PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon Far Bod Perde Aux

plus06
30/01/2013, 17:04
Kemal Oto Mehmet Abiye teşekkür ederim gayet güzel oldu ellerine sağlık.

caner_ege
30/01/2013, 17:38
güzel olmuş güle güle kazasız belasız sürüşler....

femoli
30/01/2013, 18:07
Güle güle kullan burakcım güler yüzün yeter ;)

plus06
30/01/2013, 18:18
Güle güle kullan burakcım güler yüzün yeter ;)

eyvallah abi eline emeğine sağlık tşk ettim

numan
31/01/2013, 14:18
farlar sisler zenonmu yaptırdınız güzel uyum olmuş, hayırlı kullanın yakışmış.
bende perde istiyorum nereden aldınız ?

ABK
31/01/2013, 15:30
Mehmet abi perdeyi yanlardan mı klipslediniz?

AYTEK AYDIN
31/01/2013, 16:12
Güle güle kullanın, mehmet yaptıysa olmuştur zaten...

femoli
31/01/2013, 18:15
Mehmet abi perdeyi yanlardan mı klipslediniz?
evet yanlarında plastik klipsler var cıt diye oturuyor

06kaymak
31/01/2013, 18:25
Güzel duruyor...güle güle kullanın ...emeğine sağlık mehmet kardeşim..

milanrapajc
31/01/2013, 18:26
Ozur dilerim ama farlar cok kotu olmus.o ledlerin hali nedir oyle? Ankarayi bilemem ama istanbulda ki sahinler bile soktu atti bunlari.aksesuarcilar bile almiyorlar.camlar cok guzel olmus gule gule kullanin.

Ziyaretci031
31/01/2013, 18:26
evet yanlarında plastik klipsler var cıt diye oturuyor

Çıt derken.??
:-)

Sent from my iPhone using .
🇮🇹 Abarth🇮🇹

Ziyaretci032
31/01/2013, 18:29
ledler hariç güzel olmuş. güle güle kullan.

femoli
01/02/2013, 10:06
Çıt derken.??
:-)

🇮🇹 Abarth🇮🇹
Çıt olm işte :D ha tık ha çıt ne fark eder peçeteci başkan seni :D

Ziyaretci031
01/02/2013, 10:35
Çıt olm işte :D ha tık ha çıt ne fark eder peçeteci başkan seni :D

Ne bileyim abi çat çut çıt çit pat küt.Sesler güzel bunlar. :-)

🇮🇹 Abarth🇮🇹

femoli
01/02/2013, 13:16
hepsi diil canım bazıları tehlikeli :)

Ziyaretci031
01/02/2013, 15:10
hepsi diil canım bazıları tehlikeli :)

Evet evet abi haklısın.

emrgnc
01/02/2013, 15:12
merceksiz xenonlar ile hayırlı göz almalar

BSK
01/02/2013, 17:32
Gece önünde gitmek istemediğim bir araba daha yollara çıktı.. Bu xenon işi düzene girmedi film vs ugrasacaklarina biraz da ayarsız farlarla uğraşsalar ya. Gerçi en ayarlı olanı bile rahatsız edebiliyor.

Htc Sensation/

milanrapajc
01/02/2013, 18:16
%99u çin malı olan noname maliyeti 3-5 tl olup 50tl'ye satılan malları ülkeye sokturmayacaksın.Aksesuarcılara sattırmayacaksın bu iş bitecek.Aynı şey cam filmi içinde geçerli.Sattırmazsan taktıran olmaz.Ama bu aksesuarcılar için büyük gelir kapısı.%bilmemkaçyüz karla satıp milletin gözünü kör edilmesine katkıda bulunuyorlar

numan
01/02/2013, 19:07
ben şahsen önümü görmek istiyorum ve satılan en güzel üründe bu sattırmayacak listesi yapılacaksa bu saydıkların en son gelir başta sigara ve alkol var.. far ayarını yaptıktan sonra karşıdaki sürücünün gözünü almaz

milanrapajc
01/02/2013, 19:56
Kardes sen simdi o cakma h4 xenon ile onunu gorecegini zannediyorsan cok yaniliyorsun.hele bide yagmur kar oldugunda kor olacaksin.senin ornegini verdigin alkol sigara beni baglamaz iceni ilgilendirir.ama senin gibi cakma xenon led ile gezip karsimdan yada arkamdan gelen ben ve benim gibi insanlari rahatsiz ediyor.bu cakma xenon isi iyi olsa muayeneden gecerdi degil mi?

krm1983
01/02/2013, 20:05
Kardes sen simdi o cakma h4 xenon ile onunu gorecegini zannediyorsan cok yaniliyorsun.hele bide yagmur kar oldugunda kor olacaksin.senin ornegini verdigin alkol sigara beni baglamaz iceni ilgilendirir.ama senin gibi cakma xenon led ile gezip karsimdan yada arkamdan gelen ben ve benim gibi insanlari rahatsiz ediyor.bu cakma xenon isi iyi olsa muayeneden gecerdi degil mi?

+1283
Mercek takmadıktan sonra etrafı aydınlatıp, başkalarını kör etmekten başka işe yaramaz

Sent from my iPad using

numan
02/02/2013, 12:13
dostum xenonun çakması gerçeği nasıl oluyor ikiside xenon gazı ile çalışmıyormu merceğin içine girincemi orjinal oluyor karda yağmurda aydınlatıyor. xenon rengi dolayısı ile karda ve yağmurda hafifliyor bununda nedeni yansımadır. sarı xenon taktığındada bunun aynısını söyleyebilecekmisin.

muayenelerde mercekli olupta xenon takılı geçmeyenleride biliyorum, muayenede sadece merceğe bakmıyorlar far yıkama olayına bakıyorlar far yıkama varsa geçirmeyecek muayene görevlisini şikayet edebilirsiniz.

nihayetinde seçimdir bende alkol alıp kendini bilmez densizlerden müzdaripim ama yapacak bişi yok.

milanrapajc
02/02/2013, 12:27
dostum xenonun çakması gerçeği nasıl oluyor ikiside xenon gazı ile çalışmıyormu merceğin içine girincemi orjinal oluyor karda yağmurda aydınlatıyor. xenon rengi dolayısı ile karda ve yağmurda hafifliyor bununda nedeni yansımadır. sarı xenon taktığındada bunun aynısını söyleyebilecekmisin.

muayenelerde mercekli olupta xenon takılı geçmeyenleride biliyorum, muayenede sadece merceğe bakmıyorlar far yıkama olayına bakıyorlar far yıkama varsa geçirmeyecek muayene görevlisini şikayet edebilirsiniz.

nihayetinde seçimdir bende alkol alıp kendini bilmez densizlerden müzdaripim ama yapacak bişi yok.

dostum gerçek xenon d2s soketlidir.Geri kalan hepsi çakma xenondur.Ayrıca gerçek xenon 4200K'dir.Xenon merceğin içinde odaklanma problemi yaşatmadan önünü gösterir.Merceksiz dağınık ışık yayar.sen şuanda sarıdan beyaza geçtiğin için etrafını gördüğünü sanıyorsun.Yağmurda karda ışık şiddeti dahada düşecek ve hiçbirşey göremeyeceksin.
Muayene olayına girersek orjinal mercekli ayarlı bir xenon muayeneden geçer gerisi kalır.

Bu yaptığın tercih trafikte bizim gibi milyonlarıngözünü kör ediyor tehlike yaratıyor.
Lütfen biraz araştırdıktan sonra bize karşı çık.Piyasadaki aksesuarcı elektrikçiler mal satma derdindedir.

Ziyaretçi034
02/02/2013, 12:39

aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak yorucu oluyor,

en iyisi daha önce paylaştığım mesajların linkini vereyim, vaktini ayırıp okursan çakma - oem xenon arasında ki farkları gözlemleyebilirsin.

https://forum.grandepuntotr.com/753614-post20.html

https://forum.grandepuntotr.com/775219-post20.html

ayrıca muayene için sadece far yıkama yetmiyor, eğer otomatik far yükseklik ayarı yoksa bu araçlarda muayeneden geçemiyor. küçük bir dip not olsun

emrgnc
02/02/2013, 14:09

en iyisi daha önce paylaştığım mesajların linkini vereyim, vaktini ayırıp okursan çakma - oem xenon arasında ki farkları gözlemleyebilirsin.

ayrıca muayene için sadece far yıkama yetmiyor, eğer otomatik far yükseklik ayarı yoksa bu araçlarda muayeneden geçemiyor. küçük bir dip not olsun

bütün bunların üstüne hala çakma xenonu savunabiliyorlar işte..

bi gün 3 araba yan yana çekip deneyelim oğuzhan abinin araba benim araba ve sizin araba (bi-xenonlu, osram nb, ve sizin çakmalar) bakın bakalım hangisi daha iyi aydınlatıp daha az göz alıyor. sonra bi de demlenir öyle bakarız isterseniz

krm1983
02/02/2013, 15:42

+1283

Sabit bir konu olsa aslında bu konu hakkında. Millet başkasının gözünü kör etmeyi zevk sanıyor.

Sent from my iPad using

milanrapajc
02/02/2013, 15:50
Bunlari satanlar acaba abi bu goz alir abi bunla goremezsin abi bunlar yagmur karda hic gostermez diyor mu cok merak ediyorum

femoli
02/02/2013, 17:52
ooooo nolmuş konu böyle .. adam yazıp yazacağına pişman olmuştur biraz sakin arkdaşlar, resmen tartışma konusuna dönmüş.

plus06
04/02/2013, 16:05
gerçekten ne olmuş konu böyle :) ben bunları hiç düşünmemiştim sadece hoşuma gittiği için tercih ettim sakıncaları olduğunu bilmiyordum

necrofx
07/02/2013, 09:08
Arkadaşlar merhaba, forumdaki ilk mesajımı bu başlığa atıyorum. 2 günlük Punto sahibiyim :) Ben araba işlerinden de doğrusu pek anlamam. Onun için bu başlığa paralel olarak bir soru yöneltmek istiyorum. Dün akşam bir abimizle oto elektirikçisine gittik. O arada sarı olan ön farları beyazları ile değiştirdiler. 30-35 lira kadar fiyatı vardı. Bu bahsettiğiniz rahatsızlığı verecek farlardan mıdır? Eğer öyleyse aynı farların yerine olması gereken beyaz ışık veren far modeli nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ziyaretçi034
07/02/2013, 09:28
Arkadaşlar merhaba, forumdaki ilk mesajımı bu başlığa atıyorum. 2 günlük Punto sahibiyim :) Ben araba işlerinden de doğrusu pek anlamam. Onun için bu başlığa paralel olarak bir soru yöneltmek istiyorum. Dün akşam bir abimizle oto elektirikçisine gittik. O arada sarı olan ön farları beyazları ile değiştirdiler. 30-35 lira kadar fiyatı vardı. Bu bahsettiğiniz rahatsızlığı verecek farlardan mıdır? Eğer öyleyse aynı farların yerine olması gereken beyaz ışık veren far modeli nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

merhaba, öncelikle ilk mesajınızı tanışma başlığına atmalıydınız :)

şuradan kendinize bi başlık açabilirsiniz: Tan??ma - Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu (https://forum.grandepuntotr.com/tanisma/)

ikinci olarak 30-35 liraya anca mavi boyalı ampül verirler, onunda görsellik haricinde bir faydası yoktur. ampülün camında boya olduğundan ışığın biraz daha kuvveti düşecek ve görüş kaliteniz düşecektir (özellikle yağışlı havalarda)

BaranSelo
07/02/2013, 09:35

Karşıdan gelenler için sıkıntı yaratmaz o tip beyazlar hocam.

necrofx
07/02/2013, 10:53
Teşkkürler arkadaşlar. O zaman çok karanlık gelmediği sürece böyle devam ederim. Sıkıntı olursa değiştiririm. Ayrıca tanışma bölümüne de 2. mesajımı attım :)

Kanber Tastan
07/02/2013, 12:42
Praktiker (https://www.praktiker.com.tr/oto-lambalari/osram--braker-h4-ikili-paket-oto-far-lambasi/7403.html)

Bende bu fardan almayı düşünüyorum. Sorun yaratırmı acaba ?

Ziyaretçi034
07/02/2013, 12:48
Praktiker (https://www.praktiker.com.tr/oto-lambalari/osram--braker-h4-ikili-paket-oto-far-lambasi/7403.html)

Bende bu fardan almayı düşünüyorum. Sorun yaratırmı acaba ?

bulabilirseniz Breaker Plus modelini alın. linkteki ampül ilk seri, ömrü plus modeline göre daha kısadır

Kanber Tastan
07/02/2013, 12:51
Bulunamayacak bir ampul değil sanırsam biraz araştırdım hemen internet üzerinden mevcut sitelerden temin edebilirim. Aydınlatma konusunda sıkıntı olurmu yağmur'da vs.

Ziyaretçi034
07/02/2013, 13:13
Bulunamayacak bir ampul değil sanırsam biraz araştırdım hemen internet üzerinden mevcut sitelerden temin edebilirim. Aydınlatma konusunda sıkıntı olurmu yağmur'da vs.

ampülün aydınlatma rengi standart halojen ampül rengidir, camın üzerindeki yarı şeffaf mavi renk yanıtmasın. beyaz yanmaz. ampülün artısı performans modeli olmasıdır, standart ampüle göre daha fazla ışık yayar

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/33327-philips-x-treme-vision-vs-osram-blux.html

üstteki linkte philipsin performans modeliyle ilgili izlenimlerimi paylaştım. standart ampülle arasındaki farkı resimlerden görebilirsin. osram'da bunun gibi bir performas sergileyecektir.

Kanber Tastan
07/02/2013, 13:27
ampülün aydınlatma rengi standart halojen ampül rengidir, camın üzerindeki yarı şeffaf mavi renk yanıtmasın. beyaz yanmaz. ampülün artısı performans modeli olmasıdır, standart ampüle göre daha fazla ışık yayar

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/33327-philips-x-treme-vision-vs-osram-blux.html

üstteki linkte philipsin performans modeliyle ilgili izlenimlerimi paylaştım. standart ampülle arasındaki farkı resimlerden görebilirsin. osram'da bunun gibi bir performas sergileyecektir.

Çok teşekkür ediyorum yönlendirmeniz için. Bende profilinizde philipsi gördükten sonra soracaktım ki siz paylaşınız. Önerinizi uygulayacağım en kısa zamanda. Tekrardan teşekkürler.