PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak yardım lütfen.

Ziyaretci040
20/03/2013, 22:38
Merhaba,

Arkadaşlar aldığım iphone 4 cihazıma jailbreak yapmak istiyorum. ve whatsapp yuklemek istedim 2si sadece 10 tl falan . Jailbreak yapmam için yardımcı olabilicek bir arkadaşımız var mıdır?

onur1986
20/03/2013, 22:43
Jilbreak pek tavsiye etmem burak.malum stelerde bu konu hakkında bilgi çok fazla ama bence hiç girme bu işe.çok kullanmıyosan store u direk kredi kartını kullan al.zaten çok pahalı değil bu dediğin uygulamalar..ben 1 yıldır falan ipad3 kullanıyorum hiç jailbreak olayına girmedim.korumasızlaştırma boşuna aleti.yasal olmayan herşey suç ve sakıncalıdır biliyosun...

Ziyaretçi034
20/03/2013, 22:49
arkadaş jailbreak nasıl yapılır diye sormuş, yapayım mı diye sormamış. her konuyu kendimizce yorumlayıp başka yerlere çekmeyelim lütfen.

burak, pm attım...

Ziyaretci040
20/03/2013, 23:04
Teşekkürler ama bu kadar para verdikten sonra saçma sapan uygulama parası ödemek istemiyorum işin gerçeği. En fazla formatlanıyormuş makina. Boşver yani sıkıntı yok :)

onur1986
20/03/2013, 23:12
Usta akşam akşam arza çıkarma makaslı mısın törpülü müsün..ben fikrimi söyledim burak la olan samimiyete dayanarak sana noluyo ki onu anlamadım.nasıl yapılır demiş ben de nacizane yapmaması gerektiğini söyledim.sen bu forumun polisi misin?neye yorum yazıp neye yazmıcamıza sen mi karar veriyosun.hayret bişi yaa.sırf bu boş konuşan insanlar yüzünden bu foruma yazık oluyo hee.

OzzY
20/03/2013, 23:13
Jilbreak pek tavsiye etmem burak.malum stelerde bu konu hakkında bilgi çok fazla ama bence hiç girme bu işe.çok kullanmıyosan store u direk kredi kartını kullan al.zaten çok pahalı değil bu dediğin uygulamalar..ben 1 yıldır falan ipad3 kullanıyorum hiç jailbreak olayına girmedim.korumasızlaştırma boşuna aleti.yasal olmayan herşey suç ve sakıncalıdır biliyosun...

bilmeden yanlış bilgi vermeyin lütfen.

onur1986
20/03/2013, 23:16
Haydaaa! Yahu bunun neresi bilmemek bi açıklar mısın arkadaşım?kendim de bu aletten kullanıyorum.yanlış bilgi neresinde bu işin?

Ziyaretçi034
20/03/2013, 23:19
Usta akşam akşam arza çıkarma makaslı mısın törpülü müsün..ben fikrimi söyledim burak la olan samimiyete dayanarak sana noluyo ki onu anlamadım.nasıl yapılır demiş ben de nacizane yapmaması gerektiğini söyledim.sen bu forumun polisi misin?neye yorum yazıp neye yazmıcamıza sen mi karar veriyosun.hayret bişi yaa.sırf bu boş konuşan insanlar yüzünden bu foruma yazık oluyo hee.

saygısız.

Ziyaretci040
20/03/2013, 23:22
Tamam arkadaşlar. Tartışma yaratmıyalım lütfen. Yapıcam zaten Onur her türlü geri dönüşü var nede olsa :)

Oğuzhan abi sağolsun yardımcı oluyor. Teşekkürler tekrar.

matadorcuk
20/03/2013, 23:38
karıstırdın len ortalıgı:D

Ziyaretci040
20/03/2013, 23:43
He ya sebep olduk. Ama neyse ki duruldu zaten öyle bişi olmaz ya. :)

alixxx
20/03/2013, 23:52
He ya sebep olduk. Ama neyse ki duruldu zaten öyle bişi olmaz ya. :)
Bende aynı telefondan kullanıyorum ve elime geçtiği günden beri jailbreak li kullanıyorum. Sorun oluyor mu dersen evet bazen oluyor ama bence bütün yararlı programlar paralı ve para vermek işime gelmiyor açıkçası. Sıkıştığın bir yer olursa bende yardımcı olabilirim.

Ziyaretci040
20/03/2013, 23:53
Yaptık ya sağolsun Oğuzhan abi söyledi ben uyguladım 3-5 dk sonra tamamdır sanırım :) Yinede ona ulaşamazsam sanada sorarım hocam. :)

matadorcuk
21/03/2013, 00:38
hayatın uckagt:P apple'da dolandırıyon yanı:D:P

Ziyaretci035
21/03/2013, 00:42
Biz paşa paşa a para verdik vallaha :)

Ziyaretci040
21/03/2013, 00:43
Abi bilmeyen için gerçekten zor bir işlemmiş. Ama yapınca bir kere gerisi geliyor :D Yaptım tapatalkıda beleş kurdum :D

Ziyaretci040
21/03/2013, 00:44
hayatın uckagt:P apple'da dolandırıyon yanı:D:P

Kanka .pnelik onlarda hanıma 5 aldım kendime 4 aldım totalde 3000 tl para verdim. Birde üstüne kalkıcam 3 tl 5 tl 10 tl para harcıcam kaşınmasınlar. :)

Bu arada adım adım anlatıcam Oğuzhan abininde izni olursa bir konu açıcam ve yazıcam adım adım. Millet yapmak isterse diye gayet yararlı olacağını düşünüyorum. Maksat apple kazanmasın aga :D

Ziyaretçi034
21/03/2013, 01:35
Bu arada adım adım anlatıcam Oğuzhan abininde izni olursa bir konu açıcam ve yazıcam adım adım. Millet yapmak isterse diye gayet yararlı olacağını düşünüyorum. Maksat apple kazanmasın aga :D

Yaptigin islem kagit uzerinde legal degil, senden ricam burada bisey paylasma. Once forum yonetimi sonra senin sikinti yasayabilme ihtimalin var. Zira ligtv yayin sitesi veya mp3 paylasim linki vermekten bi farki yok, kizdirmayalim bilkomu

-
Tam teşekküllü kameraman Cevat Kelle, ile Papua Yeni Gine'den bildirdi

Eduardo
21/03/2013, 07:23
Burak abi telefonun versiyonu 5.1.1 olmasi gerekiyor oncelikle benim 4s e abim kendi yapmisti

Ziyaretci040
21/03/2013, 09:14
6.1.2 benim Emre oldu :) Tamamdır abi paylaşmıyım :)

alixxx
21/03/2013, 10:35
Burak abi telefonun versiyonu 5.1.1 olmasi gerekiyor oncelikle benim 4s e abim kendi yapmisti
6.1.2 içinde untethered jailbreak çoktan çıktı. Evasi0n 1.4 ile çok rahat yapabilirsiniz.

Ziyaretci040
21/03/2013, 11:06
Peki güncelleme olduğunda güncellemek istersem telefonu nasıl güncellicem. Fabrika ayarlarına geri döndürüp devam mı edicem?

OzzY
21/03/2013, 12:06
Peki güncelleme olduğunda güncellemek istersem telefonu nasıl güncellicem. Fabrika ayarlarına geri döndürüp devam mı edicem?
Direk güncelleyebilirsin, ancak jailbreak gider. Yeni güncelleme için jailbreak hemen çıkmayabilir.

Ziyaretci040
21/03/2013, 12:23
Tamamdır hocam :) Şimdi tomtom u araştırıyorum. Ama turkey yazınca tomtom europe çıkıyor onuda çözdükmü tamamdır.

AYTEK AYDIN
21/03/2013, 13:44
bende kullanıyorum o cihazdan ama , hiç böyle işlere gerek duymadım, orjinallik her zaman iydir bana göre.

alixxx
21/03/2013, 13:49
Tamamdır hocam :) Şimdi tomtom u araştırıyorum. Ama turkey yazınca tomtom europe çıkıyor onuda çözdükmü tamamdır.
Burak bey Cydia'dan İpastore isminde program var onu kurup tomtom u oradan aramayı denerseniz daha kolay bulursunuz ve tomtom yerine igo kursanız daha iyi olur o daha kullanışlı.

Ziyaretçi034
21/03/2013, 14:02
bende kullanıyorum o cihazdan ama , hiç böyle işlere gerek duymadım, orjinallik her zaman iydir bana göre.

aytek bey jailbreak'e bakış açısından kaynaklanıyor bu mesele. jailbreak'e playstation'da olduğu gibi "çipleme" modeli yani sadece oyunu kopya olarak oynamak gibi bir düşünceyle yapılırsa bir bakıma haklısınız.

ama benim için jailbreak telefonu daha verimli kullanmama sebep oluyor. misal kullandığım programlardan biriyle ekranın sadece pil kısmına dokunarak 3 farklı moda geçirebiliyorum.

1. mod dışarda: dışarda modunda hareket halinde olduğumdan w-fi kapalı, ekran ışığı %80 seviyede, konum servisi, ve 3g açık.

2. mod içeride: sabit bir yerde durduğumdan (evde, işte) wi-fi açık, (interneti wi-fi üzerinden kullandığım için) 3g kapalı, ekran ışığı %50 ve konum servisi kapalı

3. mod alarm: özellikle uzun süre kullanmayacağımız zaman (gece) bu moda aldığımda, wi-fi ve 3 g kapalı, ekran ışığı %30 seviyede ve konum servisi kapalı.

bu modlar sayesinde tek tuşla geçiş yaparak telefonumun bataryasını daha verimli kullanabiliyorum.

onun haricinde ekstra ayarlarıda var bu programın, mesela yarım saat telefon klit modunda kaldığında arka plandaki bütün programları kapatmaya programlayabiliyorsunuz. aynı şekilde yarım saat bitiminde telefonu ellememişsem wi-fi ve 3g kapanıp daha uzun süre bekleme süresi elde edebiliyorum..

bunu sizin dediğiniz gibi orjinal sürümde yapmaya çalışsam oraya gir onu kapat, ordan çık bunu aç, bir sürü uğraşmak gerekir.

jailbreak'e öcü gözüyle bakmayın lütfen. nasıl kullandığınızı bilirseniz benim gibi telefonun her özelliğini kullanmak isteyenler için bulunmaz bir nimet :)

Ziyaretci040
21/03/2013, 14:08
Ben baya bızdıklıcam bunu anlaşıldı. İpastore deniyorum. Teşekkür ederim.

alixxx
21/03/2013, 14:11
Ben baya bızdıklıcam bunu anlaşıldı. İpastore deniyorum. Teşekkür ederim.
Çok uğraşınca çöküyor ama :) Önce cydia ya repo yüklemen gerekiyor google de aratırsan en iyi repolar diye bulabilirsin.

Ziyaretci040
21/03/2013, 14:16
Çok karışık ya. Onu nereden aratıp yükleticem repoları cydia içinden mi?

alixxx
21/03/2013, 14:25
Çok karışık ya. Onu nereden aratıp yükleticem repoları cydia içinden mi?
Burada anlatımı var bir inceleyin olmadı yardımcı olurum gene

Cydia'ya Repo Ekleme Resimli Anlatım | APPLE HAKKINDA HER SEY (https://appleadina.blogspot.com/2011/05/cydiaya-repo-ekleme-resimli-anlatm.html)

Ziyaretci040
21/03/2013, 14:30
Ah o siteyi bir açabilsem. İnternetim yasaklı. Delmek istemiyorum . Akşam bakarım olmadı.

Ziyaretci040
21/03/2013, 14:48
Hallettim telefondan siteye girip öğrendim hatta oradan bir tane ekledim şimdi repo eklemek lazım. Bu anladığım kadarı ile bir nevi kaynak.

femoli
21/03/2013, 15:49
size zahmet şu jail 6,1,2 banada atarmısnız :D hep istedim ama cesaret edememiştim biraz kurcuklayayım :)

alixxx
21/03/2013, 16:00
size zahmet şu jail 6,1,2 banada atarmısnız :D hep istedim ama cesaret edememiştim biraz kurcuklayayım :)
Untethered Jailbreak 6.1.2 Yapma [Resimli Anlatım] | E - Nasıl Yapılır (https://www.e-nasilyapilir.com/untethered-jailbreak-6-1-2-yapma/)

Abi burada anlatılmış yapamazsan yardım ederim gene.

Ziyaretçi033
21/03/2013, 16:08
Ne jailbreak miş arkadaş :)

Androirin gözünü sevem :D
Bul apk sını işlem tamam :D

(kızıştırayım biraz ortalığı) :D

femoli
21/03/2013, 16:17
Untethered Jailbreak 6.1.2 Yapma [Resimli Anlatım] | E - Nasıl Yapılır (https://www.e-nasilyapilir.com/untethered-jailbreak-6-1-2-yapma/)

Abi burada anlatılmış yapamazsan yardım ederim gene.
teşekkür ederim alicim yarın harun başgan gelecekmiş yanıma abi sen elleme ben yarın hepsini yapar sana hazır bir şekilde veririm dedi :D

Ziyaretçi033
21/03/2013, 16:30
teşekkür ederim alicim yarın harun başgan gelecekmiş yanıma abi sen elleme ben yarın hepsini yapar sana hazır bir şekilde veririm dedi :D

Harun? başgan Harun? O mu yapacak? PEeeeeehhhh :)

Ziyaretci031
21/03/2013, 16:55

Vay arkadaş hemen kötelemiş bize bunu en kendime yapamadımki sana yapayım be abi aboooooo

Sent from my iPhone using .
H. KURU

Evren_c
21/03/2013, 16:59
Arkadaşlar polemik yaratmak istemem ama jailbreak illegal değildir :) JB yapınca cihazınızda bir takım "kapılar" açıyorsunuz. Ancak ücretli bir yazılımı JB vasıtasıyla ücretsiz olarak indirmek illegaldir. Sonuçta mülkiyeti size ait bir cihaz, istediğinizi yapabilirsiniz. Tıpkı aracınıza LPG taktırmak gibi.

Ziyaretci031
21/03/2013, 17:15
Arkadaşlar polemik yaratmak istemem ama jailbreak illegal değildir :) JB yapınca cihazınızda bir takım "kapılar" açıyorsunuz. Ancak ücretli bir yazılımı JB vasıtasıyla ücretsiz olarak indirmek illegaldir. Sonuçta mülkiyeti size ait bir cihaz, istediğinizi yapabilirsiniz. Tıpkı aracınıza LPG taktırmak gibi.

Peki bu cihazı kullanıyorsanız bilirsiniz.Bazen ücretli indirdiğimiz programlarda kandırmaca oluyor resim farklı içerik farklı o zaman ne oluyo:)

H. KURU

Evren_c
21/03/2013, 17:32
Peki bu cihazı kullanıyorsanız bilirsiniz.Bazen ücretli indirdiğimiz programlarda kandırmaca oluyor resim farklı içerik farklı o zaman ne oluyo:)

H. KURU

Hmm :) Ben denk gelmedim öyle bir şeye aslında. Apple Store programları kontrol ederek yayınlıyor. Yaptığını iddia ettiği şeyi yapmayan programlar genelde "eğlence" kategorisi altında ve ücretsiz oluyor. Dolayısıyla cihaza ve maddi anlamda size bir zararı olmadığından kimse bir şey demiyor :) Ama dediğiniz gibi program varsa Apple Store'a şikayet etmek lazım. Ücret iadesi yaparlar bence hesabınıza.

Ziyaretci031
21/03/2013, 17:34
Haklısınız ama ücretlilerde bana hiç denk gelmedi ama yorumlarda çoğunlukla görür olduk neyse bize zararı olmadı yani.

H. KURU

Evren_c
21/03/2013, 17:50
En güzeli bir yazılımı satın almadan evvel yerli/yabancı forumlardan ve Store'daki yorumlardan fikir almak :)

Ziyaretci040
21/03/2013, 20:09
Aslında tam anlayıp kullanılırsa gayet güzel birşey