PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : App plaka cezası

bykacar
12/03/2013, 09:17
Pazar günü başımdan gecen bir olaydır

edirne tarafından GS arena tarafına dogru gecerken sadabad 2 viyadük cıkısı koskoca otoyolda bula bula beni bulan trafik ekibi APP plakadan 77 tl ceza yazmıstır ilk önce baya tartıstık ya cam filminden yazacagım ya plakadan yada emniyet kemerinden dedi ben ise sigortacı oldugumu ve her gün kanunları takip ettimi resmi gazetede cam filminin yasal oldugunun yayınlandıgını söyleyince bu sefer emniyet kemerimi app mi diye sordu ben se emniyet kemerim takılıydı bunu gördünüz deyince plakadan yazıyorum dedi her ne dediysem ikna edemedim yazılarım standart yazı fransız vs değil desemde yaz geliyor bu 3ay sadece app plaka için uygulama yapıyoruz dedi mühür olmadıgı için ceza yazmak durumundayım dedi ve 45 dk konusmanın ardından cezayı yemiş bulunmaktayım şimdi siparişini vermiş bulunmaktayım mühürlü app ler geliyor bakalım o zaman ne bulacaklar aracta en kötüsü derki mezdeke kaseti var mı varsa tak ta iki göbek atalım hayvan değilsin ya bi yirmilik takarsın der heralde ADALETSİZ DÜNYA kendi arabasında da app varmıs öyle diyor utanmadan !!!

Battal
12/03/2013, 09:24
Geçmiş olsun.
Aracımı ilk aldığımda benim arabada da app plaka takılıydı. Aldığım gün çıkardım attım, orijinal plakalarını taktım. Durduk yere polisle falan uğraşamam. Dediğiniz gibi millete ceza yazmaya yer arıyorlar. En güzeli hiç malzeme vermemek.

coll34
12/03/2013, 09:29
geçmiş olsun

onurtuna
12/03/2013, 09:32
artık nrmal plakalardada mühür yok aklınızda bulunsun

Ziyaretçi033
12/03/2013, 09:34
Öncelikle geçmiş olsun.
Cam filmi resmi gazetede yayınlandı, ceza yazamazsını dediniz ve yazmadı?

Siz kuyuya taş attınız, poliste düştü mü?

Yoksa, gerçekmi yasalaştığı?

Eduardo
12/03/2013, 09:59
Gecmis olsun ben her zaman takili olsa dahi emniyet kemerine yazdiriyom ;)

bykacar
12/03/2013, 10:14
cam filmi sanıyorsam gercekten yayınlandı haberler de vs de cıktı burda trafikten de gidip sorguladım yasak kalktı denildi şimdi mühürlü app siparişi verdim bu arada mühür kalktı dediğimiz mühür sadece trafik mührü kalktı şoförler odası mührü devam ediyor

scooby555
12/03/2013, 16:30
Öncelikle geçmiş olsun. Bende soförler odasından tek mühürlü app kullanıyorum. Ancak Şoförler odasında çalışan bir arkadaşım bizim mühürde olsa eğer polis yazmak isterse, harf ve rakamların boyutu normal plakadan farklı olduğu için yazar. dikkat et uyarısında bulunmuştu.

bykacar
13/03/2013, 00:49
Aynen ole takarsa hersey tapar ama muhure bakiolar yazida standartsa ve fransz kesik felan degilse tadindan yenmez diyolar

StrawBeeRy
13/03/2013, 00:59
2 sene mühürsüz 1.5 senedirde mühürlü kullanıyorum kimse çevirmedi şans diyelim :) yaklaşıkta 33-34 kişiye mühürlü plaka yaptık hiç sorun yaşayan duymadım

matadorcuk
13/03/2013, 01:30
Gecen hafta aynı yerde bende yedım cezayı.ılla yazacak ne yaptıysam kurtulamadım.Orjınallerın cerceveyı sılıp taktım ugrasamayacam artık:(

barisunye
13/03/2013, 21:22
bi ara benım kırmızı puntiş de mimlenmişti..küçük bi il burası aynı gun 2 defa cevrıldım plakadan..ilkine sökecem deyip gittim 2. çevirmede yazacam yada plakalarını alacam dedi..baktım app ile gezılmıyor sök al dedim...birini söktü aldı diğerini sökemedi...tek app tek orjınal plaka gezdım satana kadar:)

Ziyaretçi034
13/03/2013, 21:35
tek mühürlü ve beşiktaş app denen karakterle sorun yaşayan varmı?

StrawBeeRy
13/03/2013, 21:50
tek mühürlü ve beşiktaş app denen karakterle sorun yaşayan varmı?

zaten çift mühür yokki tek mühürde sorun yaşansın :)

Ziyaretçi034
13/03/2013, 21:53
zaten çift mühür yokki tek mühürde sorun yaşansın :)

o zaman sorumu düzelteyim :) beşiktaş app karakterde sorun yaşayan var mı?

StrawBeeRy
13/03/2013, 21:57

:) beşiktaş karakterde özel plaka basımında kullanılan karakter olduğu için ne gördüm ne duydum :)

Ziyaretçi034
13/03/2013, 22:00
:) beşiktaş karakterde özel plaka basımında kullanılan karakter olduğu için ne gördüm ne duydum :)

ben plakaları bir müşavir arkadaş vasıtasıyla trafik şubede hazırlattım da, eskisini verip teslim alabildim, direkt değişim diye kayıtlarda gözüküyormuş. hayır şimdi ceza felan yersek eskisini takayım deme şansım da yok :D

mesajları görünce öyle bi pimpiriklendim işte

StrawBeeRy
13/03/2013, 23:48
sıkıntı yok birşey olmaz abi 3 aracımız var 3ündede tek mühürlü beşiktaş baskılı kullanıyoruz sıkıntı yaşamadık :)

https://d1303.hizliresim.com/17/f/l18zc.jpg

yengecbaris
14/03/2013, 00:35
Geçmiş olsun.
... Orijinal plakalarını taktım. Durduk yere polisle falan uğraşamam. Dediğiniz gibi millete ceza yazmaya yer arıyorlar. En güzeli hiç malzeme vermemek.
Aynı fikre sahibim

krm1983
14/03/2013, 08:23

Ben de bi 8-9 aydır mühürlü app leri kullanıyorum. Bir defa çevirmeye denk geldim plakalarımın kayıp olarak gözüktüğünü söyledi ama üzerindeki app lerin mühürli olduğunu gösterince sıkıntı yaşamadım. Yani sorun yok eğer üzerinde mühür varsa plakaların.

Sent from my iPad using

34TH065
14/03/2013, 08:50
Öncelikle geçmiş olsun. App plaka değil isterlerse orjinal plakaların kenarı silik bile olsa ceza kesebiliyor. Bende de tek mühür app var ancak orjinal plakalar bagajda henüz herhangi bir çevirmede app den sıkıntı çıkarmadılar. Ama yine de ya hiç malzeme vermeyip orjinalleri takıcaz ya da app istiyorsak ceza yeme şansımızı düşürmek için orjinalleri bagajda saklıcaz.

bykacar
14/03/2013, 10:32
bu sabah trafik şubeden beşiktas baskı tek mühürlü app plakalarımı aldım eski orjinal mühürlüleri verdim yıpranmadan dolayı değişim dilekcesi ile yeni plakalarımı aldım yazıları beşiktas baskı tek mühürlü yani değişim kagıdıda elimde cevirse de plakayı siz verdiniz kardesim sorun yok artık app baskı veriyor emniyet 60 tl ücreti var bilginize :)