyla aracınızın hasarı resmi kayda girmeyeceği için hasar kaydı sorgulamasında aracınız hasarsız gözükecektir.Karşı tarafın size hasar bedeli ödemesi yapmasında sıkıntı yaşarsanız ister istemez hukuki sürec başlatarak hasarınızı tahsil edeceksiniz.İnşallah sorunsuz sekilde hasar bedeli tahsil eder rahatsız edici durumdan bir an önce kurtulursunuz.

görkem koçsan
06/04/2013, 00:55
çok büyük geçmiş olsun yeminle kendi arabama olmuş gibi içim gitti.allah beterinden korusun. değer düşmesi hakkında bence hiç öyle dava falan uğraşmayın sonuçta bilerek olmamış bişey kaza bu benimde böyle değer kaybından çok canım yandı ama olsun bence sigortadan yaptırın bişi olmaz büyük bi ihtimal değişim olmaz orası boya olur.başınızın gözünüzün sadakası olsun yarın birgün bizim neler yapacağımız başımıza nelerin geleceği belli olmaz.ama tabiki herşeyi sonuçta siz bilirsiniz benimki sadece bi tavsiye.tekrar geçmiş olsun.

WILD
06/04/2013, 01:10
Arkadaşlar ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Olayın sıcaklığıyla aracımı çok inceleyememiştim. Arka çamurluğun üstü (metal olan kısım) çok fena göçmüş hatta uç tarafı resmen kağıt gibi katlanmış. Ve bildiğim kadarıyla bu parça değişmiyor yani araba iskeletinin bir parçası,nasıl düzeltecekler valla aklım almıyor.

volkankeser
06/04/2013, 01:12
Düzeltirler merak etme hocam. yeter ki fazla macun kullanmasınlar :(

must82
06/04/2013, 01:20
Arkadaşlar ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Olayın sıcaklığıyla aracımı çok inceleyememiştim. Arka çamurluğun üstü (metal olan kısım) çok fena göçmüş hatta uç tarafı resmen kağıt gibi katlanmış. Ve bildiğim kadarıyla bu parça değişmiyor yani araba iskeletinin bir parçası,nasıl düzeltecekler valla aklım almıyor.

arabalarımızın tam o kısmı bombeli olduğundan, herhangi bir darbede hemen eziliyor. Benim aracımında aynı yerde bu kadar olmasa da ezilmişliği vardı, servis halletmiş ilk günkü gibi :D merak etmeyin. Bu arada büyük geçmiş olsun..

Engin_T
06/04/2013, 10:18
Büyük geçmiş olsun :(

celenlee
06/04/2013, 13:31
Karşı tarafın kaskosu varsa eğer dava açılabilir, zaten kaskoyu neden yaptırıyoruz?
Karşı tarafın hasarını/zararını karşılamak için?

Aracı parkediyorsunuz ve sabahında 3 parça boyalı bir aracınız oluyor. (hadi tamponu saymadık diyelim...)

Davada belirlenen masrafı, karşı tarafın kaskosu size ödemesi lazım.

reddragon
06/04/2013, 13:35
Doğrudur o zaman en iyisi karşı tarafın kaskosu halleder.. O da olmadı karşı taraf serviste çıkan masrafı karşılar ama şu da var az buz masraf çıkarmaz servisler... En insaflı yol karşının kaskosu gözüküyor..

kanky54
06/04/2013, 14:15
abi büyük geçmiş olsun uhhh dedim bağıra çağıra. otopark park etme oyunları var nette onlar gibi bişi yapmış abla resmen. Trafikte olsa kazadır olur derdim ama otopark be kardeşim her türlü hakkını savunmalısın bence. bu aracı satmak artık bi sorun. her tarafında boyası ıvırı zıvırı derken alıcının değer düşürmemesi imkansız. hee bide son olarak gözünüz aydın abi Allah analı babalı büyütsün :)

BaranSelo
06/04/2013, 14:27
Geçmiş olsun hocam, eğer değer kaybı davasında talep ettiğiniz parayı karşı tarafın kaskosu karşılayacaksa kesinlikle açın bence davayı.

klasman01
06/04/2013, 14:28
çok geçmiş olsun hocam

Scottie
06/04/2013, 14:49
geçmiş olsun... otoparkta da olsa böyle sorunlar olabiliyor...

comanchee
06/04/2013, 21:17
geçmiş olsun ersan kardeşim maalesef böyle şeyler olabiliyor bayanla konuşun anlaşın olmadı mahkemeye verirsin

WILD
07/04/2013, 02:05
Arkadaşlar bugun kaza tutanağı ile beraber maltepe birmoto aracı teslim ettim.Sigortacım benim kaskomla işlemin yapılacağını sonra karşı tarafa rucu edileceğini belirtti. Sitenin kamerasındaki görüntüler herşeyi kaydetmiş.Görüntüleri istedim ama yetkili merciler üzerinden bu talebimi iletirsem görüntüleri vereceklerini söylediler. Görüntülerden gözüktüğüne göre Qashaı çarpmanın etkisi ile havaya kalmış ve inmiş.Benide 1 mt sürüklemiş.Qashaının amortıseri ,farı ve çamurluğu değişecek. Çamurluğu üstündeki göçükler düzeltilip boyanacak he birde tamponu boyanacak.
Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

TANER80
07/04/2013, 11:29
çok geçmiş olsun kardeşim umarım sigortacın seni mağdur etmeden durumu halleder kazadır sonuçta Allah beterinden korusun. Asıl önemli olanda Allah çocuğunuzu sağlıklı bişekilde kucağınıza almayı,analı babalı büyütmenizi nasip etsin

WILD
07/04/2013, 15:09
çok geçmiş olsun kardeşim umarım sigortacın seni mağdur etmeden durumu halleder kazadır sonuçta Allah beterinden korusun. Asıl önemli olanda Allah çocuğunuzu sağlıklı bişekilde kucağınıza almayı,analı babalı büyütmenizi nasip etsin

Sağolasın kardeşim. Allah herkese nasip eder inşallah.

acy
07/04/2013, 21:05

çok yaaa emin misiniz ???? sizin yanlışınız olabilir mi ben aracımı 2008 aralık ta teslim aldım 2009 şubat ayında iş kulelerinin otoparkından çıkarken sol arka kapımı duvara sürttüm sol arka kapım komple değişti ve yanlış hatırlamıyorsam 900 tl gibi bir şey tuttu zaten 7 x 4 = 28 bin tl ediyor benzinli 0 araç parası bi konuyu bi araştırın tramerri düzelttirin ilerde satarken çok sorun yaşarsınız.

çok geçmiş olsun allah başka kaza göstermesin...

Granit
07/04/2013, 21:12
geçmiş olsun...

raymon
07/04/2013, 22:20
çok geçmiş olsun. nerdeyse puntonun heryeri hasara uğramış. inşallah fazla bir zararınız olmaz...

celenlee
07/04/2013, 22:56
Evet satışta biraz uğraşıyorsun 1 defa satışa koydum moralim bozuldu ve satıştan kaldırdım. Bazı arkadaşlar bunu fırsat bilip fiyatı öldürmeye çalışıyorlar. örnek vereyim. Mesela 20.000tl yazıyorsun araca adam aracı görmeden göstermeden telefondan 15.000tl ye hemen alayım gibi abuk sabuk tekliflerde bulunuyorlar.
adama anlatmaya çalışıyorum sadece kapı serviste değişti diyorum. adam bana kalkıp 7000 tl kapıyamı aldılar başka hasarlarıda var diyip yine fiyatı düşürmeye çalışıyor. halbüki bilmiyorlarki sadece kapı değişiminde 20 kalem ürün var ya.
bende şaşırmıştım ilk etapta ama faturayı görünce hak verdim doğrusu. kapı dediğinde insanlar boş kapı zannediyor ama öğle değil en ufak klipsinden tut kapıdaki kolonlara, kapı açma yayına, cam kaldırma krikosu falan filanına kadar hepsi sıfır geliyor ve takılıyor.

Çok fazla fiyat çekmişler sizin kazada.
6 ay önce Megane II aracımız ciddi bir kaza geçirdi, yetkili serviste:

Sol ön çamurluk
Sol ön Alaşım Jant
Sol Far
Ön tampon
Sol ön kapı sacı değişti
Ayrıca:
Airbag tetik mekanizması
Emniyet Kemer tokası denen zımbırtılar (300TLx2)
Amortisör takozu ve rulmanlar
Sol ön salıncak
Rotbaşları
vs vs ön takımla ilgili bir dünya ıvır zıvır ek parça
**Toplam 6900TL tuttu. (5600Ydekparça+1300İşçilik)

1 Kapı için 7000 derseniz tabiki sorarlar ne iş diye :)
Kapıları iyi korumak lazım bizim araçların o zaman :S

iris19
07/04/2013, 23:27
bence aracınızı satın ve yeni araç alın farkını karşı tarafla knuşun araç vitesdeyken hasar gördü şanzmandada hasar vardır altıda ezilmiş arabanın ben olsam satardım hemde gözümü kırpmadan

motor delisi
08/04/2013, 12:07
o bayan ne yapmış öyle ya :( Ben olsam valla o kadının arabasını takla attırır şimdi ne yapıyosan yap öğrende sür der çeker giderdim

erhan4785
08/04/2013, 12:24
Geçmiş olsun..

WILD
08/04/2013, 16:25
Aracın altında ya da yürüyenin de hiçbir sorun gözükmüyor.Aracı 500 mt kadar kullandım. Çamurluğun üstü değişecekmiş. Kapılardaki göçük düzeltilip boyanacak. Ve arka tampon değişecek.Ama başka birşey gereklimi 2-3 güne daha netlik kazanacak.Eğer aracın yürüyeninde bir sorun çıkarsa o zaman savcılığa suç duyurusunda bulunup kamera kayıtları ile dava açmayı düşünüyorum. Yok sadece yukarıdaki işlemler yeterli olursa cana geleceğine mala gelsin deyip allah bu tür şöförlerden cümlemizi korusun deyip geçicem.Bu arada bugun servise gittim bir EVO daha vardı. Sağ arka kapısı ve ön kapısı yırtılmış resmen. Artık o nasıl bir kaza geçirdiyse.

sehzadeamasya
08/04/2013, 16:29
geçmiş olsun

alixxx
08/04/2013, 16:32
Aracın altında ya da yürüyenin de hiçbir sorun gözükmüyor.Aracı 500 mt kadar kullandım. Çamurluğun üstü değişecekmiş. Kapılardaki göçük düzeltilip boyanacak. Ve arka tampon değişecek.Ama başka birşey gereklimi 2-3 güne daha netlik kazanacak.Eğer aracın yürüyeninde bir sorun çıkarsa o zaman savcılığa suç duyurusunda bulunup kamera kayıtları ile dava açmayı düşünüyorum. Yok sadece yukarıdaki işlemler yeterli olursa cana geleceğine mala gelsin deyip allah bu tür şöförlerden cümlemizi korusun deyip geçicem.Bu arada bugun servise gittim bir EVO daha vardı. Sağ arka kapısı ve ön kapısı yırtılmış resmen. Artık o nasıl bir kaza geçirdiyse.
Ersan bey bence çarpan kişi ile görüşün siz o arabayı verin sizinkinin kilometresine yakın temiz bir araç aldırın bence satarken sıkıntı çekersiniz.

34TH065
08/04/2013, 16:42
Üstat çok geçmiş olsun, ama cana geleceğine mala gelsin bu arada da yavrunu Allah sağlıklı, analı ve babalı büyütsün inşallah..

brembo1
09/04/2013, 07:56
Geçmiş olsun olyda sizin bi kusurunuz yok sizin kaskonuzla araca hemen başlanır tramer sonucuna göre sizin kaskonuz size carpan aracın kaskosundan hasar üçretini alır yanlız arka camurluk değişir muhtemelen vede hasar kaydı yüksek cıkacaktır ve aracta değişen olunca deyeri cok düşecektir yanlız karşı tarafın kaskosu karşılayacagı için sizin aracınıza bir kayıt olmaz ve hasar kaydı sadece carpma olarak görünür umarım acıklayıcı olmuştur geçmiş olsun

WILD
10/04/2013, 22:00
Arkadaşlar herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Dün sigortanın experi gitmiş yetkili servise,araca bakılmış. Yapılacaklar;
1) Aracın arka çamurluğun üstündeki metal kısım ve sol arka stop değişecek.
2) Arka sol kapı mekanizması zarar gördüğü için arka kapı değişecek.
3) Ön kapıdaki çizikler boyanacakve sol tekerleğin üzerindeki davlunbaz değişecek
4) Arka tampon mini onarıma girmiş
Maliyeti yaklaşık 3000-4000 TL arası olur dediler.

WILD
10/04/2013, 22:04

Volkan bence senin tramer kayıtlarında bir karışıklık olmuş. Benim araçta yukarıda yazdıklarım değişecek ama 3000-4000 tl arası bir maliyet çıkacaktır dedi yetkili seris.Senin sadece kapı değişmiş. Muhakak bir yanlışlık vardır

WILD
10/04/2013, 22:04
Volkan bence senin tramer kayıtlarında bir karışıklık olmuş. Benim araçta yukarıda yazdıklarım değişecek ama 3000-4000 tl arası bir maliyet çıkacaktır dedi yetkili servis.Senin sadece kapı değişmiş. Muhakak bir yanlışlık vardır

alesta0606
11/04/2013, 08:23
çok çok geçmiş olsun kardeşim bu hafta bende yaşadım bu olayı çok üzücü:(

volkankeser
11/04/2013, 10:02
valla ersan arkadaşım çok üstüne gitmedim olayın defibela dedim ne olursa olsun dedim yeterki arabam bir an önce servisten çıksın dedim başka bişi istemedim çok can sıkıcı ve moral bozucu bir olay. benim bazı takıntılarım vardır. arabadan soğudum an olay bitmiştir.bir an önce satmam gerekir ve satılana kadarda imkanı yok binmem. ve satmak için ölü parasına veririm. bundan önce 98 corsam vardı. çok iyi bakarım arabalarıma evin bir ferdi gibi ilgilenirim yani o derece bir takıntı benimki ki bu yüzden evde eşimle çok tartışırız bu konular hakkında her zaman bana derki arabayla ilgilendiğin kadar benimle ilgilensen ölürmüsün der. neyse 98 corsamın kapı ayarı sürekli düşüyordu her ay başı muhakkak gider kapıyı ayarlatırdım ki çok sabrettim ve birgün bir anda binmek istemedim ver 1 ay boyunca arabaya binmedim kapı önünde yattı ve inanmazsın 6000 tl ye verdim ve piyasa değri 11-12 bin civarıydı. bu yüzden puntomu çok seviyorum şu anda o yüzden araçtan soğumamak için bir an önce servisten çıksın istedim. o yüzden ilgilenmedim fazla ne olursa olsun araba çıksın dedim servisten.......

WILD
11/04/2013, 19:44
valla ersan arkadaşım çok üstüne gitmedim olayın defibela dedim ne olursa olsun dedim yeterki arabam bir an önce servisten çıksın dedim başka bişi istemedim çok can sıkıcı ve moral bozucu bir olay. benim bazı takıntılarım vardır. arabadan soğudum an olay bitmiştir.bir an önce satmam gerekir ve satılana kadarda imkanı yok binmem. ve satmak için ölü parasına veririm. bundan önce 98 corsam vardı. çok iyi bakarım arabalarıma evin bir ferdi gibi ilgilenirim yani o derece bir takıntı benimki ki bu yüzden evde eşimle çok tartışırız bu konular hakkında her zaman bana derki arabayla ilgilendiğin kadar benimle ilgilensen ölürmüsün der. neyse 98 corsamın kapı ayarı sürekli düşüyordu her ay başı muhakkak gider kapıyı ayarlatırdım ki çok sabrettim ve birgün bir anda binmek istemedim ver 1 ay boyunca arabaya binmedim kapı önünde yattı ve inanmazsın 6000 tl ye verdim ve piyasa değri 11-12 bin civarıydı. bu yüzden puntomu çok seviyorum şu anda o yüzden araçtan soğumamak için bir an önce servisten çıksın istedim. o yüzden ilgilenmedim fazla ne olursa olsun araba çıksın dedim servisten.......

Haklısın kardeşim. Ne olursa zaten arabasının üzerine çok titreyenlerin başına geliyor bu olaylar. Allah hepimizi beterinden saklasın. Bu arada araç tamir olana kadar kasko opel corsa 1.4 tam otomatik araç verdi. Arabanın bizim puntoya göre artısı sispansiyonları daha yumuşak.İç genişliği aynı diyebilirim. Onun dışında puntonun iç malzeme kalitesi daha iyi. Hızlanması daha iyi.

Castell
11/04/2013, 22:44
Çok geçmişş olsun!!!

volkankeser
12/04/2013, 03:42
Haklısın kardeşim. Ne olursa zaten arabasının üzerine çok titreyenlerin başına geliyor bu olaylar. Allah hepimizi beterinden saklasın. Bu arada araç tamir olana kadar kasko opel corsa 1.4 tam otomatik araç verdi. Arabanın bizim puntoya göre artısı sispansiyonları daha yumuşak.İç genişliği aynı diyebilirim. Onun dışında puntonun iç malzeme kalitesi daha iyi. Hızlanması daha iyi.

Amin Amin hepimizi beterinden saklasın...

SaLDo
12/04/2013, 04:51
Çok geçmiş olsun. Aracınız illa ki eski haline gelecektir ama fiyat olarak ne kadar düşer bilmiyorum. Bunu karşı taraf ile konuşun aranızda halletmeye çalışın.