PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : megane coupe yardım?

BeCkS
24/01/2013, 08:41
arkadaşlar merhaba 2001 model megane coupe otomatik şanzımanda şöyle bir sıkıntım var araç zaman zaman giderken birden auto işareti yanıp çekişten düşüyor ama vites geçişine devam ediyor yani yolda bırakma gibi bişey söz konusu değil. kontak kapatıp açınca eski haline dönüyor sıkıntı kalmıyor ama dediğim gibi çekişten düşüyor o işaret yanınca bu ne olabilir sizce?

Ziyaretci040
24/01/2013, 09:07
Sen sat puntoyu git megane al. Al sana iyi oldu :D

Birkan61
24/01/2013, 09:56
Vay tolga abi megane mı aldın sen ya :)

Abicim aklıma gelen şey, herhangi bir arızadan dolayı aracın kendini korumaya almış olması o yüzden çekişten falan düşüyor olabilir.

BeCkS
24/01/2013, 10:24
Sen sat puntoyu git megane al. Al sana iyi oldu :D
kankam:D nişanlımda kullansın otomatik ufak bişey olsun dedik hani araba pert olacağı için:D:D:D neyseki o dönemler geçti satışa az kaldı:d

BeCkS
24/01/2013, 10:25
Vay tolga abi megane mı aldın sen ya :)

Abicim aklıma gelen şey, herhangi bir arızadan dolayı aracın kendini korumaya almış olması o yüzden çekişten falan düşüyor olabilir.
he birkanım yaa hiç sorma:D ama fena hani heee yok yokk:d,
doğru sölüyosun olabilir çünki bi arızadan dolayı olsa hiçbir şekilde vites geçişi olmaz diye düşünüyorum..

tayfux
24/01/2013, 10:28
ahh ah megane coupe hele ki 2001 modeli en fullü süper arabadır..neyse otomatik hiç kullanmadım ama 2 tane manuelini kullandım birisi 2000 di 1 sene diğeri 2001 di onu da 1 sene kullandım..

BeCkS
24/01/2013, 10:38
ahh ah megane coupe hele ki 2001 modeli en fullü süper arabadır..neyse otomatik hiç kullanmadım ama 2 tane manuelini kullandım birisi 2000 di 1 sene diğeri 2001 di onu da 1 sene kullandım..aracı geçici almama rağmen beklentimin üzerinde çıktı performansı doluluğu ve süspansiyonları hakkaten bu paraya bence çok çok iyi...

Ziyaretci040
24/01/2013, 10:43
Kazasız belasız dostum...

BeCkS
24/01/2013, 10:49
Kazasız belasız dostum... allah razı olsun burağım saolasın..

AYTEK AYDIN
24/01/2013, 11:07
bendede 2000 modeli vardı. aynı sorunu bende yaşadım. ustalar sorunu bulamadı, makineye bağlandı yine sorun yok en son olarak otomatik şanzımancıya gittim. yüksek sıcaklığa bağladık olayı.. en sonunda şanzıman yağını değiştirdik. aracın soğutma suyunu yeniledik. radyatör fan müşürünü en düşük cıcaklıkta çalışan 82 derecelikle değiştirdik dolayısıyla fan motoru çok ısıtmıyordu. bu arabalarda şanzımanıda soğutan küçük bir radyotör var.motor suyu ile ortak çalışıyor. bu şekilde sorunum düzelmişti.

bence sizde işini bilen bir şanzımancı bulmalısınız.

BeCkS
24/01/2013, 11:11
bendede 2000 modeli vardı. aynı sorunu bende yaşadım. ustalar sorunu bulamadı, makineye bağlandı yine sorun yok en son olarak otomatik şanzımancıya gittim. yüksek sıcaklığa bağladık olayı.. en sonunda şanzıman yağını değiştirdik. aracın soğutma suyunu yeniledik. radyatör fan müşürünü en düşük cıcaklıkta çalışan 82 derecelikle değiştirdik dolayısıyla fan motoru çok ısıtmıyordu. bu arabalarda şanzımanıda soğutan küçük bir radyotör var.motor suyu ile ortak çalışıyor. bu şekilde sorunum düzelmişti.

bence sizde işini bilen bir şanzımancı bulmalısınız.
bak bunu bilmiyordum aytek abi tşk ederim bu bilgin işime yarıcak...

Ayberk0616
24/01/2013, 11:19
Coupeyle 2.5 yıllık mazisi olan birisi olarak ilk diyeceğim şey otomatik almakla yanlış yapmışsın
O arıza otomatik şanzımanın selenoid valfleri elektro vanalarıyla ilgili bi problem gözünü korkutmak istemem ama iyi ihtimalle 1000 tl civarına halleder sıkıntısız kullanırsın.

tayfux
24/01/2013, 11:22
aracı geçici almama rağmen beklentimin üzerinde çıktı performansı doluluğu ve süspansiyonları hakkaten bu paraya bence çok çok iyi...
bence de o paralara alınabilecek en iyi araba..

BeCkS
24/01/2013, 11:23
Coupeyle 2.5 yıllık mazisi olan birisi olarak ilk diyeceğim şey otomatik almakla yanlış yapmışsın
O arıza otomatik şanzımanın selenoid valfleri elektro vanalarıyla ilgili bi problem gözünü korkutmak istemem ama iyi ihtimalle 1000 tl civarına halleder sıkıntısız kullanırsın.
puntomu satmamın sebebi zaten küçük bir otomatik araba almaktı yoksa zaten satmazdım... artık baktırcaz ayberk:) inş dediğin gibi bişey değildir yinede tşk ederim saolsın...