PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar uygulamasında önemli değişiklikler

shellcininabisi
15/03/2013, 19:19
Otoyollardaki radar uygulamalarında değişikliğe gidiliyor. Mevcut sistemde 8 saat olan radar kontrolleri 24 saate çıkarılacak, radarla hız denetimlerinde kullanılan seyyar radar ikaz levhası uygulaması da kaldırılacak. Ayrıca otoyollardaki denetimler de çevirme ekibi olmadan gerçekleşecek...

dsfasdfasdgffgdf....... devamı ;

Radar uygulamasında önemli değişiklikler - Hürriyet EKONOMİ (https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22818514.asp)
https://www.cnnturk.com/2013/turkiye/03/15/polis.24.saat.hiz.kontrolu.yapacak/700399.0/index.html
https://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/03/14/yollarda-mobil-radar-donemi
https://haber.mynet.com/suruculer-dikkat-her-an-ceza-yiyebilirsiniz-683319-yasam/

ykaya1983
15/03/2013, 21:26
Güzel bir gelir kaynağı:)

uurknkc
15/03/2013, 23:06
para lazım demekki... ben hız sınırlarına uyuyorum sıkıntı olmuyor... daha radar cezası yemedim maşaallah :)

onurgenc87
15/03/2013, 23:40
Hayırlı işler bol kazançlar... :D

halils2
16/03/2013, 01:58
bir arkadaş demişti hgs ile de hız denetimi yapılabilir diye, bu da üzerine iyi olur. duble yollarda da aynı uygulama geçerli diye biliyorum. çorluda aka koleji önünde radar ışıklara doğru dönük duruyor önceden gelirken alıyordu şimdi giderken alıyor ve aynı yolun devamında ekip durmadığı zaman da radar aka koleji önünde duruyor. geçen gün serviste aka koleji önünde ışıklardan geçerken servis şoförünün birine ceza kesildi diye şoförler kendi arasında konuşuyorlardı. bu uygulamadan çok kişinin canı yanacak çook. napsınlar para lazım devlete.
hgs uygulamasından ve cipli plaka uygulamasından sonra kapımıza her gün ceza gelir artık. hgs okuyucuları da yoldaki mobese kameraları yanına koyarlar, istanbuldaki uygulama gibi şurdan şuraya şu hızla şu sürede gittin hız sınırını aştın diye yollarlar ceza makbuzlarını artık biriktirir torunlarımıza gösteririz.

CoachK
16/03/2013, 22:17
Yapsınlar :) şehiriçinde ki kazalarada ölme zordur. Uzunyolda aşırı hız felaket getirir... İşin gerçeği bu bence mantıklı :)

byspayn
17/03/2013, 11:58
Otobandada mı yapıştıramıcaz artık yani bu ne ya?

Birkan61
17/03/2013, 12:17
Belli noktalarda eyvallah kesinlikle doğru bir hareket. Fakat uzun yolda bazen öyle yollar oluyor ki dümdüz 140-150 gitsen direksiyonu bırak araba sağa sola çekmez o kadar güzel düz yollar var ama 70le gitmek zorunda kalıyorsun boş yolda fıttırıyor insan. :)

kanky54
17/03/2013, 12:20
bazı yollar için hız limitleri gerçekten çok düşük. Uzun yol o sınırlar içinde gidilirse harbiden çok uzun yol oluyor :) öbür yandan radar cezaları ocak söndürme potansiyeline de sahip dikkatli olmak lazım

fatihhhh
17/03/2013, 13:12
sıkı denetim ve tavisiz cezalar olmalı.
trafikte bu başıboukluk ve düzenszlik,
bu kuralsızlık kısa vadede böyle düzelir.
uzun ve kalıcı çözüm eğitimdir.
denetiler sıklaşsın, cezalar artırılsın.
çok güzel olur.

tonymontana
17/03/2013, 13:41
Belli noktalarda eyvallah kesinlikle doğru bir hareket. Fakat uzun yolda bazen öyle yollar oluyor ki dümdüz 140-150 gitsen direksiyonu bırak araba sağa sola çekmez o kadar güzel düz yollar var ama 70le gitmek zorunda kalıyorsun boş yolda fıttırıyor insan. :)

kusura bakma yanlış da algılama ama bu zihniyeti anlamıyorum yol dümdüz diye 150 normal bir hız mı? o hızda kontrol kesinlikle sizde değil bunu sakın unutmayın. hayatınız önemli olmayabilir ancak o hızda yaşayacağınız bir aksilik çevredeki insanların da hayatını tehlikeye atar.

CoachK
17/03/2013, 19:52
İyi gelişmiş refleksler şanstan daha etkilidir... Motorcu atasözü :)

Denetimleri destekliyorum özellikle " GECE" olanları...

SKELETER
18/03/2013, 11:33
Ne zamanki İstanbul'a yerleştim hız limitlerini trafiğe göre belirler oldum.

İstanbul için farklı uygulama lazım. TEM ve E5'i sık kullananlar bilir, bir bakıyorsunuz 30 la gidiyorsunuz bir de bakmışsınız 120 ye çıkmışsınız. Kaldı ki İstanbulda bazı yerlerde 70 le giderseniz zaten akmayan trafiği hepten kitlersiniz.

Birkan61
18/03/2013, 11:41
kusura bakma yanlış da algılama ama bu zihniyeti anlamıyorum yol dümdüz diye 150 normal bir hız mı? o hızda kontrol kesinlikle sizde değil bunu sakın unutmayın. hayatınız önemli olmayabilir ancak o hızda yaşayacağınız bir aksilik çevredeki insanların da hayatını tehlikeye atar.

Yazımı dikkatli okursanız, o hızla gitseniz bile sıkıntı çıkarmayacak yollar mevcut dedim. O hızla gidelim ya da o hızla gitmek lazım diye birşeyi savunmadım :) 70 olmazda 90 olur 110 olur.

Bizim gibi her yaz 1150 km'lik uzun yola çıkanlar için boş ve düz yolda 70 ile gitmek fıttırmak demektir. :) Tabiki bende ailemi ve kendimi tehlikeyi atmak istemem.

Siz verdiğim örneği yanlış anadınız.. Bahsettiğim 150 misalen..

SKELETER
18/03/2013, 12:52
Bu arada avrupa yakasında cevizlibağ'a dikkat radar EDS 70 levhası dikmişler geçen hafta yoktu. Şimdi farkettim. Acaba bu E5 deki kameraları atkifleştirdiler mi?!

https://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/02/01/yeni-uygulama-onlari-fena-vurdu

Ceza gelen var mı arkadaşlar?

kimber
18/03/2013, 16:05
sarı şerit ihlali cezası yedim 77 tl

biancoangelo
19/03/2013, 01:22
şehir içi 61 şehirdışı 91 demem zaten sıkıntı yok. Buna ben bile inanmadım yazarken.... :D

ecosi26
19/03/2013, 07:46
Birkaç yorumu okuduktan sonra bende düşüncelerimi paylaşmak istedim. Son 2 aydır şehir dışına çıkıyorum eskisi gibi çok fazla hız yapan kalmadı herkesin cebi bir hayli yandı çünkü malum benzin mazot ve lpg zamları zihniyetleride değiştirdi. Sistem parayla ehliyet satıyo eğitim yeterli mi tam bilmiyorum. Hele zihniyet değişti mi onu hiç bilmiyorum. Şehirden çıkınca cruise control ü 90 a bağlıyorum müthiş zevkli bir yolculuk oluyo stres yok radar varsada durduran yok rahat rahat yolculuk ediyorum herkese tavsiye ediyorum o zaman belki bu denetleme 24 saatten hiç durumuna düşer...

fatihhhh
19/03/2013, 09:43
Birkaç yorumu okuduktan sonra bende düşüncelerimi paylaşmak istedim. Son 2 aydır şehir dışına çıkıyorum eskisi gibi çok fazla hız yapan kalmadı herkesin cebi bir hayli yandı çünkü malum benzin mazot ve lpg zamları zihniyetleride değiştirdi. Sistem parayla ehliyet satıyo eğitim yeterli mi tam bilmiyorum. Hele zihniyet değişti mi onu hiç bilmiyorum. Şehirden çıkınca cruise control ü 90 a bağlıyorum müthiş zevkli bir yolculuk oluyo stres yok radar varsada durduran yok rahat rahat yolculuk ediyorum herkese tavsiye ediyorum o zaman belki bu denetleme 24 saatten hiç durumuna düşer...

güzel bir müzik eşliğinde,
5. vites, 2000 devir ve 90 km hız.
yavaş gitmenin güvenini-huzurunu, konforunu ve ekonomisini hiç birşeye değişmem. :)

By_J
19/03/2013, 12:15
Hürriyet'teki yorumlardan bir tanesine çok güldüm :)
Devlet vatandaşına tuzak kurar mı..? Ne demek uyarı levhaları kaldırılacak?

sehzadeamasya
19/03/2013, 16:48
evet güzel bir uygulama ama biraz kötü kokularda gelmiyor değil yani