PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda yepyeni bir Punto geliyor galiba

lektonstar17
07/03/2013, 00:50
Araştırma yaparken bir yazı buldum.Fiat yeni tasarım punto için yani allayıp pullayıp , ısıtıp önümüze koyduklarından değil yepyeni bir Punto için çalışmalara başlamış.Segmentindeki rakip araçlarla yarışabilecek bir model yaratmaya çalışıyorlarmış. Hitap ettiği kullanıcı kesimin her ihtiyacına cevap verebilecek , şık bir model çıkaracaklarmış. 3 ve 5 kapı modellerin yanında bir de 3 kapı Abarth olacakmış.Yeni Puntonun öncelik olarak Brezilyada üretilebileceği yazıyor. Ayrıca ben pek istemem , umarım olmaz ama iç tasarım olarak fiat 500 den çizgiler taşıyabileceği yazıyor.Yepyeni Puntonun 2014 sonu huzurlarımıza çıkabileceği söyleniyor.Yani bize ulaşma zamanı 2015 sonu belki 2016 olabilir.Piyasanın gerisinde kaldıklarını kendileri de itiraf ediyorlarmış ve yeni Punto beklediğimize değecekmiş.Hadi hayırlısı...

https://imgim.com/fiat-punto-2015(1).jpg

tayfux
07/03/2013, 00:52
piyasanın gerisinde kaldık diyorlar ama yeni modeli 2015 de mi çıkarıyorlar?? enteresan..dalga geçiyorlar sanırım..bu 2 senede atı alan üsküdarı geçer..

Honor COOPER
07/03/2013, 00:59
Ne içmişlerse bizde içelim dertlerden kurtulalım hayatla dalga geçerek.:-)

cihankardes
07/03/2013, 00:59
Evet anlaşıldı ki bir efsane daha bitiyor. Umutlu değilim açıkcası.

lektonstar17
07/03/2013, 01:15
Evet anlaşıldı ki bir efsane daha bitiyor. Umutlu değilim açıkcası.

Belki iyi bişey çıkartırlar. Bi görelim, ömrümüz yeterse inşallah.

biancoangelo
07/03/2013, 01:33
City arızasıda olacakmış, ön göğüsten çıtır çıtır ses gelecekmiş, Servisler aracın yüzüne bakmayacakmış, her kapı açısımızda gıcırtı olacakmış, arka süspansiyon bütün olacakmış, motor gücü 0.1 turbo bilmem ne olacakmış, sabahları zor çalışacakmış, kapı gergileri akordiyon havası yaratacakmış, akvaryum hortumu ile izolasyon yapılacakmış, bilmem kaç milyar verdiğin arabada karter muhafaza denen basit bi parça sonradan takılacakmış, direksiyondan hafif kasislerde tıkırtı gelecekmiş, araç yıkanırken motorun içi çamur dolacakmış, 3000 deviri geçince traktör dadı verecekmiş, yağmur sensörü çok yağmurda yavaş devirde çalışacakmış, egzos orta kısmından 1500 devirde hafif zırıltı gelecekmiş..... mış, miş, muş, müş ......

Bu sorunlar olmazsa ben yokum arkadaş. Arabaya bindiğimi anlayamam küserim valla.

:D Aracımı herşeye rağmen seviyorum. Hatta aşığım çok ciddiyim. Yukarıdakiler amaan canım sende zaten orta kesim kullanıcısının sürekli her markada karşılaştığı sorunlar. :D

motor delisi
07/03/2013, 07:47
fake bir fotoğraf kesinlikle, punto asla sedan bir araç olarak piyasaya çıkmaz.

https://media.caranddriver.com/images/media/467847/kia-pro-ceed-photo-477335-s-1280x782.jpg

Kia bile marka imajını tasarım ve kalitesini arttırarak kırdı diyebilirim. Artık piyasada kia ceed deyince oo çok güzel araba cümlesi geçer oldu eskiden bu yoktu ve kullanıcılarda gayet memnun. Fiat puntoyu naparsa yapsın bence belli bir kaliteyi aşamaz hep bişeyler eksık kalır yapsada o aracı tr ye getirmez.

krm1983
07/03/2013, 08:14

https://media.caranddriver.com/images/media/467847/kia-pro-ceed-photo-477335-s-1280x782.jpg

Kia bile marka imajını tasarım ve kalitesini arttırarak kırdı diyebilirim. Artık piyasada kia ceed deyince oo çok güzel araba cümlesi geçer oldu eskiden bu yoktu ve kullanıcılarda gayet memnun. Fiat puntoyu naparsa yapsın bence belli bir kaliteyi aşamaz hep bişeyler eksık kalır yapsada o aracı tr ye getirmez.

Gerçekten Kia ve Hyundai büyük atılım yaptılar bu tartışılmaz ama kesinlikle onlarda sorunsuz markalar değil.

Sent from my iPad using

motor delisi
07/03/2013, 09:04
Gerçekten Kia ve Hyundai büyük atılım yaptılar bu tartışılmaz ama kesinlikle onlarda sorunsuz markalar değil.

Sent from my iPad using
bence sorunsuz bir marka yok. Bizim patron q5 aldı egsoz ucundaki sensör 600 km deyken arızalandı ve garanti karşılamadı audi servisi 3750tl+kdv fatura keserek egsozu değiştirdi. Fakat kia ve hyundaı de hiç bir şekilde sıkıntı yaşamamışlar 1 sene boyunca nette bu ara çok araştırdım baya iyiler. Özellikle yalıtım konusunda başarılılarmış yol sesi ve motor sesi içeriye 140 dan sonra anca geliyormuş yüksek hızlarda dahi motorun tepkimeside iyiymiş. 130 hp dizel sonuçta, kendi aracıma baktığımda 2012 evo kapıdan içeri alan rüzgardan dolayı 7 kez servise gitmeme rağmen işlem çözülemedi artık böyle kabullendim çin malı araç gibi heryerınden ses alıyor ve sürücü koltuğu gıcırdıyor, dedim servisten çıktım 90 da ses almaya başlıyor ve motorsesinden müzik dinlenmiyor. kia ve hyundai bence şuanlık fiat marka araçlardan daha iyi kalitede gidi görünüyor.Pro ceed i dört gözle bekliyorum gelir gelmez alabilirim 1.6 dizel 128ps otomatik en fullu 63000 tl miş fiyatına göre özellikleri müthiş ayrıca bakımlarıda çok uygunmuş.

lektonstar17
07/03/2013, 12:15
Bildiğiniz gibi Ceed ve İ 30 aynı banttan çıkıyor. Araçlar çok ses getirmiş olabilir ama onlar da sorunsuz değil. Hyundai amerikada mahkemelik oldu. Araçları belirtilenden çok daha fazla yakıt harcayınca kullanıcılar markayı mahkemeye verdi. Ayrıca bu araçlar örnek olarak verilse de farklı bir segmente aitler. Yeni çıkacak punto ne kadar harika da olsa bu araçlarla karşılaştırmak doğru olmaz.

Ziyaretçi034
07/03/2013, 13:42
ne yalan söyleyeyim italyanlar araba yapıyor arkadaş, yoksa insanlar neden b segmenti punto ile c segmenti i30 ve ceed'le karşılaştırsınlar ki :)

zaten c segmenti dizel araçların hemen hemen hepsi en fullü 60-65 bin fiyat aralığında seyrediyor ortalama.

ne kadar ekmek o kadar köfte, sultanahmet köftecisinde köfte yiyip sonra müşteri hizmetlerine gidip köftenizi beğenmedim nusr'et'in köftesi daha güzel demek gibi bişey :)

varsayım üzerine iddiada bulunmasak çevremizdeki insanları daha doğru yönlendirmiş oluruz diye düşünüyorum, zira şirketin arabası mini var, 95 bin tl verilip alındı, gözümde 50 bin lira bile ederi yok (fazla sert araba, her tarafından tak tuk sesler geliyor) e ne diyeyim bende şimdi mini araba üretemiyor, at arabası gibi deyip kötüleyeyim mi?

erenemre
07/03/2013, 13:46

boşversene kia nedir ya daha dünkü .ok afedersin ayrıca punto ile ceed neden kıyaslıyorsun punto nun rakibi rio dur ve bence punto rio dan çok daha güzel bir araç.Ayrıca rakip firma araçlarını buraya sorunsuz diye yazmayın açın kia forumuna bakın o övdüğünüz tenekelerin ne arızaları var o zaman görün.

erenemre
07/03/2013, 13:49
kia ile hyundai ye sorunsuz süper araç yapıyor diyen arkadaşlara gülerim sadece dandik ötesi araçlar sadece tiplerini biraz şekil yapınca herkes sorunsuz araç mercedes le bir tutmaya başladı günümüzde sorunsuz araç yoktur.Ayrıca punto b sınıfı bir araç kalkıp c segmentiyle neden bir tutulup duruyor çözemedim.

Ziyaretci035
07/03/2013, 13:50
Şirkette sadece benim kullandığım Getz var, 80000km de, kapı içi döşemeleri yerinden çıktı koltuk yamuldu, direksiyon soyuldu, motor kulağı kırıldı.

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

Ziyaretçi034
07/03/2013, 13:58
Ayrıca punto b sınıfı bir araç kalkıp c segmentiyle neden bir tutulup duruyor çözemedim.

üşenmeyip çapraz kuru araştırdım, 1 euro : 1,415 krw (south korean won) yapıyormuş

yani 1 italyan arabası (yaklaşık) 1,5 güney kore arabası yapıyor diye tahmin ediyorum :D

dicaser
07/03/2013, 13:58
Şirkette sadece benim kullandığım Getz var, 80000km de, kapı içi döşemeleri yerinden çıktı koltuk yamuldu, direksiyon soyuldu, motor kulağı kırıldı.

bizdede getz var 110binde sizin söylediklerinizin hiçbiri bizde olmadı :) 1.4 dohc 16valf 100 (73.3kw) olanından var bizdede 2 kere servis yüzü gördü oda fren balataları için , yağını kendimiz değiştiriyoruz..

ve hor kullanılmasına rağmen bişey olmadı , heleki o bahsettiğiniz iç deformasyonun başlangıcı bile bizde olmadı bugun temizlesem yarın fotosunu koysam bu araba yeni dersiniz :) demekki kullanımdan kullanıma fark var..

Hyundai markasının diğer araçlarını bilmem ancak "getz" modeli Hyundai'n en yumuşak sürüşlü , en dinamik ve en sağlam arabalarından biriydi.. dizel modellerini bilmem ancak benzinlisi harkulade bir araba.. bizde en boşu mevcut o bile bir aileye fazla fazla yeterli :)

erenemre
07/03/2013, 13:59
City arızasıda olacakmış, ön göğüsten çıtır çıtır ses gelecekmiş, Servisler aracın yüzüne bakmayacakmış, her kapı açısımızda gıcırtı olacakmış, arka süspansiyon bütün olacakmış, motor gücü 0.1 turbo bilmem ne olacakmış, sabahları zor çalışacakmış, kapı gergileri akordiyon havası yaratacakmış, akvaryum hortumu ile izolasyon yapılacakmış, bilmem kaç milyar verdiğin arabada karter muhafaza denen basit bi parça sonradan takılacakmış, direksiyondan hafif kasislerde tıkırtı gelecekmiş, araç yıkanırken motorun içi çamur dolacakmış, 3000 deviri geçince traktör dadı verecekmiş, yağmur sensörü çok yağmurda yavaş devirde çalışacakmış, egzos orta kısmından 1500 devirde hafif zırıltı gelecekmiş..... mış, miş, muş, müş ......

Bu sorunlar olmazsa ben yokum arkadaş. Arabaya bindiğimi anlayamam küserim valla.

:D Aracımı herşeye rağmen seviyorum. Hatta aşığım çok ciddiyim. Yukarıdakiler amaan canım sende zaten orta kesim kullanıcısının sürekli her markada karşılaştığı sorunlar. :D

yazdığın sorunlar bence saçma

city arızası 2006 sonrasın tek tük çıkıyor , ön göğüsten ses gelmesi herzaman olmaz ayrıca araç b sınıfı renault un 60 satılan fluence inde bile daha fazla var,kapı gıcırtısı punto da hiç görmedim palio da vardı o sorun,arka süspansiyon bütün olması daha iyi ,3000 devri geçince hangi dizel ses vermez ki bu konuda multijete kimse laf edemez,araç yıkanırken kaputun çamur dolması komik bir mazeret,egzoz da dediğin sorun benim araçta olmuyor bizzat denedim.

erenemre
07/03/2013, 14:01
bizdede getz var 110binde sizin söylediklerinizin hiçbiri bizde olmadı :) 1.4 dohc 16valf 100 (73.3kw) olanından var bizdede 2 kere servis yüzü gördü oda fren balataları için , yağını kendimiz değiştiriyoruz..

ve hor kullanılmasına rağmen bişey olmadı , heleki o bahsettiğiniz iç deformasyonun başlangıcı bile bizde olmadı bugun temizlesem yarın fotosunu koysam bu araba yeni dersiniz :) demekki kullanımdan kullanıma fark var..

getz bugüne kadar gördüğüm en teneke araç iğrenç ötesi palio ile getz e vurmuştum aracın ne radyatörü ne kaput ne tampon kalmıştı benim emektar palio nun ise sadece sol far ve tampon hasar gördü kaza burun buruna 30-35 km hızla olmuştu benim palio 2000 model getz ise 2006 modeldi.

dicaser
07/03/2013, 14:03
getz bugüne kadar gördüğüm en teneke araç iğrenç ötesi palio ile getz e vurmuştum aracın ne radyatörü ne kaput ne tampon kalmıştı benim emektar palio nun ise sadece sol far ve tampon hasar gördü kaza burun buruna 30-35 km hızla olmuştu benim palio 2000 model getz ise 2006 modeldi.

bizim getzede fiorino vurdu fiorunu çekiciyle götürdüler bizim far ve tampon değişti , napalım şimdi fiorinoya kötümü diyelim :)

he bu arada şuda aklıma gelmişken söyleyeyim bizim getz 2009 model istersen 2000 lik palioyla bi tokuşturalım bakalım hangisi darma duman oluyo :) getzi bilmediğiniz belli bence bu konuyu uzatmayalım çünkü yanlış tespitlerde bulunuyorsunuz :)

Battal
07/03/2013, 14:04
Biraz sakin arkadaşlar. İki araba için burda birbirimizi kırmaya gerek yok. Herkesin başka fikirleri olabilir.

Ziyaretci035
07/03/2013, 14:13
bizim getzede fiorino vurdu fiorunu çekiciyle götürdüler bizim far ve tampon değişti , napalım şimdi fiorinoya kötümü diyelim :)

he bu arada şuda aklıma gelmişken söyleyeyim bizim getz 2009 model istersen 2000 lik palioyla bi tokuşturalım bakalım hangisi darma duman oluyo :) getzi bilmediğiniz belli bence bu konuyu uzatmayalım çünkü yanlış tespitlerde bulunuyorsunuz :)

Tamam getz mekanik ve şase olarak gerçekten sağlam araç. Aracı sıkıştırarak kullanmama rağmen motor ve alt takımda en ufak bi problem olmadı. Ama iç trim Punto ile kıyaslanamaz bile gerçekten uyduruk.

Ziyaretci035
07/03/2013, 14:21
Bu arada benzinli getzlerin direksiyonu çok sert.

dicaser
07/03/2013, 14:24
Tamam getz mekanik ve şase olarak gerçekten sağlam araç. Aracı sıkıştırarak kullanmama rağmen motor ve alt takımda en ufak bi problem olmadı. Ama iç trim Punto ile kıyaslanamaz bile gerçekten uyduruk.

ona sözüm yok zaten , sert dandik bi plastikten yapılmış ancak deforme konusu gerçekten bizde hiç olmadı , ne koltukta nede direksiyonda ancak suda var bizde en boşu olduğu için bizde direksiyonda dandik bi plasiğimsi maddeden yapılmış yani deri gibi bişey bulunmuyor belki sizde deriyse deforme olmuş olabilir.. ancak bizde ne koltukta nede iç döşemede çizik dahi yok.. ;

Hyundai markası tutkunu değilim hatta alırkende pekte severek almadık ancak aldıktan sonra iiki bunu almışız dedik çünkü 1 = hem ucuz 2 = hem ekonomik 3 = aracın sürücüyle uyumu cok iyi..

yavaş ve yumuşak kullandığınız zaman araç gerçekten yavaş ve yumuşaklaşıyor her bölgede süspansiyon motor dahil herşey size ayak uydurabiliyor , hızlı sürecem derseniz gene size ayak uyduruyor , araç daha bi sert daha dinamik hale geliyor.. dediğim ve dediğiniz gibi mekanik aksam sağlam oturtulmuş.. dışını biliyormusunuz bilmiyorum ama dışıda gerçekten bir okadar sağlamdır.. en azından benim puntonun sacından daha sağlam bi sac kullandıkları aşikar :) kısacası bire aile için en boşu bile gayet donanımlı..

ayrıca getze daha hiç binmeden sürmeden dışarıdan gördükleri veya duydukları ile yorum yazan arkadaşları kınıyorum :)
getz çoook iyi bir araba değil , iyi bir arabada değil , günümüz şartlarına ve kendi motor seçeneklerine göre hem sağlamlık hem konfor olarak gayet yeterli bir araba..

[QUOTE=ilkerhan;814107]Bu arada benzinli getzlerin direksiyonu çok sert.QUOTE]

Çok doğru bir tespit gerçekten çok sert direksiyonu var :) bol bol direksiyon yağı döküyoruz :) tek derdimiz o :)

bide şunuda unutmadan yazayım 1.4 100 beygir otomatik şanzuman , yalnızca klima modeli biz 22.000 liraya almıştık 2009'da.. o dönemlerde otomatik 30binden aşşağa punto yoktu :) hatta şunu söyleyeyim ; 29bine yanlış hatırlamıyosam getzin fulunu alabiliyorduk 2009'da :D

erenemre
07/03/2013, 14:33

arkadaşım bana getz i öğretme tamam senin aracın olabilir kazasız belasız kullan ama çok kötü bir araç zaten hyundai marka imajını düzeltmek için getz leri kaldırıp yerine i20 yi koydu onlarda biliyorlar getz in kötü bir araç olduğunu getz palio ile eş değer bir araçtır punto ilede i20 eşdeğer diyebiliriz.Getz i çok kullandım palio çarpışma örneği sadece bir örnek olarak verdim çok kalitesiz yol tutuşu zayıf oldukça düşük bir araç palio ile kıyaslansa ben palio yu seçerdim.Herkesiz görüşü değişebilir ...

Ziyaretci035
07/03/2013, 14:37
Benim şirket aracımda 1.4 otomatik. Yedek parça sıkıntısıda var. Tamam orijinal parça serviste var ama oem parça yok.

Örneğin puntonun orijinal fren balataları serviste 160 tl kutudan bosch balata çıkıyor. Ama parçacıdan bosch kutusunda balatayı 35 tl ye alıyoruz. Araç kore olduğu için yan sanayisi ya çin yada taiwan malı. Avrupa parça yok.

Ziyaretci035
07/03/2013, 14:40
arkadaşım bana getz i öğretme tamam senin aracın olabilir kazasız belasız kullan ama çok kötü bir araç zaten hyundai marka imajını düzeltmek için getz leri kaldırıp yerine i20 yi koydu onlarda biliyorlar getz in kötü bir araç olduğunu getz palio ile eş değer bir araçtır punto ilede i20 eşdeğer diyebiliriz.Getz i çok kullandım palio çarpışma örneği sadece bir örnek olarak verdim çok kalitesiz yol tutuşu zayıf oldukça düşük bir araç palio ile kıyaslansa ben palio yu seçerdim.Herkesiz görüşü değişebilir ...

Ama şimdi yalan yok. Punto kadar olmasada getz in yol tutuşu paliodan symbolden iyidir. Kolaylıkla arkayı bırakmaz.

dicaser
07/03/2013, 14:42

getzle palio eşdeğer araçmı :) tamam usta sen haklısın :)
bende tjet var annemde getz var ikisinede aktif olarak biniyorum getzin eşdeğeri puntodur i10'un eşdeğeride paliodur :) getzi kaldırıp yerine i20'yi koydular onunda eşdeğeri puntodur , i30'un eşdeğeride bravodur..
dediğim gibi lütfen marka fanatikliği yapmayalım benim nişanlımın babası 25 yıldır fiatta ben bile fiatı bukadar savunmuyorum , ki fiata binmeme rağmen :)

Ziyaretci035
07/03/2013, 14:45
bende tjet var annemde getz var ikisinede aktif olarak biniyorum getzin eşdeğeri puntodur i10'un eşdeğeride paliodur :) getzi kaldırıp yerine i20'yi koydular onunda eşdeğeri puntodur , i30'un eşdeğeride bravodur..
dediğim gibi lütfen marka fanatikliği yapmayalım benim nişanlımın babası 25 yıldır fiatta ben bile fiatı bukadar savunmuyorum , ki fiata binmeme rağmen :)

Getz in eşdeğeri bence grande punto değil. Eşdeğeri ezik punto (mk2b)

dicaser
07/03/2013, 14:46
Getz in eşdeğeri bence grande punto değil. Eşdeğeri ezik punto (mk2b)

e tabiki öyle :) sonuçta yeni getz yok , yeni puntolarla o dönemin getzini kıyaslamak çok doğru değil..

lektonstar17
07/03/2013, 14:49
Arkadaşlar birbirimizi kırmayalım .Önemli olan getz ,ceed değil, önemli olan Puntonun geleceği :)

dicaser
07/03/2013, 14:56
Arkadaşlar birbirimizi kırmayalım .Önemli olan getz ,ceed değil, önemli olan Puntonun geleceği :)

:D fiat hazirandan öte 5 yeni proje ile önümüzdeki seneye hazırlıklarda :)
puntonun daha doğrusu fiattın durumu iyi :D oyüzden bunları çok düşünmeye gerek yok :)

erenemre
07/03/2013, 15:03

ben marka fanatiği değilim sadece gördüklerimi bilgilerimi paylaşıyorum getz le istanbul-kırklareli arası gidip geldim hiç hoşuma gitmedi aynı yolu palio ilede gitmiştim bence palio daha güzeldi neyse tartışmaya gerek yok.Herkesin zevkleridir ama ben asla getz e para vermem o paraya gider eski kasa fiesta alırım

motor delisi
07/03/2013, 16:29
boşversene kia nedir ya daha dünkü .ok afedersin ayrıca punto ile ceed neden kıyaslıyorsun punto nun rakibi rio dur ve bence punto rio dan çok daha güzel bir araç.Ayrıca rakip firma araçlarını buraya sorunsuz diye yazmayın açın kia forumuna bakın o övdüğünüz tenekelerin ne arızaları var o zaman görün.
arkadaşlar, ben orada punto ile ceed i kıyaslamadımki neden herkes element uyduruyo :) resime bakıp yorum atıyorsunuz ben yorumda diyorumki KİA bile kendini geliştirerek ( tasarım özellik sağlamlık motor ) marka imajını arka planda bırakmayı başardı. Fiat ise kendini geliştirmiyor marka imajı her zaman devam eder dedim. ben marka imajından bahsediyorum siz puntonun rakibi rio diyosunuz :) Fiat niye kendini geliştiremedi bilemiyorum fakat gittikçe kötüye gidiyor gibi aynı reno gibi 2007 modellerinde olan kapıdan ses alma sorunu benim 2012 ve kasa değiştirmiş aracımdada mevcut ne bi + sı var ne - si punto hep puntodur neyse odur 2015 de ne çıkacaksa çokta farklı birşey olmayacak demek istedim hyundaı ve kia daki gibi bir değişimi yapamaz. punto evo çıkarttı iyi gibiydi sonra punto yaptı kararan aynayı iptal etti güvenlik paketlerini iptal etti fiyatı aynı tuttu eskiden tjet i vardı şimdiki puntolarda hep birşeyler eksik gibi gelişeceğini beklerken hüsrana uğradım şahsen inşallah bravo güzel bir şekilde kasa değiştirir.

lektonstar17
07/03/2013, 17:57
arkadaşlar, ben orada punto ile ceed i kıyaslamadımki neden herkes element uyduruyo :) resime bakıp yorum atıyorsunuz ben yorumda diyorumki KİA bile kendini geliştirerek ( tasarım özellik sağlamlık motor ) marka imajını arka planda bırakmayı başardı. Fiat ise kendini geliştirmiyor marka imajı her zaman devam eder dedim. ben marka imajından bahsediyorum siz puntonun rakibi rio diyosunuz :) Fiat niye kendini geliştiremedi bilemiyorum fakat gittikçe kötüye gidiyor gibi aynı reno gibi 2007 modellerinde olan kapıdan ses alma sorunu benim 2012 ve kasa değiştirmiş aracımdada mevcut ne bi + sı var ne - si punto hep puntodur neyse odur 2015 de ne çıkacaksa çokta farklı birşey olmayacak demek istedim hyundaı ve kia daki gibi bir değişimi yapamaz. punto evo çıkarttı iyi gibiydi sonra punto yaptı kararan aynayı iptal etti güvenlik paketlerini iptal etti fiyatı aynı tuttu eskiden tjet i vardı şimdiki puntolarda hep birşeyler eksik gibi gelişeceğini beklerken hüsrana uğradım şahsen inşallah bravo güzel bir şekilde kasa değiştirir.

Sana katılıyorum.Bence fiat ar-ge ye yüklenip araçlarında kullandığı bütün parçaları tekrar elden geçirmeli. Fiat belkide yıllardır tekrarlayan sıkıntılara kulak asmadığı için de puan kaybetmiş olabilir. Tabi en büyük etken diğer markaların atağına ayak uyduramaması. Bu Osmanlı İmparatorluğunun Lale Devri döneminde kendini dünyaya kapatması gibi bir durum. Girişim olarak görülebilecek Cryrsler ve Dodge nin alınması Fiata ne kazandırıcak bunu zamanla göreceğiz. Bravo defteri şimdilik kapandı. Yeni Bravo ile ilgili bazı fotoğraflar var ama canlı görmeden inanmak istemiyorum. Umarım hayal kırıklığına uğramayız.

ykaya1983
07/03/2013, 18:01
Kesinlikle fıat 500 hatlarını taşımamalı.Fıat artık şu önün yuvarlak tasarımından sert tasarıma geçmeli.

lektonstar17
07/03/2013, 18:07
Kesinlikle fıat 500 hatlarını taşımamalı.Fıat artık şu önün yuvarlak tasarımından sert tasarıma geçmeli.

Yeni kaporta için için yeni kalıp yapmak zor geliyor galiba.

fotobelit
07/03/2013, 18:13
Konu nerden nereye gelmiş :) puntoyu kaybedince değerini daha çok anlıyorsun..Valla illaki çok üstün araçlar var ama bizim sevgimiz öyle kapı gergileri ile gıcırtılarla gidicek bir sevgi değil :)..Ben ailemden biri gibi görüyorum :)..O yüzden şahsen ben kıyaslanmaya başlayınca susmayı tercih ediyorum..Hani rahmetli İslam Çupinin şu sözünü hatırlatıyor nedense :) "Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz"

erenemre
07/03/2013, 18:47
Konu nerden nereye gelmiş :) puntoyu kaybedince değerini daha çok anlıyorsun..Valla illaki çok üstün araçlar var ama bizim sevgimiz öyle kapı gergileri ile gıcırtılarla gidicek bir sevgi değil :)..Ben ailemden biri gibi görüyorum :)..O yüzden şahsen ben kıyaslanmaya başlayınca susmayı tercih ediyorum..Hani rahmetli İslam Çupinin şu sözünü hatırlatıyor nedense :) "Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz"

olay budur tebrikler kardeş beğenmeyen kullanmaz olur biter

biancoangelo
07/03/2013, 19:51
yazdığın sorunlar bence saçma

city arızası 2006 sonrasın tek tük çıkıyor , ön göğüsten ses gelmesi herzaman olmaz ayrıca araç b sınıfı renault un 60 satılan fluence inde bile daha fazla var,kapı gıcırtısı punto da hiç görmedim palio da vardı o sorun,arka süspansiyon bütün olması daha iyi ,3000 devri geçince hangi dizel ses vermez ki bu konuda multijete kimse laf edemez,araç yıkanırken kaputun çamur dolması komik bir mazeret,egzoz da dediğin sorun benim araçta olmuyor bizzat denedim.

City sorunu var mı ? = Yok diyemiyoruz öyleyse var.

kapı gıcırtısı var mı ? = teknik kısımda arama yaparsan açılan konu ve videoları bulursun.

Benim aracım 1.4 fire multi değil lafta etmedim multiye .

Motora çamur dolmasını anlaman için kaputu ne kadar kaldırdığını bilmeden yorum yapmam ama bu sorunda var.

ben ayrıca kendi aracımdaki sorunları yazdım. Senın aracında yoktur keyfini çıkar ne güzel.

mesajımı tam olarak idrak etmeden ön yargılı mesaj yazmazsanda sevinirim. Tamamını oku kardeş. başını ......nı okuma.

falkonx
07/03/2013, 20:29
arkadaşlar affınıza sığınarak birşey söyleyeyim ben 2009 da sıfır opel astra sedan 1.3 ctdi aldım 41 bin tl verdim ozaman fakat aldığıma pişman oldum eşşek arabası bırakın at arabasını şimdi punto evom var bu benim 21.arabam fakat en çok zevki puntoda aldım kim ne derse desin bizim gibi orta kesim için lüks sayılır bence herşeyiyle seviyorum ailemizin 5 ci üyesi oldu diyebilirim

biancoangelo
07/03/2013, 20:42
arkadaşlar affınıza sığınarak birşey söyleyeyim ben 2009 da sıfır opel astra sedan 1.3 ctdi aldım 41 bin tl verdim ozaman fakat aldığıma pişman oldum eşşek arabası bırakın at arabasını şimdi punto evom var bu benim 21.arabam fakat en çok zevki puntoda aldım kim ne derse desin bizim gibi orta kesim için lüks sayılır bence herşeyiyle seviyorum ailemizin 5 ci üyesi oldu diyebilirim

Harbimi diyosunuz yoksa alay mı??? Opelciler genelde fanatik olurda...! (Alman)

alixxx
07/03/2013, 20:44
Harbimi diyosunuz yoksa alay mı??? Opelciler genelde fanatik olurda...! (Alman)
Bende de 2004 çorsa vardı ya nefret ettim aynen at arabası gibi tak tuk diye gidiyordu yolda ya sinirimden sattım :)

biancoangelo
07/03/2013, 20:49
Bende de 2004 çorsa vardı ya nefret ettim aynen at arabası gibi tak tuk diye gidiyordu yolda ya sinirimden sattım :)

Aynı düşüncedeyiz.... :thumbup1:

lektonstar17
07/03/2013, 22:07
Yeni Puntonun Kragujevac daki sırp fabrikasında üretilme durumu da varmış. Çok daha güvenli bir araç olacakmış. Veee gizli tutulan projenin adı "PANDONA" imiş.Mevcut 1.3 mjetin yerine 1.6 mjet kullanma ihtimaller dahilindeymiş.

ABNEW
07/03/2013, 22:14
Arkadaşlar zaten yeni puntonun (mk4) geleceği 1-2 yıldır konuşulmakta. Sorun tam olarak ne zaman çıkacağı :) Ekonomik sebepler nedeniyle ertelenmişti. Sanıyorum 2014 te görürüz yeni puntomuzu. Ancak bana ilk etapta Brezilyada üretilecek olması pek mantıklı gelmiyor...

lektonstar17
07/03/2013, 22:23
Şimdilik iki söylenti var.Brezilya ve Sırbistan.Bu arada aynı zamanlar içinde yeni Linea da gelecekmiş.

madenmaden
07/03/2013, 22:47
Fiat announces next generation Grande Punto by 2014 - Automobile Planet - Automobile News and Information (https://www.automobileplanet.com/2012/11/next-generation-fiat-grande-punto-2014.html) bu sitedeki yazı içinde sağdaki resim acaba bu yeni tasarım punto olabilir mi? altındaki evo zaten onu biliyorum ama bu sağdaki resim yeni tasarım punto olabilir. Çünkü bildiğiniz gibi fiat viaggio yu getiriyor ve artık bence puntolarda da mont taki yaklaşık tüm özellikleri barındırabilir gibi geliyor.

GUNES
07/03/2013, 22:57
Ne içmişlerse bizde içelim dertlerden kurtulalım hayatla dalga geçerek.:-)
bizim kanımızı içiyorlar hocam :)

lektonstar17
07/03/2013, 23:03
Fiat announces next generation Grande Punto by 2014 - Automobile Planet - Automobile News and Information (https://www.automobileplanet.com/2012/11/next-generation-fiat-grande-punto-2014.html) bu sitedeki yazı içinde sağdaki resim acaba bu yeni tasarım punto olabilir mi? altındaki evo zaten onu biliyorum ama bu sağdaki resim yeni tasarım punto olabilir. Çünkü bildiğiniz gibi fiat viaggio yu getiriyor ve artık bence puntolarda da mont taki yaklaşık tüm özellikleri barındırabilir gibi geliyor.

Aracın arka kısmını gösteren resim evolar çıkmadan önce yapılan bir çizim. Yeni değill yani. Dodge ve Crysler i aldıktan sonra mevcut modellerini fiat kendi ismiyle pazarlamaya başladı. Bundan sonra Fiatın özgün tasarımlar yaratacağından şüpheliyim.

tonymontana
07/03/2013, 23:27
:D nerden ediniyosunuz bu bilgileri arkadaşlar? Ben size söyleyim her okuduğunuza inanmayın.

lektonstar17
07/03/2013, 23:28
:D nerden ediniyosunuz bu bilgileri arkadaşlar? Ben size söyleyim her okuduğunuza inanmayın.

Neden? Sen , Fiatın bu kasayı 10-15 yıl daha kullanacağını mı düşünüyorsun.

lektonstar17
07/03/2013, 23:39
Al işte .Kia yine yapmış...

2014 Kia Forte 5-door - Driving - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=EdMDGIafJdo)

tonymontana
07/03/2013, 23:53
Yok şurada üretilecek burada üretilecek projenin adı şuymuş viaggio'yu getiriyomuş şu motorlar olacakmış vs vs. bu bilgiler öyle şirket dışına çıkıyo mu sanıyosunuz?

lektonstar17
08/03/2013, 00:03
Elbette bilgiler kolayca çıkmıyor, sızdırılıyor. Hatta yabancı birkaç otomobil sitesi haber sızdırmayı başarmış ama Fiat yönetimi haberlerin yayınlanmasına izin vermedi, sızan haberleri sildirdi.Ayrıca viaggio büyük ihtimal Türkiye ye gelmicek.

sehzadeamasya
08/03/2013, 00:13
bekleyip göreceğiz arkadaşlar artık

_FeRDi_
08/03/2013, 00:21
e zamanı gelmişti artık,umarım adam gibi birşeyler yaparlarda özellikle bizim ülkede markanın imajı toparlanır. sıkıldım artık kullandığım araba yüzünden örselenmekten,acınır gözler ile bakılmaktan,bende bi golf bi a3 kullanıcısı gibi markasının imajı sayesinde kasım kasım kasılan bi kullanıcı olmak istiyorum :)

erenemre
08/03/2013, 00:31
e zamanı gelmişti artık,umarım adam gibi birşeyler yaparlarda özellikle bizim ülkede markanın imajı toparlanır. sıkıldım artık kullandığım araba yüzünden örselenmekten,acınır gözler ile bakılmaktan,bende bi golf bi a3 kullanıcısı gibi markasının imajı sayesinde kasım kasım kasılan bi kullanıcı olmak istiyorum :)

yok be dostum abarttın punto ları genelde herkes beğeniyor valla ben gurur duyuyorum aracımın içindeyken siyah grandemle hatta çoğu kimse bakıyorda :D elbette eski palio-albea daha önceki kuş serisi yüzünden bir önyargı var Fiat a karşı ama punto-bravo-500 ve moınt la bence çıta yükseliyor yeni doblo da gayet tek beğenmediğim linea lar.

erenemre
08/03/2013, 00:33
Al işte .Kia yine yapmış...

2014 Kia Forte 5-door - Driving - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=EdMDGIafJdo)

hiç yapmasa daha iyiymiş bence videodaki araç iğrenç olmuş her zamanki kia ve çakma tasarımları

lektonstar17
08/03/2013, 01:04
hiç yapmasa daha iyiymiş bence videodaki araç iğrenç olmuş her zamanki kia ve çakma tasarımları

Ben işin şeklinde değilim. Demek istediğim adamlar boş durmuyor,sürekli bişeyler tasarlayıp üretiyorlar. Yenilik peşinde koşuyorlar.

madenmaden
08/03/2013, 10:03
türkiye ye gelcek mi bilmiyorum ama viaggio bence gelmeli çünkü artık linea ömrünü doldurdu dikkat ederseniz linea segmentindeki araçlara bence linea nın kalitesi yeni albea açık olarak söylemem gerekirse. fiat ın da artık üst segmentlerde araç üretmesi gerekiyor ki zaten mont bence bunun bir örneği ayrıca fiat ın yeni ceo sunun servisteki dergide okuduğum röportajına göre 2015 yılına kadar yeni 2-3 model geliyormuş. ayrıca fiat ın özgün tasarım yaratamayacağını düşünmüyorum çünkü mont ile journey arasına da ciddi farklar da mevcut. şablon aynı ama üzerinde yapılan makyajlar var diyebilirim. fiat a karşı olan önyargıyı kırabilmesi için dodge crysler ile olan ortaklıktan çıkan arabalar çok önemli aynı zamanda bildiğiniz gibi jeep de fiat bünyesinde satılmakta artık yani fiatın bir üst segmente geçmesinde fayda var. benim düşüncelerim bu şekilde ama olur ama olmaz bilemem ben okuduklarımın yalancısıyım ;) bir de fiat ın brezilya sitesine girdiyseniz orada yenilenen palio punto albea vs. donanımları oldukça iyi ve bence fiat türkiye brezilya yı takip etmeli.

1ocak2011
08/03/2013, 10:19
Fiat brezilyayı takip etmesin. Çünkü; 10 sene öncesinin Paliosu gibi Hoparlör teyp bile opsiyonel

comanchee
08/03/2013, 11:30
bence sorunsuz bir marka yok. Bizim patron q5 aldı egsoz ucundaki sensör 600 km deyken arızalandı ve garanti karşılamadı audi servisi 3750tl+kdv fatura keserek egsozu değiştirdi. Fakat kia ve hyundaı de hiç bir şekilde sıkıntı yaşamamışlar 1 sene boyunca nette bu ara çok araştırdım baya iyiler. Özellikle yalıtım konusunda başarılılarmış yol sesi ve motor sesi içeriye 140 dan sonra anca geliyormuş yüksek hızlarda dahi motorun tepkimeside iyiymiş. 130 hp dizel sonuçta, kendi aracıma baktığımda 2012 evo kapıdan içeri alan rüzgardan dolayı 7 kez servise gitmeme rağmen işlem çözülemedi artık böyle kabullendim çin malı araç gibi heryerınden ses alıyor ve sürücü koltuğu gıcırdıyor, dedim servisten çıktım 90 da ses almaya başlıyor ve motorsesinden müzik dinlenmiyor. kia ve hyundai bence şuanlık fiat marka araçlardan daha iyi kalitede gidi görünüyor.Pro ceed i dört gözle bekliyorum gelir gelmez alabilirim 1.6 dizel 128ps otomatik en fullu 63000 tl miş fiyatına göre özellikleri müthiş ayrıca bakımlarıda çok uygunmuş.

bu yorumları okuyunca ben farklı bir araç mı kullanıyorum diye kendime soruyorum.alt gergi demirinin rögara takılması nedeni ile airbaglarin açılması sonucu konsol değişimim oldu.sanırım işçilik çok iyi değil bu nedenle sabahları konsolun sağından 10 dk kadar duyduğum bir zırıltı dışında arabada gram ses yok çok şükür.Birde bu araçlar b sınıfı öyle çok iyi bir işçilik ve yalıtım beklemeyin.ben aldığımda zaten muadilleri ile arasında 2-3 bin TL markasına göre daha fazla fiyat farkı vardı punto ile siğer araçlar arasında.Benim sahibi olduğum evonun donanım seviyesinde bi polo 37-38.000 TL ye geliyordu o zaman.Bende de sağ tarafda 70-80i geçince rüzgar sesi oluyor yapacak bir şey yok.60-70 binlik araçlarda bile var bu tip sıkıntılar.astra j kasa alanlar konsoldan bayağı şikayetçi.vw grubunda 80.000 Tl lik passatla polıda kullanılan malzemlerin tasarımı bile aynı.7 ileri DSG ler bir zamanlar şıngırtı problemi vardı.japonlarda zaten izolasyon denen şey yok gibi.

ykaya1983
08/03/2013, 11:34
Aslında işini bilseler iyi yerlere gelirler de sürekli yapılan yanlış hamlelerle bir türlü fıat istenilen seviyeye gelemedi.Yoksa bu firmanın elindeki teknolojiler üst düzey bir b sınıfı araç yapmaya yeter de artar da.Hyundaı yi boşuna göklere çıkarmayın.Hyundaı sedece elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullandığı için bu duruma geldi.Yoksa ne motor teknolojisi ne sürüş potansiyeli gibi konularda teknoloji olarak fıat la boy ölçüşemez.

erenemre
08/03/2013, 11:43
hyundai kia ya asla o paraları vermem 30-35 e kadar fiat alırım eğer daha yükseklere çıkma imkanım olsa gider volvo alırım hyundai ymiş kia ymış hepsi kore tenekesi bence herkes abartmış ayrıca yukarda bir arkadaş evo mun heryerinden ses geliyor demiş yahu benim 2008 model gp mde bile çıt ses yok rüzgar sesi tamam ama hiçbiyerinden gıcırdama duymadım böyle yorumlar okuyunca inanasım pek gelmiyor

altanasci
08/03/2013, 12:59
hyundai aracının kalitesini tartışmanız saçma! gerek yok

otobanda 120 ile bi viyadüğe girin ayetelkürsiyi ezberletiyor insana

motoru iyidir ataktır ama söz konusu can güvenliği ...

ve bir hyundai ile fiatı asla kıyaslamam

Battal
08/03/2013, 13:58
Mesele kia, hyundai kalitesi vs. değil. ilk sayfada kia resmi koyan arkadaş, bu markalar bile kendilerini çok geliştirdiler diye emsal vermiş. haklıda bence. ha bende kia ve hyundai'ye 40-50 lira vermem o ayrı mesele.

madenmaden
08/03/2013, 14:12
Fiat brezilyayı takip etmesin. Çünkü; 10 sene öncesinin Paliosu gibi Hoparlör teyp bile opsiyonel
evet maalesef öyle bir sıkıntı var ama bizde de çok farklı değil ki :) bizim palio weekend i alırken de teyp türkiye de opsiyoneldi gerçi 12 yıl geçti :D ama abarth tamponlu punto evo yu gördükten sonra herşeyi hak ediyorlar fiat brezilya bence :)

lektonstar17
08/03/2013, 15:40
Brezilyayı o kadar kötülemeyin. Ordaki puntoların harika göstergeleri yeter.

Ziyaretçi034
08/03/2013, 18:42
Brezilyayı o kadar kötülemeyin.

fazlasıyla katılıyorum bu cümleye, çok değil daha 15-20 sene önce sıradan bir afrika ülkesinden farkı yokmuş brezilyanın. zamanla ekonomilerini geliştirip bu güne gelmiştler, muhtemelen bugünün potansiyel araç alıcıları aynı zaman da o dönemi yaşadığından harcayacakları her bir real değerlidir. 20 yılda bu kadar ilerlemişlerse muhtemelen bir 20 sene sonra bugün içinde bulundukları durumun iki katına çıkabilirler.

bir arkadaşım orada yaşıyor, arabasının resmini arkadaş grubumuzda paylaştı, ilk önce gülmüştük ama sebebini şöyle izah etmişti "buralarda arabalara pek değer verilmez, en fazla bir yerden bir yere gidebilmek için kullanılacak araçtır, pekte öyle el üstünde tutulmaz, toplu taşıma tercih edilir, benimde zaten arabaya ihtiyacım yok, eşim bazen sağa sola gittiğinde kullanıyor" diye cevap vermişti, sahibi olduğu araç bu:

New Ford Ka Sport 2013 - Novos Carros - Ford Brasil (https://www.ford.com.br/showroom.asp?veiculo=47)

siz deyin fiesta çakması ben diyeyim ucube :)

fordun sitesine şöyle bir girip baktım, hala eski kasa focus satılıyor

Ford: Conheça nossos modelos de carros (https://www.ford.com.br/veiculos.asp?categoria=1)

biancoangelo
08/03/2013, 22:04
Latin Amerika açılımı var sitede hayırdır işallah. Abi Hududu çok fazla geçmesek vakıf olamıyoruz konuyaa :D

tonymontana
08/03/2013, 22:07
Sizin begenmediginiz brezilya fiatin en buyuk 2. Argesi... baska firmalarda buyuk argelere sahip brezilyada...

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

biancoangelo
08/03/2013, 22:48
Sizin begenmediginiz brezilya fiatin en buyuk 2. Argesi... baska firmalarda buyuk argelere sahip brezilyada...

Cvp banaysa beğenmediğimi nerden çıkardınız. Ayrıca neden alındınız.

Brezilyadaki modelleri şimdi inceledim. Çok saçma modellerde var zaten gerek yok o modellerin Türkiyeye gelmesine.

Mılle (Hiç gelmedi o biçimsiz modele gerekte yok.)

Uno ( Panda varken lüzumsuz olur gelmesi keza brezilyadada panda yok )

Idea ( Dizayn olarak türkiye şartlarına uygun değil , Türkiyedeki potansiyel müşteri daha konforlu modelleri hak ediyo ve arzuluyor artık araç safari tarzı bu kadar safarı tarzını sevmez türkiye)

Sıena ( Tutulsaydı şimdi öldüm fiyatına gitmezdi 2. elleri....... Konforunu severim Sıenanın ayrı)

Strada ( Bu araçta pek tutmadı. )

Palio (Bilindiği gibi sadece experlerin vazgeçilmeziydi bi zamanlar ancak experlerde rakio firmaların daha yenilikçi modellerini tercih ediyor artık Fiesta gibi punto vs. Palio eskidi yani )

Diğer fiat modelleri zaten aynı hangi extrem durumu yaşıyoruz. Fiatın tüm modellerini satması demekki Brezilya piyasasının Fiatı sevmesi anlamına gelir. Ancak bu durum bizim açımızdan çok mu önemli Biz kendi sınırlarımız içerisindeki faaliyetine bakmalıyız. Biz burada kıçımızıda yırtsak mal firmada ülkeye sokacakta o bünyesinde bir sürü ekonomist muhasebeci ve bilim adamı olan bu tür firmaların satış politikalarına nasıl yön verebiliriz. Adamlar biz uyurken Puntoyu ülkemizden çeker. Rüyamıza bile malum olmaz. Vergi sisteminin etkiside cabası yani. Arge dediğimiz olay Türkiyedede yenir yutulur değil. Demek istediğim şey gereksiz bence bu tür karşılaştırmalar. Elimizdekine bakalım. Ortam germek için yazmıyorum. Lütfen niyetime uygun mesaj yazınız.

srkaradag
09/03/2013, 08:52
Daha önce bikaç kez paylaştık brezilya punto novoyu inceleyin yok böyle bir araç
https://carplace.virgula.uol.com.br/novo-fiat-punto-2013-confira-as-novidades-versoes-precos-e-galeria-de-fotos/
https://carplace.virgula.uol.com.br/wp-content/uploads/2012/07/novo-fiat-punto-2013-49.jpg

1ocak2011
09/03/2013, 09:13
Brezilyaya lafımız yok. Ama halen teyp bile opsiyon ise Punto'da TOFAŞ'ı takip ediyor demekki.

tonymontana
09/03/2013, 09:21

Brezilyadaki modelleri şimdi inceledim. Çok saçma modellerde var zaten gerek yok o modellerin Türkiyeye gelmesine.

Idea ( Dizayn olarak türkiye şartlarına uygun değil , Türkiyedeki potansiyel müşteri daha konforlu modelleri hak ediyo ve arzuluyor artık araç safari tarzı bu kadar safarı tarzını sevmez türkiye)

Sıena ( Tutulsaydı şimdi öldüm fiyatına gitmezdi 2. elleri....... Konforunu severim Sıenanın ayrı)

Palio (Bilindiği gibi sadece experlerin vazgeçilmeziydi bi zamanlar ancak experlerde rakio firmaların daha yenilikçi modellerini tercih ediyor artık Fiesta gibi punto vs. Palio eskidi yani )

Diğer fiat modelleri zaten aynı hangi extrem durumu yaşıyoruz. Fiatın tüm modellerini satması demekki Brezilya piyasasının Fiatı sevmesi anlamına gelir. Ancak bu durum bizim açımızdan çok mu önemli Biz kendi sınırlarımız içerisindeki faaliyetine bakmalıyız. Biz burada kıçımızıda yırtsak mal firmada ülkeye sokacakta o bünyesinde bir sürü ekonomist muhasebeci ve bilim adamı olan bu tür firmaların satış politikalarına nasıl yön verebiliriz. Adamlar biz uyurken Puntoyu ülkemizden çeker. Rüyamıza bile malum olmaz. Vergi sisteminin etkiside cabası yani. Arge dediğimiz olay Türkiyedede yenir yutulur değil. Demek istediğim şey gereksiz bence bu tür karşılaştırmalar. Elimizdekine bakalım. Ortam germek için yazmıyorum. Lütfen niyetime uygun mesaj yazınız.

Cevap size degildi.

Ancak Turkiyedeki arge ne durumda ancak olayin icinde olanlar bilir.

madenmaden
09/03/2013, 10:10

ben öyle düşünmüyorum idea dediğimiz model scenic gibi bir modeldir safari için değil aile arabası olabilecek bir arabadır ancak türkiye de amerika daki gibi aile kavramı gelişmediği için hiçbir zaman aile arabası türkiye de satmaz ondan kaldırdılar palio ya gelince bütün yemek ve catering firmaları kullanıyor ayrıca brezilyadaki palio lara baktığımızda türkiyedeki çoğu üniversite öğrencisi onu ister diye düşünüyorum. siena da türkiye de neredeyse %60 taksi albea ve sienadır türkiyede albea olarak çıktı ancak yenileri gelse çoğu kişi chery vs kullanmak yerine tercih edebilir bence strada zaten pick-up bir araç onun için konfora gerek yok eğer mitsubishi pick-up lar gibi şehir içi ve arazide kullanılmayacaksa inşaatlara malzeme götürmek için idealdi türkiyede fena satılmadı zaten önü doblo olan yeni pick-up larda çıktı. brezilya daki argeye lafımız yok zaten punto evo nun tjet modeline baktıysanız fiat sayfasında abarth tamponlu bir önceki mesajımda da söyledim zaten o bile brezilya fiat ı sevmem için yeterli :)

Ziyaretci035
09/03/2013, 10:22
ben öyle düşünmüyorum idea dediğimiz model scenic gibi bir modeldir safari için değil aile arabası olabilecek bir arabadır ancak türkiye de amerika daki gibi aile kavramı gelişmediği için hiçbir zaman aile arabası türkiye de satmaz ondan kaldırdılar palio ya gelince bütün yemek ve catering firmaları kullanıyor ayrıca brezilyadaki palio lara baktığımızda türkiyedeki çoğu üniversite öğrencisi onu ister diye düşünüyorum. siena da türkiye de neredeyse %60 taksi albea ve sienadır türkiyede albea olarak çıktı ancak yenileri gelse çoğu kişi chery vs kullanmak yerine tercih edebilir bence strada zaten pick-up bir araç onun için konfora gerek yok eğer mitsubishi pick-up lar gibi şehir içi ve arazide kullanılmayacaksa inşaatlara malzeme götürmek için idealdi türkiyede fena satılmadı zaten önü doblo olan yeni pick-up larda çıktı. brezilya daki argeye lafımız yok zaten punto evo nun tjet modeline baktıysanız fiat sayfasında abarth tamponlu bir önceki mesajımda da söyledim zaten o bile brezilya fiat ı sevmem için yeterli :)

Yerli üretim Fiorino yada doblo hususi varken Türkiye'de insanlar neden bir tane farı 450 tl olan Idea alsın?

Ziyaretçi034
09/03/2013, 10:37
Yerli üretim Fiorino yada doblo hususi varken Türkiye'de insanlar neden bir tane farı 450 tl olan Idea alsın?

aile aracı adı altında ticari araç görüntüsünde araç kullanmamak için olabilir mi?

idea tutar veya tutmaz onu tartışmıyorum kesinlikle ama sizin dediğiniz mantıkla da ford b-max ve c-max fuzuli oluyor ve custom modeli varken, insanlar neden meriva alır ki mesela, bir boy büyüğü zafira veya bir boy küçüğü doblo'su, pardon combo'su varken

biancoangelo
09/03/2013, 10:49

peki sevmeniz size ne fayda sağlıyor? :wink:

biancoangelo
09/03/2013, 10:50
Cevap size degildi.

Ancak Turkiyedeki arge ne durumda ancak olayin icinde olanlar bilir.

Ok doğrudur

biancoangelo
09/03/2013, 10:54
aile aracı adı altında ticari araç görüntüsünde araç kullanmamak için olabilir mi?

idea tutar veya tutmaz onu tartışmıyorum kesinlikle ama sizin dediğiniz mantıkla da ford b-max ve c-max fuzuli oluyor ve custom modeli varken, insanlar neden meriva alır ki mesela, bir boy büyüğü zafira veya bir boy küçüğü doblo'su, pardon combo'su varken

Sşz doğru söylüyosunuz tespit doğru zaten büyük firmalarda talebe göre hareket etmiyorlar mı ?

Burası Brezilya değil Türkiye... Bunu anlamak lazım. Novo diyosunuz (Siz değil) demekki cazip hale getirmek için donanımı zenginleştiriyo. Demekki brezilyada bekleneni yakalayamadı yada yakalayacağına inanmadı ki donanımı zengin tutuyo. Görselliğe hitap edecek dokunuşlar yapıyo. Ancak sonuç olarak bu bizi çokda ilgilendirmez. Hiç kimseyede etki etmez. Ben böyle düşünüyorum.

Ziyaretci035
09/03/2013, 10:57

Idea şu anda yenilenmedi. Yeni Doblo bir aile için fazlasıyla konforlu ve rahat. Ayrıca Ford grubundaki B-Max/C-Max gibi MPV'lerin satın alım fiyatlarıyla, işletme maliyetleriyle kıyaslanamaz. Ayrıca C-Max ve B-Max boyut, ve bagaj hacmi olarakta Yeni Doblo ile kıyaslanamaz. Kıyaslanacak Grand C-Max dır. Onunda fiyatı benzinlisi 65000 TL.

Burası Türkiye. Alt-Orta ve Orta sınıfta aracı olan ailelerde bir araç var. Bu sosyo ekonomik seviyesindeki aileler sedan araç seviyor, Daha büyüğüne ihtiyacı olan, veya Doblo alıyor.

aykut_1914
09/03/2013, 11:21
bilgi olsun diye yazmak istedim arkadaşlarım 42.500 e aldı geçen ay beyaz bir C-Max

Ziyaretçi034
09/03/2013, 11:36
Idea şu anda yenilenmedi. Yeni Doblo bir aile için fazlasıyla konforlu ve rahat. Ayrıca Ford grubundaki B-Max/C-Max gibi MPV'lerin satın alım fiyatlarıyla, işletme maliyetleriyle kıyaslanamaz. Ayrıca C-Max ve B-Max boyut, ve bagaj hacmi olarakta Yeni Doblo ile kıyaslanamaz. Kıyaslanacak Grand C-Max dır. Onunda fiyatı benzinlisi 65000 TL.

Burası Türkiye. Alt-Orta ve Orta sınıfta aracı olan ailelerde bir araç var. Bu sosyo ekonomik seviyesindeki aileler sedan araç seviyor, Daha büyüğüne ihtiyacı olan, veya Doblo alıyor.

ben doblonun konforunu v.s. tartışmıyorum ki. doblo dışardan bakıldığında ticari bir araç. kaç kişi "aaa bu doblo panaroma" diyebilir ?

ben sadece "Yerli üretim Fiorino yada doblo hususi varken Türkiye'de insanlar neden bir tane farı 450 tl olan Idea alsın?" lafınıza istinaden bu konuşmayı yaptım.

bana göre de piyasada bir sürü güzel araba varken bir insan neden nissan juke'a para verir ? diyebilirim. ne yapayım, yolda hepsini durdurup odunla döveyim mi :)

erenemre
09/03/2013, 12:48
ben doblonun konforunu v.s. tartışmıyorum ki. doblo dışardan bakıldığında ticari bir araç. kaç kişi "aaa bu doblo panaroma" diyebilir ?

ben sadece "Yerli üretim Fiorino yada doblo hususi varken Türkiye'de insanlar neden bir tane farı 450 tl olan Idea alsın?" lafınıza istinaden bu konuşmayı yaptım.

bana göre de piyasada bir sürü güzel araba varken bir insan neden nissan juke'a para verir ? diyebilirim. ne yapayım, yolda hepsini durdurup odunla döveyim mi :)

nissan juke n nesi varmış ? bence gayet güzel ve farklı bir araç babam 2 hafta önce aldı tekna modelinni dizelini araç gayet sportif ve atak tüketimide nerdeyse punto ile aynı oldukça büyük bir bagajı var tek eksisi arkada oturan kişinin boyu 1,85 üzeri ise biraz tavana değme sorunu yaşayabilir ama babamlarda genelde 2 kişi olduğundan sorun olmuyor geçen aracı bende kullandım ve çok beğendim iyiki qashqai almamışsın juke daha hoş dedim ilk çıktığında banada tuhaf gelmişti ama binemeden incelemeden bu ülkede herşey önyargıyla yaklaşılıyor.Türk halkının araba zevki çok saçma zaten gidip renault symbol 30 bin veren enayiler var ne diyebilirim ki ? İnternette 13 bine abs si , airbagi , bir çok donanımı olan marea lar varken adam o parayı gidip 20 yaşında doğan slx lere veriyor o yüzden Türk halkının araç zevkine göre arabalara asla bakmam.Benim için kendi beğenim ve ihtiyaçlarımı karşılamasıdır.Fiat ın stilo su vardı 2003 te büyük sükse ile girmiş bence harika bir araçtı ama hep tofaş ın hataları hemde Türk halkının bu cahil zihniyeti yüzünden araç tutulmadı gitti.

segin
09/03/2013, 13:34
dün gidip bir fiyat alayım dedim full lounge 1.3 95lik puntoya 47.500 dediler benim evoyu bu sefer 33.000 verdiler şaşırdım :) 24 ay 580 tl taksitle yeni punto verdiler ama ben almadım :D

lektonstar17
09/03/2013, 13:39
dün gidip bir fiyat alayım dedim full lounge 1.3 95lik puntoya 47.500 dediler benim evoyu bu sefer 33.000 verdiler şaşırdım :) 24 ay 580 tl taksitle yeni punto verdiler ama ben almadım :D

Güzel para vermişler. Araba kaç bin de , merak ettim.Almamakla çok iyi yapmışsın. Bizim evolar daha donanımlı.

Ziyaretçi034
09/03/2013, 13:54
nissan juke n nesi varmış ? ""bence gayet güzel ve farklı bir araç""

Olayi zaten ozetlemissin. Konu nissan juke degil, nissan juke'u tartismiyoruz. Turkiyede bu sektor senin benim dusuncelerimle ilerlemiyor anlatmak istedigim oydu birazda. Doblo varken ideayi ne yapsinlar diyenle neden 1.6 multijet punto gelmiyor, neden abarth gelmiyor diyen dusuncelere sahip arkadaslarla ayni cati altinda oldugumuzdan boyle karsit dusuncelerde juke arada kaynadi.

-
Tam teşekküllü kameraman Cevat Kelle, ile Papua Yeni Gine'den bildirdi

biancoangelo
09/03/2013, 15:59
nissan juke n nesi varmış ? bence gayet güzel ve farklı bir araç babam 2 hafta önce aldı tekna modelinni dizelini araç gayet sportif ve atak tüketimide nerdeyse punto ile aynı oldukça büyük bir bagajı var tek eksisi arkada oturan kişinin boyu 1,85 üzeri ise biraz tavana değme sorunu yaşayabilir ama babamlarda genelde 2 kişi olduğundan sorun olmuyor geçen aracı bende kullandım ve çok beğendim iyiki qashqai almamışsın juke daha hoş dedim ilk çıktığında banada tuhaf gelmişti ama binemeden incelemeden bu ülkede herşey önyargıyla yaklaşılıyor.Türk halkının araba zevki çok saçma zaten gidip renault symbol 30 bin veren enayiler var ne diyebilirim ki ? İnternette 13 bine abs si , airbagi , bir çok donanımı olan marea lar varken adam o parayı gidip 20 yaşında doğan slx lere veriyor o yüzden Türk halkının araç zevkine göre arabalara asla bakmam.Benim için kendi beğenim ve ihtiyaçlarımı karşılamasıdır.Fiat ın stilo su vardı 2003 te büyük sükse ile girmiş bence harika bir araçtı ama hep tofaş ın hataları hemde Türk halkının bu cahil zihniyeti yüzünden araç tutulmadı gitti.

Juke ne ya sözlüğe yazıyorum kuş bacağı çıkıyo....

madenmaden
09/03/2013, 16:16
peki sevmeniz size ne fayda sağlıyor? :wink:

fiat brezilya yı sevmem bana bir şey sağlamıyor zaten burada fiat türkiye yi övmem le koç holding 5000 tl maaşla iş de vermez nasıl bir fayda sağlaması gerekiyor hoşlanmak ya da sevmek yeterli değil mi?

lektonstar17
09/03/2013, 17:40
Brezilyanın bize bir faydası yok elbet ama araçlarındaki dikkat çekici farklılıklar imrendirmiyor değil. Şahsen ben abart tamponları olan bir mjet çok isterdim. Ayrıca kontak açınca motosikletlerdeki gibi gidip gelen ibreli renkli göstergeleri de çok isterdim. Ekonomisi yeni yeni gelişen bir ülkede bile bu seçenekler var ama malesef bizde yok.

erenemre
09/03/2013, 17:41
kim ne derse desin ben Fiat ı seviyorum hatta İtalyan araçlarını seviyorum bütçem el verse alfa romeo giulietta alırım çok şık bir araç millet istediği kasar golf leri focusları falan övsün ben İtalyan cıyım arkadaş ha şu var malzeme kalitesinde almanların çok gerisinde kalıyor bu doğru Alfa Romeo nun bile özellikle iç kabininde işçilik kusurları göze çarpıyor ama yerim kusurunu en güzel dizaynı italyan lar yapıyor Fiat ında bazı modelleri tam safkan İtalyan olduğunu ispatlıyor mesela eskilere gidildiğinde marea,brava lar bikaç sene öncesinde stilo ve günümüzde punto ve bravo lar tipik İtalyan tasarımları ama linea,albea,palio vs. bunlar tamamiyle ülke bazlı üretilmiş dizaynı olmayan araçlar ..

lektonstar17
09/03/2013, 17:46
Umarım yeni çıkacak olan Punto ve Linea da saf kan italyan olur. Crysler yada Dodge den alınma bir araç olurlarsa Fiat çok şey kaybeder.

erenemre
09/03/2013, 17:51
bu arada zevallı tempra ya yapılanlara bakın o kadar köteğe rağmen araç resmen inadına çalışıyor izlerken üzüldüm bu adamlar deli mi ?

FIAT TEMPRA CRASH BY RIENDA - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=HJKZNhamA2s)

biancoangelo
09/03/2013, 17:59
bu arada zevallı tempra ya yapılanlara bakın o kadar köteğe rağmen araç resmen inadına çalışıyor izlerken üzüldüm bu adamlar deli mi ?

FIAT TEMPRA CRASH BY RIENDA - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=HJKZNhamA2s)

Yağsız ..... sitdown yapacan bunları.

lektonstar17
09/03/2013, 21:07
Aşağıda verdiğim sitede 2014 Tempranın resimleri var :)

All Car Wallpapers Download!: Novo Fiat Tempra 2014 Preview-Futuro concorrente do Santana (https://carwp.blogspot.com/2012/10/novo-fiat-tempra-2014-preview-futuro.html)

ykaya1983
09/03/2013, 21:24

Tank gibi araba.Bu kadar eziyete böyle dayanıyorsa normal kullanımda yıpratmak bayağı zor olsa gerek.

biancoangelo
09/03/2013, 21:51
aşağıda verdiğim sitede 2014 tempranın resimleri var :)

all car wallpapers download!: Novo fiat tempra 2014 preview-futuro concorrente do santana (https://carwp.blogspot.com/2012/10/novo-fiat-tempra-2014-preview-futuro.html)

novo ne demek ????

Ziyaretçi034
09/03/2013, 22:10
novo ne demek ????

portekizce "yeni" demek

biancoangelo
09/03/2013, 23:42
portekizce "yeni" demek

O zaman yeni tempra mükemmel :wink: Tşk. Hutne sevgiler kardeş.

Ziyaretçi034
09/03/2013, 23:45

yeni dodge dart diyelim ;)

2013 Dodge Dart GT | Most Technologically Advanced Compact Car | Dodge (https://www.dodge.com/en/2013/dart/gt/)

biancoangelo
10/03/2013, 00:17
yeni dodge dart diyelim ;)

2013 Dodge Dart GT | Most Technologically Advanced Compact Car | Dodge (https://www.dodge.com/en/2013/dart/gt/)

Evet benziyor.:thumbup1:

erenemre
10/03/2013, 00:55
ah keşke tempra geri gelse çok isterim

murat17
10/03/2013, 01:41
Fiat Abarth Punto India Launch In June 2013- Details Inside (https://www.carblogindia.com/fiat-abarth-punto-indian-launch/) bu lınkı buldum yanlıs anlamadımsa hındıstanda bıle ABARTH SATCAKMIS

lektonstar17
10/03/2013, 01:49
Fiat Abarth Punto India Launch In June 2013- Details Inside (https://www.carblogindia.com/fiat-abarth-punto-indian-launch/) bu lınkı buldum yanlıs anlamadımsa hındıstanda bıle ABARTH SATCAKMIS

O ön tampon ne öyle yaa. Gerçekten abarthı olmuş:)

murat17
10/03/2013, 01:58
2013 Fiat Punto- What Is New In Facelifted Fiat Punto New Model? (https://www.carblogindia.com/2013-fiat-punto-facelift/) bırde boyle bır haber buldum

lektonstar17
10/03/2013, 02:47
2013 Fiat Punto- What Is New In Facelifted Fiat Punto New Model? (https://www.carblogindia.com/2013-fiat-punto-facelift/) bırde boyle bır haber buldum

Karartılmış ön farlar güzel görünüyor ama bu resimler yeni değil.Bu arada memleket Çanakkale galiba.

srkaradag
10/03/2013, 09:13
Aşağıda verdiğim sitede 2014 Tempranın resimleri var :)

All Car Wallpapers Download!: Novo Fiat Tempra 2014 Preview-Futuro concorrente do Santana (https://carwp.blogspot.com/2012/10/novo-fiat-tempra-2014-preview-futuro.html)
Bu araç çinde piyasaya çıkan viaggio, ABD deki dodge dart demekki brezilyada tempra adıyla çıkacak . Dilerim burdaki adı tempra olmaz :)

lektonstar17
10/03/2013, 12:28
Bu araç çinde piyasaya çıkan viaggio, ABD deki dodge dart demekki brezilyada tempra adıyla çıkacak . Dilerim burdaki adı tempra olmaz :)

Viaggio olduğunu biliyorum .Konu Tempra ya gelince espri olsun diye koydun linki. Ama belkide bazı ülkelerde Tempra olarak çakacaktır.

segin
10/03/2013, 12:51
Güzel para vermişler. Araba kaç bin de , merak ettim.Almamakla çok iyi yapmışsın. Bizim evolar daha donanımlı.
aracım 28500 de verdikleri fiyat bayi aldığı için iyi fakat donanım açısından incelersen aynı, tüm eksikleri tamamlamışlar, artı benim istediğim model spor kit li spor koltuk 16" jant vs... mevcut ama dediğin gibi 14000 daha verip aynı aracı almak ne kadar mantıklı tartışılır.

lektonstar17
10/03/2013, 12:57
aracım 28500 de verdikleri fiyat bayi aldığı için iyi fakat donanım açısından incelersen aynı, tüm eksikleri tamamlamışlar, artı benim istediğim model spor kit li spor koltuk 16" jant vs... mevcut ama dediğin gibi 14000 daha verip aynı aracı almak ne kadar mantıklı tartışılır.

Üste para verip aynı aracaı almak hiç mantıklı değil. Ben bu saatten sonra aracı değiştirecek olsam daha üst bir araba alırım.

segin
10/03/2013, 12:58
Karartılmış ön farlar güzel görünüyor ama bu resimler yeni değil.Bu arada memleket Çanakkale galiba.
yeni olma şansı var sanki arka stoplar farklımı, birde gösterge üzerini piano yapmışlar gibime geliyor :)

segin
10/03/2013, 13:02
Üste para verip aynı aracaı almak hiç mantıklı değil. Ben bu saatten sonra aracı değiştirecek olsam daha üst bir araba alırım.
49-50 civarında 2nci el guiletta düşünmemek elde değil mesela :)

lektonstar17
10/03/2013, 14:01
49-50 civarında 2nci el guiletta düşünmemek elde değil mesela :)

Neden olmasın. O paralara duster yada skoda rapid düşünebilirim.

Mr.Freeze
10/03/2013, 15:06
Neden olmasın. O paralara duster yada skoda rapid düşünebilirim.

Duster ın en full donanımlısı düşünülmeli.

erenemre
10/03/2013, 16:42
duster sakın alayım deme logan ın yükseltilmişi diyebiliriz geçen bindim bu kadar iğrenç bir suv olamaz bence suv sınıfına bile girmemeli

motor delisi
11/03/2013, 07:53
dodge dart keşke biraz ucuz olsada alsak yav arka farına bayıldım içindede o kombin edilmiş tam amerıkan aracı olduğunu belli ediyor :/

erenemre
11/03/2013, 08:24

tam aksin düşünüyorum Fiat ın en büyük hatası bu sürekli isim değiştirmesi keşke gelsede ismi tempra olsa hatta reklam sloganı bile hazır efsane geri döndü yeni 2014 fiat tempra :X

ilyas87
11/03/2013, 10:41

bu dodge dart. veya fiat viaggio. demek brezilya'da tempra olacak.

Dodge dart normalde bu abd'de.

lektonstar17
29/03/2013, 22:58
Yeni Punto projesinin ekonomik nedenlerden dolayı üç yıl ertelendiğini okudum. İlk resimlerini 2015 gibi ancak görebileceğiz galiba.

erenemre
30/03/2013, 00:20
Yeni Punto projesinin ekonomik nedenlerden dolayı üç yıl ertelendiğini okudum. İlk resimlerini 2015 gibi ancak görebileceğiz galiba.

acelesi yok geç olsun güzel olsun bakalım herkes nedense laf etmiş Fiat a 7 senedir aynı kasa ama opel de öyle corsa ya çok az bir makyaj yaptılar (sadece ön tampon ve ön farlar) onun dışında aynı kasa 6 senedir devam ediyor.Fiat en azından punto yu epey değiştirdi 2009 da komple iç kokpit , ön ve arka tampon ve farlar 2012 dede ön tarafta ufak bir değişim yapıldı.Ayrıca punto nun kasası 2006 da çıkmış olmasına karşın bugün çıkmış birçok b sınıfı rakibinden çok eski yada geri kalmış görünmüyor bence.Fiat tan 2015 te punto nun ismine yakışır güzel bir araç bekliyorum bakalım