PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracıma Yapmak istediklerim ve Gerekli Yardımlar ?

Misafir046
24/01/2013, 16:05
Aracıma yapmak istediğim bazı seyler var kafamda.

MAdde olarak sıralayacagım Sonra sizden ricam dusunceleri ve fikileri istiyorum.

1.Chip Tunning;Onu forumdan abimize yaptırmayı dusunuyorum en kısa zamanda ankaraya gidince.

2.Aracın koltuklarını deri kaplatmak yada ön koltukları yarıs koltukları takmak.Ancak bu durumda airbag vs calısırmı ?

İzmirde deri dösemeyi kime yaptırabilirim.

3.Marspiyeller ve spoiler Onuda alacagım kişi forumdan abimiz.

4.17'lik cantlar ve lastik ? Degermi ? Aracta surtme yaratırmı ?

Cok fazla cant çeşiti olan yer neresi var ? İzmirde.Gerci bu olay 'a bakar.

5.Aracı yere basmak istiyorum ? Ne kadar mantıklı olur ? Ve nasıl bir yol izlemeliyim.

6.Xenon far ve sis farı dusunuyorum ? mantıklımı ?

7.Ses sistemi dusunuyorum ama boylemi kals diyorum...

Evet arkadaslar yorumlarınız bekliyorum baska dusunceleriniz varsa onlarıda yazın sevinirim.

punto_multijet
24/01/2013, 16:12
Aracıma yapmak istediğim bazı seyler var kafamda.

MAdde olarak sıralayacagım Sonra sizden ricam dusunceleri ve fikileri istiyorum.

1.Chip Tunning;Onu forumdan abimize yaptırmayı dusunuyorum en kısa zamanda ankaraya gidince.

2.Aracın koltuklarını deri kaplatmak yada ön koltukları yarıs koltukları takmak.Ancak bu durumda airbag vs calısırmı ?

3.Marspiyeller ve spoiler Onuda alacagım kişi forumdan murat göktepe abimiz.

Cok fazla cant çeşiti olan yer neresi var ? İzmirde.Gerci bu olay 'a bakar.

5.Aracı yere basmak istiyorum ? Ne kadar mantıklı olur ? Ve nasıl bir yol izlemeliyim.

Evet arkadaslar yorumlarınız bekliyorum baska dusunceleriniz varsa onlarıda yazın sevinirim.

Ses sistemi ve chip konusunda yardımcı olabilirim sana.

punt0
24/01/2013, 16:15
ilk yorum benden gelsin..
jant icin ofsetini falan iyi bakman gerekiyor sürtme yapabilir bazı jantlar..
yay konusuna gelince bence 3.5 cm idealdir 5 cm kullanan arkadaslarda var onlar daha detaylı bilgi verbilirler bende 3.5 cm yay var arkaya 3 kisi oturunca falan sürtme yapmıyor 16 jant var üzerinde..
chip konusuna gelince bencede yaptır farkı anlayacaksın zaten bende yaptırdım alt devirlerdeki ölülük gitti diyebilirim..
xenon bence mercekli far yoksa biraz kulakların cınlayabilir öndeki aracın sürücüsü tarafında :) sisler bi nebze hani o kadar sorun olmaz ama farlar resmen kör ediyor öndeki aracı ve karsıdan geleni. tabiki yinede secim senin.. :)

segin
24/01/2013, 16:28
kardeşim deri döşeme konusunda 3. sanayide Ercü var işçiliği iyidir,

Ziyaretçi034
24/01/2013, 16:55

istanbul'da olsan artcar var'dı nişantaşı'nda

arkadaşım trend golf aracını orada yaptırdı, alcantara'ydı sanırım malzemenin ismi, ekte bi kaç resim paylaştım. 1150 tl'ye yaptırdı

far: bi-xenon mercek taktıracaksan çok mantıklı

sis farı: mantıklı değil :)

krm1983
24/01/2013, 17:07
istanbul'da olsan artcar var'dı nişantaşı'nda

arkadaşım trend golf aracını orada yaptırdı, alcantara'ydı sanırım malzemenin ismi, ekte bi kaç resim paylaştım. 1150 tl'ye yaptırdı

far: bi-xenon mercek taktıracaksan çok mantıklı

sis farı: mantıklı değil :)

+1283 bixenon olmayacaksa halojen kalsın daha iyi bence.

Sent from my iPhone 5 using

Misafir046
24/01/2013, 17:10
+1283 bixenon olmayacaksa halojen kalsın daha iyi bence.

O zaman onu yaparım.Anlamadıgım için bilgiler onemli kardeşim :)

Tamam bunu hemen not alıyorum.

Bana arıza ışıgı yaktırmayacak marka model yazarsanız sevinirim.

krm1983
24/01/2013, 17:17
O zaman onu yaparım.Anlamadıgım için bilgiler onemli kardeşim :)

Tamam bunu hemen not alıyorum.

Bana arıza ışıgı yaktırmayacak marka model yazarsanız sevinirim.

En kullanışlısı farınızın açılıp içine ds2 mercek montajı yapılması. Böylelikle hem lüks araçlardaki aydınlatmayı sağlarsınız. Yolunuz dışında ışık dağılmayacağı için diğer araçlara da rahatsızlık vermemiş olacaksınız. Bunun için en güzeli bir takım çıkma far alıp onda uygulatmak.

uurknkc
24/01/2013, 17:56
bence 17" jant takma derim berkan abi... çok şikayetçi olanlar var.. görsellik güzel ama çok balansı kaçıyormuş...

volume23
24/01/2013, 20:18
17'' jant ta görsellik ve yol tutuşunda iyileşme oluyor yolu daha iyi tutuyor 3,5hr benzinli yayı ile 205*50*17 kullanıyorum alacağın jant et40 45 arası olmasına dikkat et yoksa sürtme yapabilir.

1ocak2011
24/01/2013, 20:32
17 jant işi tamamen kişisel. Ben çok memnunum...

Ziyaretci046
24/01/2013, 20:36
yay jant olayını çözeriz :)göktepeden alır marşbiyelleri spoyleride takarız

uurknkc
24/01/2013, 22:46
17 jant işi tamamen kişisel. Ben çok memnunum...

https://g1211.hizliresim.com/13/q/g5508.jpg

Abi arabada güzelmiş jantlarda yakışmış... sorun yaşıyormusun jantlarla ilgili? bizim İzmir de otobanda çukurlar olabiliyo.. İzmirliler bilir her yer çukur.. o yüzden pek tutulmuyo 17" jantlar

Birkan61
24/01/2013, 22:51
Yazdıklarını hesapladımda hocam yaklaşık 5000 TL ediyor. Fakat hepsi gerçekleşirse muhteşem bir araç olur güzel tercihlerle :)

Aracınız siyah zaten, far karartma çok yakışacaktır.

uurknkc
24/01/2013, 23:07
Yazdıklarını hesapladımda hocam yaklaşık 5000 TL ediyor. Fakat hepsi gerçekleşirse muhteşem bir araç olur güzel tercihlerle :)

Aracınız siyah zaten, far karartma çok yakışacaktır.

araç şuan ki haliyle bil güzeldi... bir kaç değişiklikle süper olacaktır... bunların sonunda fotoğraf bekliyoruz berkan abi :)

dexter
24/01/2013, 23:48
bu deri koltuk sıcakta ve soğukta sıkıntı yaratmaz mı,bizim koltuklarımız çok daha kullanşlı değil mi?

Birkan61
24/01/2013, 23:49
bu deri koltuk sıcakta ve soğukta sıkıntı yaratmaz mı,bizim koltuklarımız çok daha kullanşlı değil mi?

yukarıdaki resimdeki deri koltuk o konuda sıkıntı yaratmıyor diye biliyorum :)

tamamı deri olsa o zaman sorun yaratır işte..

Luc
25/01/2013, 00:00
Benim görüşlerim aşağıda ki gibi:

Emniyet kemeri takıldığı sürece çalışır diye hatırlıyorum. Orijinal koltukları deri kaplatmak yerine aynı fiyata hatta çok daha ucuza çok güzel spor koltuklar var. Monza vs. Böylece orijinal koltuklar kalır ileride satarken belki eski haline çevirebilirsin.

17" 6.5J ET46 jant alırsan hiçbir sorun yaşamazsın. ölçülerimiz bu.

Yeterince mantıklı. Konforlu kullanım için Eibach Prokit, Spor kullanım için Sportline öneririm. Çok memnun kalırsın.

Femoli'nin sattığı sonar marka ledli farlardan alırsan çok mantıklı bence.

Bence fiat'ın orijinal ses sistemi gayet yeterli

segin
25/01/2013, 00:27
valla kardeşim benim fikrim, eğer arkaya deri öne spor koltuk düşünüyosan. Punto sport koltuklarını araştır, eğer mümkünse onları düşün, jant olayı take off, nfs yada punto sport jantı düşün derim, müzik sistemı sadece sana çalsın istiyosan hifi düsün en azından bagajda yerın olur. Spoile & marspiel olayını çözmüşün zaten, şahsi fikrim farların orjinal kalması, zaten seninkiler karartılmış far dı yanılmıyorsam, en fazla karartılmışını alırsın.

SteinGP
25/01/2013, 00:52
4 ve 7 için her türlü yardıma hazırım..

Mr.Freeze
25/01/2013, 01:26
17 inch jant alacaksan Fiat ın orjinal jantlarından şaşma.
NFS özellikle :)

1ocak2011
25/01/2013, 08:22
Abi arabada güzelmiş jantlarda yakışmış... sorun yaşıyormusun jantlarla ilgili? bizim İzmir de otobanda çukurlar olabiliyo.. İzmirliler bilir her yer çukur.. o yüzden pek tutulmuyo 17" jantlar

Teşekkürler kardeşim. Jantlardan çok memnunum. 4 ay kullandım. Lastiklerde ve jantta hiç deforme olmadı. 16 kışlıklara geçtim. Bu jantları yazın kullanıyorum. İnan 16 orijinal jant ve bu 17 orijinal arasında hiç fark yok. Konfor aynı...