PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ocak ayı otomobil satışları

emart
06/02/2013, 10:42
ASTON MARTIN Toplam satılan araç sayısı: 1

AUDI Toplam satılan araç sayısı: 649

BMW Toplam satılan araç sayısı: 469

CHERY Toplam satılan araç sayısı: 32

CHEVROLET Toplam satılan araç sayısı: 854

CITROEN Toplam satılan araç sayısı: 1.540

DACIA Toplam satılan araç sayısı: 1.503

FIAT Toplam satılan araç sayısı: 4.521

FORD Toplam satılan araç sayısı: 4.782

GEELY Toplam satılan araç sayısı: 36

HONDA Toplam satılan araç sayısı: 535

HYUNDAI Toplam satılan araç sayısı: 2.071

NFINITI Toplam satılan araç sayısı: 2

IVECO Toplam satılan araç sayısı: 61

JAGUAR Toplam satılan araç sayısı: 14

JEEP Toplam satılan araç sayısı: 43

KIA Toplam satılan araç sayısı: 747

onurgenc87
06/02/2013, 10:44
maşallah fiat 2. sırada :)

ekartoo
06/02/2013, 10:58
Renault, VW ve Opel'i göremedim listede. 3 firmaya da bakmak lazım bence.

Battal
06/02/2013, 11:15
Fiat ve ford süpürmüş ama renault'un da yakın satışı vardır diye tahmin ediyorum.

ykaya1983
06/02/2013, 12:31
2012 toplam satışlarda da fıat 2 bin civarı farkla fordun arkasından ikinci.

biancoangelo
06/02/2013, 12:34
Renault, VW ve Opel'i göremedim listede. 3 firmaya da bakmak lazım bence.

Kesinlikle piyasaya hakim 3 firma daha yok Renault, Opel, Wolksvagen....

ErkinuA
06/02/2013, 12:43
volkswagen 1 sırada 5162

emart
06/02/2013, 12:44
Kesinlikle piyasaya hakim 3 firma daha yok Renault, Opel, Wolksvagen....

Ocak ayı otomobil satışları / 1 - Hürriyet (https://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=65668&rid=4369&hid=22528791)

Haberın kaynagı...

ErkinuA
06/02/2013, 12:44
https://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/555/2013%20RS%20ocak.pdf

motor delisi
06/02/2013, 13:23
reno yeni clio sayesinde bu sene satış rekorları kırar

ozay06
06/02/2013, 13:32
Opel: 1.819
Peugeot: 1.350
Renault: 4.692
Vw : 5.162

ykaya1983
06/02/2013, 15:44
Eğer fıat yıllık 10-15 in satış adeti olan albea-palio ikilisini kaldırmasaydı her yıl satış lideri olurdu.Ford kaç yıldır çok ufak satış rakamları ile fıat'ı geçiyor.Fıat albea yı kaldırdı ama reno hala teneke sybolleri satmaya devam ediyor.Zaten satış payında önemli bir yeri var.

Moosty
07/02/2013, 17:28
Geely :36
Chery :32

Bu sayılar talep oranlarını gösterdiğine göre ikinci el piyasa değeri ve satış kolaylığı hakkında da fikir verir. Demek ki Çin malı araç alınca altında patlamazsa elinde patlıyor.

biancoangelo
07/02/2013, 18:11
Reno yine kafada yine kafada... Bu iğrenç markayı ne diye seviyolar. yedek parçası en pahalı araç desem yeri yaa..... Wolksvagen, Opel felan haltetmiş yedek parça pahalılığında. Reno valla Mersedesle yarışacak....

Misafir046
08/02/2013, 08:48
Kubilay bey reno size gore kotu bir marka olabilir ama igrenc ayip oluyor.burdada disardada yuzbinlerce reno sqhibi var.onlarda sana tahta motorlu farlari su alan kapisi acilmayan dandik fiat dese hosuna gider mi? Ayrica reno maalesef son 10 yildaki atagiyla fiati 10a katlamistir.

Son 10 yılda ki atagı derken ?

En azından B segmenti adına CLİO son 1 yıl hariç ne atagı oldu ki ?

Fiat 2005 yılında dolu dolu bugunun teknolojisine yakın araclar verirken renonun araclarının ne alemde oldugunu dunya biliyor.

B segmentinde teknolojiyi ve konforu Turkiye'ye 2005 yılından beri Punto ile sunan fiat'tır.

Reno CLİO'yu yeniledi diye hemen 2 gunde abartmayın.Reno forumlarında yazanlara gorede motor dısında onlardada belli baslı sıkıntılar oldugu...

motor delisi
08/02/2013, 08:55
Reno yine kafada yine kafada... Bu iğrenç markayı ne diye seviyolar. yedek parçası en pahalı araç desem yeri yaa..... Wolksvagen, Opel felan haltetmiş yedek parça pahalılığında. Reno valla Mersedesle yarışacak....

Son 10 yılda ki atagı derken ?

En azından B segmenti adına CLİO son 1 yıl hariç ne atagı oldu ki ?

Fiat 2005 yılında dolu dolu bugunun teknolojisine yakın araclar verirken renonun araclarının ne alemde oldugunu dunya biliyor.

B segmentinde teknolojiyi ve konforu Turkiye'ye 2005 yılından beri Punto ile sunan fiat'tır.

Reno CLİO'yu yeniledi diye hemen 2 gunde abartmayın.Reno forumlarında yazanlara gorede motor dısında onlardada belli baslı sıkıntılar oldugu...
puntodan çok daha fazla megane kullandım motoru 170 bindeydi satıldığında ve hiç problemi yoktu. servis ağı çok daha iyi araç çok daha kaliteli ve içi çok ferahtı kullanışı ise çok zevkliydi. içine binildiğinde bu araba lüks dedirtiyordu. anahtarı cüzdandaydı ne kontak için ne aç kapa için elime alırdım ışık paketim vs almanları aratmıyordu reno diyip geçmeyin, iki markayıda aktif olarak kullandığımdan biliyorum b haraiç c ve sonrası reno fiattan bence daha iyidir. bravo guıletta misal bunlardan megane çok daha iyidir. bravoda dizel motor var çok sağlam dedirtir belki ama renodada 130hp dci motor var ve renoda artık otomatik vitesinde CVT yi kullanıyor edc yi bitirme çabasında cvt kendini kanıtlamış en iyi şanzımanlardan biridir. fiat ise haal tek kavramalı dualogıc de 2005 de getirmiş olabilir teknolojileri fakat hiç bir gelişme yok. Türkiyeyede ilk elektrikli aracı yollara çıkaran markada renodur. reno firması hiç değilse gün geçtikce kendini geliştiriyor. Motor şanzıman vs

Misafir046
08/02/2013, 08:57
puntodan çok daha fazla megane kullandım motoru 170 bindeydi satıldığında ve hiç problemi yoktu. servis ağı çok daha iyi araç çok daha kaliteli ve içi çok ferahtı kullanışı ise çok zevkliydi. içine binildiğinde bu araba lüks dedirtiyordu. anahtarı cüzdandaydı ne kontak için ne aç kapa için elime alırdım ışık paketim vs almanları aratmıyordu reno diyip geçmeyin, iki markayıda aktif olarak kullandığımdan biliyorum b haraiç c ve sonrası reno fiattan bence daha iyidir. bravo guıletta misal bunlardan megane çok daha iyidir.

Hocam ben B segment kıyasladım.Yani Megane değil Clio...

Sapla samanı ayıralım...Diger modelleri kıyaslamam için C segmentte kullanmam lazım ;)

Artı olarak FİAT firmasının otomobillerinin bir cogu modeli dahi olsa donanım olarak TR'de yok.O yuzden buradaki gozle bakmamak gerek.

Ben italya tatilimde oyle puntolar goruyordum ki agzım acık kalıyordu.

ABNEW
08/02/2013, 12:53
Netice olarak Renault ve Fiat özellikle dizel motor konusunda başarılı iki marka.Belki Fiat tasarım olarak biraz daha öne çıkmakta ama sonuçta aynı segmentte aynı kalitede üretim yapmaktalar.Fiatı da Renault u da yerin dibine sokmak yanlış.

Zaten yapılan karşılaştırmalar da çok dengesiz olmuş:Megane-Punto-Giulietta...

ykaya1983
08/02/2013, 13:38
puntodan çok daha fazla megane kullandım motoru 170 bindeydi satıldığında ve hiç problemi yoktu. servis ağı çok daha iyi araç çok daha kaliteli ve içi çok ferahtı kullanışı ise çok zevkliydi. içine binildiğinde bu araba lüks dedirtiyordu. anahtarı cüzdandaydı ne kontak için ne aç kapa için elime alırdım ışık paketim vs almanları aratmıyordu reno diyip geçmeyin, iki markayıda aktif olarak kullandığımdan biliyorum b haraiç c ve sonrası reno fiattan bence daha iyidir. bravo guıletta misal bunlardan megane çok daha iyidir. bravoda dizel motor var çok sağlam dedirtir belki ama renodada 130hp dci motor var ve renoda artık otomatik vitesinde CVT yi kullanıyor edc yi bitirme çabasında cvt kendini kanıtlamış en iyi şanzımanlardan biridir. fiat ise haal tek kavramalı dualogıc de 2005 de getirmiş olabilir teknolojileri fakat hiç bir gelişme yok. Türkiyeyede ilk elektrikli aracı yollara çıkaran markada renodur. reno firması hiç değilse gün geçtikce kendini geliştiriyor. Motor şanzıman vs

Fıat almadan önce ailece kullandığımız araçların hepsi renault'du.Daha önce 1 adet toros,2 adet broadway,1 adet renault expres kullandık.Renault'un en sorunsuz araçları denilen toros ve broadway ile bize ne alt takım sorunları ne motor sorunları açtı.Özellikle renault'un alt takımları çok dayanıksız.Halen abimdeki toros ve babamdaki broadwaylarda sola dönerken alt aksalar kütür kütür ses yapıyor.Babam 1,5 milyar harcadı ön düzen için gene de adam olmadı.1 sene kullandığım 97 model broadaway 98 model paliomdan 5 kat daha fazla sanayiye uğradı.Hele ekspres diye bir ticari araçları var ki tam bir facia.Bu arac benzinli bir araçtı ve lpg ile kullanıyorduk.Kullandığımız 3 sene içinde 2 defa motor tamiri gördü.7.500 tl ye aldığımız bu aracı 3500 tl ye zorla sattık.Dahası da var;arkadaşım 2010 model sıfır benzinli megane aldı ve lpg taktırdı.Güya kartlı anahtar siatemine sahip olan megane elektronik arızalar vermeye ardından beyin arızası vermeye başladı.O arkadaşımda 3000 tl zararla aracını sattı kurtuldu.Bezinli megane 2 lerin sorunlu olduğunu piyasada halen söylerler.

Megane 3 Gulietta'dan iyi demişsin.Buna içimden ancak gülmek geliyor.Gulıetta sınıfının en iyi yol tutan(ilk ikiye girer)2010 yılı c sınıfı euro n-cap testinde rekor puanla sınıfının en güvenli aracı seçilmiş bir otomobildir.İç mekandan dış tasarıma hatta 1.8 lik 235 hp multiair motoruna kadar gulıetta megane ı her konuda ezer.

Sen renault'un ve fıat'ın uluslararası sorunsuzluk istatistiklerindeki sıralamasını biliyormusun?Getirip buraya koymam ne fayda gerçi ona da inanmazsın.Renault sybol gibi tenekeden farksız bir markayı halen satmakta ve ancak bu kadar satmaktadır.Çünkü türk insanı da artık renault araçlarının sorunlarından ve yedek parça fiyatlarından bıkarak diğer markalara yöneldi.Renaultun toplam satışları şu an fıat ve forddan çok aşağıda.

Misafir046
08/02/2013, 13:42
Fıat almadan önce ailece kullandığımız araçların hepsi renault'du.Daha önce 1 adet toros,2 adet broadway,1 adet renault expres kullandık.Renault'un en sorunsuz araçları denilen toros ve broadway ile bize ne alt takım sorunları ne motor sorunları açtı.Özellikle renault'un alt takımları çok dayanıksız.Halen abimdeki toros ve babamdaki broadwaylarda sola dönerken alt aksalar kütür kütür ses yapıyor.Babam 1,5 milyar harcadı ön düzen için gene de adam olmadı.1 sene kullandığım 97 model broadaway 98 model paliomdan 5 kat daha fazla sanayiye uğradı.Hele ekspres diye bir ticari araçları var ki tam bir facia.Bu arac benzinli bir araçtı ve lpg ile kullanıyorduk.Kullandığımız 3 sene içinde 2 defa motor tamiri gördü.7.500 tl ye aldığımız bu aracı 3500 tl ye zorla sattık.Dahası da var;arkadaşım 2010 model sıfır benzinli megane aldı ve lpg taktırdı.Güya kartlı anahtar siatemine sahip olan megane elektronik arızalar vermeye ardından beyin arızası vermeye başladı.O arkadaşımda 3000 tl zararla aracını sattı kurtuldu.Bezinli megane 2 lerin sorunlu olduğunu piyasada halen söylerler.

Megane 3 Gulietta'dan iyi demişsin.Buna içimden ancak gülmek geliyor.Gulıetta sınıfının en iyi yol tutan(ilk ikiye girer)2010 yılı c sınıfı euro n-cap testinde rekor puanla sınıfının en güvenli aracı seçilmiş bir otomobildir.İç mekandan dış tasarıma hatta 1.8 lik 235 hp multiair motoruna kadar gulıetta megane ı her konuda ezer.

Sen renault'un ve fıat'ın uluslararası sorunsuzluk istatistiklerindeki sıralamasını biliyormusun?Getirip buraya koymam ne fayda gerçi ona da inanmazsın.Renault sybol gibi tenekeden farksız bir markayı halen satmakta ve ancak bu kadar satmaktadır.Çünkü türk insanı da artık renault araçlarının sorunlarından ve yedek parça fiyatlarından bıkarak diğer markalara yöneldi.Renaultun toplam satışları şu an fıat ve forddan çok aşağıda.

Hay agzına saglık.Reno ile alfa romeo aynı kefeye kondugu an konu zaten bitmişti :)

Ziyaretçi048
08/02/2013, 13:44
Eski aracı reno olanlar kendini kandırmasın. Dünyada alacağım en son markadır Renault. 2000 li yılların başından itibaren renult bitmiştir. Sadece müşteri yolmaya odaklı , 5 yılda dökülen kalitesiz tipsiz plastik yığını araçlar üretiyor, kapıma sokmam alana hayırlı olsun. renault megane alan arkadaşımlada bütün irtibatımıda kestim o dercee gıcık oluyorum. İthalleri bir nebze olsa iyi ama bu yerli renault biz<im halkımızı ne zanndiyor? O symbol denen ucubeyi nasıl araba diye satıyorlar satanında alanında zihniyetini anlamıyorum.

ykaya1983
08/02/2013, 13:49
Hocam bende b sinifi icin degil ama genel olarak konustum eskiden sahin dogana karsi broadway fairway vardi simdi puntoya clio lineaya megane fluence var.arti latitude vs var.. marka olarak renault malesef fiati 10a katlar.

Bu renault bu fıat'ı mı ona katlar?

MASERATİ
LANCİA
FERRARİ
DODGE
CRYSLER
ALFA ROMEO
FIAT

Fıat grubundaki maserati bile renault'u 10 katlar?

ykaya1983
08/02/2013, 13:54
Hay agzına saglık.Reno ile alfa romeo aynı kefeye kondugu an konu zaten bitmişti :)

Okuyup araştırmadan ezbere gelip burada fıat'ı karalamak için mesaj yazıyorlar.Bu mesajları yazanların bazılarının fıat aracı bile yok.Renault fıat kadar sağlam değil dediğimizde fıat'ı hemen doğan şahinle kıyaslayıp fıat beş para etmez diyorlar.

Bunu diyenler acaba uluslararası sağlamlık istatisliklerini biliyorlar mı?Renault bu istatistiklerde fıat'ın yanında resmen eziliyor.

uraaal
08/02/2013, 14:04
Hocam bende b sinifi icin degil ama genel olarak konustum eskiden sahin dogana karsi broadway fairway vardi simdi puntoya clio lineaya megane fluence var.arti latitude vs var.. marka olarak renault malesef fiati 10a katlar.
aslında yanlışınız var renault fiat'ı 10'a değil 100'e katlar çünkü babam öyle diyor :D :D

ykaya1983
08/02/2013, 14:18
Amerika ve İngiltere'de 0 ve 2. el otomobillere uzatılmış garanti paketi satan Warrantydirect isimli şirketin pol (https://forum.donanimhaber.com/m_70541072/mpage_1/key_/tm.htm)içe sahiplerinden gelen talepleri baz alarak hazırladığı listede BMW, AUDİ, ve VW 36 üretici arasında son 10 sırada yer aldı.

AUDI'nin sondan 2. sırada yer aldığı listede, BMW sondan 9, VW ise 10. sırada yer aldı. Mini ise sondan 3. oldu (https://forum.donanimhaber.com/m_70541072/mpage_1/key_/tm.htm).

Mercedes ise diğer Alman üreticiler taban tabana zıt bir performans gösterek bu alanda en iyi 3. üretici olmayı başardı.

344 araçtan 1'inde motor arızası veren Honda ise bu alanda açık farkla en iyi (https://forum.donanimhaber.com/m_70541072/mpage_1/key_/tm.htm)si.

https://img703.imageshack.us/img703/5851/70644291.png (https://imageshack.us/photo/my-images/703/70644291.png/)
https://img171.imageshack.us/img171/6207/adsznh.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/171/adsznh.jpg/)

Battal
08/02/2013, 14:26

Yapmayın allah aşkına ya. Niye bu kadar küçümsüyorsunuz Fiat'ı? Şu yazınızı okuyanda Fiat'la Bentley'i kıyaslıyor sanacak.

ABNEW
08/02/2013, 16:53
1saat uyuyim dedim ortalik birbirine girmis :) tamam fiat renault dan daha iyi.ama disarda bunu iddia ederseniz kusura bakmayin gulerler.renonun 2.el piyasasi bile yeter.

Mehmet, sen Renault Fiatı ona katlar dersen forumda buna karşılık verir doğal olarak,

Renault da kesinlikle iyi bir markadır bence.İki firma da birbirinin rakibidir birebir.Dizel konusunda da iyiler kesinlikle.Bunun dışında birinin diğerini kaça katlayacağı konusu çok komik bir yaklaşım...

ABNEW
08/02/2013, 17:16
Iddia ediyorum 10a katlar.yeni clio mu punto mu? Albea lineami symbol megane2 fluence mi? Bravo mu megane3 mu? Latitude icin rakip bile yok.burada en zayif halka symbol gerisi 10a 100e katlar.lutfen marka bagimlisi olmayin.fiat ucuz ve basit araba ureten bir firma.bazilari diyorki alfada onun ferraride onun.fiati ovmek icin cok komik bir muhabbet bu.fiat bu kaliteyi kendisi seciyor.bu pazar konumlandirma olayi.Fiat bu sekilde araba yapmayi tercih ediyor.
dizelleri birbirine cok yakin haklisin ama reno mercedese motor sagladigina gore 1 tik one gecti.benim tek uzuldugum nokta renoya igrenc denilmesiydi.herkesin parasi kendini baglar.
Son olarak fiat arac ariyorum uygun olursa alicam.ayni mode araliklarinre reno hep 2000tl pahali.fiat dusmani degilim ama marka fanatigi hic degilim.ne kadar ekmek o kadar kofte..

Mehmet, bence kendi kelimelerin ve cümlelerin zaten marka fanatikliği yaptığının bir kanıtı.Ben son derece objektif ve istatistiksel olarak konuşuyorum ve iki firmanın da birbirlerine birebir rakip olduğunu söylüyorum,

Dışarıda inanki Fiata kötü diyen Renaulta da kötü der.Çevremde bunu söyleyen birçok kişi var.Arkadaşlarıma Renault öneriyorum (Megane ve coupesi) teneke diyorlar.Fiatı da öyle görüyorlar ama ikisi de doğru değil tabiki,

Albea üretimi bitti.Şuan Linea ile Symbol karşılaştırılabilir,
Bravo ile Megane karşılaştırılabilir ki Bravo eskidi,
Punto ile Clio karşılaştırılabilir ki Punto Bravoya göre çok daha eski, clio henüz çıktı

Zaten gerek kalite gerek fiyatlandırma olarak iki firma da birbirlerine çok çok yakın.Pazardaki konumlandırmaları da birebir aynıdır.Bunun aksini iddia etmek ama Fiat ama Renault tamamen marka fanatikliğidir..

motor delisi
08/02/2013, 17:40
konu reno sağlam fiat sağlam vs değilki. fiat müşterisini memnun edemıyor teknoloji tasarım vs oalrak çok geride renodan alfada bunun içinde fiatta maseratiye vs girersen sanki lineayı üreten adama grandturısmo üretiyor onun mühendisi ayrı sadece fiat grup altında maddi olarak payı olduğundan bu markaya sahip. megan ile guıletta karşılaştrıdı bravoyu hiç sayma bile. atıyorum bi şerit takip sistemi navigasyon tarzı vs vs konuları bir araya getirebiliyormu ? söyleyin fiatta c sınıf 63 bin tl ye dizel en dolu araç ne alınır ikisininde özelliklerini yazın müşteri memnunıyeti hangisinde acaba, meganeda n cap da 5 yıldız almış bir araç sonuçta yol tutuş konusunda ise megane kesinlikle mükemmel. ben reno fiatı 10 a katlar demiyorum konu müşteri memnunıyeti alfa romeoda arabamı kaldıki bi gulı var bi mito 2 modeli olan bir markaya dondu eskıden iyiydi artık nereye kadar derler.. müşteri memnunıyetine örnek...
ben otomatik araç severim çift kavramalı yarı otomatik edc si var isterseniz CVT tam otomatik şanzımanı var meganda.
git bravo al tek kavramalı dualogıc 2005 den kalma, kendini geliştirme konusunda reno daha üstün demek istedim ben sadece bu arada aracım evo şuanda renocu değilim renocu olsam clio alırdım sadece ikisinide sürdüğümden kıyaslama yaptım.

sehzadeamasya
08/02/2013, 18:38
evet fıat tutulan bir araç türkiyede

ABNEW
08/02/2013, 18:45
konu reno sağlam fiat sağlam vs değilki. fiat müşterisini memnun edemıyor teknoloji tasarım vs oalrak çok geride renodan alfada bunun içinde fiatta maseratiye vs girersen sanki lineayı üreten adama grandturısmo üretiyor onun mühendisi ayrı sadece fiat grup altında maddi olarak payı olduğundan bu markaya sahip. megan ile guıletta karşılaştrıdı bravoyu hiç sayma bile. atıyorum bi şerit takip sistemi navigasyon tarzı vs vs konuları bir araya getirebiliyormu ? söyleyin fiatta c sınıf 63 bin tl ye dizel en dolu araç ne alınır ikisininde özelliklerini yazın müşteri memnunıyeti hangisinde acaba, meganeda n cap da 5 yıldız almış bir araç sonuçta yol tutuş konusunda ise megane kesinlikle mükemmel. ben reno fiatı 10 a katlar demiyorum konu müşteri memnunıyeti alfa romeoda arabamı kaldıki bi gulı var bi mito 2 modeli olan bir markaya dondu eskıden iyiydi artık nereye kadar derler.. müşteri memnunıyetine örnek...
ben otomatik araç severim çift kavramalı yarı otomatik edc si var isterseniz CVT tam otomatik şanzımanı var meganda.
git bravo al tek kavramalı dualogıc 2005 den kalma, kendini geliştirme konusunda reno daha üstün demek istedim ben sadece bu arada aracım evo şuanda renocu değilim renocu olsam clio alırdım sadece ikisinide sürdüğümden kıyaslama yaptım.

Berk, objektif olabilirsek yine dediğim noktaya geliriz bence.Ben zaten Renault a hiçbir zaman kötü demedim ama Fiata da kötü demem.Teknoloji olarak da Fiat Renaulttan geride değil kesinlikle.Tasarım olarak İtalyanlar zaten almış başını gitmiş.Bugün stop&start hillholder vb donanımların reklamını yapan Renault eminim rakibinin bunları önceden sunduğunu biliyordur aynı şekilde bugün Renault yeni modellerinde şerit takip asistanını -yaygın ve basit bir teknoloji- rakibinin yeni modellerinde sunacağını tahmin edebiliyordur.Yeni Megane ve Clio tabiki Bravodan ya da Puntodan daha fazla donanıma sahip olacaktır.Aralarında neredeyse 10 yıllık fark var.Sen inanıyor musun 2014teki Yeni Puntonun şuanki Cliodan daha az donanımı olacağına? Ya da Türkiyeye gelmeyen navigasyonun (Tofaş kaynaklı) senelerdir Fiat modellerinde sunulduğunu biliyormusun? Ya da çift kavramalı vites kutusunun Fiatta da olduğunu (TCT)

Fiat haklısın büyük bir grup, hepsinin kendi merkezleri var.Bunun tek istisnası FPT.Bu grubun içindeki her markanın Renault kadar modelinin olması gerektiğine inanmak ise son derece saçma,

Netice olarak objektif bakabildiğimiz sürece bu iki markanın birbirlerine çok yakın üretimler yaptığını görebiliriz...

Bu da bir nevi müşteri memnuniyeti:
https://img189.imageshack.us/img189/3463/oddveikayetvargre2011ar.png (https://imageshack.us/photo/my-images/189/oddveikayetvargre2011ar.png/) Uploaded ImageShack.us (https://imageshack.us)

ykaya1983
08/02/2013, 19:36

Şikayetvar.com'a girin orda övdüğünüz renault'un müşteri memnuniyetini görün.Evet fıat'tan kat kat iyi bir müşteri memnuniyeti var.

faraday77
08/02/2013, 21:43
Şikayetvar.com'a girin orda övdüğünüz renault'un müşteri memnuniyetini görün.Evet fıat'tan kat kat iyi bir müşteri memnuniyeti var.

+1

Sent from my HTC Desire using 2

ligdevi
08/02/2013, 22:07
bu ne komik karşılaştırma ya :D

akca37
09/02/2013, 22:14
Tüh fiatı 1.sıraya taşıyamamışız, halbuki son gün 31 ocakta doblo safeline almamıza rağmen neyse kısmet değilmiş

aalperdemir
10/02/2013, 00:22
2006 1.3 mj punto, 2005 1.5 dci HB ve 1.4 flre 2012 punto kullanmis biri olarak mumkun oldugunca objektif yorum yapmaya calisicam. Mevcut 2012 dualogic puntomu aldigimdan beri uzerine cok fazla harcama yaptim. Fiatin Turkiye politikalarindan dolayi aractan kisilan belli basli eksiklerini tamamlamaya calisiyorum. Servisle cok isim oldu. Megane kullanirkende yetkili servis tercih ederdim. Ancak bir konuda hic suphem yok satis sonrasi ve servis konusunda ne yazikki renault bariz bir sekilde ustun. 2005 aracimin soyulan kapi kollarini bagaj kapagi dugmesini su fiskiyelerini tek bir ucret dahi ödemeden 2010 yilinda garantisi bitmesine ragmen hatali uretim sebebiyle orjinalleriyle degistirdim. Sorgusuz sualsiz yaptilar bunu. Ama gel gelelim 2006 ve 2012 puntomda bulunan komforu mumkun degil megane da bulamadim. Biraz kutuk gibi arac yapiyorlar. Hangi renault araci alirsaniz alin uzun bir suredir plastik sorununu duzeltemediler.

Sent from my iPhone using

tysonx
10/02/2013, 12:12
Fiat peynir ekmek gibi :D

GT-N7000 cihazımdan 2 ile gönderildi

Misafir046
10/02/2013, 12:15
bu ne komik karşılaştırma ya :D

Valla komikmi bilmiyorum ama.alfa romeo ile renö ayni kefeye koymak. :)

Saygilarimla BBYILDIZ

ligdevi
10/02/2013, 14:29

Saygilarimla BBYILDIZ
Bende onu demek istedim :) alfa romeo'ya hakarettir reno ile kıyaslanmak :D

Misafir046
10/02/2013, 14:46
Bende onu demek istedim :) alfa romeo'ya hakarettir reno ile kıyaslanmak :D

Valla Fiat markasina guney amerikada tapiyorlar.bir kac ulke disinda ben renö seven gormedim.

Saygilarimla BBYILDIZ

aykut_1914
10/02/2013, 16:33

Saygilarimla BBYILDIZ

guli vs sümbül oranlar 1.00000002 - 50 - 1243092431237489