PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünyanın en pahalı otomobili görücüye çıkıyor!

lektonstar17
28/01/2013, 19:00
Dünyanın en pahalı otomobili, 29 Ocak'ta Katar'ın başkenti Doha'da başlayacak Katar Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak. 3,5 milyon dolar fiyat biçilen Lübnan yapımı Lycan Hypersport, şimdiye kadar üretilen en lüks, en özel ve teknolojik açıdan en ileri araba olarak kabul ediliyor.

Merkezi Beyrut'ta bulunan W Motors tarafından üretilen aracın, sadece 2,7 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabildiği belirtildi.LED ışıklandırma sisteminde elmas kullanılan ve deri iç kaplaması altın iplikle dikilmiş otomobilin kontrol paneli ise, 3 boyutlu holografik ve interaktif olarak tasarlanmış.

750 beygir güce sahip otomobil, aynı zamanda en son teknoloji ürünü donanımlarl donatılmış. Daha önce Aston Martin ve Land Rover için çalıştıktan sonra 2006'da W Motors'u kuran tasarımcı Ralph Debbas'ın imzasını taşıyan otomobilin dizaynının 6 yıl sürdüğü kaydedildi.

Şimdilik beyaz, kırmızı, siyah ve mavi olarak sadece 7 tane üretilen süper arabaya sahip olmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Dünyanın en pahalı otomobilleri ise şöyle sıralanıyor:

1- Lycan Hypersport – 3,5 milyon dolar

2- Bugatti Veyron Super Sport – 2,4 milyon dolar

3- Koenigsegg Trevita – 2,1 milyon dolar

4- Lamborghini Sesto Elemento – 2,2 milyon dolar

5- Ferrari 599XX – 2 milyon dolar

6- Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport – 2 milyon dolar

7- Pagani Zonda Cinque Roadster – 1,6 milyon dolar

8- Lamborghini Reventon Roadster – 1,56 milyon dolar

9- Maybach Landaulet – 1,4 milyon dolar

10- Koenigsegg CCXR – 1,3 milyon dolar

ferikci
28/01/2013, 20:08
Benim bildiğim en pahalı araba Maybach Exelero :

Maybach Exelero - Wikipedia, the encyclopedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Maybach_Exelero)

lektonstar17
28/01/2013, 20:37
Maybach mı ? O çok gerilerde kalmış.

lektonstar17
28/01/2013, 20:38
Herşeyi geçtim , araba Lübnan da yapılmış. Helal olsun adamlara.

can-asan
28/01/2013, 23:44
Dünyanın en pahalı otomobili, 29 Ocak'ta Katar'ın başkenti Doha'da başlayacak Katar Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak. 3,5 milyon dolar fiyat biçilen Lübnan yapımı Lycan Hypersport, şimdiye kadar üretilen en lüks, en özel ve teknolojik açıdan en ileri araba olarak kabul ediliyor.

Merkezi Beyrut'ta bulunan W Motors tarafından üretilen aracın, sadece 2,7 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabildiği belirtildi.LED ışıklandırma sisteminde elmas kullanılan ve deri iç kaplaması altın iplikle dikilmiş otomobilin kontrol paneli ise, 3 boyutlu holografik ve interaktif olarak tasarlanmış.

750 beygir güce sahip otomobil, aynı zamanda en son teknoloji ürünü donanımlarl donatılmış. Daha önce Aston Martin ve Land Rover için çalıştıktan sonra 2006'da W Motors'u kuran tasarımcı Ralph Debbas'ın imzasını taşıyan otomobilin dizaynının 6 yıl sürdüğü kaydedildi.

Şimdilik beyaz, kırmızı, siyah ve mavi olarak sadece 7 tane üretilen süper arabaya sahip olmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Dünyanın en pahalı otomobilleri ise şöyle sıralanıyor:

1- Lycan Hypersport – 3,5 milyon dolar

2- Bugatti Veyron Super Sport – 2,4 milyon dolar

3- Koenigsegg Trevita – 2,1 milyon dolar

4- Lamborghini Sesto Elemento – 2,2 milyon dolar

5- Ferrari 599XX – 2 milyon dolar

6- Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport – 2 milyon dolar

7- Pagani Zonda Cinque Roadster – 1,6 milyon dolar

8- Lamborghini Reventon Roadster – 1,56 milyon dolar

9- Maybach Landaulet – 1,4 milyon dolar

10- Koenigsegg CCXR – 1,3 milyon dolar
Ümit abi bu paralar ne ya böyle :) apartman alınır bu paralara :P

quick
29/01/2013, 00:05
ben aracı fuarda gördüğüm citroen'in consept otomobiline benzettim ön kısmını ama helal olsun

Ziyaretçi
29/01/2013, 00:45
Benim bildiğim en pahalı araba Maybach Exelero :

Maybach Exelero - Wikipedia, the encyclopedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Maybach_Exelero)

+1 bende Maybach Exelero diye biliyorum. Hatta yanlis hatirlamiyorsam 7milyon $'lik araba diye haberlere cikmisti

Sent from my iPhone using

cihankardes
29/01/2013, 01:36
ben aracı fuarda gördüğüm citroen'in consept otomobiline benzettim ön kısmını ama helal olsun

O konsept araç Gran Turismo tarafından önce oyunda yapılmış, sonra da çok beğenildiği için gerçeğe geçirilmiş :)

Gt manyakları iyi bilir o aracı :)

Alfa 4c ve manken de benden olsun :)

mfgunes
30/01/2013, 12:05
3.5milyondolarr:)))

Honor COOPER
30/01/2013, 12:38
3.5milyondolarr:)))
Türkiyeye gelirse ötv+kdv ile 10000000$ cık olur.