PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'dan iphone 4 yada 4 s getiricem yardım.

Ziyaretci040
19/01/2013, 13:16
Merhaba Arkadaşlar,

Şuan Amerikada bulunan bir arkadaşıma iphone 4 yada 4s getirtmeyi planlıyorum. Ancak araştırdığım kadarı ile belirli özellikleri olması gerkeiyormuş. ( Türkiye'de sorunsuz çalışması için.) Bu özellikler ne olmalı sim gibi bişeylermidir?

Getirten arkadaşlarım varsa ve bana bu konuda yardımcı olabilirse sevinirim.

Arkadaşım amazon.com dan siparişini vermemi ve onun adresine gittikten sonra bana getireceğini söylüyor hatta rica etsem amazondan hangi cihazı almam gerektiğini söyliyebilicek birisi varsa sevinirim.

aykut_1914
19/01/2013, 14:03
takip :)

Battal
19/01/2013, 14:19
Amerikadan alacaksanız 4s değilde 5 almanız daha mantıklı. 100 usd fiyat farkı var çünkü.
Arkadaşınız gidip mağazadan alacaksa, yapacağı tek şey, bir Apple Store'a gidip "Unlocked ve contact bir iphone almak istiyorum." demek. Siz internetten sipariş verecekseniz, amazon değilde, apple'ın online shop'undan yapmanızı öneririm.
Official Apple Store - Buy iPad mini, iPad, iPhone 5, MacBook Pro Retina display, Mac mini, and more. - Apple Store (U.S.) (https://store.apple.com/us)

aalperdemir
19/01/2013, 14:31
Biraz fazla verip sim alın.
Ben daha onceki deneyimlerini soyliyim karar sizin.
Sim kilidini kirmak gerekiyor aksi takdirde. Ben kirik getirttim. At&t cikisli olacak zaten. Telefonunuza herhangi bir ios guncellemesi yapamazsiniz. Atiyorum 6.0.1 geldiyse cihaz oyle kalir en son sim kilidinin kirildigi haliyle. Sim kilitli alinca JB gerekecek zaten. Ve JB yapinca mevcut baseband degismek zorunda kalir buyuk ihtimalle. Bu da size GPS tabanli uygulamalarin (navigasyon gibi) calismasini engelleyecektir. Bir de baseband degisimi bluetooth ozelliginde sorunlar yaratabiliyor. Karar sizin az bisey fazla verip tadiyla kullanmanizi tavsiye ederim.

Ha bir de Gevey sim kart onerenler olabilir. Tamam guzel calisiyor ama olmadik bir anda yari yolda birakabiliyor.

Uzun suredir iphone, ipad ve ipod touch kullanan biri olarak tavsiyelerim bunlar.

Pasaporta isletmek icin de bir miktar para cikacaginida unutmayin. 100 TL olmasi lazim.

Sent from my iPhone using

SteinGP
19/01/2013, 16:37
Biraz fazla verip sim alın.
Ben daha onceki deneyimlerini soyliyim karar sizin.
Sim kilidini kirmak gerekiyor aksi takdirde. Ben kirik getirttim. At&t cikisli olacak zaten. Telefonunuza herhangi bir ios guncellemesi yapamazsiniz. Atiyorum 6.0.1 geldiyse cihaz oyle kalir en son sim kilidinin kirildigi haliyle. Sim kilitli alinca JB gerekecek zaten. Ve JB yapinca mevcut baseband degismek zorunda kalir buyuk ihtimalle. Bu da size GPS tabanli uygulamalarin (navigasyon gibi) calismasini engelleyecektir. Bir de baseband degisimi bluetooth ozelliginde sorunlar yaratabiliyor. Karar sizin az bisey fazla verip tadiyla kullanmanizi tavsiye ederim.

Ha bir de Gevey sim kart onerenler olabilir. Tamam guzel calisiyor ama olmadik bir anda yari yolda birakabiliyor.

Uzun suredir iphone, ipad ve ipod touch kullanan biri olarak tavsiyelerim bunlar.

Pasaporta isletmek icin de bir miktar para cikacaginida unutmayin. 100 TL olmasi lazim.

Hocam 300 lira fazla verin başınız ağrımasın ya..

Genius
19/01/2013, 20:41
Ben 3gs almıştım yurtdışından. jb ve unlock işlemlerini kendim yapıyorum ancak baseband olayı doğrudur. En son yanılmıyorsam UltraSn0w ile baseband düşürme var diye duymuştum. GPS kullanamıyorum şu an bu yüzden yeni güncelleme yapmayı düşünmedim. Telefonum ios 5.1.1. Arkadaşların dediği gibi buradan almak daha mantıklı ;)

Hatayye81
19/01/2013, 20:49
Dün kaydetdim pasaporta yakın bir arkadaşım 4s'ini vergi dairesi 120 tl türkcell kayıt ücreti 50tl ödedik.

StrawBeeRy
19/01/2013, 20:55
2 hafta önce amerikadan 634$ iphone 5 aldık sadece yapmanız gereken pasaporta işletmek+150 lira vergisini ödemek o kadar onun dışında sorunsuz kullanabilirsiniz.1300 liraya denk geliyor işte 4s düşünmeyin 5 alın derim

aalperdemir
20/01/2013, 11:16
Ben 3gs almıştım yurtdışından. jb ve unlock işlemlerini kendim yapıyorum ancak baseband olayı doğrudur. En son yanılmıyorsam UltraSn0w ile baseband düşürme var diye duymuştum. GPS kullanamıyorum şu an bu yüzden yeni güncelleme yapmayı düşünmedim. Telefonum ios 5.1.1. Arkadaşların dediği gibi buradan almak daha mantıklı ;)

Baseband 6.15 olunca düşürmek imkansiz hocam ya. Ömrümü yediydi. Ultrasn0w sadece eskisine yakin bir basebande guncelleme yapiyor artik. Onda da push mesajlar ve bluetooth kulakliga ses aktarimi iptal oluyor ne yazikki. Gps te orjinali kadar iyi olmuyor.

Ziyaretci040
20/01/2013, 11:30
ya 1300 verecek olsam zaten uğraşmamki buradan 2. el bile olsa alırım. Ben 4 istiyorum bir 2 yerde ip kameralarım var onları seyredebilmek için istiyorum o yüzden 4 yada 4 s diyorum :)

Peki amazon.com dan bu telefon olur diyebilicek var mı?

ABK
20/01/2013, 11:41
4 yada 4s çok temiz telefonlar var DH ikinci elde, 5 sevdasına düşen elindeki TR Garantili temiz cihazı satıyor 1000 TL'ye 3 aylık 4S satıldı geçenlerde Genpa garantili. Orayı da alternatif düşünün derim. Kamera izleme bende de var iPhone 4 ün işlemcisi o iş için kesinlikle yetiyor, ama amerikadan gelecekse iPhone 5 derim.

Ziyaretci040
20/01/2013, 11:45
Diyorum ya minimum seviyede alsamda yeterli o yüzden 4 8gb kafi bana göre. Fiyatlarıda 300 $ civarında görünüyor o telefon 0 halde bana maliyeti 500 tl 600 tl gibi bişey olucak.