PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci antfiriz kaçağı??? Devamı gelecek mi?

biancoangelo
19/03/2013, 20:19
Arkadaşlar geçenlerde sıfır km sayabileceğim aracımda bi antifiriz kaçağı olmuştu. Olabilir demiştim ve servise götürüp kelepçe değişimi yapılmıştı. Bugün yine farklı bi hortumdan yine antifiriz kaçağı oluştu. Sizce bu durumun sık sık oluşmasının sebebi nedir?

Not : Son zamanlarda 4000 devirde vites geçisi yapıyordum yüksek devirde çok uzun süreler kullanmadım. Ancak çevre yolunda 130-140 km sabit hızla kullandım 30 km boyunca 3-4 kez bu tip zorlamaların bu tür bi antifiriz kaçağına neden olacağını düşünüyomusunuz?

Birde soğutma sistemindeki basınç sabitmidir. Yoksa yüksek devirde basınç artar mı???

akca37
19/03/2013, 20:23
Geçmiş olsun Kubilay'cım ancak sorununun çözümüne yardımcı olamayacağım teknik bir konu :( üzüldüm

biancoangelo
19/03/2013, 20:35
Geçmiş olsun Kubilay'cım ancak sorununun çözümüne yardımcı olamayacağım teknik bir konu :( üzüldüm

Eyw abi. Servise bu sefer bi sayfa sorunla gittim. Sürekli antifiriz kaçaırırsa napcam bu araçla.

ThePhenoM
19/03/2013, 20:54
Kimi antifirizin temizleme özelliği çok güçlüdür. Pasların, korozyonun zamanla birikerek yapmış olduğu İYİ BİR ŞEY OLAN bi manada contalık görevini taze antifiriz temizler ve kaçaklara sebep olur.

biancoangelo
19/03/2013, 20:56
Kimi antifirizin temizleme özelliği çok güçlüdür. Pasların, korozyonun zamanla birikerek yapmış olduğu İYİ BİR ŞEY OLAN bi manada contalık görevini taze antifiriz temizler ve kaçaklara sebep olur.

Sıfır km de pas korozyon ??? :S Birde antifiriz sürekli yeni....

ThePhenoM
19/03/2013, 20:58
Sıfır km de pas korozyon ??? :S Birde antifiriz sürekli yeni....
Oups sıfır km vurgusunu görmemişim pardon.

akca37
19/03/2013, 21:09
Eyw abi. Servise bu sefer bi sayfa sorunla gittim. Sürekli antifiriz kaçaırırsa napcam bu araçla.

Canını sıkma burası halledemezse alır götürürüz Trabzon Tunalar a, benimle epeyce bir ilgilendiler sağolsunlar...

Senin araban benim arabam, benim arabam benim arabam :)

CoachK
19/03/2013, 21:14
Eğer motor soğukken mın / max arasında duran antifrizi max olacak kadar doldurursan fazlasını atar. Çünkü soğukken ortada duran antfriz araç çalışınca max e kadar yükseliyor.

kovboy
20/03/2013, 05:57
geçmiş olsun.tavsiyem restorenin kaçak önleyici sıvısını kullanman,77 bg lik aracını uzun süreli yüksek hızlarda zorlamaman şeklinde olacaktır.

biancoangelo
20/03/2013, 18:33
geçmiş olsun.tavsiyem restorenin kaçak önleyici sıvısını kullanman,77 bg lik aracını uzun süreli yüksek hızlarda zorlamaman şeklinde olacaktır.

Zorlamıyorum 130-140 zorlamak değil bu araçları.