PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracıma Sürtüp Kaçtılar

Punto_Can
18/02/2013, 13:27
Arkadaşlar merhaba,
Dün öğlen 13:20 sularında Cebeci Cemal Gürsel Caddesinde ışıklara 20-30 mt kala sol şeritte ilerlerken sağ şeritten bir fiorino sağ iki kapıma ve aynama sürttü. 15-20 mt ilerde durdu, aynasını açtı ve yola devam etti.

aracı yerinden oynatmadan hemen polis çağırdım, tutanak tutturdum ve çarpan aracın plakasını verdim. olaydan sonra bi yıkamacıda pasta cila ile sorunum çözüldü, hiç iz kalmadı ve allaktan göçük oluşmamıştı.

ancak karşı tarafın bu davranışına uyuz oldum, şimdi sadece çarpıp kaçma suçundan ufak bi ceza yiyecek ve aynen devam edecek. ben bu adamın daha fazla cezalandırılması için ne yapabilirim???

Ziyaretci032
18/02/2013, 13:29
plakayı ver abi ankara'da forum üyesi çok illa biri görüp döver :)

şaka bi yana bu yaptığı ne yazık ki yanına kar kalacak. yapabileceğin bir şey yok bildiğim kadarıyla.

Tayfun-E30
18/02/2013, 15:06
bu çarpıp kaçanlara ne oluyor cidden? söyle bir durum var adam derki ben çarpmadım kayıt falan yoksa bunun prosedürü nedir ne işlem yapılıyor?

benimde geçen ay park halinde ön çamurluğuma çarpıp kaçmışlardı..

jagar
18/02/2013, 15:18
çok geçmiş olsun neyseki sizin aracınızda kalıcı bi hasar bırakmamış plakasını alıp polise vermenizde iyi olmuş azda olsa bi ceza yiycek bunla geçmiş olsun

arothel
18/02/2013, 17:42
olayı polise bildirmişsiniz pasta cila vs hiç ellemeyip masrafını karşı tarafın trafik sigortasından da halledebilirdiniz. ceza olarak yapabileceğiniz daha fazla birşey yok. trafik polisleri isterlerse adamın tepesine farklı ceza uygulamalarıyla da binebilirler ama o ayrı bi konu :) geçmiş olsun

sinan3458
18/02/2013, 21:23
geçmiş olsun. yapacak hiçbirşey yok. o adama ceza gelmesi bile şüpeli.

aon
18/02/2013, 23:06
Bildiğim kadarıyla trafik mahkemesine başvurmanız gerekiyor. Ceza falan keserler mi bilmem. Aracın hasarlı halde resmini de dilekçenize eklerseniz daha etkili olur.

ABK
18/02/2013, 23:18
Ne adi ş...z adamlar var bu dünyada..

Rengini plakasını ifşa et bence.

timurgoksel
18/02/2013, 23:40
bu çarpıp kaçanlara ne oluyor cidden? söyle bir durum var adam derki ben çarpmadım kayıt falan yoksa bunun prosedürü nedir ne işlem yapılıyor?

benimde geçen ay park halinde ön çamurluğuma çarpıp kaçmışlardı..

marea'm varken kapının önüde park halinde körüklü belediye otobüsü vuruyo ve kaçıyo..tabi evde annem var sadece. o sesi duyuyo balkondan bakıyo ama tabi otobüsü falan görmüyo...ama arabanın başı kalabalık aşağıya iniyo... otobüsün arkasındaki arçtaki arkadaş (allah razı olsun) diyorki abla arabaya şu plakalı otobüs çarptı ben gördüm istersen polis çağıralım diyor.annemde tamam çağıralım polisi diyor.polis geliyo tutanak tutuluyo eleman şahit oluyor vs...kasko bizim sol kapı ve ön çamurluğu yaptı.. 2 ay sonra o belediye otobüsünü kullanan şoför telefon ediyor bize..eee böyle bi olay varda...benden bunun parasını kesecekler şikayetçi olmayında vs....hadi yavrum allah versin dedik....

omer06
19/02/2013, 00:31
Geçmiş olsun Ali Can'ım Allah beterinden korusun :)

fotobelit
19/02/2013, 11:07
Geçmiş olsun..Tek teselliniz,aracınızda hasar olmaması..İnş.cezasını bulur..

tayfux
19/02/2013, 11:25
hocam geçmiş olsun aynı olay benim de başıma geldi..benim sürtme olmadı ama adam aynama vurdu ve aynen devam etti çok şaşırmıştım sonra aynasını açtı devam etti..