PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cokindirim.com Kesinlikle uzak durun!

Battal
14/03/2013, 14:22
Bizim hanım burdan alışveriş yapmış geçen gün. eksik gelmiş, fatura çıkmamış içinden.

Adamların telefon numaraları yok, hiçbir şekilde muhattap bulamıyorsunuz.

İade için ürünü geri gönderiyorsunuz, kargoyu kabul etmiyorlar. Hakem heyetine başvurduk, bankayı da bilgilendirdik bekliyoruz bakalım.

Adres olarak İstanbul Fatih'te bir yer görünüyor TPT ithalat ihracat diye.

50 liranın üzerine soğuk su içtik.

Sakın olan bir çöp bile alayım demeyin buradan. Resmen dolandırıcılık sahtekarlık. İstanbul Ticaret odasında çalışan bir arkadaşa sordurdum, hem vergi kimlik no ile, hemde firma ismi ile.. Böyle bir işletme kaydı bizde yok diyorlar. Vergi no sahtedir diyorlar. Ankaradan taşınıp gitmişler.

Bizim başımız yandı, sizinde yanmasın dikkatli olun arkadaşlar. Bu sahtekarları ne kadar çok fazla platformda ifşa edersek insanları dolandırma ihtimalleri o kadar azalır.

siyahinci83
14/03/2013, 14:27
geçmiş olsun ismini pek duymadığımız yerden alışveriş yapmamak lazım :/

lektonstar17
14/03/2013, 14:38
İstanbul emniyetine her gün onlarca dolandırıcılık ihbarı geliyor. Adam çok ucuza ıphone yada galaxy alabileceğini sanıp hiç duyulmadık bir siteden sipariş veriyor.Adrese gelen paketten çakmak yada sahte parfüm çıkıyor. Tabi muhatap bulamadığı için para da yanıyor. Tabi 300 liraya akıllı telefon alabileceğini düşünenleri de alkışlamak lazım. Mahkeme açmaya kalksa karşısında resmi bir şirket bulamıyor.Hiç duymadığım sitelerden asla alış veriş yapmam.

Battal
14/03/2013, 14:49
Yani arkadaşlar, demek istediğim internetten alışveriş yaparken 2 kere düşünün. Tanıdığınız bildiğiniz yerler dışında sakın ola alışveriş falan yapmayın.

Bunların yaptığı resmen nitelikli dolandırıcılık. Herkes dikkatli olsun.

İstanbula ilk gelişimde bu sahtekarlarla görüşeceğim.

lektonstar17
14/03/2013, 14:54
Yani arkadaşlar, demek istediğim internetten alışveriş yaparken 2 kere düşünün. Tanıdığınız bildiğiniz yerler dışında sakın ola alışveriş falan yapmayın.

Bunların yaptığı resmen nitelikli dolandırıcılık. Herkes dikkatli olsun.

İstanbula ilk gelişimde bu sahtekarlarla görüşeceğim.

Deniz Ankara Emniyet Müdürlüğünün sitesi üzerinden ihbar maili yazabilirsin. Emin ol dikkate alıp konuyu takip ediyorlar. Çünkü bu konudan dolayı yüzlerce kişi mağdur. İş ciddi boyutlara ulaştı.

Evren_c
14/03/2013, 14:55
Bu ve benzeri durumlarda karşı tarafın hesap numarasını biliyorsanız, hemen suç duyurusunda bulunup alıcının banka hesaplarına ihtiyari haciz koydurmaya çalışın ki (terimlerden çok emin değilim, hukukçu bir arkadaşımız varsa düzeltsin lütfen) adamlar paralarını çekemesin en azından. Uzun sürse de olay lehinize sonuçlandığında paranızı banka kanalıyla alırsınız diye tahmin ediyorum.

Ama en önemlisi tanınmayan yerlerden alışveriş yapmamak, anormal derecede düşük fiyatlara güvenmemek. "Ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti".

Geçmiş olsun, inşallah kurtarırsınız paranızı.

erenemre
14/03/2013, 14:59
sağlam sitelerden alışveriş yaparsanız internetten alışveriş en güvenli yoldur ve iadesi en kolayıdır yaklaşık 6 senedir internetten alışveriş yapıyorum çok pahalı üründe aldım ( 1000 tl civarında pc) çok ucuz ürünlerde aldım hiç sorun yaşamadım tek önemli olan sitenin güvenirliği

uurknkc
14/03/2013, 16:10
tüketici haklarına şikayet edin derim.. böyle şeylerin arkasından koşmak gerekiyor..

Battal
14/03/2013, 16:21
Tüketici haklarına başvuru yaptık. Ümit'in dediği gibi emniyetle görüştüm, savcılığa yönlendirdiler. Maliye Bakanlığında arkadaşım var. Onada bilgi verdim. Maliyeyi de başlarına tebelleş edeyimde böyle vergi kaydı olmadan, kaçak göçek iş yapmak neymiş görsünler.
Son bir iki senedir bu internetten kampanya indirim vb. siteler mantar gibi heryerden türemeye başladı. Mezvuat eksikliğinden midir, resmi kurumların gevşekliğinden midir bilemiyorum ama bunların bir şekilde yola getirilmesi lazım.
Öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

uurknkc
14/03/2013, 16:23
inşallah mağduriyetinizde giderilir başkalarınında canı yanmaz..

Misafir046
14/03/2013, 16:47
Hocam öncelikle geçmiş olsun.

Ben hatayı sizde goruyorum.Sakın beni yanlıs anlamayın.Nasıl boyle bir tufaya kandınız...

İnternetten alışverişi sadece Hepsiburada.com'dan yapıyorum.Onun dısında asla işim olmaz.Zaten o alışverişimde piyasadan ucu olursa...

Lutfen sizde oyle yapın...Sadece bilinen bir kaç siteden...

Tekrar geçmiş olsun.

Battal
14/03/2013, 17:09
Hocam öncelikle geçmiş olsun.

Ben hatayı sizde goruyorum.Sakın beni yanlıs anlamayın.Nasıl boyle bir tufaya kandınız...

İnternetten alışverişi sadece Hepsiburada.com'dan yapıyorum.Onun dısında asla işim olmaz.Zaten o alışverişimde piyasadan ucu olursa...

Lutfen sizde oyle yapın...Sadece bilinen bir kaç siteden...

Tekrar geçmiş olsun.

Teşükkürler berkan hocam, haklısınız.
Ben internetten alışverişe pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Piyasada herkes uyanık, herkes şark kurnazı. 12-13 yıldır alışveriş yaptığım bir elektronikçi var. Sadece oradan banka havalesi ile alışveriş yapıyorum. Biraz gerikafalılık gibi gelebilir ama kredi kartı bilgilerimi internete vermek biraz tehlikeli geliyor bana.

Benim hanım sağolsun, hiç araştırmadan, bakmadan bir anda gaza gelip almış birşeyler. Buda ders oldu kendisine :)

cokindirim
06/03/2014, 01:13
Bizim hanım burdan alışveriş yapmış geçen gün. eksik gelmiş, fatura çıkmamış içinden.

Adamların telefon numaraları yok, hiçbir şekilde muhattap bulamıyorsunuz.

İade için ürünü geri gönderiyorsunuz, kargoyu kabul etmiyorlar. Hakem heyetine başvurduk, bankayı da bilgilendirdik bekliyoruz bakalım.

Adres olarak İstanbul Fatih'te bir yer görünüyor TPT ithalat ihracat diye.

50 liranın üzerine soğuk su içtik.

Sakın olan bir çöp bile alayım demeyin buradan. Resmen dolandırıcılık sahtekarlık. İstanbul Ticaret odasında çalışan bir arkadaşa sordurdum, hem vergi kimlik no ile, hemde firma ismi ile.. Böyle bir işletme kaydı bizde yok diyorlar. Vergi no sahtedir diyorlar. Ankaradan taşınıp gitmişler.

Bizim başımız yandı, sizinde yanmasın dikkatli olun arkadaşlar. Bu sahtekarları ne kadar çok fazla platformda ifşa edersek insanları dolandırma ihtimalleri o kadar azalır.

Merhabalar ,
Aloğlu Satış Pazarlama ve Kosif Prodüksiyon iştirakı ile çokindirim.com adlı domaini tüm hakları ile 06.11.2013 tarihinde çokindirim.com 'u devralmış bulunmaktayız.
Hizmet anlayışımız tamamen "Müşteri Memnuniyeti "odaklı olacaktır ve bizden önceki yaşanan tüm olumsuzluklara imkan dahilinde çözüm üretmeye çalışacağız.
Yaşadığınız problemi detaylı olarak destek@cokindirim.com adresine gönderebilirsiniz.
Anlayışınız için teşekkürler.

SaLDo
06/03/2014, 04:54
Bu tür sitelerden bedava da olsa ürün almayın. Zaten belli başlı siteler var. Bunların hangileri olduğu zaten belli isim vermeme gerek yok. Bunların haricinde hiç bir siteye itibar etmeyin. Çünkü bunların temel çalışma prensibi şu:

-Adamın elinde hiç birin ürün yok. Olmayan ürünü satışa koyuyor. Satış gerçekleştiğinde ise o ürünü gidip kendisi ucuzdan alıp size gönderiyor. Hepsi demeyeyim ama ufak çaplı sitelerin %90'ı bu şekilde çalışıyor. Malum sitelerin büyüklüğünü tv reklamlarında görmüşsünüzdür adamların devasa depoları var. Bunları tercih edin.

Bir diğer uyarı da her ne kadar büyük olursa olsun, hiç bir firmadan kredi kartı ile alışveriş yapmayın. Olası bir dolandırıcılığa önleminizi alın. Paypal bile buna dahil. Şimdi diyeceksiniz ki kredi kartsız nasıl olacak, kredi kartı yerine sanal kredi kartı oluşturun. Alışverişinizi yaptıktan sonra yok edin gitsin :) Eşşeği her zaman sağlam kazığa bağlayın.

Misafir047
06/03/2014, 08:28
Merhabalar ,
Aloğlu Satış Pazarlama ve Kosif Prodüksiyon iştirakı ile çokindirim.com adlı domaini tüm hakları ile 06.11.2013 tarihinde çokindirim.com 'u devralmış bulunmaktayız.
Hizmet anlayışımız tamamen "Müşteri Memnuniyeti "odaklı olacaktır ve bizden önceki yaşanan tüm olumsuzluklara imkan dahilinde çözüm üretmeye çalışacağız.
Yaşadığınız problemi detaylı olarak destek@cokindirim.com adresine gönderebilirsiniz.
Anlayışınız için teşekkürler.

Sen önce sitede iletişim bilgilerini bi güncelle firma bilgilerini bi yayımla ondan sonra konuş

Evren_c
06/03/2014, 10:25
Arkadaşlar adı sanı pek duyulmamış olsa da sorunsuz olan, güvenilir birçok alışveriş sitesi var. Hepsini kötülemek de olmaz :)

O yüzden nacizane tavsiyem, bu tarz sitelerden bir şey almadan evvel Ekşi Sözlük ve sikayetvar'dan siteyi aratın, yorumlara bakın, genel olarak Google'da da aratın. Ayrıca domain'ini yani adresini, "whois" servislerinden kontrol edebilirsiniz. Örneğin hepsiburada.com'u whois.net'ten (benzeri onlarca site var, tr uzantılı domainleri Odtü'den kontrol edebilirsiniz) sorgulatınca D-Market Elektronik Hizm. Tic. A.Ş. diye tam ünvanı, adresi, telefonu vs. çıkıyor. Bu ünvanı da Google'da aratabilirsiniz. Bu bilgiler de yanlış olabilir tabii ama en azından bir ipucu verecektir.