PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza yedim yardım?

redLebi
18/01/2013, 01:34
Cam filmi 154 + sis farı 72 tl olmak üzere toplam 226 tl ceza yedim 31 aralık 2012 gecesi.. 15 gün geçtiği için indirimli ödemeyi kaçırdım malesef..

Ben kredi kartına taksitle ödemek istiyorum cezamı. Ama internetten sorgulatınca ceza gözükmüyor ? Nasıl ödücem taksitle bilen varmı ?

Evren_c
18/01/2013, 08:12
Cezalar taksitle ödeniyor mu bilmiyorum (ancak sanmıyorum). Şöyle bir yol izlenebilir; cezalar bir süre sonra online olarak görülebilir hale geliyor. Elinizde ceza makbuzu varsa cezanın internette görünmesini beklemeden, e-vergi dairesinden makbuzdaki bilgileri girerek ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınızla peşin yapacağınız ödemeyi daha sonra (eğer varsa) bankanızın "peşin alışverişleri taksitlendirme" özelliği ile istediğiniz takside bölersiniz.

Bildiğim kadarıyla HSBC ve İş Bankası taksitlendirme yapıyor. Garanti de yapıyor olabilir, Google'a sormak lazım :)

Ziyaretçi049
18/01/2013, 09:11
Geçmiş olsun, taksitle ceza ödenmiyor diye biliyorum daha doğrusu dediğiniz gibi ceza gibgov.tr'den bakınca çıkmıyor nedense.

Yeni dönem başladı artık Polis'ler sanırım kestikleri ceza makbuzlarına göre prim alıyorlar, zaten keyfi işleri çoktu bu adamların şimdi ceplerini doldurmak için üften püften şeylerden ceza yağdırırlar. Ben kasıtlı olarak sadece prim almak için ceza yazan bütün Polis arkadaşlara hakkımı helal etmiyorum...

Furious1990
18/01/2013, 09:54
Geçmiş Olsun sizde aralık kurbanı olmuşunuz ben gibi :) Özellikle yılın son ayı cok dikkatli olunmalı polisler hiç acımıyor cunku cari açığı kapatmak için önüne gelene ceza yazıyor. İlk defa gaflete düşerek aralık ayında bende cam filmi ve muayenesizlikten 226 tl ceza yemiştim. Halada sisteme düşmedi ceza ödemedim ödemeyecegim :)

Son olarak daha onceden tehlikeli araba kullanmak, Uyarılara ve ikazlara uymamak, Yasak park cezası yedim toplam 540 tl cezamı kredi kartıyla ödedim lakin taksit yapmıyor tek cekim yapıyor. yani Taksitle ödeyemezsiniz pesin tek cekim yapıyorlar..

rbcn
18/01/2013, 10:41
geçmiş olsun her akşam dükkanımın önünde yola baktığımda dikkat ediyorum her 10 sis farlı arabadan 7 si sis farını yakarak dolaşıyor

Battal
18/01/2013, 12:10
geçmiş olsun her akşam dükkanımın önünde yola baktığımda dikkat ediyorum her 10 sis farlı arabadan 7 si sis farını yakarak dolaşıyor

Şahincisinden, son model Mercedes'ine binene kadar toplumun her kesiminde var bu olay. Neden gereksiz yere yakıp milletin gözüne tecavüz ederler anlamak mümkün değil. Sis farı değil süs farı mübarek.

Mr.Freeze
18/01/2013, 12:40
2008 yılında motosiklet ile radara yakalanmıştım. 300 tl ceza yemiştim ve cezayı ödememiştim. 2011 yılında motosikletin muayenesini yaptırmadan önce gib sitesinden ceza ve vergi borcu olup olmadığı için baktığımda ödemediğim 300 liranın faizle 600 lira olduğunu gördüm. Mecburen ödedim kredi kartım ile gib nin sitesinden. Sonra bankadan bana sms geldi. Bu ödemeyi taksitlendirmek istermisiniz diye. Banka 6 takside böldü.
Gelirler İdaresi Başkanlığı sitesinden kredi kartın ile ödersen belki bankan sana da o ödemeyi taksitlendirir.

Sent from my iPad using HD

Ziyaretci040
18/01/2013, 12:45
Teb bankasının internet şub. online işlem merkezinden taksitlendirme var bence diğer bankalarında vardır diye düşünüyorum.

fotobelit
18/01/2013, 15:25
Ben 50 lirayı aşan ne alsam veya ödesem,garantiden''Bu ödemeyi taksite bölmek için falanca no ya mesaj yolla''Diye mesaj geliyor.sanırım makbuz bilgilerini girip ödenince mesaj gelir..

redLebi
18/01/2013, 15:46
Taksitle ödersem iyi arkadaşlar. Çünkü ben bilerek bekledim taksitle ödücem diye. Yoksa peşin çekcekse ilk 15 gün içinde 170 tl öderdim niye 56 tl fazla ödücem :)

Ama bu ceza gib in sitesinde gözükmüyor nasıl ödücemki gözükmeden cezayı ?

khanunl
18/01/2013, 15:56
En yakın taşıtlar vergi dairesine gideceksiniz.Taksite ödemek istediğinizi beyan edeceksiniz. %25 peşin verip gerisini 3 taksitte ödeyeceksiniz.

redLebi
18/01/2013, 16:09
En yakın taşıtlar vergi dairesine gideceksiniz.Taksite ödemek istediğinizi beyan edeceksiniz. %25 peşin verip gerisini 3 taksitte ödeyeceksiniz.

Gittim vergi dairesine ancak burdan kredi kartıyla ödenmiyor dedi ordaki görevli aklım karıştı ? Bu 3 taksidi elden taksitmi yapcaz ?

khanunl
18/01/2013, 16:29
Vergi dairesinepeşinatınızı ve sonraki taksitlerinizi elden yatıracaksınız.Cezanız Gib gov tr'de gözüküyorsa Ocak 2013 verginizle birlikte kredi kartınızla 6 taksitte ödeyebilirsiniz.Yada cezanın faizini göze alıp Temmuz 2013 verginizle birlikte taksitli olarak internet üzerinden kredi kartınızla ödeyeceksiniz.