PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yol ve bel ağrısı

görkem koçsan
31/03/2013, 23:32
herkeze mrb.lar. bi sorum olacaktı ben uzun yoldan gelince belimde ağrı hissediyorum acaba bu problemi yaşayan varmı?

mix
31/03/2013, 23:56
mesafeye göre normaldir sanırım bende aynı gün gece izmir marmaris - marmaris izmir yaptım belim oturmaktan ağrı yaptı

erosistanbul
01/04/2013, 00:03
koltukta yaslandığınız yere havlu serin. ter yapmasını engeller. ter soğuduğunda bel ve sırt ağrısı yapar. çok başıma geldi. sorunu böyle çözdüm. :)

görkem koçsan
01/04/2013, 00:21
koltukta yaslandığınız yere havlu serin. ter yapmasını engeller. ter soğuduğunda bel ve sırt ağrısı yapar. çok başıma geldi. sorunu böyle çözdüm. :)
teşekkür ederim.deniycem tavsiyeni arkama minderde koydum ne yaptımsa çözüm bulamadım.sağol allah razı olsun.

sfkbrtn
01/04/2013, 00:38
uzun yolda oluyor maalesef...bende arabamın koltuklarının ortopedik açıdan yetersizliğine bağlıyorum:)

halils2
01/04/2013, 01:27
araç kullanırken arka cebinizde cüzdan taşıyorsanız bu da bel ağrısı yapıyor daha önce kullandığım araçlarda cebimde cüzdan varken bende de bel ağrısı yorgunluk oluyordu gerçi cüzdanı çıkarttıktan sonra da bel ağrısı dışında yorgunluk yapıyordu ama puntoda böyle bir şeyle karşılaşmadım çok şükür, kendi adıma uzun yolda olsa araç yormuyor beni.

görkem koçsan
01/04/2013, 01:33
araç kullanırken arka cebinizde cüzdan taşıyorsanız bu da bel ağrısı yapıyor daha önce kullandığım araçlarda cebimde cüzdan varken bende de bel ağrısı yorgunluk oluyordu gerçi cüzdanı çıkarttıktan sonra da bel ağrısı dışında yorgunluk yapıyordu ama puntoda böyle bir şeyle karşılaşmadım çok şükür, kendi adıma uzun yolda olsa araç yormuyor beni.
haklısın bundanda olabilir.cüzdanı çıkarmıyorum cebimden.cebimdede akrep yok ama :) sağol allah razı olsun bunuda deniycem.

halils2
01/04/2013, 01:38
sizden de Allah razı olsun. maksat birbirimize faydamızın dokunması. bunu bana muhabbet esnasında bir abim söylemişti denedim o günden beri cebime hiç cüzdan koymam.bende bel fıtığı var aracın koltuğundan olsa her bindiğimde rahatsız eder diye düşünüyorum.

görkem koçsan
01/04/2013, 01:59
sizden de Allah razı olsun. maksat birbirimize faydamızın dokunması. bunu bana muhabbet esnasında bir abim söylemişti denedim o günden beri cebime hiç cüzdan koymam.bende bel fıtığı var aracın koltuğundan olsa her bindiğimde rahatsız eder diye düşünüyorum.
çok mantıklı geldi bana cüzdan normalde bile rahatsız ediyor insanı.

celenlee
01/04/2013, 08:14
Bel dolguları da işe yarayacaktır, kaç senedir hep alıcam alıcam erteleyip duruyorum :)

fatihhhh
01/04/2013, 09:26
sırt desteği olan bel yastıkları var. onlar olmadan uzun yola çıkamıyorum. size de edinmenizi tavsiye ederim.

erosistanbul
02/04/2013, 16:54
teşekkür ederim.deniycem tavsiyeni arkama minderde koydum ne yaptımsa çözüm bulamadım.sağol allah razı olsun.

Cümlemizden Allah razı olsun.

Arkadaşın da dediği gibi cüzdan da önemli etken. ben uzun yolda bag kullanıyorum. iyi oluyor. bel destek yastıklarına bi türlü alışamadım.insanı koltukla dreksiyon arasına sıkıştırıyor sanki. bi dönem ortopedik kılıflara baktım, kafama göre bişey bulamadım. bi arkadaş kilim koltuk örtülerini önerdi, bakalım bu yaz da onları deniyeceğim.

Ziyaretci046
02/04/2013, 19:27
cruse kontroldan sonra sağ ayagım artık ağrımıyooo cüzdanla ceketde ağrıya neden

shellcininabisi
02/04/2013, 20:11
ben de yaşıyordum bu problemi koltuk ayarlarıyla oynaya oynaya buldum derken idealimi bir gün direksiyonu olabilidiği en alt konuma aldım acaip rahat ettim ne bel ağrısı ne diz ağrısı...

motor delisi
02/04/2013, 20:11
malesef fiatların koltukları çok rahatsız taş gibi oluyor mubarek dümdüz heleki arkası, bende daha önce deri koltuklu megane 3 vardı bel destek ayarı dahi vardı ve mükemmeldi hiç yormuyordu yumuşak kocaman ve koltuklarda bel destek ayarı vardı puntoda ise saman gibi koltuklar var

fevrina
02/04/2013, 21:35
Koltugunuz dık olsun ve dreksyona yaklastırın ıyıce ozaman sıkıntı olmaz.Bendede bel fıtıgı var bu sekılde sıkıntısız kullanıyorum..

ercan60
02/04/2013, 22:11
Koltuk en alt seviyede olacak, ve sırt kısmı biraz geriye yatırılacak. Artı olarak bir miktar geri kaydırılarak yayılmalı sürüş pozisyonuna ulaşılacak. Ben böyle rahat ediyorum.

görkem koçsan
02/04/2013, 22:23
önümüzdeki hafta bi ankara ordanda denizli yapıcam allah nasip ederse deniycem tavsiyelerinizi ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepinize.

comanchee
03/04/2013, 14:46
puntoların süspansiyonları sert uzun yolda biraz yoruyor.

srkaradag
05/04/2013, 13:17
Bende uzun yolda çok sıkıntı çekiyorum, marketlerde satılan bel desteklerinden aldım en azından belim boynum rahat etti.Ancak yinede koltuklar yoruyor 2 günde kastamonu -bursa , bursa- aydın yaptım baya yoruldum. Yarın yine yoldayım bursa kastamonu , kastamonu aydın yapıcam çok fena. Önerim geçici olarak 5tl ye satılan bel destekleri , kalıcı çözüm üst segmente geçmek