PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mağdur apo !

lektonstar17
30/01/2013, 00:07
İlk duyduğumda bende şaşırdım.Yanlış mı duydum diye merak ettim ama malesef gerçekmiş. İşte haber:

apo Anayasa Mahkemesine başvurdu. Gerekçesi , kürtlerin manifestosu başlıklı kitabının basım aşamasında iken yasaklanmasının insan hakları ihlali olduğu. Anayasaya bireysel başvuru hakkından yararlanan apo düşünce ve kanaat hürriyetinin ihlali suçunun işlendiğini savundu.Herhangi bir toplatma yada yasaklama kararı olmadan kitaplara basılmadan el konulmasının hukuk dışı bir uygulama olduğunu savundu. apo resmi evrakdaki eksikleri tamamladıktan sonra başvuru yapacak ve Anayasa Mahkemesi başvuruyu işleme alacak.

Allahım nasıl bir ülkede yaşıyoruz , nasıl bir iktidarın kurbanıyız. Bu ülke binlerce insanın katili olan , terör örgütünün baş pisliğini bu kadar hakla , imkanla , konforla hala paşalar gibi yaşatıyorsa daha neler görürüz Allah bilir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Ziyaretci037
30/01/2013, 00:10
Daha bunlar başlangıç..

SteinGP
30/01/2013, 00:11
Bir şey demeye gerek yok, birazdan birileri gelir, biz tüp kuyruklarında yağ kuyruklarında büyüdük, şimdi duble yollarda gidiyorsunuz arabalarınızla der, olay kapanır..

lektonstar17
30/01/2013, 00:13
30 bin kişinin katili mağdurum diyerek Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu...!

Terör örgütü pkk 'nın lideri abdullah öcalan, "Kürtlerin Manifestosu" başlıklı çalışmasını kitap yapma izni alamadığı için mağdur olduğunu belirterek, Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

MAHKEME SÜRE VERDİ
Hürriyet'ten Metehan Demir'in haberine göre; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bireysel başvuru hakkını kullandığını belirten Öcalan, kendisine yardımcı olunmasını istedi. Başvuruyu ön incelemeye alan Anayasa Mahkemesi, Öcalan'a eksiklerini tamamlamak için süre verdi.

PKK'ya silah bıraktırmada rol oynayabileceği gerekçesiyle MİT ve BDP'liler ile görüşmeleriyle son dönemde adı gündemde olan terör örgütünün İmralı'daki elebaşısı Abdullah Öcalan, Türkiye'de yeni uygulamaya başlanan Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yaptı.

KİTAP İZNİ ÇIKMAYINCA BAŞVURU YAPTI
Uzun süreden beri hazırladığı "Kürtlerin Manifestosu" başlıklı çalışması için kitaplaştırma izni alamadığını ve bu konuda mağdur olduğunu belirten Öcalan, mahkemenin bireysel başvurusunu değerlendirerek, kendisine yardımcı olmasını istedi. Bir vatandaş olarak bireysel başvurunun kendisinin de hakkı olduğu tezinden yola çıkan Öcalan'a Anayasa Mahkemesi tarafından olumsuz yanıt verilmedi.

"EKSİKLERİ TAMAMLA" DİYE SÜRE VERİLDİ
Başvuru ön incelemeye alındı. Bunun sonucunda İmralı cezaevi üzerinden yapılan yazışmada, başvuruda bazı eksiklerin olduğu Öcalan'a bildirildi. Eksiklerin tamamlanması için süre verildi. Eksiklerin tamamlanmasının ardından Anayasa Mahkemesi, Öcalan'ın başvurusunu resmen işleme koymayı gündeme alacak. Nihai karar, eğer başvuruyu da haklı bulursa Abdullah Öcalan'ın bu çalışması da basıldığında bizzat kendi adıyla kamuoyuna sunulmuş olacak.

BİREYSEL BAŞVURU İÇİN BELGELER
- Yetki belgesi ve vekâletname
- Başvuru harcının ödendiğine dair belge
- Nüfus cüzdanı örneği ve başvurucu yabancı ise geçerli kimlik belgesi
- Tüzel kişilerde tüzel kişiliği temsile yetki belgesi
- Kesin karar ya da işlemin tebliğ belgesi
- Dayanılan belgelerin asılları ya da onaylı örnekleri
- Tazminat talebi varsa uğranılan zarar ve miktarı ile buna ilişkin belgeler
- Başvuru süresinde yapılamamışsa mazereti ispatlayan belgeler
- Başvurucu ihlal iddiasına dayanak gösterilen belgelere erişememişse bunun nedenleri ve gerekçeleri.

uurknkc
30/01/2013, 00:14
bu ülke her zaman terör örgütü kuranları ve destekleyenleri besledi... Eğer bizi de beslicekse bizde terör örgütü kuralım bence... kendi halimizde yaşıyoruz kimse bize al bu da senin demiyor...

lektonstar17
Yukarıdaki daha ayrıntılı oldu.

can-asan
Bora'nın dediği gibi bunlar daha başlangıç..

krm1983
30/01/2013, 00:20
Bir şey demeye gerek yok, birazdan birileri gelir, biz tüp kuyruklarında yağ kuyruklarında büyüdük, şimdi duble yollarda gidiyorsunuz arabalarınızla der, olay kapanır..

+1283

Sent from my iPad using

lektonstar17
30/01/2013, 00:25
İnşallah olmaz ama , korkarım yakın zamanda bu leşe ev hapsi kararı çıkıcak. Bir kaç seçim sonra da bu leş bağlı olduğu partiden aday olacak ve meclise girecek sonrada başımızdaki başıboşlar bu leşe TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ nde " SAYIN " diye hitap edecek. Sindirim sistemimiz bu kadar kuvvetliyse her türlü belayı bekleyebiliriz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

OzzY
30/01/2013, 00:40
yemişim insan haklarını zartını zurtunu meydanda asacaksın bunları!!!

hakanozukacmaz
30/01/2013, 00:51
İnşallah olmaz ama , korkarım yakın zamanda bu leşe ev hapsi kararı çıkıcak. Bir kaç seçim sonra da bu leş bağlı olduğu partiden aday olacak ve meclise girecek sonrada başımızdaki başıboşlar bu leşe TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ nde " SAYIN " diye hitap edecek. Sindirim sistemimiz bu kadar kuvvetliyse her türlü belayı bekleyebiliriz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

aynen öyle olucak farkındaysanız bırden degıl adım adım yapıolar bu işi nabız yokluolar

quick
30/01/2013, 02:55
boraya katılmamak elde değil yakında oradan çıkıp meclise girerse hiç şaşırmayın

Battal
30/01/2013, 09:23
Herşey planlanmış, kararlaştırılmış. Milleti alıştıra alıştıra işliyorlar işte. İnsanlarda öyle bir psikoloji oluşturuldu ki, artık çok normal gelmeye başlıyor. İmralı'dan açıklama geldi, İmralı, yol haritası çizdi, İmralı, X'le görüştü, İmralı, durumu değerlendirdi. Kim bu İmralı?
Terör örgütü liderlerine, Katillere, bu kadar itibar kazandırmaya uğraşan başka bir ülke daha yoktur. Biz balık hafızalı bir toplumuz. Sağolsun politikacı büyüklerimizde, bunu çok iyi kullanıyorlar bize karşı.

coll34
30/01/2013, 09:32
terör örgütünü niye bitirsinler ki ? ölen vatandaşlar, daha hayatının baharında ölen askerlerimiz, beşikteki bebekler hangi politikacının umrunda ?, terör örgütü üzerinden politika yapmak, nemalanmak varken örgütü neden bitirsinler daha bunlar iyi günlerimiz sınırda PKK terör örgütü ile kucaklaşan lafta millet vekillerine ne oldu elini kolunu sallayarak geziyorlar bu hayvan sürüsünün başı apoda ser kalırsa şaşırmam zemini hazırlıyorlar, bunların yandaşlarına kürt zannettikleri ermeni asıllı bir zavallının peşinden gidiyorlar olan yine bizlere halka oluyor başka kimseye birşey olmuyor

aykutisci
30/01/2013, 09:38
ya beyler bu iktidarın bizi süreklş mahvettigi terörü beslediği bunları geçin artık gözünüzü sevim 2002 den beri iktidar belli bu ülkedede apoyu asacak hiçbir başkan çıkamaz bu işler o kadar kolay değil ya ülke karışır ya siz iymisiniz sokaklar birbirine girer evden dışarı çıkamayız kolaymı bu işler bu kadar ya gözünüzü sevim

ErkinuA
30/01/2013, 09:49
asıl terör örgütü silivride beyler siz neden bahsediyosunuz

ciddi söylüyorum komik sen bunca yıl dağlarda karda kışta mücadele eden askeri tutukla

teroristleri mecliste milletvekili yap

dünya üzerinde kendi askerini esir alan tek ülke biziz heralde adam bide çıkmış pişkin pişkin

doğuya gidicek komtanımız kalmadı diyor sizcede komik değilmi bu anlattıklarım

SteinGP
30/01/2013, 13:29
ya beyler bu iktidarın bizi süreklş mahvettigi terörü beslediği bunları geçin artık gözünüzü sevim 2002 den beri iktidar belli bu ülkedede apoyu asacak hiçbir başkan çıkamaz bu işler o kadar kolay değil ya ülke karışır ya siz iymisiniz sokaklar birbirine girer evden dışarı çıkamayız kolaymı bu işler bu kadar ya gözünüzü sevim

Aranan kan bulundu :)

Ziyaretci040
30/01/2013, 13:39
Arkadaşlar neyi tartışıyoruz ki? Sizce gerçek Türkler başta olsaydı ; Amerika'nın Saddam politikası gibi olmaz mıydı ?

He birazdan birileri çıkıpta ya işte onunda çoluğu çocuğu var vs. derse söverim baştan söyliyim. !

Ziyaretçi033
30/01/2013, 14:11

Bu adamlar sokakları birbirine katacak ta benim ( bizim ) elim armut mu toplayacak, 3-5 çapulcu nekadar korkutmuş gözünüzü?

bu vatan bu topraklar alınırken kimlerin nasıl şehit edildiğini, katliama kurban gittiğini unutmayalım. Gerekirse sokaklara çıkarım gözümü kırpmadan bu vatana, TÜRK milletine canımı veririm.

quick
30/01/2013, 14:24
nozer'in dediği gibi sakın kimse acımasın bu adama ve kimse de korkmasın onlar 3-5 kişi olurken biz kaç kişi oluruz bunu da dikkate almak lazım

ibrahim06
30/01/2013, 14:48
Yaz kızım!
Kafirin müebbet hapsinin kaldırılıp barış elçisi yapılmasına, şehit ailelerinin suçlu ilan edilip müebbet hüzne mahkumiyetine yüce Türk milleti adına karar verilmiştir.
Pardon kızım Yüce Türk milleti lafı orda olmadı, çıkaralım onu.

DEVLET YÖNETİCİLERİ HAKKINDA PEYGAMBER EFENDİMİZDEN (Sallallahu aleyhi ve sellem) BAZI SAHİH HADİSİ ŞERİFLER

1. “Cenâb-ı Hakk’ın, yönetici yaptığı bir kimse, yönettiği insanları aldatarak ölürse, Allah Teâlâ ona cennet yüzü göstermez.”
(Buhârî, Ahkâm 8; Müslim, Îmân 227-228, İmâre 21)

2- “Müslümanların işlerini üstlenip de onlar için çalışıp çabalamayan hiçbir yönetici, onlarla birlikte cennete giremez.”
(Müslim, Îmân 229, İmâre 22)

3-“Allahım! Ümmetimin yönetimini üstlenip de onlara zorluk çıkaran kimseye sen de zorluk çıkar. Ümmetimin yönetimini üstlenip de onlara yumuşak davrananlara sen de yumuşaklık göster.”
(Müslim, İmâre 19. -Ahmed İbni Hanbel, Müsned, VI, 93, 258)

4- “Allah Teâlâ bir kimseyi müslümanların başına idareci yapar, o da halkın işlerinin bitirilmesine, ihtiyaç ve sıkıntılarının giderilmesine engel olmaya kalkarsa, kıyamet gününde Allah Teâlâ da onun işlerinin bitirilmesine, ihtiyaç ve sıkıntılarının giderilmesine engel olur.”
(Ebû Dâvûd, İmâre 13; Tirmizî, Ahkâm 6)

...

aykutisci
30/01/2013, 15:39
Bu adamlar sokakları birbirine katacak ta benim ( bizim ) elim armut mu toplayacak, 3-5 çapulcu nekadar korkutmuş gözünüzü?

bu vatan bu topraklar alınırken kimlerin nasıl şehit edildiğini, katliama kurban gittiğini unutmayalım. Gerekirse sokaklara çıkarım gözümü kırpmadan bu vatana, TÜRK milletine canımı veririm.

ya bn şimdi bu adamlar bunu yaparsa biz evimizde saklanırızmı dedim benim abim tuncelide şehit düştü en son verdigimiz 26 şehittede 26 saat nöbet tuttuk hudutta hürriyet ve habertürk cıkmıştık böyle birşey olursa tabikide kazanamazlar ama sonuçta çok canlar yanar çok bombalar patlar ben bunu demeyi kastetmiştim korkaklıkla delikanlılıkla alakası yok bu işlerin

Ziyaretçi033
30/01/2013, 16:51
ya bn şimdi bu adamlar bunu yaparsa biz evimizde saklanırızmı dedim benim abim tuncelide şehit düştü en son verdigimiz 26 şehittede 26 saat nöbet tuttuk hudutta hürriyet ve habertürk cıkmıştık böyle birşey olursa tabikide kazanamazlar ama sonuçta çok canlar yanar çok bombalar patlar ben bunu demeyi kastetmiştim korkaklıkla delikanlılıkla alakası yok bu işlerin

Yaşadığın olayları bilemem Aykut kardeşim. Allah sabır versin. Mekanı cennet olsun.

Bu adi insanlar için bu şekilde ibarelerde bulunup cesaret vermeye hiç gerek yok. İstediklerini yapsınlar, kim sokağa çıkamıyor belli olur.

Yazdığın mesajlarda nerdeyse, adamı çıkartıyoruz deseler, kabullenmiş bir yapıdasın Aykut'um.
Asılırsa sokağa çıkamayız, bombalar patlar, canlar yanar vb...

Ama ne yalan söyleyeyim bu adam ilerde başbakan bile olur...

aykutisci
30/01/2013, 17:16
Yaşadığın olayları bilemem Aykut kardeşim. Allah sabır versin. Mekanı cennet olsun.

Bu adi insanlar için bu şekilde ibarelerde bulunup cesaret vermeye hiç gerek yok. İstediklerini yapsınlar, kim sokağa çıkamıyor belli olur.

Yazdığın mesajlarda nerdeyse, adamı çıkartıyoruz deseler, kabullenmiş bir yapıdasın Aykut'um.
Asılırsa sokağa çıkamayız, bombalar patlar, canlar yanar vb...

Ama ne yalan söyleyeyim bu adam ilerde başbakan bile olur...
kabullenmekle alakası yok bu işin nasıl görmek istiyorsanız artık demek istediğim bu adamı 100 başbakan daha gelse başa asamaz bu işlerin öle kolay olmadıgından bahsediyorum boş konuşamamk lazım asamıyor bu adam niye yaşıyor türkiye nereye gidiyor pkk artık içimizde yakında başbakan bile olurlar ya insaf yani bu hükümet 11 senede hiçmi güzel birşey yapamadı veya gerçekten sokaktaki her 2 insandan biri geri zekalımı ?

BaranSelo
30/01/2013, 17:34
İdam hakkını asla savunmam, kimse kimsenin canını alma yetkisine sahip olamaz. Ama bu pisliğin yaşamasına da göz yumamıyorum arkadaş, tek kişilik idam cezası getirsinler assınlar. Bu ülkede binlerce masum gencin insan hakları ihlal edildi, şu ********in haklarını neden sonuna kadar koruyorlar ki. Hükümetin her şeye cesareti var da buna mı yok...

Ziyaretçi033
30/01/2013, 18:11
kabullenmekle alakası yok bu işin nasıl görmek istiyorsanız artık demek istediğim bu adamı 100 başbakan daha gelse başa asamaz bu işlerin öle kolay olmadıgından bahsediyorum boş konuşamamk lazım asamıyor bu adam niye yaşıyor türkiye nereye gidiyor pkk artık içimizde yakında başbakan bile olurlar ya insaf yani bu hükümet 11 senede hiçmi güzel birşey yapamadı veya gerçekten sokaktaki her 2 insandan biri geri zekalımı ?

Güzel şeyler? 1 güzel yaptıysa 3 batırıyor daha ne yapsın.

Yaşam standardından, verdiğin vergiden, ödeyeceğin sigorta priminden, aldığın benzinden-mozottan, içtiğin sigaradan vb. birrçok şeyden memnunmusun Aykut kardeşim?

Bukadar aldığı şeylerlede bırakın bir iki güzel şey yapsın yani...

aykutisci
30/01/2013, 18:21
Güzel şeyler? 1 güzel yaptıysa 3 batırıyor daha ne yapsın.

Yaşam standardından, verdiğin vergiden, ödeyeceğin sigorta priminden, aldığın benzinden-mozottan, içtiğin sigaradan vb. birrçok şeyden memnunmusun Aykut kardeşim?

yanlış anlama konu siyasete gidiyor ben anti malum şahısçıda değilim malum şahıs yandaşıda değilim konu siyasete gidiyor bu gidişle ban yicez ama yapacak birşey yok hükümüt 10 nuamra 5 yıldız demiyorum ama dediğiniz kadarda rezalet bi hükümetimizde yok uzun lafın kısası kötünün iyisi bu işte daha iyisi şuanda yok bunu sizde biliyorsunuz ...

SteinGP
30/01/2013, 18:57
yanlış anlama konu siyasete gidiyor ben anti malum şahısçıda değilim malum şahıs yandaşıda değilim konu siyasete gidiyor bu gidişle ban yicez ama yapacak birşey yok hükümüt 10 nuamra 5 yıldız demiyorum ama dediğiniz kadarda rezalet bi hükümetimizde yok uzun lafın kısası kötünün iyisi bu işte daha iyisi şuanda yok bunu sizde biliyorsunuz ...

Sana göre iyi bir hükümet olabilir güzel kardeşim, sokakta gezen her 2 insandan 1 tanesi içinde iyi bir hükümet olabilir. Ancak hayatta sadece tek bir doğru vardır, doğru doğrudur nasıl 2+2=4 ise. Yağ kuyruklarını gören insanlar şimdi memleketteki yurttaşlarının kuyruk yağından yemek yaptıklarını nasıl görmüyorlar? Önce diyor görüşen ********dir sonra diyorki gerekiyorsa görüşülür sonra diyorlar yol haritası bekleniyor. Sana bir şey soracağım mümkün olduğunca laflarımı törpüleyerek, sen hiç bu kadar döneği bir arada gördün mü? Çıkıp aslanlar gibi konuşuyor dediğiniz adam prompteri bozulunca canlı yayında 2 dk boyunca gökyüzünü seyrediyor :) İnsanları dinlerinden soğuttular din adına yaptıkları sahtekarlıklarla. Yetmiyor mu bunlar? Katilden medet umuyorlar yetmiyor mu? Babanın dedenin yedi ceddinin alnının teriyle bu ülkeye kazandırdıklarını sattılar yetmiyor mu? Asgari ücretten %30 civarı vergi alıyorlar, bu da yetmiyor temel tükettim mallarından da aldıkları vergilerle 771 TL nin yarısı yine vergi olarak devlete geri gidiyor yetmiyor mu? Kadına şiddet abartılıyor diyorlar yetmiyor mu? Yarın bir sokakta annene ablana nişanlına eşine kardeşine biri Allah korusun bir kötülük yapsa yanına kalacak yetmiyor mu? Demokraside dünya sonuncularındansın yetmiyor mu? Dünya'nın 16. büyük ekonomisi olmak senin karnını doyuruyor mu? Kafanda bu milletvekillerinin bu maaşlarla nasıl bu kadar zengin oldukları sorusu canlanmıyor mu hiç? Sen İstanbul'da ben İzmir'de o Ankara'da bu kadar! iyi standartlarda yaşarken, doğuda traktörle okula giden çocukları görünce "adaletine başlayayım" demiyor musun?

"sadece kötülerin nefret dolu sözleri ve hareketleri için değil, iyilerin dehşet verici sessizliğinden ötürü de bu nesil pişmanlık duymalı."

Martin Luther King Jr.

aykutisci
30/01/2013, 20:19
Sana göre iyi bir hükümet olabilir güzel kardeşim, sokakta gezen her 2 insandan 1 tanesi içinde iyi bir hükümet olabilir. Ancak hayatta sadece tek bir doğru vardır, doğru doğrudur nasıl 2+2=4 ise. Yağ kuyruklarını gören insanlar şimdi memleketteki yurttaşlarının kuyruk yağından yemek yaptıklarını nasıl görmüyorlar? Önce diyor görüşen ********dir sonra diyorki gerekiyorsa görüşülür sonra diyorlar yol haritası bekleniyor. Sana bir şey soracağım mümkün olduğunca laflarımı törpüleyerek, sen hiç bu kadar döneği bir arada gördün mü? Çıkıp aslanlar gibi konuşuyor dediğiniz adam prompteri bozulunca canlı yayında 2 dk boyunca gökyüzünü seyrediyor :) İnsanları dinlerinden soğuttular din adına yaptıkları sahtekarlıklarla. Yetmiyor mu bunlar? Katilden medet umuyorlar yetmiyor mu? Babanın dedenin yedi ceddinin alnının teriyle bu ülkeye kazandırdıklarını sattılar yetmiyor mu? Asgari ücretten %30 civarı vergi alıyorlar, bu da yetmiyor temel tükettim mallarından da aldıkları vergilerle 771 TL nin yarısı yine vergi olarak devlete geri gidiyor yetmiyor mu? Kadına şiddet abartılıyor diyorlar yetmiyor mu? Yarın bir sokakta annene ablana nişanlına eşine kardeşine biri Allah korusun bir kötülük yapsa yanına kalacak yetmiyor mu? Demokraside dünya sonuncularındansın yetmiyor mu? Dünya'nın 16. büyük ekonomisi olmak senin karnını doyuruyor mu? Kafanda bu milletvekillerinin bu maaşlarla nasıl bu kadar zengin oldukları sorusu canlanmıyor mu hiç? Sen İstanbul'da ben İzmir'de o Ankara'da bu kadar! iyi standartlarda yaşarken, doğuda traktörle okula giden çocukları görünce "adaletine başlayayım" demiyor musun?

"sadece kötülerin nefret dolu sözleri ve hareketleri için değil, iyilerin dehşet verici sessizliğinden ötürü de bu nesil pişmanlık duymalı."

Martin Luther King Jr.

madem konu bu kadar tellendi duaklandı bende birşeyler yazmak istiyorum :)

kısaca aklıma gelenleri kısaca yazacak olursam ...
boğazın iki yakası bir araya getirildi marmaray yapıldı
metro inşası %15 iken şuanda %100 e ulaşmıştır
2002 den önce 600,000 metreküp su zor verilirken borualrdaki çatlaklar kırıklar vs borular yeni teknoloji düktil font borularla değiştirildi ve 1.800.000 metreküp su veriliyor
66 ile doğalgaz verildi
yer altından verilen elektrik kablolarının uzunlugu 19.000 km iken şuanda 52.000 km nin üzerinde
300.000 milyon dolarlık maden ihracatı 600 milyon dolara cıktı
okullarda kitaplar ücretsiz oldu
polislerin öğretmenlerin vs kamu personellerinin maaşını konuşmuyorum bile
şuanki hükümet avrupanın en büyük aşı kampanyasını yaparak tam 18 milyon çocuga aşı yaptı
özürlü çocukların maaşları baya bi arttırıldı kuzenim otistik çocuklara bakan kurumu var 800 lira devlet katkısı alıyorlar otistik çocukların aileleri ki türküyenin %11 lik kısmı otistik
hükümet başa geldiginde ihracat 36 milyon dolardı sadece 6 yılda 132 milyon dolara ulaşıldı
150 senelik kara tren gitti yerine avrupada 6. sıradayız hızlı tren geldi
metrobüsü söylemiyorum varsayın
uçağa binen insan sayısı iç hatlarda yılda sadece 7 milyondu şuanda uçakların otobüslerden farkı kalmadı
susuz ve yolsuz köy kalmadı karadeniz otobanı ankara samsun otobanı vs bir dünya yol yapıldı 22.000 km duble yol yapıldı
aklıma daha eğitim sağlık alanında neler geliyorda yazmaya gerek yok

kötünün iyisi böyle oluyo sanırım

SteinGP
30/01/2013, 20:24
madem konu bu kadar tellendi duaklandı bende birşeyler yazmak istiyorum :)

kısaca aklıma gelenleri kısaca yazacak olursam ...
boğazın iki yakası bir araya getirildi marmaray yapıldı
metro inşası %15 iken şuanda %100 e ulaşmıştır
2002 den önce 600,000 metreküp su zor verilirken borualrdaki çatlaklar kırıklar vs borular yeni teknoloji düktil font borularla değiştirildi ve 1.800.000 metreküp su veriliyor
66 ile doğalgaz verildi
yer altından verilen elektrik kablolarının uzunlugu 19.000 km iken şuanda 52.000 km nin üzerinde
300.000 milyon dolarlık maden ihracatı 600 milyon dolara cıktı
okullarda kitaplar ücretsiz oldu
polislerin öğretmenlerin vs kamu personellerinin maaşını konuşmuyorum bile
şuanki hükümet avrupanın en büyük aşı kampanyasını yaparak tam 18 milyon çocuga aşı yaptı
özürlü çocukların maaşları baya bi arttırıldı kuzenim otistik çocuklara bakan kurumu var 800 lira devlet katkısı alıyorlar otistik çocukların aileleri ki türküyenin %11 lik kısmı otistik
hükümet başa geldiginde ihracat 36 milyon dolardı sadece 6 yılda 132 milyon dolara ulaşıldı
150 senelik kara tren gitti yerine avrupada 6. sıradayız hızlı tren geldi
metrobüsü söylemiyorum varsayın
uçağa binen insan sayısı iç hatlarda yılda sadece 7 milyondu şuanda uçakların otobüslerden farkı kalmadı
susuz ve yolsuz köy kalmadı karadeniz otobanı ankara samsun otobanı vs bir dünya yol yapıldı 22.000 km duble yol yapıldı
aklıma daha eğitim sağlık alanında neler geliyorda yazmaya gerek yok

kötünün iyisi böyle oluyo sanırım

Sizde kendinize göre haklısınız diyecek bir şey yok. Ben İstanbul'a otobüsle de gitmeye razıyım yeterki huzurum ve geleceğe dair içimde bir tutam umut olsun.. Bu hükümet insanların umutlarını çaldı maalesef..

krm1983
30/01/2013, 22:16
Peki bu kadar özelleştirmeyerağöan Türkiye'nin dış borcunu biliyor musunuz. Bir de bu yapılanların maliyetiyle yapıldıklarırakamlar arasındaki farkları?

Sent from my iPad using

aykutisci
30/01/2013, 22:55
Peki bu kadar özelleştirmeyerağöan Türkiye'nin dış borcunu biliyor musunuz. Bir de bu yapılanların maliyetiyle yapıldıklarırakamlar arasındaki farkları?

Sent from my iPad using

abi burası siyaset yeri değil boşver türkiyenin dış borcunu biz puntolarımıza bakalım :)

cihankardes
30/01/2013, 23:44
Düşündüklerimi yazsam forum kapanır arkadaşlar. Benim de başım belaya girer.

Saygılar...

krm1983
31/01/2013, 08:26
abi burası siyaset yeri değil boşver türkiyenin dış borcunu biz puntolarımıza bakalım :)

Ucu yine zam olarak bize dokunuyor :)
Neyse devekuşları gibi kafayı kuma gömmeye devam

Sent from my iPad using

Misafir047
31/01/2013, 09:30
oyle bir haldeyiz ki suanda bişey yazmaya bile korkuyorum ağzımı açarsam kötü şeyler olabilir düşünün artık ne hale geldi memleket ne mutlu türküm bile diyemiyoruz ırkçılık oluyor neyse daha fazla sınırları zorlamak istemiyorum sadece gülüyorum ağlanacak halimize içler acısı halimiz

coll34
31/01/2013, 10:26
pkk denen çocuk katili terör örgütünün yöneticileri, ele başları, millet vekili kılığındaki yaratıkları içeri alınıp bir kaç tanesi ipte sallandırılmadığı sürece pkk bitmez ki şu anda bunu yapabilecek çapta ne hükümet var nede muhalefet bunlar üzerinden nemalanmak varken neden bitirsinler malesef yol,tren yapmak ile, GEMİCİK almak, hastane almak, altın firması almak ile hükümet olunmuyor

Misafir047
31/01/2013, 10:35
iranda idam olduğu için pkk türkiyedeki kadar etkin değil hatta pasif diyebiliriz

firari83
31/01/2013, 12:10

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++xn!

Ziyaretci040
31/01/2013, 13:50
Ben sıra beklemeye razıyım !