PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto 1,4 benzinli otomatik easy hakkında

muratyasar
20/01/2013, 20:47
merhaba arkadaşlar bende sıfır grande punto 1,4 benzinli otomatik easy model araç aldım. acaba arabamla ilgili neler önerirsiniz. özellikle bakım ve temizlik konusunda yada yapmam gerekenlerle ilgili bilgi verirseniz. birde sormak istediğim bir husus var. acaba bu araçlarda çocuk kilidi tarzı birşey yokmu. çünkü araba otomatik kapıları kilitleyince arka kapılar içeriden otomatik açılabiliyor. arkadada çocuklarım var ve güvenlik konusunda huzursuz oluyorum. ne önerirsiniz. son olarak birde bu aracın kontakt anahtarını çevirmekte bazen zorlanıyorum. bu anahtarı çevirirken birşeyleri eksikmi yapıyorum. neden bazen anahtar dönmüyor.

genel olarak yardımcı olursnaız sevinirim

şimdiden teşekkürler

:sorcerer:

since1453
20/01/2013, 22:10
anahtarın dönmememesi nedeni direksiyon kilidi.anahtarı çevirirken direksiyonuda çevirirseniz kontak çalışır..aacınız hayırlı olsun

EvoKoray
20/01/2013, 22:24
çocuk kilidi arka kapıları açtığınızda , kapının açtığınız kısmında işaretini görürsünüz oraya anahtarı sokup çocuk kilidini aktif hale getirebilirsiniz , kapılar kilitlendiğinde arka kapılar içerdende açılamaz

muratyasar
20/01/2013, 22:46
Temizlij icin oneriniz nedir. Ornegin her marka arac temizlik urununu aracra kullanabilirmiyim

EvoKoray
20/01/2013, 22:50
sonax , meguilars gibi kaliteli ürünler kullanın bence :) 3-5 TL ye her süpermarkette temizlik ürünü var , iyi parlasın güzel temizlesin derseniz dediğim markaların ürünlerine bakın

sehzadeamasya
21/01/2013, 18:27
hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

bugra26
27/01/2013, 21:39
kaportayı fazla kirletmeyin
kirlendikçe boya zarar görür.
sabah ve öğlen güneşli zamanlarda aracınızı yıkamayın kaportada çatlaklar oluşabilir. öğlenden sonra ve akşam saatleri daha sağlıklı olur :)