PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam bağlandı acil yardım !

redLebi
21/02/2013, 03:05
Arkadaşlar başıma çok kötü bir olay geldi çok kötüyüm. Baştan anlatıcam okuyup yardım ederseniz acil sevinirim.

Yılbaşı gecesi beni bir polis ekibi durdurdu normal trafik çağırdı. Ceza yedim cam filmi ve sis farından. Cezayı daha ödemedim. Trafik ekipleri bana 7 gün içinde cam filmleri sökülmezse bağlancak diye birşey DEMEDİ . Cezadada yazmıyor böyle birşey.

Bugün arkadan yine aynı trafik ekipleri plakamı sorgulatmışlar giderken aracımın meni varmış durdurdular. Aracımı bağladılar yeni bir ceza daha kestiler 240 tl. Bu sefer app plakalarıma ve cam filmine ceza kestiler. Ama egzosada bişey dediler anlamadım.

1-) Şimdi ben aracımı nasıl çıkarıcam tam izlemem gereken yol nedir ?
2-) Aracımda egzos ve siyah tavan folyosu var ikisinide sökcemmi tavanı ?
3-) App plakalarımı yeni yapıştırmıştım nasıl sökebilirim arkayı ?

halils2
21/02/2013, 10:35
sana en güzel trafikteki memurlar yardımcı olur. oraya git ne yapman gerektiğini sor geçmiş olsun.

ferdigokhan
21/02/2013, 10:41
Geçmiş olsun, arkadaşımızında sölediği gibi sana en iyi trafikteki memurlar yardımcı olabilir. Bende biraz önce çekilen aracımı gidip otoparktan aldım kötü bir durum :( (Sabah sabah)

tayfux
21/02/2013, 10:45
hocam bildiğim kadarıyla önce polise gidiyorsunuz cezaları ödüyorsunuz daha sonra aynı gün içinde aracınızı parktan çıkarıp cam filmi app plaka gibi trafikten neden men edildiyse onları çıkarttırıyorsunuz ve polise gösteriyorsunuz böylece sistemden aracınızın men ibaresi kalkıyor diye biliyorum siz yinede bir polise danışın..

halils2
21/02/2013, 10:46
size de geçmiş olsun. araçlar çekilemeyecek ama ceza yazılabilecekti hani sizin araç neden çekilmiş.

Ziyaretçi034
21/02/2013, 10:48
yanılmıyorsam tavan folyosu yüzünden aracı muayeneye sokmanız gerekebilir, ceza harici park ve çekici ücretide ödeyeceksiniz.

ferdigokhan
21/02/2013, 10:58
size de geçmiş olsun. araçlar çekilemeyecek ama ceza yazılabilecekti hani sizin araç neden çekilmiş.

Sebebini bilmiyorum ama engelli geçiş yerine park etmişim fakat ben öle bir yer göremedim özelliklede dikkat ederim araç park ederken aracı yerinde bulamayınca şok oldum düşünün artık :)

Castell
21/02/2013, 11:02
Aracınızın fotoğraflarını gösterir misiniz???

messi78
21/02/2013, 11:08
Öncelikle şu gönderdiğim videoyu izleyin ve hemen bir avukata danışarak hakkınızı arayın. Çünkü cam filminden size ceza kesemezler hatta bu yönde size uygulanan cezayı ve masrafları faiziyle birlikte geri isteyin. Umarım forumumuzda avukat arkadaşlar vardır ve size yardımcı olurlar.

Cam Filmi Cezasına İptal - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Vp7h815HHRM)

halils2
21/02/2013, 11:16
Sebebini bilmiyorum ama engelli geçiş yerine park etmişim fakat ben öle bir yer göremedim özelliklede dikkat ederim araç park ederken aracı yerinde bulamayınca şok oldum düşünün artık :)

bilirim nasıl bişey olduğunu :) geçmiş olsun ne diyim benim olayda ben hatalıydım duraklama ve park yapılmaz tabelasının dibine çekmiştim aracı :) alıp götürmüşler 5 dakikada.

redLebi
21/02/2013, 12:11
Arkadaşlar benim sorunuma yardım edicek yokmu ? Polis ekipleri kasıtlı yaptı zaten sonra karakola gittik bana hakaret ettiler. Dedimki şikayetçi olcam sizden o zman bizde senden oluruz tehtid ettin bizi diye. Sen olmazsan bizde olmayalım dediler. Bende olmadım sonra. Ama adam hakaret etti bana ama şimdi önemli olan arabam ?

maceraci95
21/02/2013, 12:24
Geçmiş olsun.

Kanber Tastan
21/02/2013, 12:56
Geçmiş olsun.

Görevlerini kötüye kullanan bir çok memur var. Gereken incelemeler yapılsa daha iyi bir trafik ortamı sağlanabilir. Sadece zevk için ceza yazacak bahane arayan polisler var. birşey bulamyınca uydurmaya çalışıyorlar.

Siz başka bir şube ile görüşün ayrıntıları o şube ile tekrar muhatap olmak istemiyorsanız. En iyi sonucu bu şekilde alırsınız.

sinan3458
21/02/2013, 13:01
öncelikle geçmiş olsun. polislerle hiçbir zaman tartışma herzaman sen suçlu olursun. trafige git kibarca polisle konuş cezayı öde aracını teslim al. kıllık yaparlarsa ki yapacaklardır aracındaki kusurlu yerlerin sökülmeden teslim etmezler.

Eduardo
21/02/2013, 13:11
Cezalari ode karakoldan git 1 saat izin al cam filmini soktur egzosu soktur app yi soktur hepsinin resmini cek karakola git arabayi otopark a birak ama eger karakol muayene sarti koymadiysa hemen yirtarsin yoksa muayeneye girmen gerekicek bende gecen hafta sonu merter mc de baglattim arabami egzos cam filmi appden ve memuru aldatmaya yonelik hareketten 360 tl ceza yedim ve arabayi bagladilar ertesi sabah herseyi sokup eski haline getirip karakola gittim ve arabami geri aldim simdiden gecmis olsun

Ziyaretci031
21/02/2013, 15:21
Arkadaşlar başıma çok kötü bir olay geldi çok kötüyüm. Baştan anlatıcam okuyup yardım ederseniz acil sevinirim.

Yılbaşı gecesi beni bir polis ekibi durdurdu normal trafik çağırdı. Ceza yedim cam filmi ve sis farından. Cezayı daha ödemedim. Trafik ekipleri bana 7 gün içinde cam filmleri sökülmezse bağlancak diye birşey DEMEDİ . Cezadada yazmıyor böyle birşey.

Bugün arkadan yine aynı trafik ekipleri plakamı sorgulatmışlar giderken aracımın meni varmış durdurdular. Aracımı bağladılar yeni bir ceza daha kestiler 240 tl. Bu sefer app plakalarıma ve cam filmine ceza kestiler. Ama egzosada bişey dediler anlamadım.

1-) Şimdi ben aracımı nasıl çıkarıcam tam izlemem gereken yol nedir ?
2-) Aracımda egzos ve siyah tavan folyosu var ikisinide sökcemmi tavanı ?
3-) App plakalarımı yeni yapıştırmıştım nasıl sökebilirim arkayı ?

Öncelikle geçmiş olsun.
1) Gidiceksiniz Trafik şube müdürlüğüne veya aracınız nerde ise oraya bağlı birime kesilen bütün cezaları ödeyeceksiniz.
2)Ya eksoz ve tavan folyoyu ruhsata işlettirceksiniz.(Tabi faturası varsa folyo'nun) Eğer yoksa fatura mecburen söktürceksiniz.
3)App plakanın zaten cezası var mühür kalktı deniyor ama daha 2 gün önce trafik memuru bir abimizle görüştüm cezasının olduğunu söyledi bilginiz olsun.
4)Cam filmi için herhangi bir kanun çıkmadı ve çıkmayacak gibi daha ondan dolayı her cam filmi olan araçda (Tabi rapor veya ışık geçirgenlik testi yoksa) ceza kaçınılmaz herhalükarda yazılıyor.Tabi yakalanırsanız.

Ziyaretçi033
21/02/2013, 15:26
Öncelikle geçmiş olsun.
1) Gidiceksiniz Trafik şube müdürlüğüne veya aracınız nerde ise oraya bağlı birime kesilen bütün cezaları ödeyeceksiniz.
2)Ya eksoz ve tavan folyoyu ruhsata işlettirceksiniz.(Tabi faturası varsa folyo'nun) Eğer yoksa fatura mecburen söktürceksiniz.
3)App plakanın zaten cezası var mühür kalktı deniyor ama daha 2 gün önce trafik memuru bir abimizle görüştüm cezasının olduğunu söyledi bilginiz olsun.
4)Cam filmi için herhangi bir kanun çıkmadı ve çıkmayacak gibi daha ondan dolayı her cam filmi olan araçda (Tabi rapor veya ışık geçirgenlik testi yoksa) ceza kaçınılmaz herhalükarda yazılıyor.Tabi yakalanırsanız.

Başkan bu rapor denilen şey, ruhsat sahibine mi ait olmalı?
Eşimin böyle bir raporu var güneşe karşı.
Bu bir iş görür mü?
Görürse tüm camlara çektireyim ben :D

Ziyaretci031
21/02/2013, 15:31
Başkan bu rapor denilen şey, ruhsat sahibine mi ait olmalı?
Eşimin böyle bir raporu var güneşe karşı.
Bu bir iş görür mü?
Görürse tüm camlara çektireyim ben :D

İnan kardeşim ben sadece bu rapor işini bi trafik memuru bi abimizden duydum hatta hemen bi rapor alayım dedim ama gerek kalmadı almama.Onu istersen bi iyice danış yanlış yönlendirmeyeyim.

Ziyaretçi033
21/02/2013, 15:32
İnan kardeşim ben sadece bu rapor işini bi trafik memuru bi abimizden duydum hatta hemen bi rapor alayım dedim ama gerek kalmadı almama.Onu istersen bi iyice danış yanlış yönlendirmeyeyim.

Eyyvallahh...

malebow
21/02/2013, 15:47
geçmiş olsun, benim başımada benzer bi olay. harun abinin dediği yolu izleyeceksiniz. işlerin sonunda 2 seçenek var ya herşey söküldükten sonra orda aracın çeşitli resimlerini söküp aracı teslim ederler. yada muayene istasyonuna gönderirler. benim sadece cam filmi olduğu için orda kendim söktüm ve resim çekip gönderdiler.

redLebi
21/02/2013, 22:15
Arabamı bugün aldım arkadaşlar. Ama cam filmi cezalarımı almadan aracımı aldım. Bir sorun olmasın ? Bu cezaları ödeyince yine 7 gün olayı gelmesin ?
Şöyle aldım aracı. Emniyet müdürlüğüne gittim adam bana otopark için aracı teslim alabilir izinli kağıt verdi. Otoparkı aradı böyle böyle diye. Otoparka gittim cam filmini otoparkçının gözü önünde söktük. Sonra otoparkçı polisi aradı ve polis cezayı düştü. Ne olur ne olmaz diye kendim yine gittim emniyete telefondan sonra unutmasın diye :)

Şimdi kaldı elimde 500 tllik 2 ceza. İyiki muayene falan demediler. Yoksa çok masraf çıkcaktı egzos tavan folyosu , arka lastik değişimleri muayene ücreti vs. vs. Şimdi 10 tl otopark parası ile çıkardım aracı.

sinan3458
21/02/2013, 22:31
geçmiş olsun. iyi kurtarmışsınız

Kanber Tastan
21/02/2013, 23:02
Geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz bu gibi durumlar

malebow
21/02/2013, 23:12
geçmiş olsun, modifiyeden soguttular sizide :bash:

Ziyaretci031
21/02/2013, 23:15
Bildiğim kadarıyla yazılan ceza mahkeme harici bozulmuyor eğer yazıldıysa tabi bu cezayı yarın tekrar sorun.

Sent from my iPhone using .
HARUN KURU

aykut_1914
21/02/2013, 23:42
Arkadaşlar benim sorunuma yardım edicek yokmu ? Polis ekipleri kasıtlı yaptı zaten sonra karakola gittik bana hakaret ettiler. Dedimki şikayetçi olcam sizden o zman bizde senden oluruz tehtid ettin bizi diye. Sen olmazsan bizde olmayalım dediler. Bende olmadım sonra. Ama adam hakaret etti bana ama şimdi önemli olan arabam ?

rıza hocapm geçmiş olsun.

Ancak bunun neyini kasıtlı diyorsunuz anlamadım?

Trafikte yasak olan herşey var aracınızda. Birtek egzosu haksız buldum o da sadece uç ise, bas bas bagıransa ondada haklılar. Ta 1 buçuk ay önce yenilen ceza ödenmemiş daha aracınızda bu hak olabilir diye düşünmekteyim.

Biliyorum sinirlisiniz ancak kusurama bakmayın bence dogrular bunlar.

Gerçi polisede yandaş olmayı hiç sevmiyorum. Tekrar geçmiş olsun

redLebi
22/02/2013, 02:19
Teşekkürler iyi dilekleriniz için arkadaşlar.

Aykut kardeş olayı anlatayım isterseniz sıkılmıcaksanız olay karışık biraz :) Yılbaşı gecesi yanımda kız arkadaşımla bir asayiş ekibi geldi durdurdu. Aracınca film + egzos + tavan folyo var dedi. Trafik çağırdı ve 236 tl ceza yedim. Kız arkadaşımda ağladı falan sonra sinirlen polise anca bize keserseniz zaten biryeriniz yiyorsa zenginlere kesin demiş ben duymadım.

İşte dün gecede aynı ekipler arkamdan takip ediyorlar. Belli bir süre takip ettiler meğersem o sürede plakamı sorgulatıyolarmış. Sonra durdurdular araç trafikten men dediler ve yine trafik ekibi çağırdılar. Cam filmlerini söktürüp 7 gün içnde göstermediğim için trafikten menmiş. Adamla konuşuyom adam dedi yılbaşını unutmadık yanındaki kızın çenesine sahip çıkamıyosan araba kullanma dedi. Bende sinirlendim orda ne diyon sen kim oluyon böyle konuşuyon falan. Şikayetçi olcam dedim ben böyle deyince bunlar sinirlendi. Beni yakapaça ekip arabasına aldılar dedilerki sen bize hakaret ettin tehtid ettin görevimizi yapmaya engel oldu nbizde senden şikayetçiyiz. Sağlık kontrolüne falan götürdüler. Yolda ikna ettiler sonra sen şikayetçi olma bizde olmayalım bişey imzaladım olmadım.

Ama çok sinirim bozuk. Dünyada böyle ******** karaktersiz adi pislik artık ne desem polisler var. İkiside karaktersizdi zaten ağızları küfürlü sürekli. Doktor kontrolünde bayan doktoru beklerlerken ana avrat bırakmadılar doktora gelmedi uzun süre diye. Olay böyle açıkçası ondan kasıt dedim aykut kardeş.

biancoangelo
22/02/2013, 02:37
Geçmiş Olsun. kötü busted olmuşsun.

aykut_1914
22/02/2013, 15:16
Teşekkürler iyi dilekleriniz için arkadaşlar.

Aykut kardeş olayı anlatayım isterseniz sıkılmıcaksanız olay karışık biraz :) Yılbaşı gecesi yanımda kız arkadaşımla bir asayiş ekibi geldi durdurdu. Aracınca film + egzos + tavan folyo var dedi. Trafik çağırdı ve 236 tl ceza yedim. Kız arkadaşımda ağladı falan sonra sinirlen polise anca bize keserseniz zaten biryeriniz yiyorsa zenginlere kesin demiş ben duymadım.

İşte dün gecede aynı ekipler arkamdan takip ediyorlar. Belli bir süre takip ettiler meğersem o sürede plakamı sorgulatıyolarmış. Sonra durdurdular araç trafikten men dediler ve yine trafik ekibi çağırdılar. Cam filmlerini söktürüp 7 gün içnde göstermediğim için trafikten menmiş. Adamla konuşuyom adam dedi yılbaşını unutmadık yanındaki kızın çenesine sahip çıkamıyosan araba kullanma dedi. Bende sinirlendim orda ne diyon sen kim oluyon böyle konuşuyon falan. Şikayetçi olcam dedim ben böyle deyince bunlar sinirlendi. Beni yakapaça ekip arabasına aldılar dedilerki sen bize hakaret ettin tehtid ettin görevimizi yapmaya engel oldu nbizde senden şikayetçiyiz. Sağlık kontrolüne falan götürdüler. Yolda ikna ettiler sonra sen şikayetçi olma bizde olmayalım bişey imzaladım olmadım.

Ama çok sinirim bozuk. Dünyada böyle ******** karaktersiz adi pislik artık ne desem polisler var. İkiside karaktersizdi zaten ağızları küfürlü sürekli. Doktor kontrolünde bayan doktoru beklerlerken ana avrat bırakmadılar doktora gelmedi uzun süre diye. Olay böyle açıkçası ondan kasıt dedim aykut kardeş.
dedim ya polise yandaş olmak istemem diye, formayı giyince bişi sanıyorlar kendilerini.
Geçmiş olsun

messi78
22/02/2013, 15:30
Çivi çiviyi söker bana denk gelmez böyleleri :D Büyük geçmiş olsun.

redLebi
22/02/2013, 16:09
Teşekkürler arkadaşlar. Beni ceza değil yani ceza kesmeleri normal yasak sonuçta ama bilerek yapmaları sinir etti. Üstelik trafik ekibide değiler asayişler ve kontrol sırasındada durdurmuyolar. O kadar araba arasından bilerek bana geliyo durduruyo.