PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nazar'a geldik! =(

Kadoo
21/01/2013, 20:10
Arkadaşlar bugun sabah evden çıkarken hiç birşey olmamış olan arabamın 2 saat sonra ablam aradığında sol tarafının boydan boya çizildiğini öğrendim ..
Arkadaşlar araç başka bir aracın geçmeyeceği biryerde olup sadece apartmana giren ve çıkan insanların geçtiği dar bir yerde !
Sinirimden çılgına döndüm ne yapıcamı bilmiyorum bir türlü düzeltebilirmiyim sizlere bi sorim dedim!

ceb_58
21/01/2013, 20:14
Memlekette o. çocuğundan çok ne var. Geçenlerde yolda gidiyorum. O. çocuğunun biri kenarda park halinde olan arabaları çizerek gidiyordu. Yine geçen sene aynısı benim başıma geldi. Sizinkinden daha derin 6 yerden çizmişlerdi. 8 TL'ye boya alıp kulak çöpü ve kürdanla yapmaya çalıştım. Gördükçe içim yanıyor resmen. Çok geçmiş olsun abicim. Çizik derinden değilse pasta cila yap derim.

JASMINE
21/01/2013, 20:18
Geçmiş olsun. Pasta cila ile belki sorunu çözebilirsin.

Kadoo
21/01/2013, 20:19
Ya boyayı kaldırmış nasıl becermişse ! sağa sola saldırıyorum sabahtan beri bi yakalasam kimse alamıcak elimden ! pasta cila geçirmez diolar ama bakalım

ceb_58
21/01/2013, 20:40
Ya boyayı kaldırmış nasıl becermişse ! sağa sola saldırıyorum sabahtan beri bi yakalasam kimse alamıcak elimden ! pasta cila geçirmez diolar ama bakalım

Autoking de acaba yapılabilir mi ? En kötü benim gibi boya al lokal boya yap.

Kadoo
21/01/2013, 20:45
Autoking de acaba yapılabilir mi ? En kötü benim gibi boya al lokal boya yap.

Artık en kötü öyle yapıcam ! Saol kardeşim tavsiyen için!

effect1903
21/01/2013, 20:46
Öncelikle geçmiş olsun, üzücü bir durum. Çiziği elle kontrol edin çiziğe eğer tırnak giriyorsa malesef boya gerekiyor ama şayet tırnak girmiyorsa pasta cila ile giderilebilir.

ykaya1983
21/01/2013, 21:06
Geçmiş olsun gerçekten üzücü bir durum.Malesef bu memlekette biraz boyası düzgün modelli bir aracın varsa sürekli diken üstündesin.Şöyle 70-80000 tl'lik aracı olanları hep merak ederim acaba bir yere misafirliğe gittiklerinde dışarıda arabaları dururken nasıl rahat ediyorlar?Gerçekten evde dönen muhabbete gönülden katılabiliyorlar mı?İnanırmısınız geçenlerde söz kesmeye gitmiştik de orda bile sözlümün babasına dışarıda gürültü geliyor acaba aracın yanındakiler bizim çocuklar mı diye çaktırmadan söyledim.Fakat adam pencerden çıkıp çocuklara arabayla oynamayın demesin mi?Sırf bu araba düşkünlüğüm yüzünden bi rezil oldum sormayın valla:D

abulbul08
21/01/2013, 21:19
Geçmiş olsun memlekette sütü bozuk çok. Benimde önceki aracıma adamın biri çamurlu ayakkabıları ile iki sefer tekme vurmuştu.

Porque
21/01/2013, 22:19
Geçmiş olsun hocam. Eğer tırnak geçiyorsa pasta cila geçirmez. Pasta sadece tırnak geçmeyen çizikleri yok eder.

halils2
21/01/2013, 22:27
geçmiş olsun kardeşim gördüğüm kadarıyla çiziklerin derin pasta cila kapatmıyor bunları geçen sene misafirliğe gitmiştim arkadaşa orda aracımın 4 kapısını 2şer defa yani aracın etrafında 2 tur atarak çizmişler anahtarla kaportacıya sordum bi kısmı kılcal kapatır ama önsol kapı boyanması gerek dedi bıraktım öyle duruyor. 2-3 gün önce de aracın yanından geçerken sağ 2 kapı arasına tekma atmış anasını çok yakından tanıdığım çocuğun biri araç çamulu olduğu için hasarı tam göremiyorum artık perşembe günü yıkatınca görecez. garaj olmadığı sürece yapacak bişey yok geçmiş olsun

can-asan
21/01/2013, 22:41
nazara geldin cidden Kadir geçmiş olsun, umarım yapanı bulursun, pasta cila bide rütuş boyasıyla çok ince çalışarak kapatabilirsin, rütuş boyasınıda bostancı sanayiden boya kodunu verip çok az yaptırabilirsin, ben 5 liraya yaptırmıştım bi boyacıda. yerinide tarif ediyim aklında bulunsun.. bostancı köprüsünden gelip sanayiye girince lastikçinin ordan sola gir. ya 2. yada 3. sokakta sona doğru solda kalıyor.

Ziyaretci037
21/01/2013, 22:51
Kardeşim geçmiş olsun ya.

Üzülerek söylüyorum ama pasta cila kurtarmaz gibi duruyo,belli ki derin çizmiş ********ler..

malebow
21/01/2013, 22:53
kardeşim geçmiş olsun, senin yerine rahatlıkla koyabiliyorum kendimi. memleket 40 yaşına gelmiş bi baltaya sap olamamış asalaklarla dolu. bir çoğundada böyle hazmedememezlikler var işte. içimden ne küfürler ediyorum bi bilsen

coll34
21/01/2013, 23:00
geçmiş olsun

Kadoo
21/01/2013, 23:31
Öncelikle geçmiş olsun, üzücü bir durum. Çiziği elle kontrol edin çiziğe eğer tırnak giriyorsa malesef boya gerekiyor ama şayet tırnak girmiyorsa pasta cila ile giderilebilir.

Valla Tırnak giriyor kardeşim yaa ..

nazara geldin cidden Kadir geçmiş olsun, umarım yapanı bulursun, pasta cila bide rütuş boyasıyla çok ince çalışarak kapatabilirsin, rütuş boyasınıda bostancı sanayiden boya kodunu verip çok az yaptırabilirsin, ben 5 liraya yaptırmıştım bi boyacıda. yerinide tarif ediyim aklında bulunsun.. bostancı köprüsünden gelip sanayiye girince lastikçinin ordan sola gir. ya 2. yada 3. sokakta sona doğru solda kalıyor.

Kardeşim yapabiliyorlarsa süper olur valla !! araç şuan da yıkanmamış durumda o yüzden belli olmuyor ama yıkartırsam 100 metreeden çakar kendini o çizikler ağlıcam valla ya !! vucudumu çizseler bu kadar içim acımaz!

Herkese teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için ! ayrıca evinizin önünde falan diyede güvenmeyin ben apartmanın altına koyduğum halde yaptılar bunu! :********(

can-asan
21/01/2013, 23:42
Valla Tırnak giriyor kardeşim yaa ..

Kardeşim yapabiliyorlarsa süper olur valla !! araç şuan da yıkanmamış durumda o yüzden belli olmuyor ama yıkartırsam 100 metreeden çakar kendini o çizikler ağlıcam valla ya !! vucudumu çizseler bu kadar içim acımaz!

Herkese teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için ! ayrıca evinizin önünde falan diyede güvenmeyin ben apartmanın altına koyduğum halde yaptılar bunu! :********(

Kadir yanlış anladın galiba yada ben yanlış anlattım. boyacı dediğim yer boya satıyor, orda boyayı hazırlatıp kendin ince fırçayla o derin çizik olan yerlere sürersin, kendin yapacaksın yani. arabanın aynı renginde rütuş boyası hazırlıyor adam.. ama dikkat et fazla kaçırma sakın çok ince yapman lazım yoksa kalın boya kalıyor..
he tabi pasta cilayla kapanırsa çokta gözüne batmazsa hiç yapma..

segin
21/01/2013, 23:54
geçmiş olsun kardeşim, kaza yapsam bu tür olaylar gibi üzülmem çekemeyen bir şşerrefsizz yapmıştır.

can-asan
21/01/2013, 23:56
bu arada yapana hala sövüyorum.. Allah bin beterini çıkartır inşallah onlardan

tayfux
22/01/2013, 00:04
varya harbiden bunu yapan insan olamaz başka bir varlık sen çalış didin borç harç bir araba al birtane kendini bilmez gelsin çizsin vallahi hak değil..

Kadoo
22/01/2013, 00:27
Kadir yanlış anladın galiba yada ben yanlış anlattım. boyacı dediğim yer boya satıyor, orda boyayı hazırlatıp kendin ince fırçayla o derin çizik olan yerlere sürersin, kendin yapacaksın yani. arabanın aynı renginde rütuş boyası hazırlıyor adam.. ama dikkat et fazla kaçırma sakın çok ince yapman lazım yoksa kalın boya kalıyor..
he tabi pasta cilayla kapanırsa çokta gözüne batmazsa hiç yapma..

Hıı anladım kardeşim! tamam yapılır ya bazı yerler çok derin görünüyor zaaten önce pasta cila atıp kapatmayı denicem ! eğer olmazsa o derin yerlere ince bi şekilde atarım ;) çok saol tekrardan!

varya harbiden bunu yapan insan olamaz başka bir varlık sen çalış didin borç harç bir araba al birtane kendini bilmez gelsin çizsin vallahi hak değil..

Valla aynen öyle :(

rainmaker
22/01/2013, 00:49
Gecmiş olsun dostum zor walla 2 sene önce benimde basıma geldi ben daha fazla dayanamadım sırf cizldi diye arabamı satmıstım

ken01
22/01/2013, 11:35
geçmiş olsun arkadaşım. bu tür o.. çocuklarını yakalıcaksın. ön tekerle davlumbazın araya sokacaksın kafasını. el frenin çekip basacaksın gaza. şöyle burunları sürtülsün şeref....lerin.

Ziyaretçi049
22/01/2013, 11:43
Geçmiş olsun dostum, geçen ay benim aracıda boydan boya çizmişler çok andım analarını.

Tırnak geçiyor benimkisinede boyanacak dediler ben boyatmadım artık bende ince fırça ile rütuş yapmaya çalışacağım :@

PUNTO2008
22/01/2013, 11:57
Hocam çok geçmiş olsun. Bu a.....a koyduğumun ****** çocukları ne alıp veremedikleri var ya arabalardan, anneleri ile sorunları olan, soktuğumun a...k ağızlıları. Benim arabada kıpkırmızı cillop gibi parlıyor evin önünde, ama hep tedirginim, seninki gibi araba sürtme şanşı çok çok az, apartman önünde paralel yatıyor 5 gün, ama 2-3 tane ******** kürt veletleri var, hergün arabaların tepelerinde oynuyorlar. Bunlara Led tv almıştık, eski tüplüyü verdik, bazen çikolata vs alıyorum da arabaya bakın diye ama işte çok piyasada a.m.k.

lanceee
22/01/2013, 12:03
geçmiş olsun benimde sağ arka kapıdan başlayıp bagaj dahil olmak üzere çizmişler

jagar
22/01/2013, 12:40
çok sinir bozucu bi durum, geçmiş olsun bende aracımı ilk aldığım zaman sağ kapıya birisi yukardan aşşa 3 çizgi çizmişti, açıkcası çok çabalamama rağmen boyanmadan kapanacak gibi değil pastayla ufak tefek parlatıcılarla eskisi kadar belirgin değil ama halaa yeri belli öyle kullanıyorum ama boyatmadım milleti anlamak zor batıyo galiba :realmad:

can-asan
22/01/2013, 13:08
Hıı anladım kardeşim! tamam yapılır ya bazı yerler çok derin görünüyor zaaten önce pasta cila atıp kapatmayı denicem ! eğer olmazsa o derin yerlere ince bi şekilde atarım ;) çok saol tekrardan!

Valla aynen öyle :(

Bulamazsan yeri falan ara öylede yardımcı olurum yada müsaitsem gelirim, rica ederim nedemek, geçmiş olsun..

atlatma
22/01/2013, 13:16
Aynen dedğiniz gibi bu işi yapanlar nasıl insan bilemiyorum. 5 sene evvel teravih namazına değişik camilerde gidelim derken babamın 2000 model brava sı ile kılavuzlar köyüne merkez camisine gitmiştik. Nmazdan çıktık. Bide ne görelim arabanın 4 bir tarafı çizilmiş birde çizgiden ev yapmış adamlar.
Kadoo arkadaşım. fotograftan gördüğüm kadarı ile pasta cila seni kurtarmayacak. Ya komple boyatacaksın o tarafı kaskon varsa yada bi boyacıya gidip lokal rötüş yapmasını isteyeceksin. Ama bunu bu şekilde bırakırsan vede saç ortaya çıktıysa nemli havalarda paslanma sorunu ile karşılaşırsın.

mtyardim
22/01/2013, 15:43
geçmiş olsun, sanki küçük çocukların bindiği bisiklet çizikleri gibime geldi, fren kolları dışarıda oluyor ve çiziyor....

FeyyazYavuz
22/01/2013, 17:38
çok geçmiş olsun kadir sıkma canını beterinide yapabilirlerdi. 2004 yılında babamın 0 km mercedesini iki tarafından tornavidayla kazıyarak çizmişlerdi. arabayı daha yeni getirmiştik samandıra kolumandan. sabah kalkıp baktık iki tarafıda gitmiş arabanın mecbur belden aşağısı iki taraftanda boyanmıştı. allah çıkarsın soyları kurusun ********lerin.
kadir rütuş boyası al hafta sonu beraber yapalım ekiple, pasta cila var bizde.

Ziyaretçi033
22/01/2013, 17:46
Hocam bu araba sürtmesi değil. Çıkarken zorla çıkan yada giren biri araçtan inince affına sığınaraktan buraya arabamı koyulur diyerek anahtarla çizmiş. Artık apartman park yerlerinede kamera taktırmak lazım.

Çok geçmiş olsn.

Eduardo
22/01/2013, 18:04
Cok gecmis olsun hocam rutus mecbur gozukuyor gibi yine insafliymis cizen arkadas benim eski arabama ev dag ve kus motifleri yapmislardi

iyte
22/01/2013, 21:24
kadir fotolardan derinlik nekadar anlayamadım ama ben fix it pro kullanıyorum. geçen elemanın biri sol ön kapıdan girmiş parkta. kapı göçmüş birde çizik olmuştu fix it proyla düzelttim.

https://forum.grandepuntotr.com/genel/43764-arabama-vurup-kacmislar.html

kapıdaki çiziğin resmi burda. bu çiziği giderdim bi bak belki yardımcı olur :)

quick
22/01/2013, 21:56
kardeşim çok geçmiş olsun bende herkes gibi sövüp duruyorum bu yaratıklara

geçmiş olsun arkadaşım. bu tür o.. çocuklarını yakalıcaksın. ön tekerle davlumbazın araya sokacaksın kafasını. el frenin çekip basacaksın gaza. şöyle burunları sürtülsün şeref....lerin.

abimiz doğru demiş aynen böyle yapmak gerek bunlara

mrfee
22/01/2013, 23:22
valla bu çizikler derin gözüküyor. benim eski puntoyu da böyle çizmişlerdi. ben onu hatırladım yüreğim cız etti. birde siyah renk olduğu için çok belli eder yıkandığı zaman ve güneşli havalarda. alllah yardımcın olsun.

Kadoo
23/01/2013, 18:27

Helal Olsun Ama valla yakalarsam , muhteşem fikir denicem :P

Cok gecmis olsun hocam rutus mecbur gozukuyor gibi yine insafliymis cizen arkadas benim eski arabama ev dag ve kus motifleri yapmislardi

abi senin durum daha fenaymış ağlancak halimize bi an güldüm :)

geçmiş olsun, sanki küçük çocukların bindiği bisiklet çizikleri gibime geldi, fren kolları dışarıda oluyor ve çiziyor....

valla aracın bulundugu yerde bisiklet süren kimse yok apartmandan.. sanırım birisi çemememezlikten yaptı :((

Bulamazsan yeri falan ara öylede yardımcı olurum yada müsaitsem gelirim, rica ederim nedemek, geçmiş olsun..

Can, Feyyaz yazmış ya cumartesi günü buluşma var sanırım bende gelicem
cevizli MC buluşmasına .. Gelmeden once rütuş boyasını temin ederim hep beraber bi deneriz olmadı ;)

Bu arada Herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler ..

can-asan
24/01/2013, 08:41
Can, Feyyaz yazmış ya cumartesi günü buluşma var sanırım bende gelicem
cevizli MC buluşmasına .. Gelmeden once rütuş boyasını temin ederim hep beraber bi deneriz olmadı ;)

tamam Kadir öyle yaparız, ama rütuş kalemi falan alma, boya hazırlattır boya kodunu verip, bi küçük tenekenin içine yapıyor adam..

Ziyaretçi033
24/01/2013, 09:04
Şu arabalı bir reklam var, kızmızı araba, adam geliyor bakıyor araba çizik! hayallere dalıyor. Çok gerçekçi bir reklam o.

Hepimiz o adamız işte.

Furious1990
24/01/2013, 09:41
Geçmiş Olsun koyu renk araba bu yüzden asla almıyorum hep aldıgım arabalar Metalik gri cizigi vs. belli etmiyor.. Kürt piçleri bizim mahalledede var arabayı ilk aldıgım gün cizdiler tokatladım bi daha arabanın 10 metre yanına yaklasamıyorlar..

bide benim anladıgım bu arabaları hayaletlermi ciziyor bi allahın kuluda görmüyor cizenleri ve bizde görmüyoruz ne iş anlamadım usta.

kadirridak
24/01/2013, 18:15
Cok gecmis olsun. Sonucta araba siyah olunca kendini daha fazla belli ediyor. Umarim boyaya ihtiyac kalmadan halledebilirsiniz.

Hocam çok geçmiş olsun. Bu a.....a koyduğumun ****** çocukları ne alıp veremedikleri var ya arabalardan, anneleri ile sorunları olan, soktuğumun a...k ağızlıları. Benim arabada kıpkırmızı cillop gibi parlıyor evin önünde, ama hep tedirginim, seninki gibi araba sürtme şanşı çok çok az, apartman önünde paralel yatıyor 5 gün, ama 2-3 tane ******** kürt veletleri var, hergün arabaların tepelerinde oynuyorlar. Bunlara Led tv almıştık, eski tüplüyü verdik, bazen çikolata vs alıyorum da arabaya bakın diye ama işte çok piyasada a.m.k.

Geçmiş Olsun koyu renk araba bu yüzden asla almıyorum hep aldıgım arabalar Metalik gri cizigi vs. belli etmiyor.. Kürt piçleri bizim mahalledede var arabayı ilk aldıgım gün cizdiler tokatladım bi daha arabanın 10 metre yanına yaklasamıyorlar..

bide benim anladıgım bu arabaları hayaletlermi ciziyor bi allahın kuluda görmüyor cizenleri ve bizde görmüyoruz ne iş anlamadım usta.

Arkadaslar bunlar nasil mesajlar yaa. Yapilan bir kabahat varsa bunu nasil genelliyebilirsiniz. Sonucta kendiniz soyluyorsunuz yapanlar daha cocuk, ondanda emin degilsiniz. Tamam gozunuzden sakindigimiz arabalarimiza zarar veriliyor ama genelleme yaparak kufurlu konusmak bence hic kimseye yakismaz, dogruda degil. Sizin uslubunuzla yazismak istemem ama aklimada gelen soru bizim mahallede bir tane kurt aile yok. Bunu cizenleri nasil bir genellemenin icine koyup saydirabilirim.
Yazdiklarimla ilgili yorum yapacaksaniz biraz dusunun sonrasinda kimin hatali olup olmadigiyla ilgili yorum yapin...Herkese saygilar

ykaya1983
24/01/2013, 19:21
Cok gecmis olsun. Sonucta araba siyah olunca kendini daha fazla belli ediyor. Umarim boyaya ihtiyac kalmadan halledebilirsiniz.

Arkadaslar bunlar nasil mesajlar yaa. Yapilan bir kabahat varsa bunu nasil genelliyebilirsiniz. Sonucta kendiniz soyluyorsunuz yapanlar daha cocuk, ondanda emin degilsiniz. Tamam gozunuzden sakindigimiz arabalarimiza zarar veriliyor ama genelleme yaparak kufurlu konusmak bence hic kimseye yakismaz, dogruda degil. Sizin uslubunuzla yazismak istemem ama aklimada gelen soru bizim mahallede bir tane kurt aile yok. Bunu cizenleri nasil bir genellemenin icine koyup saydirabilirim.
Yazdiklarimla ilgili yorum yapacaksaniz biraz dusunun sonrasinda kimin hatali olup olmadigiyla ilgili yorum yapin...Herkese saygilar

+1
Ben bu forumda bundan daha beterlerini de gördüm hocam.Üzücü olan durum ise çoğunluğun sağduyudan yana mesaj yazılmasını isteyen kişilere destek vermemesi.O yüzden bu forumda sadece araba ile ilgili yazıp siyasi yorumlara hiç girmemeye çalışıyorum.Bence siz de öyle yapın.