PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Arabada Boya Sorunu

msi
08/03/2013, 14:07
Arkadaşlar merhaba bugün farklı forumlarda dolaşırken birşey gözüme çarptı.Son zamanlarda ikinci ellerde olduğu gibi, sıfır araçlarda da kaportada boya olduğu,bunun araç fabrikadan çıkarken,taşınırken yada bayide olduğu ve düzeltilip sıfırmış gibi ayıplı malın satılıp bunun daha sonra satarken ortaya çıktığını gördüm.
-Böyle birşey yaşayan yada başına gelen var mı?
-diyelimki sıfır araç alıcaz almadan önce bu kontrolu yaptırmamız gerekir mi?
-Yaptırmak istersek nasıl yaptırabiliriz?
-En önemlisi ben geçen temmuz almıştım Fırat otodan sıfır puntomu içime bi kurt düştü okuyunca yazıları acaba var mı yok mu diye?Bunu nerden kontrol ettirebiliriz bilgisi olan arakdaşlar varsa bilgilendirirseler çok sevinirim.

DarknessFall
08/03/2013, 14:15
chevrolet te böyle birşey yaşamıştı yakın bir arkadaşım , exper aracın yükleme esnasında gemi tır vs.. 2 parçasında değişen ve 4 parçasında boya olduğunu söyledi. araç 12.000 kmde ve sıfırdı :) yani öyle sanıyorduk :) cruze du araç. hala mahkemelikler.

vek66
08/03/2013, 19:50
Buna benzer sorunlari çevremde çok duydum ama sorun yaşayıpta bir çözüm bulan kimseyi duymadım. Ben 2010 da puntomu alırken yanıma tamirci bir arkadaştan kontrol cihazını alıp gitmiştim çok şükür bir sorun yoktu.

GT-S5830 cihazımdan 2 ile gönderildi

sinan3458
08/03/2013, 20:07
doğuş gurubu ve borusan koç ve reno gibi büyük firmaların bunu yaptığına bizzat şahit oldum. işim gereği boyalı zeminden çok iyi anlarım 4-5 müşterim benim dikkatim sayesinde farkına vardılar kimi mahkemelik oldu kimi aracını değiştirdi kimi de fiyatı uygun aldılar. tek çare aracı aldığınız gün boyadan anlayan birine göstermek. makinenin bile ölçemediği boya atabiliyorlar

yengecbaris
08/03/2013, 21:22
Satıs görevlisi arkadaşım banada söylemişti böyle şeyler oluyor diye ama bunlar daha çok fiat grubu için linea doblo gibi araçlarda yapılıyor denmişti. Bravo ve punto gibi siparişle gelen arabalarda böyle bir sorun yaşamıyoruz demişti.

ecosi26
09/03/2013, 08:48
Bildiğim kadarı ile bu tür hasar almış araçları genellikle elimizde kaldı diyerek daha düşük fiyatla satıyorlar değerinden daha düşük satıldığı içinde herhangi bir yaptırımı yok e tabi satış anında ucuza alanda razı oluyo satanda memnun oluyo suç da satış görevlisinin oluyo firma aracın hasarını bildirmediği içinde sıkıntı olmuyo