PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FM transmitteri teybin içine almak

recep89
28/01/2013, 20:25
iyi çalışmalar

arkadaşlar bir sorum olacaktı fm transmitteri teybe bağlayıp usb girişini kullanıp ve direksiyon kumandasını kullanabilir miyiz bilgisi olan var mı acaba?

Nokta.
28/01/2013, 20:28
1 içine almak profesyonel bir elektronikçi tarafından mümkün olabilir
2 dreksiyon kumandasından degiştiremezsin
fakat kumandalı transmitterlar var alıcı gözü dışarı biryere monte ettirebilirsen transmitterin kumandasından degiştirebilirsin
yenibir projem var olursa deneme çalışmalarına başlıyacagıım foruma konu açarım

recep89
28/01/2013, 20:30
bende elektronikçiyim fakat teybin hangi uclarına baglanacağını bilmiyorum internette araştırma yaptım fakat kayda değer bişey bulamadım

Nokta.
28/01/2013, 20:33
recep bu konu başlıgında bulabilirsin elektronikçiysen basit bi lehim ile halledebilirsin

https://forum.grandepuntotr.com/ses-goruntu-sistemleri/2222-aux-girisi-hakkinda-bilgi-ses-kalitesi-kullanimi-vs-ilk-mesajda-detayli-anlatim.html

recep89
28/01/2013, 20:36
aux çıkışı yaptım ben teybe fakat auxu kullanmadan yapmak istiyorum . cd gibi düşün mesela cd yi taktıktan snra nasıl aktif oluyor o şekilde bişey yapabilir miyiz acaba şema falan olsa internette yapıcam bende hangi uca baglandıgınıda bilmiyorum ama bence bu şekilde bişey yapmak mümkündür

Nokta.
28/01/2013, 20:40
bilgi dagcıgıma göre yapamayacagını tahmin ediyorum eger yaparsan banada bilgi verir yada herkaresini fotolayıp paylaşırsan sevinirim

benim sistemim aux kablosuyla degilde buluetooth ile telefonumu baglamak
oradan müzik dinleyip telefona cvp vermek

recep89
28/01/2013, 20:42
bu konu üzerinde araştırıcam yapabilirsem burada paylaşıcam ama daha once bu konuda tecrübesi olan arkadaslar varsa paylaşırlarsa sevinirim

dogus618
28/01/2013, 21:02
fm transmiter şehir içinde zor kulanlıyor frekanslar birbine yakın olduğundan uzun yolda güzel oluyor :) bence usb aux takmak en güzeli şahsi fkrim

erosistanbul
28/01/2013, 21:21
ayrıca puntoda antenler aracın arkasında olduğu için transmiterin verimsiz çalıştığını duymuştum.

recep89
29/01/2013, 00:39
Benim yapmak istedigim fm transmitteri kabloyla (teybin arkasindaki soket yerine) baglamak frekanslar normalde karisiyor fm transmitter taktigimizda cizirrlti oluyor kabloyla saglikli olucagini dusunuyorum

khanunl
29/01/2013, 01:28
Fm Transmitteri nereye bağlarsanız bağlayın büyük şehirde yaşıyorsanız.Çokca radyo'nun yayın yapması sebebiyle frekans boşluğu fazlaca bulunmamakta.Ben bunun yerine xcarlink markalı ürünü sorunsuz yılardır kullanıyorum.Bu ürünün yakın zamanda muadilleride çıktı.Cihazınızın arkasındaki aux bağlantısına bağlanır müziğinizi sd karttan.usb flash bellekten yada audio in girişinden göndereceğiniz müzik parçalarınızı arabanızında dinleyebilirsiniz.Cihaza eklenen bu cihazı direksiyondan kumanda edebilme şansına sahipsiniz tavsiye ederim.İncelemek isterseniz linkini ilave ediyorum.
XCarLink Trkiye - Anasayfa (https://www.xcarlink.com.tr/)

uurknkc
29/01/2013, 20:31
güzel fikir ama biraz zor... ucuz bi transmitter alın ama kulaklık çıkışı olsun.. burdan auxa bağlantı yapın.. şarkı değiştirme tuşlarındaki iki kablodan uzatma çekin ve teybin arkasındaki direksiyon tuşlarının kablosuna bağlayın olur.. bu fikri bende deneyeceğim yaparsam paylaşırım...
direksiyona giden kabloların rengiyle teybin arkasındakilerden aynı olanları bulursan kolay olur..