PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Clio Test Sürüşü

IVAA
15/01/2013, 21:13
Merhabalar uzun zamandır dikkatimi çeken ve dış görüntüsüne hasta olduğum Yeni Clio'yu bugün daha yakından incelemek için bayiye giderek inceledim ve en Full olan dizel versiyonunu ile Test sürüşüne çıktım. sizlerle paylaşmak isterim.
İlk önce Artıları
Dış görüntüsü çok güzel.
aracın ön konsolu ve göstergeler uyumlu, dokunmatik radyo ve navigasyon olayı çok iyi.
yakıt verileri çok düşük. (herhalde buda ağırlığından kaynaklanıyor 1000Kg)
kartız araca giriş ve anahtarsız çalıştırma çok iyi
bagajı bizimkinden geniş (ama arka koltuğu bizimkinden dar)
Şimdide Eksileri
Arabanın dış görüntüsü mükemmel, içide güzel ancak bizim putolara göre çok dar benim boyum 1,86 sürücü koltuğunu kendime göre ayarladıktan sonra Yeni Clioda arkama kimse oturamaz. ancak bizim araçlarda arkaya ben bile oturabiliyorum.
Test ettiğim araç en full versiyon olmasına rağmen ses sistemi bizimkinin yanına bile yaklaşamaz (bende orijinal Hi-fi ses sistemi var)
1,5DCI 90Hp 210nm Tork motor olmasına rağmen tepkileri ağır kaldı benim 75Hp uçuyor gibi
yan dikiz aynalar çok dar bişi görünmüyor.
dijital klima olmasına rağmen dijital ekranı yok :) ve sıcaklıkları 26-28-30 gibi ayarlanıyor pek kullanışlı değil.
Direksiyon hem hidrolik hem elektrikli ama ağır kalıyor. ayrıca ayarlamak için bayağı güç harcıyorsunuz.
yani bizim Puntoların eline su bilem dökemez :)

ligdevi
15/01/2013, 21:32
1000 kg olması yakıtta avantaj olabilir ama uzun yolda yüksek hızlarda rüzgarlı havalarda aracın savrulacağını düşünüyorum, bu da yol tutuşunu kötü yönde etkiler gibi geliyo bana ...

volume23
15/01/2013, 21:50
Kapı plastikleri falan kalitesiz geldi bana arka koltuğa oturdum kafam tavana değdi içi dar biraz.

fhmnl
15/01/2013, 23:48
bizim arkadaş en full dizel olanı alacaktı lan kafayı mi yedin dedim 500 lira kaparo vermiş vaz geçti kaparoyu geri Almış .gitti merco a180 aldı 1.5 dci Motor var onda da. dedim ki clio dan vazgeçemiyor sun herhalde clio almadın gittin clio motorlu araba aldın dedim mercedes yapmaz öyle şey dedi aradı sordu harbiden reno motoru varmış :)

cihankardes
16/01/2013, 01:43
evet reno motoru var ama cidden güzel mercedes a
clio gibi tipi kayık bi aracın nesini beğeniyorsunuz abi :)

motoru iyi ama renoların

onurciko
16/01/2013, 01:48
Ben içinde 5 dk. duramadım, afakanlar bastı.Dışını güzel cancanladılar ama olmadı bence bu araba.

IVAA
16/01/2013, 08:52
bencede olmamış bu araba yada bizim araçlar mükemmel :)

Ziyaretçi033
16/01/2013, 09:35
Bir dakiakaa :D
MErcedes A180 de clio motorumu var? Yani reno mu veriyor motoru?

coll34
16/01/2013, 09:40
evet mustafa abi motor renault ama a sıfını güzel oldu bea :)

Misafir046
16/01/2013, 09:40
Clionun yakıt ve motor muhabbeti dısında geri kalan herseyi bana gore falso...

Şöyle izah edeyim daha ilk resimlerini vs gordugumde forumda bir çok kişiye direkt olarak RENO CLİO'DA işi aştı.Çok iyi bir gorunumu var vs diye yazmıstım.

Yalan yok resimlerde iyiydi...

Ama birebir karsımda incelediğimde ve bindiğimde PUNTO'ya 8 veririm.Clioya 3.

Renonun Megane Coupelere hastayım bu son serisine...

Ama CLİO olmamıs...Sadece resim katalogta iyi...

Ziyaretçi033
16/01/2013, 09:43
Hayal kırıklığı yaşadımmmm :(
Reklamlarda gördüğümde resmen ağladım bu nasıl bişi böyle diye.

Şimdi özelliklerine baktımda arabanın 1350 civarında bir ağırlığı varmış a180in. O motora yakıt tüketimi nekadar azmış yahu?

coll34
16/01/2013, 10:26
clio dış görünüş hariç beş para etmez ama a sınıfı güzel oldu

Budweiser
16/01/2013, 10:46
Bizim apartmandaki ehliyetini yeni alan gence yeni clio tce almışlar dizaynı falan güzel belkide diğer cliolardan daha radikal olmasıyla alakalı ama içi bana peugeot 208 le aynı gibi geldi denildiği gibi dar motor tepkisi çok geç turbolu 900 cc aracın. Ben çok kötü diyemiyeceğim araca ama bana dış görünümden başka birşeyi hitap etmedi. A serisine gelince :) o başka bir efsane ayrı konu :) A serisi çok hoşuma gidiyor. Elektrik Mavisi Bir AMG hiç fena olmaz :D

Ziyaretçi034
16/01/2013, 10:59
Bizim apartmandaki ehliyetini yeni alan gence yeni clio tce almışlar dizaynı falan güzel belkide diğer cliolardan daha radikal olmasıyla alakalı ama içi bana peugeot 208 le aynı gibi geldi denildiği gibi dar motor tepkisi çok geç turbolu 900 cc aracın. Ben çok kötü diyemiyeceğim araca ama bana dış görünümden başka birşeyi hitap etmedi. A serisine gelince :) o başka bir efsane ayrı konu :) A serisi çok hoşuma gidiyor. Elektrik Mavisi Bir AMG hiç fena olmaz :D

AMG dedin canımı yedin, bi c63 olsa da yesek :D

ben ayrıca nereye gidiyor bu farlar? demek istiyorum. git gide yana gidiyor farın konumları. korkarım 1-2 jenerasyon sonrası farları 50'li yıllarda ki gibi çamurluktan çıkıntı olarak göreceğiz :)

holigan
16/01/2013, 11:09
bizim arkadaş en full dizel olanı alacaktı lan kafayı mi yedin dedim 500 lira kaparo vermiş vaz geçti kaparoyu geri Almış .gitti merco a180 aldı 1.5 dci Motor var onda da. dedim ki clio dan vazgeçemiyor sun herhalde clio almadın gittin clio motorlu araba aldın dedim mercedes yapmaz öyle şey dedi aradı sordu harbiden reno motoru varmış :)

Yeni a 180'lerdemi reno motoru var?:S

fhmnl
16/01/2013, 11:20

dizel olanlarda öyleymiş Bende geçen hafta öğrendim.

ametist
16/01/2013, 11:32
mercedes yeni a serisinde renault motorunu kullanıyor ama aslında sadece temel motor aksamını kullanıyor demek daha doğru; zira işetim sistemi, ECU, bazı parçalar ve alternatör farklı.. yani mercedes motoru almış, kendi standartlarına uygun hale getirmiş...
ayrıca renault motoru kendini çok platformda kanıtlamış bir ünite.. bence mercedesin elinin değmesiyle çok daha iyi hale gelmiştir ki bu aralar yabancı oto dergilerinde iş bu yönde çok kanaat okuyorum.

Ziyaretçi033
16/01/2013, 11:42

Aynı tepkiyi verdim malesef, Blok olarak almış ve otnamışsa üzerinde sıkıntı yok diyeceğim de. Nebilem olmadı sanki yaa :)

cihankardes
16/01/2013, 12:35
Aynı tepkiyi verdim malesef, Blok olarak almış ve otnamışsa üzerinde sıkıntı yok diyeceğim de. Nebilem olmadı sanki yaa :)

Abi 66 bin tl ye dizel mercedes alıyorsun sonuçta. Sanırım diğer dizel motor yani dgs vitesli olanı mercedes motor olması lazım. A200

Bence motor güzel arkadaşımda var hem seri hem de alt devirler çok güçlü. Sanki iki ayrı turbo var. Yakıt da 6 lt şehir içi (hem de araç henüz rodajda)

Budweiser
16/01/2013, 13:56

Aynen Abi dci motor var tabi muhtemel değişiklikler söz konusu :)

AMG demişken A serisinin AMG side hiçfena değil. :)

Ziyaretçi033
16/01/2013, 14:21
Ama duşuna bakın şunun yaa :)

coll34
16/01/2013, 14:38
AMG paket olanı çok fena görünüyor :)

ABNEW
16/01/2013, 19:26
mercedes yeni a serisinde renault motorunu kullanıyor ama aslında sadece temel motor aksamını kullanıyor demek daha doğru; zira işetim sistemi, ECU, bazı parçalar ve alternatör farklı.. yani mercedes motoru almış, kendi standartlarına uygun hale getirmiş...
ayrıca renault motoru kendini çok platformda kanıtlamış bir ünite.. bence mercedesin elinin değmesiyle çok daha iyi hale gelmiştir ki bu aralar yabancı oto dergilerinde iş bu yönde çok kanaat okuyorum.

Temel motor aksamı demek pek doğru olmaz, neticede kullanılan motor bildiğimiz dci 1.5 ünite.Alternatör, yazılım, kayış, akü...Bunlar motoru en fazla %0.1 farklılaştırır.Tabi dediğin gibi Renaultun dizel ünitesi gayet başarılı.Zaten bu yüzden Mercedes bu motoru kaputunun altına koyabilmekte,

Günümüzde otomobil markaları arasındaki teknoloji farkı çok azaldı.Hatta hiç fark kalmadı denebilir.Zaten birçok marka ortak üretimler yapmakta ya da ortak parçalar kullanmakta.Aynı sınıfta neredeyse birbirinin aynı araçlar karşımıza çıkmakta.Aradaki fark ise marka algısı ve detay işçilikteki bir miktar kalite farkı...

srkaradag
16/01/2013, 20:39
Clio bence güzel araç giriş versiyonunda bile ABS ASR ESP standart.Normalde stokla satış yapan renault yeni clio ya sıra yazıyor sipariş yetiştiremiyor.

engincantan33
20/01/2013, 01:48

dizel olanlarda öyleymiş Bende geçen hafta öğrendim.

yenı a 180 lerde reno motoru var yanı :))) gercekten ılgınc...ya babam bu ısten anlıyor hep derr bana oglum artık arabaların ruhu kalmadı dıye teknolojı hepsını sıldı supurdu der yoksa 90 larda alfa romeoların sesıne kendısı aşık ve heeep o sesı ozluyor :)) konuyla cok alakalı degıl ama :)

yengecbaris
20/01/2013, 14:41
Peki benzinlide %100 Mercedes motoru var değil mi? Bence alınacak A 180 amg benzinli paket 78.800 TL :)

kimber
18/03/2013, 14:58
0,9 motor alternatifi de var herkes performansından memnun ama test verilerinde yer alan l/km verilerini tuturan kişi sayısı çok az bu sebepten 34.000'e kadar 2013 0,9 motor ıcon 1000km civarı düşmüş durumda. bir iki kişi ile görüştüm sonra clio foruma üye olunca 0,9 dan vazgeçtim 1,5 ICON'da 43.0002in üzerinde 2.eli ona da yaklaşmak benim için zor.

altanasci
18/03/2013, 15:15
arkadaş bu fransızlar süsleyip süsleyip basıyorlar clioyu

ona o paraları verenlerin aklına şaşıyorum

volume23
19/03/2013, 09:11
Dış görünüşü iyide içi yine ben clio yum dio dar içi ,sert plastik aksamıyla ve tavan alçak vs.

srkaradag
19/03/2013, 12:24
Selling Cars ? Matt's blog » Turkey January 2013: VW Jetta and Renault Clio surprise leaders New generation pushes Symbol back up to #5 (https://sellingcarsblog.com/2013/03/05/turkey-january-2013-vw-jetta-and-renault-clio-surprise-leaders-new-generation-pushes-symbol-back-up-to-5/)
Satış rakamları gayet başarılı

biancoangelo
19/03/2013, 20:29
Adı üstünde neymişşşş KILİYOO peh isme bak. Sitroen Sakso gibi bişey.

akca37
19/03/2013, 20:58
Yeni Clio HB ile bir tanışıklığımız oldu 8 veya 9 Mayıs gecesi , hangi versiyon motor vs bilmiyorum ama iyice gidişi olan bir versiyonuydu, önce beni sıkıştırdı sonra ben kenara çekilip geçmesini izin verirken bende yapıştırmıştım baş başa epey bi gittik sonra tam önüme geçmiştiki benim araç 6 ya geçmesiyle artık ondan yol istedim ve geçtim, daha sonra yavaşlamıştım ilerde yeniden oynamak istedim ; diyeceğim şu iyi kaçmasına rağmen dengim olan bir araç olarak görmedim

altanasci
29/04/2013, 09:59
Adı üstünde neymişşşş KILİYOO peh isme bak. Sitroen Sakso gibi bişey.

hahahahahahaa:tv_happy:

emreaktan
04/05/2013, 01:18
tam bir takoz iş arkadaşima aldık bir ay önce full +full test aracıymış 17000 kmde ama çok tepk,siz odun gibi bir araç sırf yakıt için binmem arka kapılar manuel arka tekerler kampana hanımı eve bıraktım geçen gün arkadaşımın aracıyla çok basık içim daraldı dedi aynen öyle lazerle karaltılmiş camlar var çok boğuk yani benim punto yılan gibi araç onun yanında 47000 tl sıfırı idi ben puntomA 47000 tl lik paket ekletsem ne olur bilmem

tayfux
04/05/2013, 10:25
clio deyince aklıma sadece yakıtı için alınan iş araçları geliyor..ama bu clionun dış görünümü gerçekten güzel..

Evren_c
04/05/2013, 11:42
Ben dış görüntüsünü de beğenemiyorum nedense :( kapı altları, burun kısmı, arka bölüm birbirinden kopuk duruyor bana göre. Sanki hepsi farklı araçlardan alınarak bir araya getirilmiş gibi. Karaktersiz. Sürmedigim icin o konuda yorum yapamayacağım ama malzeme kalitesi benim yeni Punto'mdan daha kötü. Zevk meselesi tabii.

ilyas87
04/05/2013, 12:31
clioların genel olarak kalitesi düştü. dacia ile renault'u birbirine yakınlaşma stratehjisi içinde daciayı biraz yukarı renaultu da biraz aşağıya çektiler 2013 , symbol-logan aynı.. logan türkiye'ye gelmeeycek. clio ile sandero da özünde herşeyinde aynı.. symbol ile sanderoya bakın dediklerimi anlarsınız. Lada markası da eski dacia'nın dandik araçlarını üretecek. strajejileri bnu şekilde. Nissan-Renault-Dacia-Lada şeklinde sıralanıyor...

ykaya1983
04/05/2013, 21:39
Bence de bu clio şişirildiği kadar iyi bir araç değil.Bizim puntolara profilde ön ksımından arka kısıma kadar bakıldığında kapılar,arka ön çamurluk saçları prestijli markalarda olduğu gibi dümdüz ve birbirleriyle gayet uyumlu biçimde.Oysa clio ön arka profil kısımlardaki saç abartılı bir şekilde sanki herköşesinden şişirilmiş gibi duruyor.Yani sözün özü şu ki punto clio'ya göre bir bütün olarak bakıldığında daha rafine ve daha oturaklı sağlam bir araç görünümünde.