PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir daha Fiat mı tövbe!

playguy
26/02/2013, 17:05
1 yıldır Evo kullancısıyım, fiyatın uygunluğuna ve donanım özelliklerine kanıp Punto sahibi oldum ama aldığım günden beri kalkışlarda veya düşük devirlerde kasmalara, yokuşa gelindiğinde aracın bayılmasından bıktım. Hele kalkarken neredeyse bisikletin bile beni geçtiği yokuşlarda eski model clio doğan şahinlerin bana by by demesi delirtiyor beni. Tamam Fire motordan çok performans beklenmez ama bu kadarda olmaz. Duologic başka model araçlarda bu kadar olmuyor daha seriler. Resmen acemi şöför yapar bu araçlar adamı, satmayı düşünüyorum. Punto aldığımada pişmanım, fire motoru kötüleyenlere hak veriyorum en güzeli Toyota, opel, VW markalarından şaşmayacaksın. Puntolorun sadece dizaynları güzel geri kalan herşey boş, iç mekan ve aksesuarlar dandikmiş, bir daha Fıat mı TÖVBE

Ziyaretci031
26/02/2013, 17:10
Bence hemen satın.Bukadar kötülemeden sonra Fiat'a binmeyin.Saygılar.

Sent from my iPhone using .
H. KURU

iboturka
26/02/2013, 17:10
malesef dualogic benzinliler öyle ben de manuel fire motor var memnunum

Ziyaretçi034
26/02/2013, 17:17
murat bey anladığım kadarıyla marka takıntınız var. eğer aracınızı almadan önce tanıma yoluna gitseydiniz böyle bir hayalkırıklığı yaşamazdınız. ben aracımı almadan önce 6 ay kadar kiralık grande punto multijet kullandım. ne olduğunu, ne yapıp ne yapmayacağını bilerek şimdiki aracımı aldım. aracımdan memnun olmadığım tek konu ikinci el değeridir.

çok övdüğünüz vw'nin de 1,2 70 ps motoru var, eğer dediğiniz gibi punto böyleyse poloyu arkadan iki kişi itiyordur diye düşünüyorum.

segin
26/02/2013, 17:21
bence fiatı değilde tercih ettiğiniz motoru kötuleyin. yanlış tercih yapmışsınız geçmiş olsun.

burYq
26/02/2013, 17:23
Adı üstünde yarı otomatik. Diğer yarısını da siz tamamlayacaksınız gerekirse :)

kadirridak
26/02/2013, 17:25
bence fiatı değilde tercih ettiğiniz motoru kötuleyin. yanlış tercih yapmışsınız geçmiş olsun.

+1

Ziyaretçi033
26/02/2013, 17:28
1 yıldır Evo kullancısıyım, fiyatın uygunluğuna ve donanım özelliklerine kanıp Punto sahibi oldum ama aldığım günden beri kalkışlarda veya düşük devirlerde kasmalara, yokuşa gelindiğinde aracın bayılmasından bıktım. Hele kalkarken neredeyse bisikletin bile beni geçtiği yokuşlarda eski model clio doğan şahinlerin bana by by demesi delirtiyor beni. Tamam Fire motordan çok performans beklenmez ama bu kadarda olmaz. Duologic başka model araçlarda bu kadar olmuyor daha seriler. Resmen acemi şöför yapar bu araçlar adamı, satmayı düşünüyorum. Punto aldığımada pişmanım, fire motoru kötüleyenlere hak veriyorum en güzeli Toyota, opel, VW markalarından şaşmayacaksın. Puntolorun sadece dizaynları güzel geri kalan herşey boş, iç mekan ve aksesuarlar dandikmiş, bir daha Fıat mı TÖVBE

Öncelikle kim ne derse desin siz kullandınız, keyif almadınız, hatta tövbe bile ettiniz :) Saygı duyulmalı.

Ben vw aşığı birisiyim, daha doğrusu vw grup aşığı diyelim.
(hala kullanan ve sahibi birisiyim)

Öncelikle bende bu aracı alırken tereddütle aldım, aceleye araç lazımdı ve kötü komşu mal sahibi eder hesabı aldık arabayı.

Fiat hiçbirzaman alacağım bir araba olmamıştı kafamda, önyargılarım, kuş serisi amann...

Ve şuan inanın Punto aracımı okadar çok keyifle kullanıyorum ki.

Yani sizin tercihiniz kötü yönde olmuş.
Benim Puntom 1.3mjet 90hp 6 ileri
Ve kalkıştaki hızlanışı (doğru devirlerde)
Yokuşlarda gaza tepkimesi harika, Ben vw caddy gibi yokuşta gaz tepkisi verir mi aceba diyordum. Beni şaşırttı.

Kısacası her markanın iyi ya da kötü malları vardır, siz kötü olanını tercih etmişsiniz okadar.

O cliolar, doğanlar şahinler gelsinler bakim yanıma...

plus06
26/02/2013, 17:28
punto can dır...

sarslan
26/02/2013, 17:31
ben de 90hp 1.3 mıltijet var ve 90 6 ileri opel astra kalkışka plakamı göremez
bence bu işte başka bişey var ben arkadaşla kalkış yapıyorum en az 10 m fark oluyor.oda dizel

Kanber Tastan
26/02/2013, 17:33
Clio , Doğan , Şahin mi ? :) Bence sinirle yazılmış şeyler bunlar :)

barisunye
26/02/2013, 17:38

onlar yokuş başından devırlı gelıyorlarsa olabılır..::)).arkadaşda yokusda yenı kalktıysa.........

aykut_1914
26/02/2013, 17:42
doğancılar çılgındır,çekinmek gerek :)
hele hele tipocular :D

htaylan93
26/02/2013, 18:12
Dizel aracın şikayet ettiğiniz yokuş kalkışlarında daha güçlü olduğunu bilmiyorsanız siz Fiat'ı kötülemeye devam edin.Buyrun Mercedes alın,hayırlı olsun.
Not:Bari Mercedes'inizi dizel alın :)

Ziyaretçi033
26/02/2013, 18:16
Arkadaşlar bizler kullanıyoruz diye yandaş yorumlara, gerilmeye, gerecek yorumlara gerek yok...

Arkadaşımız sadece düşüncesini söylemiş. Saygı duymak gerekir.

Benzinli yanlış motoru seçmiş okadar.

Tek yanlışı tüm FIAT markasını kötülemek :)

Bende kötülerim :)

Fiatın alınabilecek sadece 2 modeli var :) Punto ve Bravo :)
Başkasına binmem arkadaşş :)
mont nasıl bilmiyorum ama :D

ahmet4646
26/02/2013, 18:21
İnşallah en kısa zamanda satabilirsiniz eminim araçta sizle olmaktan memnun değildir.

timurgoksel
26/02/2013, 18:35
1.3 multijet 2500 devir hastayım o sese...

geçmiş olsun ne diyelim..polo alıp 2. ay motor sebebiyle iade isteyen sonra 2 yıl wv ile davalık arkadaşım var.
her markanın avantajı olduğu kadar dezavantajlarıda var.kimse kimseye zorla mal satmıyor.kimsede zorla kullanmıyor..onun için eğer niyetiniz ciddiyse alıcısı ve fiyatını bulursanız aracınızı satmanız sizin için hayırlı olacaktır...

malebow
26/02/2013, 18:48
fiata gelince cimrilik yapıp 1,4 motor 77bg alıp adeta bir hamal performansı bekliyorsunuz ama vw opel toyotanın 1,2 sini 1,4 ünü bu kadar yaygın görmedim alan 1,6 125 lik alıyor. sonrada bu araçlarla aldıgınız fiatları karşılaştırıp markayı kötülüyorsunuz.

opel astra, vectra, peugeot 207, 206, vw golf audi a 3 hepsini uzun süre kullanma imkanım oldu hiçbiride 1600 motorun altında değildi. ancak hiçbirinde 1,4 multiair 105 liğimde olan performansı yakalayamadım.şayet araçlardan fazla anlamıyorsunuz gibime geldi, her fiat punto aynı değildir. bence biraz daha araştırmacı olun ve hangi aracı alacagınıza öyle karar verin.

ahmet arkadaşında dediği gibi; eminim aracınızda sizle olmaktan mutlu değildir :)

maceraci95
26/02/2013, 18:57
doğancılar çılgındır,çekinmek gerek :)
hele hele tipocular :D

Bende eski tipocuyum. :D

krm1983
26/02/2013, 19:01
En iyisi satıp vw veya toyota alın. Fire motor vasat bir motor sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte motoru. Yokuşlarda torkundan dolayı zayıf kaldığı bir gerçek.

Sent from my iPad using

biancoangelo
26/02/2013, 19:07
Daha önce 1.6 clio binicisi olarak yazıyorum. Clio eşek arabası Punto hangi motor (1.3 multide dahil) olursa olsun at arabası. Kimse kusura bakmasın.

Ziyaretçi
26/02/2013, 19:09
Fiat fanatigi degilim ama bahsettiginiz arac 1.4 atmosferik(turbosuz benzinli), 77 hp ve otomatik vites. Bu durumda rampada bayirda yigilmalariniz kalkislarda hantallasmaniz cok normal. 1.4 Otomatik vites bir aracla rampada bayilmaniz cok normal kaldi ki ben 1.6 cruze kullandim otomatik vites 124 hp o bile bayiliyordu. Motoru kotulemekte hakli olabilirsiniz ama markayi kotulemek bence sinirinizin kurbani olmus. Hem hakli hem haksizsiniz kisacasi.
Saygilarimla.

Sent from my iPhone using

StrawBeeRy
26/02/2013, 19:10
hocam kullandığınız araç 1.4 8v ilk önce neye bindiğimizin farkına varalım ondan sonra sitem edelim.zaten milletimizdeki şu olayı anlamıyorum 30 liralık araba alırız 40 liralık arabadaki donanımlar neden yok deriz veya dizele 4-5 lira fark vermek yerine benzinli alırız lanet olsun gitmiyor deriz önce mantıklı düşünelim sonra sitem edelim,fiat size o arabayı zorlamı sattı? almayabilirdiniz diğer motor seçeneklerini alabilirdiniz neden seçmediniz?

biancoangelo
26/02/2013, 19:14
Valla bendeki düz vites bazı yokuşlarda (performansına) bayılıyorum. 120 km hızla çıktığım yokuşlar var. Bilen bilir. Yokuşta durup kalkarsamda 90 km çok rahat görebiliyorum. % 25 eğimde. Daha ne bekleyeyim ki. Abanmıyorum aracımı seve seve kullanıyorum. baskı balatasına hastayım. Sadece araca kafa attırmak değil araç kullanmak. Şunada katılırım siz performans bekliyorsanız Bravonun 120 hp araçlarını bir deneyin.

Fiyat muhakemesi yapalım.

Eğer bu araç sizi kesmiyorsa 1.3 multi dicem ki üretilmiyor size 40000 i geçecek.

Bravo dice aman aman diceksiniz ki zaten performanslı motorları için 45-50 bin para ödiceksiniz.

Piyasada koç gibi 120 hplik Alfa romeolar 50000 e dururken ben tutupda ww ye asla para vermem. Opel diyosunuz benim tarzım değil. sizi bilemem Alman alacaksam Audi, İtalyansa Alfa, japonsa Honda bişey söyleyim mi Hondanın yanında toyotada hikaye.

Ziyaretçi033
26/02/2013, 19:16
O değilde konu sahibi neden yazmıyor? Yine millt birbirne girmesinde:)

Mobil olarak cevapladı
M.YILDIRIM

ibrahim06
26/02/2013, 19:20
Ben de 1.4 fire albea düz vites sahibiyim.ben performansından da hızından da memnunum. Karsarsam 5.5 litre kasmaz da rahat gezersem 6 litre yakıyor.

Ama otomatikle fire motor tad vermiyor demek ki.

byspayn
26/02/2013, 19:23
Hep öyle oluyor zaten alıyor memnun kalmıyor kötülüyor :D Hayır bi de lafı atıyor ve gidiyor ortalıklarda yok bak bi daha :)

Ben de FIRE kullanıyorum ve evet ben de memnun değilim ama bu araba benim değil babamın aracı. Ona göre oldukça seri bana göre hantal. Tamamen beklenti meselesi ve bardağın neresinden baktığınızda olay.

malebow
26/02/2013, 19:25
daha bugün arkadaş tüm ısrarlarıma rağmen 2010 audi a3 otomatik vites aldı 42,000 liraya. daha eski modeline binmiştim ancak 2010 a3'ünde golf 5 ten pek bi farkı yokmuş. çok hantal ve vasatdı multiair'ime göre :) arkadaşı biraz sinirlendirdikten sonra araçları karşılaştırmak farz oldu :D alibeyköy barajının üst kısmındaki mesire alanına gittik, soguk oldugu için boştu. ivme kalkış yaparak karşılaştırdık. etilerden eve gelirkende zaten hız denemesi yapmıştık. daha önce hiç bir araçla bu kadar dalga geçmemiştim :)

Ziyaretci031
26/02/2013, 19:26
O değilde konu sahibi neden yazmıyor? Yine millt birbirne girmesinde:)

Mobil olarak cevapladı
M.YILDIRIM

Yoksa Kamuran mı?

H. KURU

karargah26
26/02/2013, 19:30
bende 1.3 mjet dualogic var kalkışlarda beni geçen araç nadir çok aracı tokatladım :) punto candır

StrawBeeRy
26/02/2013, 19:31
Konuyu toplam 19 üye okuyor. (12 Kayıtlı üye ve 7 Misafir)

hadi bakalım hayırlısı :)

malebow
26/02/2013, 19:34
valla aylardır forumdayım, fiattan memnun olmayan bi kamuranı bilirim bide kamuranı :)

Ziyaretci031
26/02/2013, 19:38
Vallaha arkadaşlar ben Punto'ma aşığım ve forumdaki arkadaşlara saygım sonsuz hepimiz kardeşiz mantığıyla gidiyorum ama grandepunto-punto evo-punto olaylarında kötüleyici konuşulduğu zaman dayanamıyorum.Lütfen kusuruma bakmayın.Ben arkadaşa katılmıyorum ve böyle bir konu açtığı için kınıyorum.

H. KURU

biancoangelo
26/02/2013, 19:48
Ulan nedir bu kamuran.... MİLLET YEDİCEDDİYLE AKRABA OLDU HALA. YAZIYO...

1ocak2011
26/02/2013, 19:51
Kapatın gitsin konuyu gereksiz...

SteinGP
26/02/2013, 19:52
Bence siz i20 alın hocam. Alanlar o kadar memnunki Punto forumlarından ayrılamıyorlar :)

krm1983
26/02/2013, 19:53
Bence siz i20 alın hocam. Alanlar o kadar memnunki Punto forumlarından ayrılamıyorlar :)

+1283

Sent from my iPad using

Ziyaretçi033
26/02/2013, 19:54
kilit istiyoruuzzz :D

Mobil olarak cevapladı
M.YILDIRIM

Ziyaretci031
26/02/2013, 20:13
Bencede kilit istiyoruz.Birde böyle kötüleyici konularında mümkünse yönetimin elinden geçtikten sonra sayfaya yansıtılsın lütfen yönetimden ricam bu.

H. KURU

stotinka
26/02/2013, 20:16
önceki aracım starjet 1.4 95 grande punto idi 0 aldım ve 4 yıl 0 hata ile bindim şimdiki aracım punto evo 1.4 105 hp multiair 2010 da sıfır aldım 2.5 senedir zevkle biniyorum performansıda süper özellikleri de şansızlıklar olabilir sizinkide belki şansızlıktır ama beğenmiyorsanız satın derim.

Misafir046
26/02/2013, 20:22
Hemen sat.

Buraya gelip yazmana gerek yoktu bile...

Bizler kotu araba kullanıyoruz.

Gorky
26/02/2013, 20:27
Abicim Tjet var, Multijet var, Starjet var. Sen sadece Fire motor kullanmışsın hemen "Opel'den Toyota'dan saşmayacaksın , Punto sadece dizayn" diyorsun. Bu kadar önyargılı ve bencil davranacaksan zaten iş bitmiş, alın o zaman multimode vitesli bi Toyota bakalım ilk yokuşta kalıyor musunuz ,kalmıyor musunuz.

Ziyaretci040
26/02/2013, 20:28
Bizlerin kötü yada iyi araba kullanması değil aslında mevzu. Hocam kimse yanlış anlamasın üstüne de alınma ama aldığın araba belli fiyatı belli. O donanımda yine aynı motor seçeneğinde bir aracı vw ' den alsan aldığın paradan en aşağı 6-7 bin tl fazla ödeyeceğini düşünüyorum. Örnek olarak yeni kangonun kasasını kullanan mercedes hafif ticari citan , kangodan 17 000 tl pahalı :)

Bindiğin araba kendi görüşüm olarak boş araba değil. Yarı otomatik vites yani yine kontrol sende sonuçta 4 le girdiğin yokuşta 3 le bitirirsin yine olur biter. Seri olmasını istiyorsan yüksek devirde kullanır yine süspanse edersin. He ama bisiklet gibi şu bu gibi kelamlar. Aracını sevenlerin şimşeklerini üstüne çekmekten başka bir şey değil :)

Umarım kısa zamanda aracınızı istediğiniz fiyata satarsınız. Ve akabinde dilediğiniz araca binersiniz.

biancoangelo
26/02/2013, 20:31
Bizlerin kötü yada iyi araba kullanması değil aslında mevzu. Hocam kimse yanlış anlamasın üstüne de alınma ama aldığın araba belli fiyatı belli. O donanımda yine aynı motor seçeneğinde bir aracı vw ' den alsan aldığın paradan en aşağı 6-7 bin tl fazla ödeyeceğini düşünüyorum.

Bindiğin araba kendi görüşüm olarak boş araba değil. Yarı otomatik vites yani yine kontrol sende sonuçta 4 le girdiğin yokuşta 3 le bitirirsin yine olur biter. Seri olmasını istiyorsan yüksek devirde kullanır yine süspanse edersin. He ama bisiklet gibi şu bu gibi kelamlar. Aracını sevenlerin şimşeklerini üstüne çekmekten başka bir şey değil :)

Umarım kısa zamanda aracınızı istediğiniz fiyata satarsınız. Ve akabinde dilediğiniz araca binersiniz.

Araba tıka basa yüklü olmazsa benim diyen yokuşu 4. vites 90 la çıkarım. Arabam boşsa 110-120 km daha ne bekleyecem ben bu motordan.... Arkadaş nascara felan katılacak hazırlık yapıyo heralde....

Ziyaretci031
26/02/2013, 20:31
Hemen sat.

Buraya gelip yazmana gerek yoktu bile...

Bizler kotu araba kullanıyoruz.

Harikasın kardeşim ama boşa yazıyoruz çünki yazan şahıs konuyu açıp kaçtı.

H. KURU

Ziyaretci040
26/02/2013, 20:36
Araba tıka basa yüklü olmazsa benim diyen yokuşu 4. vites 90 la çıkarım. Arabam boşsa 110-120 km daha ne bekleyecem ben bu motordan.... Arkadaş nascara felan katılacak hazırlık yapıyo heralde....

Benim anlamadığım , bir hoca varmış üflermiş iyi olurmuşsun gibi kulaktan dolma bir şey değil ki bu araba almak. İnsan alacağı arabayı test etmez mi? Sonra fiat kötü buna sinirleniyorum.

SteinGP
26/02/2013, 20:39
Sevgili forumdaşlar,

Yönetimin herhangi bir üyenin konu açarkenki niyetinin ne olduğunu anlayacak kudreti yok maalesef. Burası siyasi veya ideolojik bir forum değilki bizim gibi düşünmeyen insanları aramızdan atalım. Yönetimi Gestapo yapmayın lütfen. Konuda en ufak bir hakaret, aşağılama veya benzeri çirkinlikler olsa zaten konu çoktan kilitlenip gerekli ceza verilmişti. Ama her üyemizin de forumda "kurallar dahilinde" sitemde bulunmaya ve aracını şikayet etmeye hakkı var. Bizle aynı fikirde olmayan insanlar hakkında bu kadar gaddar olmayalım lütfen.

Hepinize keyifli forumlar :)

Meguiars
26/02/2013, 20:42
Sevgili forumdaşlar,

Yönetimin herhangi bir üyenin konu açarkenki niyetinin ne olduğunu anlayacak kudreti yok maalesef. Burası siyasi veya ideolojik bir forum değilki bizim gibi düşünmeyen insanları aramızdan atalım. Yönetimi Gestapo yapmayın lütfen. Konuda en ufak bir hakaret, aşağılama veya benzeri çirkinlikler olsa zaten konu çoktan kilitlenip gerekli ceza verilmişti. Ama her üyemizin de forumda "kurallar dahilinde" sitemde bulunmaya ve aracını şikayet etmeye hakkı var. Bizle aynı fikirde olmayan insanlar hakkında bu kadar gaddar olmayalım lütfen.

Hepinize keyifli forumlar :)

Gözlerim yaşardı :)

SteinGP
26/02/2013, 20:43

Sizin gözlerinizin yaşarması normal, siz atıldığınız foruma kılık değiştirip geri gelen bir i20 fanısınız :)

Ziyaretci031
26/02/2013, 20:44

Derken??

H. KURU

biancoangelo
26/02/2013, 20:44
Benim anlamadığım , bir hoca varmış üflermiş iyi olurmuşsun gibi kulaktan dolma bir şey değil ki bu araba almak. İnsan alacağı arabayı test etmez mi? Sonra fiat kötü buna sinirleniyorum.

Abi ben araca şöyle ısındım. Bizim ev Ankarda çevre yoluna yakın. kayınpedere giderken hep çevre yolunu kullanırım. babamda Opel Astra 1.6 101 hp 2001 model orta kasa araç var km 95.000 de babam harfiyen bakım yapar. sonuçta temiz araç. O araçla giderken kadran 170 derdi başka gitmezdi. Bigünde kayınpederde grande punto vardı aldım denemek içi sincana bastım gidiyorum. Kayınpeder yavaşla oğlum diyene kadar gittim. kadran 195 i geçti. O dakkadan sonra benim aracım punto oldu. Şunuda söyleyeyim bizim araçların aerodinamiği biçok araçta yok. Model olarak rüzgarı kırıyo ve hızlanırken rüzgar etkisini minimize ediyor. Ben model olarak motor olarak, görsellik olarak, donanım olarak, rahatlık olarak, inanmıcaksınız ama sessizlik olarak dahi punto punto punto derim. Rüzgar sesinden şikayetçi arkadaşlara Fordun herhangi bir modeline binmelerini isticem. Adamın direk şafağı donuyo.

Ziyaretci031
26/02/2013, 20:46
Sizin gözlerinizin yaşarması normal, siz atıldığınız foruma kılık değiştirip geri gelen bir i20 fanısınız :)

Hem teşekkür hem harika ne diyeyim başka.

H. KURU

Meguiars
26/02/2013, 20:48
...

biancoangelo
26/02/2013, 20:48

Vay seni vay bu bilgi iyi oldu.... Geçen az kala ceza yiyoduk.... Fiestayı öve öve bitiremiyodu arkadaşın bi dahaki aracı Fiesta olacak. Bu aynı zamanda ford forumada takılıyodur. İ20 forumu yokmu acaba... ???? :rambo: :vertag00:

Meguiars
26/02/2013, 20:49
...

biancoangelo
26/02/2013, 20:50
...

Ford var değil mi ???:stretche:

biancoangelo
26/02/2013, 20:51
Sen niye kasıntı yapıyorsun ki... Sorsan söylerim rahat ol :)

Hocam sinirlenmeye başladın sakin ol.... :melek:

SteinGP
26/02/2013, 20:52
Sen niye kasıntı yapıyorsun ki... Sorsan söylerim rahat ol :)

Sormaya gerek duymadım her hareketinizle belli ediyorsunuz zaten kim olduğunuzu :) Benim anlamadığım bu kadar iğrenç bir aracın forumuna atılmanıza rağmen türlü hile ve uyanıklıklarla neden geri geldiğiniz.

evoefe
26/02/2013, 20:53
fire'ye kötü diyenler unutmayın : at sahibine göre kişner :D

dincsoy16
26/02/2013, 20:54
bende 1.3 mjet dualogic var kalkışlarda beni geçen araç nadir çok aracı tokatladım :) punto candır

Aynen bende 1,3 mjet dualogic kullanicisiyim aracim 2007 model vede çok memnunum.satarsam yine otomatik punto alirim.hemde huc tereddut etmeden.

Bu arada secmis oldugunuz motor geregi yokuslarda bayilmalar gayet normal.madem bayiliyor manuel modda cikin yokuslari bu kadar basit.ayni aracin manuel versiyonunu kullanan kisiler gayet memnun.sende manuel modda cik yokuslari.

Birde belki bilmiyorsunuzdur rampalarda kucuk vites yuksek devirle kullanin aracinizi...

Son soz bukadar kotuledikten sonra dk durmayin satin aracinizi.aracta kurtulsun sizde kurtulun vede bizde :D

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Meguiars
26/02/2013, 20:55
Sormaya gerek duymadım her hareketinizle belli ediyorsunuz zaten kim olduğunuzu :) Benim anlamadığım bu kadar iğrenç bir aracın forumuna atılmanıza rağmen türlü hile ve uyanıklıklarla neden geri geldiğiniz.

Öteden beri vardım acemi...

SaLDo
26/02/2013, 20:57
Kesinlikle motor seçimi yanlış yada size yetersiz kalmış. Fiat bence orta sınıf araçlar içinde en iyisi diyebilirim. Benim maddi durumum belli . Ayda 2 bin ya kazanırım ya kazanmam. 20 bin TL 'lik 2. el bir araca biniyorum. 1.3 mjet. Gayet memnunum. Her işimi görüyor. Şeytan kulağına kurşun 5-6 aydır da tek kuruş masraf ettirecek bir sıkıntı doğurmadı. Mazotumu koyup geziyorum.

SteinGP
26/02/2013, 20:57
Öteden beri vardım acemi...

Siz gerçek bir ustasınız :)

biancoangelo
26/02/2013, 21:02
Siz gerçek bir ustasınız :)

Ne ustası bu arkadaş bizde bilelim. ;)

abulbul08
26/02/2013, 21:02
3 yıl o motora sahip punto kullandım. Yaşadığım yer bol yokuşu olan yer ve abimin golfu ile hep kafa kafaya gittim. Beni ilk aracı aldığımda rampada madara etmeye çalıştı ama havasını aldı. Ondan sonra hiç kapışmamış benle. Birde 32 plaka bir fiesta kapıştı rampada az daha duvara yapışıyordu el sallayıp gittim. Onun için arkadaş yazmış at sahibine göre kişner diye.
Kapıştığımız yer 1 km lik dik bir rampa. Daha uzun olsa golf tabiki puntoyu yer.Onun motor 1.6

tayfux
26/02/2013, 21:10
Abi ben araca şöyle ısındım. Bizim ev Ankarda çevre yoluna yakın. kayınpedere giderken hep çevre yolunu kullanırım. babamda Opel Astra 1.6 101 hp 2001 model orta kasa araç var km 95.000 de babam harfiyen bakım yapar. sonuçta temiz araç. O araçla giderken kadran 170 derdi başka gitmezdi. Bigünde kayınpederde grande punto vardı aldım denemek içi sincana bastım gidiyorum. Kayınpeder yavaşla oğlum diyene kadar gittim. kadran 195 i geçti. O dakkadan sonra benim aracım punto oldu. Şunuda söyleyeyim bizim araçların aerodinamiği biçok araçta yok. Model olarak rüzgarı kırıyo ve hızlanırken rüzgar etkisini minimize ediyor. Ben model olarak motor olarak, görsellik olarak, donanım olarak, rahatlık olarak, inanmıcaksınız ama sessizlik olarak dahi punto punto punto derim. Rüzgar sesinden şikayetçi arkadaşlara Fordun herhangi bir modeline binmelerini isticem. Adamın direk şafağı donuyo.
Kubilay hocam o dediğiniz araçların hepsine bindim ayrıca şu anda da ailemizde focus 3 TDCİ var..arabanın kalitesi son hızı mıdır?? eğer kalite anlayışı bu ise bizim crx biz ona uçan teneke diyoruz 240 kadran indiriyor 850 kg ve çok az yakıyor size şiddetle tavsiye ederim ama Allah korusun herhangi bir kazadan sonrasına garanti veremem :) yapmayın lütfen sizin orta kasa dediğiniz astra yani Astra G kasa Opelin, ülkemize getirmiş olduğu en kaliteli, sorunsuz aile araçlarından birtanesidir. aynısından tam 8 sene kullandım inanın bana rutin bakım dışında tek masraf çıkarmadı ki o tokluk hissini ben çoğu araçta görmedim..araç inanılmaz tok gidiyor yere yapışıyor 180 ile gitseniz bile size sapasağlam hissi veriyor..ben 2 tane de gp kullandım bu hissi kesinlikle bana vermedi gp lerim en boş active ve en dolu emotion du..ama siz halen daha son hız benim için önemli diyorsanız tabi bilemem...ford konusuna gelince focus 3 uzun ve kusa yolda bir çok kez hızlanıp yavaşladım 1. viteste falan her türlü denedim aracı PSA grubuna ve ford a helal olsun dedim ayrıca aracı lifte falan da kaldırıp yalıtımlarını inceledim yine helal olsun dedim çünkü bu sefer adamlar gerçekten yapmış..(bunu derken segmentindeki araçlara göre diyorum yanlış anlaşılmasın) Motor çok sessiz ve uzun yolda aracın dizel olduğunu anlamıyorsunuz bile..tamam gp güzel araç gerçekten güzel ki bizde almışız adına forum bile açılmış ama karşılaştırmalarda biraz dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum..
Yazılanların hepsini tek tek okudum hemen Kamuran muhabbeti yok kınamalara falan yahu arkadaşlar adamın canı yanmış besbelli yapmayın Allah aşkına geçenlerde bir arkadaşa yine Kamuran falan dediniz arkadaş normal bir insan çıktı özür dilemeler falan oldu yine sonunu bilmediğiniz şeyler söylemeyin adam canı yanmış buraya yazmış haksız olduğu yön yok mu tabikide var ama biraz daha tabsiyon düşürücü ve arkadaşımızı yönlendirici kelimeler-cümleler kullanmakta fayda var..bilmiyor olabilir bu forumdaki ana amaçlardan birtanesi de yol göstermektir yapmayın lütfen!!

aykut_1914
26/02/2013, 21:12
Bende eski tipocuyum. :D

kanınızda var :D

biancoangelo
26/02/2013, 21:13
Kubilay hocam o dediğiniz araçların hepsine bindim ayrıca şu anda da ailemizde focus 3 TDCİ var..arabanın kalitesi son hızı mıdır?? eğer kalite anlayışı bu ise bizim crx biz ona uçan teneke diyoruz 240 kadran indiriyor 850 kg ve çok az yakıyor size şiddetle tavsiye ederim ama Allah korusun herhangi bir kazadan sonrasına garanti veremem :) yapmayın lütfen sizin orta kasa dediğiniz astra yani Astra G kasa Opelin, ülkemize getirmiş olduğu en kaliteli, sorunsuz aile araçlarından birtanesidir. aynısından tam 8 sene kullandım inanın bana rutin bakım dışında tek masraf çıkarmadı ki o tokluk hissini ben çoğu araçta görmedim..araç inanılmaz tok gidiyor yere yapışıyor 180 ile gitseniz bile size sapasağlam hissi veriyor..ben 2 tane de gp kullandım bu hissi kesinlikle bana vermedi gp lerim en boş active ve en dolu emotion du..ama siz halen daha son hız benim için önemli diyorsanız tabi bilemem...ford konusuna gelince focus 3 uzun ve kusa yolda bir çok kez hızlanıp yavaşladım 1. viteste falan her türlü denedim aracı PSA grubuna ve ford a helal olsun dedim ayrıca aracı lifte falan da kaldırıp yalıtımlarını inceledim yine helal olsun dedim çünkü bu sefer adamlar gerçekten yapmış..(bunu derken segmentindeki araçlara göre diyorum yanlış anlaşılmasın) Motor çok sessiz ve uzun yolda aracın dizel olduğunu anlamıyorsunuz bile..tamam gp güzel araç gerçekten güzel ki bizde almışız adına forum bile açılmış ama karşılaştırmalarda biraz dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum..
Yazılanların hepsini tek tek okudum hemen Kamuran muhabbeti yok kınamalara falan yahu arkadaşlar adamın canı yanmış besbelli yapmayın Allah aşkına geçenlerde bir arkadaşa yine Kamuran falan dediniz arkadaş normal bir insan çıktı özür dilemeler falan oldu yine sonunu bilmediğiniz şeyler söylemeyin adam canı yanmış buraya yazmış haksız olduğu yön yok mu tabikide var ama biraz daha tabsiyon düşürücü ve arkadaşımızı yönlendirici kelimeler-cümleler kullanmakta fayda var..bilmiyor olabilir bu forumdaki ana amaçlardan birtanesi de yol göstermektir yapmayın lütfen!!

Hocam tamamen farklı düşünüyoruz. Ama sizin düşüncenizede saygım sonsuz. Teşekkürler. Kızmayın ama Opel bana takur tukur bi araç geldi...

Oguzhan16
26/02/2013, 21:14
Arkadaşlar Fiat bu Türkiye şartlarında bence çok iyi bu özelliklerde başka bir araba markası var mı ? chevrolet mi ? hyundai mi ? renault mu ? yapmayın allah aşkına kimseye zorla araba satmıyorlar ama bu kadar da kötülemenin anlamı yok fiyatına göre bu kadar yapıyor adamlar anca gidipte golf le puntoyu kıyaslarsanız puntonun yeni modeli 42.000 golfun 70.000 90.000 bırakın da o kadar fark olsun şahsen bana sorarsanız benim Punto'm gözümde hepsinden iyidir.

tayfux
26/02/2013, 21:18
Hocam tamamen farklı düşünüyoruz. Ama sizin düşüncenizede saygım sonsuz. Teşekkürler.
farklı düşünceler olacaktır elbet Opel takır tukur değil de süspansiyonları sert bir araçtır genel olarak bütün araçları böyle o yüzden öyle gelir ama tak tuk ses şahsen ben hiçbir opelimde duymadım e tabi birazda araç bakımı vs ile alakalı.. anlayışına ve saygına teşekkür ederim..

onur1986
26/02/2013, 21:18
Valla kimse kusura bakmasın, her yapılan yoruma da saygım sonsuz ama ben bu tarz konu başlıklarının 'troll' lükten başka bi amaca hizmet etmediğini düşünüyorum.o aracını kötüler, o ona laf atar o bilmem ne.bu tarz konuları okuyunca cidden sıkılıyorum bu forumdan.biraz fazla hep aynı konu etrAfında dönmüyo muyuz sizce de?aynı konunun döndüğü tonla başlık var..bence bu forumun 'iç dökme' modundan dehal sıyrılması gerek.yani aracım şöyle kötü böyle nefret ediyorum dan ziyade, şöyle bi problemim var ne yapmalıyım tarzında yaklaşılırsa daha yararlı olur, tabi bence.Saygılar !..

aykut_1914
26/02/2013, 21:19

hahahahaha :-) :-)

Vay seni vay bu bilgi iyi oldu.... Geçen az kala ceza yiyoduk.... Fiestayı öve öve bitiremiyodu arkadaşın bi dahaki aracı Fiesta olacak. Bu aynı zamanda ford forumada takılıyodur. İ20 forumu yokmu acaba... ???? :rambo: :vertag00:

karizmatik boy :)

Ziyaretci040
26/02/2013, 21:27
Bu forum 2. Bir Kamuran krizini de atlatır mı? Acaba?

Misafir046
26/02/2013, 21:38
Bu forum 2. Bir Kamuran krizini de atlatır mı? Acaba?

Ben varken kriz olmaz...Forum alısık artık...

biancoangelo
26/02/2013, 21:38
hahahahaha :-) :-)

karizmatik boy :)

Karizmatik derken iyiye mi alalım :D

Ziyaretci031
26/02/2013, 21:39
Alıntı yapılan mesaj silinmiştir.

Bence 5. Nick'e kadar geldiyseniz bir problem var demektir kardeşim sende.Demekki istenilmeyen yerdesin.Sadece olabilirlik bu tabi yönetim daha iyi bilir bunu.

H. KURU

SteinGP
26/02/2013, 21:43
Konu kilitlenmiştir.

Send from my Samsung Galaxy S3 using 2