PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Web sayfası ile ilgili sorunum :(

akca37
15/01/2013, 23:42
Arkadaşlar exp 9 kullanıcısıyım ancak birkaç gündür yeni bir sayfa veya sekme açmak istememe rağmen açmak istediğim sekmeyi sayfayı değil gidip acayip başka yerleri açıyor sorun nereden kaynaklanıyor nasıl bir virüs girdi de böyle oldu kaç kez disk birleştirme temizleme ve virüs taraması yaptım sonuç alamadım neler yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum ? Şimdiden teşekkürler...

must82
15/01/2013, 23:56
muhtemelen exp. 9 unuza casus yazılımlar dediğimiz sapık yazılımlardan biri bulaşmış. tavsiyem exp. ı kullanmamak ve firefox veya chrome u kullanmak. Alışamam yada uğraşamam demeyin, bir kez kullanmaya alışırsanız exp. 9 da dönmezsiniz. zaten aralarındaki hız farkı sizi ilk etapta etkileyecek.

Kolay gelsin.

Ziyaretçi048
15/01/2013, 23:58
Abi ne yaptn sen ya,, internet exploref kullanilirmi' ben sadece format attiktan sonra google chrome yuklemek icin kullaniyorum internet exploreri, eger activex le calisan web sitesi uygulama kullanmiyorsaniz kesinlikle safari , mozilla , yandex browser , chrome gibi alternatiflere yonelin, chromeden sonra ie beni deli ediyor

U25GT cihazımdan 2 ile gönderildi

Ziyaretçi048
16/01/2013, 00:03
Bu arada illa ie kullanacagim derseniz googlede ...anasayfa degismiyor ... yazin binlerce yardimci olacak makale bulursunuz' kayif defterinizi degistiren bir arac cubugu yuklemissiniz, oncelikle onu programlar ve ozelliklerinden kaldirmaniz lazm. Saniri. Bedav yuklediginiz bir programdan geldi, bu arac cubuklarini kaldirmazsaniz chrome mozillanin giris sayfasini bile bozabiliyorlar

U25GT cihazımdan 2 ile gönderildi

dicaser
16/01/2013, 04:21
ilk olarak gizli dosyaları açın;
bilgisayarıma tıklayın , (windowsun kurulu olduğu bolum) C:'ye tıklayın , kullanıcılara gelin , bilgisayarın kullanıcı adı neyse onun bir dosyası olacak orada ona tıklayın , appdata ya tıklayın , local dosyasına tıklayın , temp dosyasına tıklayın , içeride bulunan herşeyi silin ; eğer ie'nize virüs bulaşmışsa dosyasının autorun'ı oradadır ve o silinmez , kısacası temp'in içindeki bir adet debug dosyası hariç herşey silinirse virüs yok ancak debug dosyası hariç başka dosyalarda silmenize rağmen kaldıysa işte o virüstür daha doğrusu threat'tır onu silmenizin en kolay yoluda bilgisayarınız güvenli modda açın ve gene aynı yere yani tempe gelin ve silin :) ;
sildikten sonra ie'nin ayarlarına gelin , gelişmiş seçeneğine tıklayın ve orada bulunan sıfırla butonuna basın 4 adet kutucuğu işaretleyin ve tamama basın ;
ie'niz sıfırlanmış olur ;

umarım yardımcı olmuşumdur..

NOT : TAVSIYEM Windows 8 Pro versiyonunu edinin ve antivirüs,virüs,threat,frozen,deeper,xepta gibi "ZARARLI VE BILGISAYARIN PERFORMANSINI DUSUREN" saçma salak programlardan , yazılımlardan kurtulun...