PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 2012 Dualogic 5. vites sorunu

ousege
15/01/2013, 09:46
Değerli arkadaşlar merhabalar,

Yeni aldığım punto 1.4 benzinli dulallogic aracımı eco modun da otomatik kullanmaktayım. Araç 120 den sonra 5.vitesten 4.vitese geçiyor ve devir inanılmaz yükseliyor. Bunun eco moddan kaynaklandığını düşündüğüm için eco modu kapatıp tekrar aynı hız seviyelerine çıktığımda aynı durum tekrarladı ve canımı çok sıktı. Bu dulallogic için genel bir durum mudur yoksa aracımında ki vites geçişlerinde soruna işaret midir? Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim

serkandikici
15/01/2013, 11:36
Tam olarak emin değilim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır ama araç 120den sonra hala basınca ivmelenmeniz gerektiini düşünüp vites küçültüyor olabilir mi yani eğer tam gaz yapıyorsanız 120den sonra?

Birkan61
15/01/2013, 11:51
Gaz pedalını nasıl kullandığınızı bilemiyorum..

Örneğin yolda 120 ile gidiyorsunuz.. Önünüze araç çıktı ve gazı bıraktınız. Sonra araç yol verdi size ve arkanızdanda araç geliyor size gaza biraz tepkili - sert bastınız. Bu yüzden araç vites küçültmüş olabilir diye düşünüyorum..

Tabi sadece benim düşüncem bu yönde, daha detaylı anlatırsanız belki yardımcı olabiliriz.

Sollamalarda başınıza geliyorsa eğer bu olay, sollama yaptığınızda ya da ani hızlanma yaptığınız zaman aracı manuele almaktır doğrusu.

Ben yarı otomatik araç kullandığım zaman sollamalarda hep manuele alıyorum..

Moosty
15/01/2013, 13:17
Tam olarak emin değilim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır ama araç 120den sonra hala basınca ivmelenmeniz gerektiini düşünüp vites küçültüyor olabilir mi yani eğer tam gaz yapıyorsanız 120den sonra?

+1

5. vites 60-70 civarında giderken kökleyince direk 5 ten 3. vitese düştüğünü bile gördüm.

ozanoz93
15/01/2013, 13:30
bir sorun olucak dostum benim araca eco modundayken 60 ta 5. vitese cikti bence servise gotur

celenlee
15/01/2013, 13:44
5. viteste 120kmh hızda zaten 3800rpmlerde oluyor araç.
Bu devirde ve bu hızda, yeteri kadar Gücü ve torku oluduğu, için gaza hafif basmayla 4. vitese atmaz.
Anca dip gaz verirseniz 4'e atar.

Eğer siz pedala çok yüklenmediğiniz halde vites 4'e alıyorsa, servise göstermenizde fayda var. Yazılımsal bir problem gibi görünüyor.

since1453
15/01/2013, 23:10
endişe edicek bir durum yok siz gaz pedalına agresifçe davrandığınız için oda agresifçe vites küçültüyor :)

araç sizin devir istediğinizi algılayıp sürüşü agresifleştiriyor(devri artiriyor)

vites 4 e düşünce vitese manual müdehale edip vites yükseltin sorun kalmaz.gaz tepkimelerinizi biraz daha sakin yapın

aalperdemir
16/01/2013, 00:10
Hocam sorun yok. Aracın ani hızlanmasını saglamaya calısıyor. O hızların ustune cıkmaya calısırken gaza daha yavas basarsanız sorun kalmaz. Kıtapcıktada yazıyor zaten kick off mode olarak. Bahsettıgınız gayet normal.

Sent from my iPhone using

ilyas87
16/01/2013, 12:10
Değerli arkadaşlar merhabalar,

Yeni aldığım punto 1.4 benzinli dulallogic aracımı eco modun da otomatik kullanmaktayım. Araç 120 den sonra 5.vitesten 4.vitese geçiyor ve devir inanılmaz yükseliyor. Bunun eco moddan kaynaklandığını düşündüğüm için eco modu kapatıp tekrar aynı hız seviyelerine çıktığımda aynı durum tekrarladı ve canımı çok sıktı. Bu dulallogic için genel bir durum mudur yoksa aracımında ki vites geçişlerinde soruna işaret midir? Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim

bende de dualogic var. 80 km den sonra 5. vitese geçiyor. Ama sizin kullanış şeklinizle ilgili olabilir.

Evren_c
16/01/2013, 13:37
Gaza yüklenmeden, sakin sakin hızlanın bakalım ne yapacak. Ben bunu uyguladıgımda 50'yle giderken bile 5'e atıyor.