PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüksek performanslı laptop

ahmetcihanokke
03/03/2013, 15:07
Mrb arkadaşlar,
Kardesime yazin daha iyi calisip oyun filan oynasin diye iyi bi laptop almayi dusunuyorum fakat is yerindeki arkadaşlara sordum onemli olan anakart dediler islemcin ramin ekran kartin iyi olsa bile anakart iyi olmadimi olmaz dediler.bende arayis icindeyim ama iyi bisey bulamadim.butcem 1800civari.
Iyi bisey alirsak bizde eski oyunlari oynariz belki
Oyun filan oynancak iyi bi laptp ariyorum o yuzden yardimci olabilecek kimse var mı bu konuda bana

ThePhenoM
03/03/2013, 15:17
Pm attım -.-

adrentos
03/03/2013, 15:23
iş arkadaşlarınız gerçekten iyi anlıyormus. anakartın kalitesi oyun perfonmansını etkilemez oyun için en önemlisi ekran kartıdır.

cihankardes
03/03/2013, 15:30
Sadece ekran kartı da diyemeyiz. İşlemci - ram - ekran kartı - anakart dörtlüsü toplamda iyi olmalıdır.

ato
03/03/2013, 15:48
Bunların hepsi gerekli tabi ama sadece oyun oynanacaksa ps3 alın 600 e 100e de kırdırırsınız bütün oyunları oynar kardeşiniz kalan paraya laptop alıp diğerişleri hallerdersiniz powerpoint vs gibi

dexter
03/03/2013, 16:16
anakart en önemsiz parça...hdmi çıkışı olsun,usb 3.0 desteği olsun yeter...zaten bu özellikleri olan bir anakart piyasadaki en güçlü ram ve ekran kartını destekler... ekran kartı güçlü olan ve en az 4 gb ram olan bir model bakın...1800 tlye i5 işlemcili 4 yada 8 gb ramli birçok seçenek bulursunuz... işlemci ram ekran kartı önemli... tabi ramin en az 1600 mhz olsun...

Porque
03/03/2013, 17:26
Anakart ile ilgili bilgim yok ama size şunu tavsiye edebilirim ki alacağınız laptopun rami en az 8gb, ekran kartı ise en az 2 gb olsun. Bunlar olmadığı sürece diğerlerinin iyi olması pek bir işe yaramaz. Her zaman en önemli olan şey ram ve ekran kartıdır hocam.

ersineroglu
03/03/2013, 17:33
Kesinlikle lenovo tavsiye ederim. Oyun bilgisayarlarında en büyük sorun ısınma. Ben Y570 modelini kullanıyorum. Alüminyum kasa olması ısınmayı neredeyse sıfıra indiriyor. Bütçene göre bir tane seçebilirsin.

EvoKoray
03/03/2013, 17:39
2000 i zorlarsanız tam aradığınız cihaz budur :)

ASUS - Notebook- ASUS N55SF (https://www.asus.com.tr/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N55SF/#specifications)

must82
03/03/2013, 22:45
Hiçbir oyunda takılmasın, performanslı olsun istiyorsanız, Asusun G serisine bakın derim. Eğer bütçe önemliyse sadece dikkat etmeniz gereken laptop un ekran kartının en az 128 bit lik bir ekran kartına sahip olması. Oyunlar için yeterli bir değerdir.

tayfux
03/03/2013, 23:48
şu anda casper ın bilgisayarı var 6 mb ön bellek , 1tb hafıza-8gb ram-2gb paylaşımsız ekran kartı ayrıca tek tuşla ekran kartını on board yapabilme özelliği ile şarjı 8 saate kadar çıkıyor fiyatı da 1700 lerde olması lazım..casper diyip sakın ağız bükme benim makine 5 senelik daha tek format bile yemedi..

must82
04/03/2013, 09:07
şu anda casper ın bilgisayarı var 6 mb ön bellek , 1tb hafıza-8gb ram-2gb paylaşımsız ekran kartı ayrıca tek tuşla ekran kartını on board yapabilme özelliği ile şarjı 8 saate kadar çıkıyor fiyatı da 1700 lerde olması lazım..casper diyip sakın ağız bükme benim makine 5 senelik daha tek format bile yemedi..

her ne kadar markası casper olsa da içindeki önemli. Sonuçta casper intel i veya diğer pc parçalarını üreten firmaları satın almadığına göre mecbur tekelde bulunan malzemeleri kullanacak. ha napabilir? donanımsal olmayan diğer ürünleri ürettirebilir çin de mesela; laptop kasası gibi.

atila
04/03/2013, 22:02
Monster Notebook (https://www.monsternotebook.com.tr/default.aspx?lang=tr-TR)

atila
04/03/2013, 22:42
ben cocuklara daha yeni masaustu bilgisayar topladim.oyun icin masaustu daha iyi bence.dizustulerin sarji 2 3 saat gidiyor sonucta bir yere baglisin.o butceyle toplanacak masaustu alinacak dizustunden daha iyi olur.oyun icin ekran kartinin iyi olmasi gerekir.gtx680 chip li ekran kartlari oldukca populer oyun icin.aslinda yeni islemciller gelecek yakinda.dizustulerin sarji daha uzun gidecekmis.haswell islemcileri takip ediyorum dizustu almak icin.

wintermute
05/03/2013, 00:55
Samsung gamer onerecegim ama fiyatlar oldukca uucuk

Xenophan
05/03/2013, 07:18
Oyun icin monster laptop alinir ama onemli olan calissin diye laptop alinmaz cunku artik bilgisayarlar bir ders calisma araci olmaktan cikti

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Evren_c
05/03/2013, 07:58
Ben de bir bilgi ilave edeyim :) Sayılan bileşenlerin yanında (işlemci, bellek, ekran kartı gibi) harddisk de çok önemlidir. Ssd'si (solid state disk) olan ama daha eski bir bilgisayar, pekala klasik mekanik diske sahip ama modern bir bilgisayardan performanslı çalışabilir. Hele ki oyun oynayacaksanız hangi bilgisayarı alırsanız alın, ssd takın.

_FeRDi_
05/03/2013, 08:09
Sadece Vatanda bulunan vesiyonu ile Lenovo Z580 i öneririm ( i5 işlemci, 8gb ram, 2GB Nvidia harici ekran kartı , 1TB HDD vs vs ) 1 aydır kullanıyorum mükemmel bir cihaz.

ahmetcihanokke
06/03/2013, 15:24
usta ben i5 casper 4 gb ram ddr3 2 gb ekran kartı kullanıyorum ondan memnun değilim o yüzden casperdan uzak duruyom usta

tayfux
06/03/2013, 21:56
usta ben i5 casper 4 gb ram ddr3 2 gb ekran kartı kullanıyorum ondan memnun değilim o yüzden casperdan uzak duruyom usta
ben 2008 yılında aldım pentinium 2 çift çekirdek 4 gb ram 1 gb ekran kartı 3 mb ön bellek 320 gb hard disk daha tek format atmadım casper nirvana TKP serisi..çok şükür gerçekten sağlam çıktı..ayrıca bir kere servise gitti yemin ederim p.tesi verdim cuma elimdeydi makine..

ahmetcihanokke
06/03/2013, 23:27
ben 2008 yılında aldım pentinium 2 çift çekirdek 4 gb ram 1 gb ekran kartı 3 mb ön bellek 320 gb hard disk daha tek format atmadım casper nirvana TKP serisi..çok şükür gerçekten sağlam çıktı..ayrıca bir kere servise gitti yemin ederim p.tesi verdim cuma elimdeydi makine..

kasanın alt tarafında çatlak oluştu bendede yanı bu benim görüşüm casper yapamıyo laptop işi onun değil bu 2.ci nirvana 1 masaüstü ben verim alamadım bakalım kısmet neyden yana olcak

tayfux
06/03/2013, 23:32
kasanın alt tarafında çatlak oluştu bendede yanı bu benim görüşüm casper yapamıyo laptop işi onun değil bu 2.ci nirvana 1 masaüstü ben verim alamadım bakalım kısmet neyden yana olcak
hocam maalesef oluyor yani her markada ben bunu alırken arkadaşım garanti olsun bozulmasın diye hp aldı 2 sene sonra hard disk ile ekran kartı birbirine yapıştı ve kullanıcı hatası dediler çöpe attı..eşim asus aldı o da baya para vermişti 3 sene gitti sonra o da çöpe..ben ve babam birlikte aldık ne onunkinde ne benimkinde çok şükür tık yok..şahsen casper ın eski imajından sıyrılması zor ama ön yargı ile bakmamak lazım ki ben alırken 1800 liraya aldım aynı özellikte makine piyasada yoktu toshiba 1 sene sonra çıkardı 3.5 milyara..yani beyaz eşya gibi bu da şans işi ama ne bileyim sıkıntı yaşamadım ki Van da çalışırken köyde en az 100 kere elektrik kesintileri yolda düşmeler oradan oraya atılmalar gibi işkencelere rağmen sadece a tuşu yerinden çıktı o da yukarıda dediğim gibi 3-4 günde yapıldı ve elime geldi.. birdaha alsam gözümde şu anda çok güzel bir modeli var üstte yazdım o da şu anda 1700-1800 civarlarında i7 1 tb hard disk 6 mb ön bellek 8 gb ram 2 gb paylaşımsız ekran kartı var ve ekran kartını istediğin zaman on board yapabiliyorsun aletin şarjı 8 saate çıkıyor çok enteresan geldi bana ki laptopta bu şarj süper..nasip hocam size de geçmiş olsun..

ahmetcihanokke
06/03/2013, 23:35
hocam maalesef oluyor yani her markada ben bunu alırken arkadaşım garanti olsun bozulmasın diye hp aldı 2 sene sonra hard disk ile ekran kartı birbirine yapıştı ve kullanıcı hatası dediler çöpe attı..eşim asus aldı o da baya para vermişti 3 sene gitti sonra o da çöpe..ben ve babam birlikte aldık ne onunkinde ne benimkinde çok şükür tık yok..şahsen casper ın eski imajından sıyrılması zor ama ön yargı ile bakmamak lazım ki ben alırken 1800 liraya aldım aynı özellikte makine piyasada yoktu toshiba 1 sene sonra çıkardı 3.5 milyara..yani beyaz eşya gibi bu da şans işi ama ne bileyim sıkıntı yaşamadım ki Van da çalışırken köyde en az 100 kere elektrik kesintileri yolda düşmeler oradan oraya atılmalar gibi işkencelere rağmen sadece a tuşu yerinden çıktı o da yukarıda dediğim gibi 3-4 günde yapıldı ve elime geldi.. birdaha alsam gözümde şu anda çok güzel bir modeli var üstte yazdım o da şu anda 1700-1800 civarlarında i7 1 tb hard disk 6 mb ön bellek 8 gb ram 2 gb paylaşımsız ekran kartı var ve ekran kartını istediğin zaman on board yapabiliyorsun aletin şarjı 8 saate çıkıyor çok enteresan geldi bana ki laptopta bu şarj süper..nasip hocam size de geçmiş olsun..

sağol bide çok ısınıyo ekran kartı yancak diyw çok korkuyorum ınternette gezerken bıle ısınıyo tuhaf cozemedım makınayı hala biz hep casper casper dedık aldık ama dedıgın gıbı sans ne olcagı bellı olmuyor

tayfux
06/03/2013, 23:40
sağol bide çok ısınıyo ekran kartı yancak diyw çok korkuyorum ınternette gezerken bıle ısınıyo tuhaf cozemedım makınayı hala biz hep casper casper dedık aldık ama dedıgın gıbı sans ne olcagı bellı olmuyor
:) o olay bende ilk aldığımda sadece oyun oynarken vardı hocam şimdi makine 6. senesine girince tabi içi de baya pislik dolmuştur eminim normalde de ısınmaya başladı soğutucu alıcam kaliteli birşey o sorun kalmaz zannediyorum..