PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Garip Durum - 1 Soru

celenlee
27/01/2013, 23:36
1Garip Durum:
Dün nedense aracı stop ettikten sonra radyoda çalan parçanın bitmesi için radyoyu yeniden açtım.(Benim modelde aracı stop ettiğimde ototmaik olarak radyo da kapanıyor.)

Daha sonra radyoyu kapatmadan araçtan indim ve kapıyı kilitledim.
Ancak radyonun çalmaya devam ettiğini farkettim.
Sonra kapıyı tekrar açıp.

SuperLock denen , kumandaki aracı kapama tuşuna uzun süre bastım ancak yine teyp kapanmadı.

Çok garipsedim.
Sizlerde de durum böyle mi?

1Soru:
Bu akşam EskiEdirneAsfaltından geçtim, ortam zaten loş, hafif de yağmur var. Yolda ilerlerken bir anda bir çukura düştüm.

Sonradan ilerleyen yerlerde de gördüm ki, yeni asfalt yapılmış ve rogar kapaklarının olduğu yerler çukurda kalmış, ve ortam loş olduğu için farkedilmiyor.

Çok ciddi çarpma sesi vardı, kaportada çamurluklarda birşey yok, demekki çarpmamış dedim. Kontrol etmem gereken başka neresi var?
En fazla ne zarar gelmiş olabilir?

Birkan61
27/01/2013, 23:39
Bir süre sonra radyo kapanıyor diye aklimda kalmış..

Fakat onun bir özelliği var mıydı hatırlamıyorum belki de o özellik açık olunca kapanıyordur.

Örneğin follow me 'nin zamanını ayarlamak gibi..

Kartere falan bakın. Fakat karter delinmiş olsa bu zamana kadar fark ederdiniz hoş :)

Luc
27/01/2013, 23:41
1Garip Durum:
Dün nedense aracı stop ettikten sonra radyoda çalan parçanın bitmesi için radyoyu yeniden açtım.(Benim modelde aracı stop ettiğimde ototmaik olarak radyo da kapanıyor.)

Daha sonra radyoyu kapatmadan araçtan indim ve kapıyı kilitledim.
Ancak radyonun çalmaya devam ettiğini farkettim.
Sonra kapıyı tekrar açıp.

SuperLock denen , kumandaki aracı kapama tuşuna uzun süre bastım ancak yine teyp kapanmadı.

Çok garipsedim.
Sizlerde de durum böyle mi?

1Soru:
Bu akşam EskiEdirneAsfaltından geçtim, ortam zaten loş, hafif de yağmur var. Yolda ilerlerken bir anda bir çukura düştüm.

Sonradan ilerleyen yerlerde de gördüm ki, yeni asfalt yapılmış ve rogar kapaklarının olduğu yerler çukurda kalmış, ve ortam loş olduğu için farkedilmiyor.

Çok ciddi çarpma sesi vardı, kaportada çamurluklarda birşey yok, demekki çarpmamış dedim. Kontrol etmem gereken başka neresi var?
En fazla ne zarar gelmiş olabilir?

Kontak kapattiktan sonra radyo acilir ve auto off varsa 20dk sonra kapaniyor sanirim.

1cevap: amortisor vurmus olabilir. (Takozlardan gelir ses)

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

aalperdemir
27/01/2013, 23:41
Radyo calisirken kontagi acip kapayin eski haline doner.

Sent from my iPhone using

tyilgin
27/01/2013, 23:42
Araç modeli ve teyp aynımıdır bilmiyorum ama menülerde kontağı kapattıktan 20dk. sonra kapat, kapatma vs. diye seçenekler var.

kayya
28/01/2013, 09:11
Kontağı kapadıktan 20 dakika sonra araçtaki tüm donanımların elektrik akımı merkezi çip tarafından kesiliyor diye biliyorum.

arothel
28/01/2013, 10:00
boşluğa düştüğünde gelen ses eğer karterden değilse (ki karter delinse şimdiye öğrenmiş olurdun) şundan olabilir: puntoların bazılarında ön tamponun hemen altında sağlı ve sollu iki plastik parça var. bunlar muhafaza gibi yapılmış ama neyi koruduklarını bilemiyorum. onlardan birini kırmış olabilirsin. aynı durum benim başıma gelmişti.önemli birşey değil olmasada olur dedi servis.

firari83
28/01/2013, 10:20
Super lock tuşu nedir bilmiyorum ama direksiyonun üzerindeki tuslardan bahsediyorsan kontak kapalı iken calismiyor. Ayrıca teyp kontaktan 20 dk ayarlı ise 20 dk sonra kapaniyor ama bu teybin özelliği. Yani aracin içinde müzik dinliyorsanız kontak kapalı ve 20 dk geçmişse teyp kapanir kontağı yeniden açmadan teybin on off tuşuna basarak 20 dk daha dinleyebilirsiniz

LG-P920 cihazımdan 2 ile gönderildi

celenlee
28/01/2013, 10:49
Super lock tuşu nedir bilmiyorum ama direksiyonun üzerindeki tuslardan bahsediyorsan kontak kapalı iken calismiyor. Ayrıca teyp kontaktan 20 dk ayarlı ise 20 dk sonra kapaniyor ama bu teybin özelliği. Yani aracin içinde müzik dinliyorsanız kontak kapalı ve 20 dk geçmişse teyp kapanir kontağı yeniden açmadan teybin on off tuşuna basarak 20 dk daha dinleyebilirsiniz

LG-P920 cihazımdan 2 ile gönderildi

O bahsedilen 20dk ayarını yaptım, yarıdmlar ,için çok teşekkürler.

Sabah şöyle yeninde bir baktım bir problem göremedim, denildiği gibi muhtemeln amortisör tam vurdu.

*SuperLock: Anahtardaki Kapatma tuşuna 5 saniye basınca aracın tüm camları ve kapıları kilitlemesi. Sanırım her donanımda yok bu özellik.

firari83
28/01/2013, 22:08
evet anladım şimdi süper lock olayını, ama bu olay benim arabada da var...
isminin süperlock olduğunu bilmiyordum...

fotobelit
29/01/2013, 11:44
2010 active evoda acaba bu özellik varmı?(Süper LOck)

celenlee
29/01/2013, 14:19

En iyisi denemek ;)
1-2 cam açın, kumandadan kapatma tuşuna 5-6 saniye basılı tututn, kapılarla birlikte camlar da kilitleniyosa vardır :)

fotobelit
29/01/2013, 18:05
En iyisi denemek ;)
1-2 cam açın, kumandadan kapatma tuşuna 5-6 saniye basılı tututn, kapılarla birlikte camlar da kilitleniyosa vardır :)
Onu denedim olmadı,belki menülerde vardır diye düşündüm :).Bu 20 km/hızda kilidin devreye girmesi için menüde opsiyon vardı..Belki böyle birşeydir..Gerçi menüde rastlamadım ama belki gözden kaçmıştır..:)

uraaal
31/01/2013, 16:26
maalesef active donanım seviyesinde bu özellik bulunmamaktadır.

firars
03/02/2013, 02:13
Onu denedim olmadı,belki menülerde vardır diye düşündüm :).Bu 20 km/hızda kilidin devreye girmesi için menüde opsiyon vardı..Belki böyle birşeydir..Gerçi menüde rastlamadım ama belki gözden kaçmıştır..:)

20 liraya bi cam kapama modülü satın al 10 lirada elektrikçiye ver

30 tl tamam.

BaranSelo
03/02/2013, 03:28
Active modellerde yok malesef. Hepsini bırak, otomatik kapı kilidi (hareket halinde) çok büyük eksiklik...