PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Kaza!!

fotobelit
25/03/2013, 14:00
Arkadaşlar az önce bir haber gördüm paylaşmak istedim.Puntoya arkadan çok kötü çarpmış..yaralanan arkadaşlara acil şifa diliyorum..Merak ettim acaba bu formdan olma şansı varmı..Beşiktaştaki feci kaza kamerada - Sabah Web TV - 25 Mart 2013 (https://www.sabah.com.tr/webtv/yasam/besiktastaki-feci-kaza-kamerada)

bvulgari
25/03/2013, 14:06
fena olmuş kaza geçmiş olsun.

Ziyaretci032
25/03/2013, 14:12
geçmiş olsun ama sol şeritte de cart diye durulmaz ki arkadaş.

EvoKoray
25/03/2013, 14:16
çok kötü olmuş şu acemi bayanların altına jip yada otomatik araba verip salmıyolarmı uyuz oluyorum , nasıl bi dikkatsizliktir o bomboş yolda kasıtlı vurmuş sanırsın

Ziyaretçi048
25/03/2013, 14:17
Cipin sürücüsü kadınmış..Her zaman derim kimse kızmasın kadın milletine araba verilmez !!! O nasıl bir geliş öyle.. Punto yavaşlamış cip allah ne verdiyse üstüne sürmüş :wallbash:

Ziyaretçi049
25/03/2013, 14:19
Punto durmuş bile orada aradan zaman geçiyor ama arkadan gelen bayan tınlamamış bile, fişek gibi gidiyor birde :@

Punto38
25/03/2013, 14:44
Bayanlar için ehliyet şartlarının yeniden düzenlenmesi gerikir. Bazi arkadaşlar ayrımcılık gibi dusinmesin yada bayan arkadaşlar , bu kazada Allah korusun iki tarafta ölebilirdi, böyle sürücülerin trafikte dolasmamasi gerekir toplum sağlığı için

Ziyaretçi034
25/03/2013, 14:48
WhatsApp'dan kankasına mesaj yazıyorsa o esnada önündeki aracı görememiş olabilir.

tabi benim dediğim varsayım. günahını almayayım.

Battal
25/03/2013, 14:58
Şehir içinde bu kadar hızlı ve dikkatsiz gidersen olacağı bu.

Misafir046
25/03/2013, 14:59
Arkadaşlar bayanın sucu yok.

Hız olsada sucu yok...

Sag seritte bekleyip uygun anda donmesi gerekir.Cip değil ambulansta olabilirdi...

O yuzden kadına hemen sarmayalım...Donen kişide hata cok daha fazla...

Durdugu yerde donus ve sollama yasak...Ortaad devamlı serit var 2 tarafada....

;)

34TH065
25/03/2013, 15:17
Arkadaşlar bayanın sucu yok.

Hız olsada sucu yok...

Sag seritte bekleyip uygun anda donmesi gerekir.Cip değil ambulansta olabilirdi...

O yuzden kadına hemen sarmayalım...Donen kişide hata cok daha fazla...

Durdugu yerde donus ve sollama yasak...Ortaad devamlı serit var 2 tarafada....

;)

Arkadaşa katılıyorum ama yine de haklı haksız çok önemli değil cana gelmesi sonuçta hepsi teneke parçası ve yenisi alınır Allah'ın izniyle.

Yaralılara acil şifalar..

hakandurak
25/03/2013, 15:32
arkadaşlar bayanın sucu yok.

Hız olsada sucu yok...

Sag seritte bekleyip uygun anda donmesi gerekir.cip değil ambulansta olabilirdi...

O yuzden kadına hemen sarmayalım...donen kişide hata cok daha fazla...

Durdugu yerde donus ve sollama yasak...ortaad devamlı serit var 2 tarafada....

;)

arkadaşlar yanlış bilginiz var sol şerit orta şerit fark etmez araç arıza yapıp kalabilirdi arkadan gelenin kontrollü olması gerek ben tem yolunda sol şeritte benzer bir kaza yaptım önümdeki jeep aniden durdu ben duramadım ve çarptım direk suçlusun durma nedeni önemli değil ve nerede durduğu arkadan gelenin kontrol etmesi gerek

Ziyaretçi048
25/03/2013, 15:33
Nasıl kadının suçu yok ya? Arkadan vurmak bile başlı başına ASLİ KUSUR !!! Ki punto zaten dönmek için durduktan çok sonra araç vuruyor.. aniden durmuyorki punto !!! Kaçınız böyle bir yolda en sağa çekip beklersiniz? Tek şerit yol olsa eyvallah haklısınız .. 4 şeritli yolda sol şerite geçmiş dönmek için beklerken kadının teki geliyor altında tank varmışçasına ve insanların canına kastediyor.. Vicdansızlıktır bu !! Vuran Bir erkekte olsa yorumum değişmezdi..

kimber
25/03/2013, 15:39
Cipin sürücüsü kadınmış..Her zaman derim kimse kızmasın kadın milletine araba verilmez !!! O nasıl bir geliş öyle.. Punto yavaşlamış cip allah ne verdiyse üstüne sürmüş :wallbash:

Üzerime alınmıyorum.

9 yıldır 100 bin in üzerinde km yapmıs bir bayan olarak hiç kazam olmadı desem inanır mısınız?

Eşim kullanırken öndekilerin ani freni sonucu, biz önden kurtardık ama arkadan 4 kere çarptılar bize bir sey olmadı ama çarpanların ya tampon gittiya da radyator patladı. çarpanların hepsi de erkekti :P

rehber28
25/03/2013, 15:42
arkadan vuran daima sucludur onundekı arabaya dıkkat etmesı gerekiyor

Misafir046
25/03/2013, 15:44
Neyse sizin dediğiniz olsun ben asla oyle dusunmuyorum.Arkadan carpmak suc olması bence her zaman dogru değil.ARıza durumu ile donulmeyecek yerden donmeye kalkmak cok farklı...Ayrıca kuralı nedir bu tip donuslerde saga yanasıp doneceksiniz...Sol serit akan serittir...Ambulansda olabilirdi carpabilen...

rehber28
25/03/2013, 15:53
hocam soyle dusunun sız kamera kayıtlarına gore o aracı kurtarabılırmıydınız kurtaramazmıydınız benım dusuncem her turlu o arac sollanır tabiki punto dada kusur var ama arkadan carpan hatalı benım gorusume göre

byspayn
25/03/2013, 15:54
Geçmiş olsun iki tarafta da suç var... Allah beterinden korusun.

kanky54
25/03/2013, 15:59
Kaza yapmamak şoförlüğün kalitesini göstermez bence. Punto da hatalı vuran bayan da umarım çabuk atlatırlar şoku.

ken01
25/03/2013, 16:08
çok kötü bir kaza ya. O nasıl bir çarpma. inşallah ölen olmamıştır.

Evren_c
25/03/2013, 16:14
Arkadan çarpmanın her zaman %100 hata olduğu konusuna ben de katılmıyorum ama bu kazada durum farklı bence. Punto'nun dönüş için sağda durması gerekirdi fakat çarpan araç da sağ şeritten gidiyor olabilirdi. Dolayısıyla kaza kaçınılmaz olurdu. Ben karar makamı olsam çarpan araca ağır (%90 üzeri), çarpılan araca hafif kusur verirdim. Jip çok hızlı zaten, frene bile dokunmamış. Fren ışıklarını göremedim en azından.

fotobelit
25/03/2013, 16:39
Bencede puntoda hata var ama ortada yaya ve hayvan görsen ''bunun burda olmaması gerek'', diyip çarpmak gerekmiyor..Bence dikkatsizce çarpmış..Sağ boştu bir manevra ile sağa geçebilirdi..Çok zor bir durumu yok jeep in.Bence bir arakdaşın dediği gibi telefon ile uğraşıyordu..Neyse ölümcül kaza olmaması sevindirici..

erenemre
25/03/2013, 16:53
Bencede puntoda hata var ama ortada yaya ve hayvan görsen ''bunun burda olmaması gerek'', diyip çarpmak gerekmiyor..Bence dikkatsizce çarpmış..Sağ boştu bir manevra ile sağa geçebilirdi..Çok zor bir durumu yok jeep in.Bence bir arakdaşın dediği gibi telefon ile uğraşıyordu..Neyse ölümcül kaza olmaması sevindirici..

punto nun hiçbir suçu yok tamamen jipi kullanan bayanın beyinsizliği zaten şu bayanlların araç kullanması beni deli ediyor tamam biz erkeklerin içindede var kötü sürücüler ama bayanlar tam bir fiyasko geçen anide önüme bir kırdı bi tanesi yani utanmasam inip dövücektim daha sonra kendi kendime napıyorum dedim bu kadar olmaz bence bayan sürücülerin hepsinin tekrar teknik sürüş testine alınmalı

ahmetcihanokke
25/03/2013, 17:00

aynen bencede sağ boştu dikkatlı olsa ordan görürdü ama görecek bi görüş açısı yok o hızla. telefonla uğraşıyodur muhmetemelen. punto gerçekten çok fena olmuş jeepde bişey yok markası sssysong mu ne bu kadar sağlam olduğunu bılmıyordum bu markanın jeepde ne var o hıza.
İnsanlar hız yapıyorlar makas atıyorlar ama sadece zevk almaya bakıyorlar.Zevk almaya bakarken kendi hayatlarını geçtim başkasının hayatını da riske atıyorlar bayan erkek fark etmez dikkatlı olmakda fayda var.Geçen e 5 de c180i forumda bi arkadaş paylaşmıştı hayat bu kadar ucuz değil...

uurknkc
25/03/2013, 18:01
bence iki tarafında suçu var... puntodaki sağa yanaşıp öyle dönmesi lazım.. eğer yapamıcaksa ilerde mutlaka u dönüşü yapılcak bi yer vardır... bayanında orda kurtarma payı varmış ama refleksleri o kadar iyi değil işte bayanların.. emin olun siz 90 la giderken sol şeritte önünüzde küt diye biri dönüş için dursa vurmayıp kurtarsanız bile adama etmediğiniz küfür kalmamıştı...

reddragon
25/03/2013, 18:20
Herkes trafik polisi olmuş ben de şunu söyleyim asli kusur Puntoda. Orada ne kavşak ne ışık var zaten bölünmüş yol... Jipi süren kadın ise bildiğin acemi sürücü vermişler altına otomatik cipi muhtemelen panikleyip frene basamadan yapıştırmış.
Punto fena dağılmış ama cip demekki daha güvenli..cipte hasar yok fazla.

erenemre
25/03/2013, 18:28
Herkes trafik polisi olmuş ben de şunu söyleyim asli kusur Puntoda. Orada ne kavşak ne ışık var zaten bölünmüş yol... Jipi süren kadın ise bildiğin acemi sürücü vermişler altına otomatik cipi muhtemelen panikleyip frene basamadan yapıştırmış.
Punto fena dağılmış ama cip demekki daha güvenli..cipte hasar yok fazla.

jipin güvenliği ile alakası yok bence aynı hızla mont ile golf e arkadan vursan golf te o duruma gelir mont a fazla bişey olmaz

emreaktan
25/03/2013, 18:31
esp varm,ş jipte ii takla atmadı karşı şeride savrulsaydı kafa kafaya daha vahim sonuçlar olabilirdi

reddragon
25/03/2013, 18:40
jipin güvenliği ile alakası yok bence aynı hızla mont ile golf e arkadan vursan golf te o duruma gelir mont a fazla bişey olmaz
Bir de şu açıdan düşün sen puntoyla o cipe arkadan çarpsan senin araç bu kadar hasarla yırtabilir miydi ?
Puntiş sınıfında güvenli ama cip biraz iri kalmış. Momentum hesabıyla dağıtmış. Neyse kimse ölmemiş inş çabuk iyileşirler... kasko bu günler içi var.

Evren_c
25/03/2013, 18:41
Punto darbeyi arkadan aldığı için dağılmış, jip ise en sağlam yeri olan önden vurduğu için sağlam kalmış. Punto'ya hep duruyor olduğu için hatalı denmiş fakat durmuyor, 40'la gidiyor olsaydı bile o jip Punto'ya çok sert çarpacaktı zira çok hızlı gidiyor. Çok net jip kusurlu bana kalırsa.

Budweiser
25/03/2013, 18:44
Ssangyongdan beklemediğim performans o şiddete GP nin durumunda olması lazımdı. Ben bu bağdat caddesinde solda bekleme yapan dükkana 2 saniyeliğine uğramak isteyenlere kurulmaya başladım hızlı akan bir cadde olsa bu tarz kazaların yaşanması olağan. Bende zaten giderken aynasını kapatıyorum maçası yiyorsa bi insin gelsin yanıma. Sol şeritte duraklama nedir arkadaş İngiltere mi burası?

Budweiser
25/03/2013, 18:46
Ufak bilgi: Kasko kendi aracında ki hasarı, trafik sigortası ise karşı tarafın hasarını karşılar. Şayet suçlu senden haklıysan zaten karşı taraf karşılıyor :) Kasko şart modelli arabaya biniyorsan. İstanbulda trafikte mümkün olduğundan daha fazla dikkatli olmak gerekiyor her an biryerlerden birileri fırlayabiliyor, sinyal kullanılmamasıda cabası bi gün birine patliyacam sinyal kolu kabaetinemi kaçtı diye... Müneccimdik biz zaten karşı aracın nereye döneceğini bilicektik.

görkem koçsan
25/03/2013, 19:03
punto çok kötü olmuş ya nese canları sağolsunda.

onur1986
25/03/2013, 19:06
Verilmiş sadakaları var mış valla gençlerin...

ligdevi
25/03/2013, 19:43
Hızlı gelen durana ya da hareket halindeki cisim her zaman duran cisime daha fazla zarar verir yumurta testi gibi, aynı şekilde punto vursaydı jip daha fazla hasar alırdı, puntonun kemiksiz tarafına denk gelmiş darbe, Allah'tan ölen yok, kurallara göre iki tarafta hatalı bence ...

erenemre
25/03/2013, 19:45
Bir de şu açıdan düşün sen puntoyla o cipe arkadan çarpsan senin araç bu kadar hasarla yırtabilir miydi ?
Puntiş sınıfında güvenli ama cip biraz iri kalmış. Momentum hesabıyla dağıtmış. Neyse kimse ölmemiş inş çabuk iyileşirler... kasko bu günler içi var.

ben punto demedim mont dedim yukarıyı iyi okursan görürsün arkadaş elbette punto ile o jip bir olamaz benim verdiğim örnekte mont ve golf var mont ile golf e arkadan gireyim bak bakalım golf ne oluyor mont un en fazla ön tampon ve far gider

DarknessFall
25/03/2013, 19:54
şu haklı mu haklı yı geçtim , yalnız sağı baya boşmuş yolu takip etmiyordu sanırım baya durabilir yada sağa geçip kurtarabilirmiş , yön değiştirmiyor araç.. allah korumuş.

ozgurse
25/03/2013, 20:39
O yol üzerinde opet var. Ortaköy yönünden kuruçeşme yönüne gelen her araç aynı kazadaki gibi sol şeride yanaşarak dönüş yaparlar benzinciye (Ben dahil) En sağa geçip üç şeridi birden aşıp karşı tarafa geçmek çok daha riskli bir hareket bence. Bu kazada kesinlikle kusur bayan sürücüde.

iris19
25/03/2013, 20:59
Neyse sizin dediğiniz olsun ben asla oyle dusunmuyorum.Arkadan carpmak suc olması bence her zaman dogru değil.ARıza durumu ile donulmeyecek yerden donmeye kalkmak cok farklı...Ayrıca kuralı nedir bu tip donuslerde saga yanasıp doneceksiniz...Sol serit akan serittir...Ambulansda olabilirdi carpabilen...
üü

bencede punto suçlu anayolda lamba yok kavşak yok sol şeritte lap diye durmuş kazayı çağırıyor yinede kazadır geçmiş olsun bu çarpmaya arabanın durumu okadarda kötü değil

biancoangelo
25/03/2013, 21:03
Dip gaz gelmiş Jeep..... Üzücü.

Du Hast
25/03/2013, 21:41
kaza bu olur arkadaşlar. bende geri geri gelirken arkadaki civic ile çarpıştım. Adı üstünde kaza bu. Birileri hata yapıyor ki kazalar oluyor.
Yanlız görüntü biraz hızlandırılmış ya da hızlı kayıt edilmiş.

fotobelit
26/03/2013, 12:28
Bence bayan sürücü hız limitinide aşmış..Bir arkadaşın dediğine göre,orda genellikle bu dönüşler yapılıyormuş(puntonun oldugu yerden)..Ozaman oraya ışık veya döner kavşak gibi bir şey yapılabilirmiş..Suçlu çok,ama malesef olan olmuş..Bundan sonrası için önlem alınmalı..Jeep teki bayan sürücüye önlem almak biraz zor tabi :(

AYTEK AYDIN
26/03/2013, 13:07
bence iki tarafta da suç var, neyse ki can kaybı yok.

kbc
26/03/2013, 13:20
Bayan olsun erkek olsun henüz soförlüğü tam oturtamamış insanların hız yapmasını hiç anlamıyorum.. Punto trafik kurallarına göre hatalı, jipin sahibi de uykudan yeni kalkmış heralde bu kadar da reflekssiz olamaz bir insan.

toprakozz
26/03/2013, 14:01
Her ikisi de hatalı arkadaşlar.Biri sol şeritten dönmeye çalışıyor,diğeri de hız limitlerini aşmış.Kazanın kadını erkeği olmaz iki sürücüye de geçmiş olsun...Kötü bir kaza...:(

coll34
26/03/2013, 14:40
iki tarafta 50-50 kusurlu arkadan çarpma, hızın yüksek olmasıjip, punto için dönüş işareti ve işaretçileri olmayan yerden dönüş veya u dönüşü yapmaya çalışması

ykaya1983
28/03/2013, 07:41
Çok kötü vurmuş gerçekten.Ayrıca puntonun bu kazada bu kadar hasar alması beni düşündürdü.Galiba puntonun vurduğu tarafta aracın iç şasi kısmı bile eğilmiş.Kazalı tarafa bakıldığında aracın ortası çökmüş gibi gözüküyor.Jip de olsa bence bu kadar hasar almamalıydı.Niye bu kadar fazla hasar almış acaba?

motor delisi
28/03/2013, 08:16
Arkadan çarpan suçludur herzamna tabiki bayan sürücü diye kimse laf atmasın bence tamam hızlıdırda erkekler yavaşmı sürüyor. Burda dikkatsizlik vs yok bayanda bence hızlı girmiş o an duramaz hiç bir şekilde. Fakat punto lu arkadaş ileriden U yapıp ters istikamette dönmesi gerekiyor. Yolun yaklaşık 350 mt ilerisinde U dönüş yeri var orayı kullanmayıp dönülmemesi gereken yerden dönmeye kalkmış baktın uygun değil niye duruyorsun. Jipin çarpması kötü olmuş otomobil olsa bukadar büyük olmayacağı kanatindeyim. ssangyong da amma sağlammış böyle birşey beklemezdim o markadan.

sadece_erhan
28/03/2013, 09:09
arkadan vuran daima sucludur onundekı arabaya dıkkat etmesı gerekiyor

Arkadan çarpan suçludur herzamna tabiki bayan sürücü diye kimse laf atmasın bence tamam hızlıdırda erkekler yavaşmı sürüyor. Burda dikkatsizlik vs yok bayanda bence hızlı girmiş o an duramaz hiç bir şekilde. Fakat punto lu arkadaş ileriden U yapıp ters istikamette dönmesi gerekiyor. Yolun yaklaşık 350 mt ilerisinde U dönüş yeri var orayı kullanmayıp dönülmemesi gereken yerden dönmeye kalkmış baktın uygun değil niye duruyorsun. Jipin çarpması kötü olmuş otomobil olsa bukadar büyük olmayacağı kanatindeyim. ssangyong da amma sağlammış böyle birşey beklemezdim o markadan.

aralık ayında kaza yaptım, arkadan çarptım ama karşı taraf 100% kusurlu bulundu.

messi78
28/03/2013, 09:15
Hangi araç olursa olsun arkadan yaklaşık 3 tonluk bir araç duran bir araca 120km hız ile vursun dağılır arkadaşlar bmw de olsa dağılır mercedeste olsa dağılır.

coll34
28/03/2013, 09:22
erhan normal şartlarda arkadan çarpan kusurludur bu kazada aynı istikamette giden araca araca çarpmıyor diğer araç kaçak u dönüşü yapıyor bu anlaşmalı tutanak bize gelse %50-%50 kusur çıkar, ki her marka araç bakıyoruz inanın hasarlarını görseniz markaya bir daha dönüp bakmazsınız

sadece_erhan
28/03/2013, 09:24
erhan normal şartlarda arkadan çarpan kusurludur bu kazada aynı istikamette giden araca araca çarpmıyor diğer araç kaçak u dönüşü yapıyor bu anlaşmalı tutanak bize gelse %50-%50 kusur çıkar, ki her marka araç bakıyoruz inanın hasarlarını görseniz markaya bir daha dönüp bakmazsınız

bu kaza için haklısınız zatende, ben arkadan çarpan hep 100% kusurludur diyenler için yazdım onu.

SKELETER
28/03/2013, 15:58
Yahu öndeki araba aniden durur çarparsın anlarımda, Punto durmuş fren lambaları da yanıyordur. Jipci bayan hız bile kesmemiş muhtemelen telefonuyla oynuyordu. Jipin fren lambasına dikkat ederseniz vurmuş, puntoyu savurmuş öyle basıyor frene.

Bu arada arkadan vuran her zaman kusurlu değildir ama bence bu olayda kusurlu. Arada bekleyen yaya vs bir şey de olabilirdi. O hızda gidiyorsan yola dikkat edeceksin kişisel fikrim.

fawori
30/03/2013, 13:35
arkadaşlar solu molu yok arkadan gelip çarpan her zaman suçludur takip mesafesi koymassan refleksini adam gibi vermezsen ayrıca hız sınırını da aşarsan olacağı bellei suçlu arkadan çarpan

sadece_erhan
30/03/2013, 13:52
arkadaşlar solu molu yok arkadan gelip çarpan her zaman suçludur takip mesafesi koymassan refleksini adam gibi vermezsen ayrıca hız sınırını da aşarsan olacağı bellei suçlu arkadan çarpan

Sonuna doğru okursan arkadan çarptığımı ve %0 kusurlu bulunduğumu söyledim. Bu kaza farklı tabi ama arkadan her carpanı zorla kusurlu çıkaracaksınız yani, çok biliyosunuz

Sent from my iPhone 4s using

ykaya1983
30/03/2013, 21:41
Herşey neyse neyde bu punto niye bu kadar hasar almış şahin gibi.Canım sıkıldı valla.

SKELETER
31/03/2013, 07:00
Herşey neyse neyde bu punto niye bu kadar hasar almış şahin gibi.Canım sıkıldı valla.

Özellikle hasar alıyor yeni model arabalar diye biliyorum. Çarpışmanın şiddetini emmek, arabanın içindekilere bir şey olmasını engellemek için.

SaLDo
31/03/2013, 07:15
Punto %100 hatalı. Ne ışık var,ne kavşak,ne dönüş tabelası. Ama jipi kullanan bayan sürücüde aşırı hızlı. Onda da hata var. Büyük bir dikkatsizlik.

Otomatik araç ve soförü bayan olunca çok tehlikeli oluyor. Çünkü uğraşları çok fazla. Ya telefonla uğraşır,ya saçı başı ile. Ben şahsen makyaj yapanı bile gördüm.

aslanerh
31/03/2013, 20:33
Bence de ikisi de hatalı.

Evet bayan sürücüler genel olarak acemi sürücülerden oluşuyor ama çok iyi bayan sürücü tanıdıklarım da var. Ben asıl nedenin sürücünün bayan olmasına bağlamıyorum.

Ben genellemeyi jeep-otomobil sürücüleri olarak yapıyorum. Jeep sürücüleri genellikle dikkatsiz, her çıktıkları yolu kendisinin zanneden sürücülerden oluşuyor. Siz siz olun bence minibüs ve özel halk otobüsleri yanında jeep lere de dikkat edin, hele jeep sürücüsü bir bayansa tamamdır!

Bir de şu araç ilanlarında bayandan araba diye ilan verirler ya sanki ne avantajı var bayandan araba almanın :)

sehzadeamasya
31/03/2013, 20:48
çok büyük geçmiş olsun

SKELETER
01/04/2013, 12:33
Bence de ikisi de hatalı.

Ben genellemeyi jeep-otomobil sürücüleri olarak yapıyorum. Jeep sürücüleri genellikle dikkatsiz, her çıktıkları yolu kendisinin zanneden sürücülerden oluşuyor. Siz siz olun bence minibüs ve özel halk otobüsleri yanında jeep lere de dikkat edin, hele jeep sürücüsü bir bayansa tamamdır!

Bir de şu araç ilanlarında bayandan araba diye ilan verirler ya sanki ne avantajı var bayandan araba almanın :)

Bayandansa özellikle almam :D O arabada bir sıkıntı öyle yada böyle çıkar. (Doğru düzgün araba kullanan kadınları ayrı tutuyorum tabi)

BaranSelo
01/04/2013, 13:21
Kasislerde yavaşlayan bayan görmedim şahsen, langur lungur geçiyorlar. Anca öndeki yavaşlarsa... Baskı balata da bitik olur garanti. Ne anladım bayandan, içi parfüm kokacak sadece :D