PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KGYS ile tespit edilen görüntü hakkında yardım

gurgocuk
14/01/2013, 19:33
03 Ocak 2013 Tarihinde sarı ışıkta geçmiştim ve gelebilirmi acaba diyede düşünmüştüm. Bugün postacı ceza kağıdını getirdi 166 TL'lik. Şimdi 3 adet görüntü eklenmiş ancak, benim trafik ışıklarının hizasında olduğumda yanan sarı ışık fotoğrafı yok. Trafik ışıkları hizasının ilerisindeki görüntüm var ve o anda tabiki haliyle kırmızı ışık yanmakta..

Burda sormak istediğim şudur ; ben gidip sarıda geçtiğim o fotoğrafı yani trafik ışıklarının tam hizasındaki görüntümü talep edebilirmiyim ? Cezayı bugün elime ulaştı ve gidip ödemesini yaptım. Ancak ben geçerken sarı yanıyor ve ben 10-15 metre geçtikten sonra kırmızı yandığındaki görüntüm çekilip bana cezai işlem uygulanıyorsa bu hiç doğru değil bana göre.

Bilgisi olan yada başına daha önce böyle bir durum gelen bilgilendirirse çok makbule geçer ..

lektonstar17
14/01/2013, 20:44
Benim bildiğim resim alan kameranın ışığa göre otomatik olarak çekim yaptığı. Yani zaten hatalı olarak geçilmiş ki kamera resim çekmiş ve ceza gelmiş. Aslında haklı olarak ışığın da olduğu resim isteyebilirsin ama sanırım cihazın açısını o şekilde ayarlamışlar. Yani extra olarak ışığında olduğu bir resim gönderemezler. Ama olması gereken ışıkla beraber bir resim. Geçmiş olsun.

ibrahim06
14/01/2013, 21:24
Bu kameralar sarı yandığı andan itibaren çekiyorlar.O yüzden geçmeyin. kameralı bir ışıkta beklerken sarı yanar yanmaz geçmeyin hatta.arkadaki yogiler korna çalsa bile.

krm1983
14/01/2013, 21:32
Fotolu geldiği için itiraz zor

Sent from my iPad using

gurgocuk
14/01/2013, 23:49
Benim bildiğim resim alan kameranın ışığa göre otomatik olarak çekim yaptığı. Yani zaten hatalı olarak geçilmiş ki kamera resim çekmiş ve ceza gelmiş. Aslında haklı olarak ışığın da olduğu resim isteyebilirsin ama sanırım cihazın açısını o şekilde ayarlamışlar. Yani extra olarak ışığında olduğu bir resim gönderemezler. Ama olması gereken ışıkla beraber bir resim. Geçmiş olsun.

Hatalı olarak geçmiş derken 60 ile seyir halindeyken tam ışıkların 2 metre önündesin sarı yanıyor ve lönk diye durmak olmaz arkada da araç var.. Tabi bunun üzerine sarı yanarken geçiyoruz, ancak o andaki görüntü fotoğraflanmıyor 10 metre gibi geçince görüntü karesi alınıyor. Buda çok mantıklı birşey gibi gelmedi açıkcası. Kötü niyetli şekilde kural ihlali yapsak cezamızı çekelimde buşekilde de iyi olmuyor.

Bu kameralar sarı yandığı andan itibaren çekiyorlar.O yüzden geçmeyin. kameralı bir ışıkta beklerken sarı yanar yanmaz geçmeyin hatta.arkadaki yogiler korna çalsa bile.

Sarı ışık yanar yanmaz avını bekleyen avcı misali beklediklerini öğrendik, birdaha aklıma gelir herzaman ..

Fotolu geldiği için itiraz zor

Sent from my iPad using

İtiraz derken anlatmak istediğim durum açıkcası, yoksa haklıyım haksızım olayı zaten bitmiş durumda fakat o hızda giderken tam ışıkların dibindeyken helede arkamda araç bulunuyorken nasıl durmam gerektiği .. Olan olmuş da sormak istedim bu durumu :)

lektonstar17
15/01/2013, 00:23
Hatalı olarak geçmiş derken 60 ile seyir halindeyken tam ışıkların 2 metre önündesin sarı yanıyor ve lönk diye durmak olmaz arkada da araç var.. Tabi bunun üzerine sarı yanarken geçiyoruz, ancak o andaki görüntü fotoğraflanmıyor 10 metre gibi geçince görüntü karesi alınıyor. Buda çok mantıklı birşey gibi gelmedi açıkcası. Kötü niyetli şekilde kural ihlali yapsak cezamızı çekelimde buşekilde de iyi olmuyor.

Aynı durumu ben Maltepe sahilde yaşadım. Son anda sarı sönerken geçtim. Durmak istemedim çünkü arkadan araç geliyordu.Olaydan sonra 2 hafta sorguladım ama Allahtan ordaki kamera çalışmıyormuş , ceza gelmedi.

ibrahim06
15/01/2013, 00:41
Sarı ışık yanar yanmaz avını bekleyen avcı misali beklediklerini öğrendik, birdaha aklıma gelir herzaman ..

Aynen. Ankarada bu kameraların yerleştirilmesinde ve kablo işlerini Telekom yaptı. muhtemelen her yerde de bunlar yapıyordur alt yapı işlerini.bacanağım da çalışmış kameralar yerleştirilirken.. Onlara sistemin nasıl çalıştığı anlatılmış. Bana söylediği şuydu. sarıda ne geç ne de hareket et

gurgocuk
15/01/2013, 01:41
Aynı durumu ben Maltepe sahilde yaşadım. Son anda sarı sönerken geçtim. Durmak istemedim çünkü arkadan araç geliyordu.Olaydan sonra 2 hafta sorguladım ama Allahtan ordaki kamera çalışmıyormuş , ceza gelmedi.

Mantıklı davranarak durmayıp arkadaki aracın çarpma riskini ortadan kaldırmışsın benim gibi, tek fark şans senden yanaymış :)

Aynen. Ankarada bu kameraların yerleştirilmesinde ve kablo işlerini Telekom yaptı. muhtemelen her yerde de bunlar yapıyordur alt yapı işlerini.bacanağım da çalışmış kameralar yerleştirilirken.. Onlara sistemin nasıl çalıştığı anlatılmış. Bana söylediği şuydu. sarıda ne geç ne de hareket et

Açıklama gayet güzel oldu. Allah göstermesin kimseye de, eğerki bu sarı ışık olayından dolayı durmam gerektiğinde arkamdaki araç çarparsa bu kamera sistemiylede uğraşırım.. Hiç hoş bir olay değil .

ametist
15/01/2013, 09:13
sarıdan önce yeşil zıplamıyor mu?

raymon
15/01/2013, 09:22
bence kameradaki görüntüler incelenirken tolerans gösterilebilir. trafiğin akışı, başka araçların hareketi yada arkadan gelen araçları tehlikeye atmamış olmak gibi durumlar ceza gerektirmemeli...

ibrahim06
15/01/2013, 09:41
bence kameradaki görüntüler incelenirken tolerans gösterilebilir. trafiğin akışı, başka araçların hareketi yada arkadan gelen araçları tehlikeye atmamış olmak gibi durumlar ceza gerektirmemeli...

2.5 ay önce başkasının plakalı görüntüsünü benim plakaya düzenlemişlerdi. Resim aşağıda araba benim değil ama ceza kağıdı benim plakaya düzenlenmiş.Bu cezalar kesilirken görüntü falan incelenmiyor. Kamera otomatik olarak cezayı kesince görevli görüntüyü alıp ceza tutanağı düzenliyor. Ben iptal için gittiğimde bu işin yapıldığı odada 3 memur vardı masada binlerce kağıt vardı. İncelemek için zamanlarının olduğunu sanmıyorum.

raymon
15/01/2013, 10:11
2.5 ay önce başkasının plakalı görüntüsünü benim plakaya düzenlemişlerdi. Resim aşağıda araba benim değil ama ceza kağıdı benim plakaya düzenlenmiş.Bu cezalar kesilirken görüntü falan incelenmiyor. Kamera otomatik olarak cezayı kesince görevli görüntüyü alıp ceza tutanağı düzenliyor. Ben iptal için gittiğimde bu işin yapıldığı odada 3 memur vardı masada binlerce kağıt vardı. İncelemek için zamanlarının olduğunu sanmıyorum.

Ceza tutanağında yazmışlar ya; Otomobil-Heçbek ( ilk defa duydum neyse artık :X )

Şaka bir yana eğer itiraz edip hakkını aramazsan yediğin ceza yanına kar kalıyor...

playguy
15/01/2013, 10:26
hükümet cari açığı böyle kapatıyor işte cezalar, benzin zamları vs.. durmak yok yola devam

gurgocuk
15/01/2013, 12:52
sarıdan önce yeşil zıplamıyor mu?

evet yeşil zıplıyor, ben giderkende yeşil zıplıyordu ve tam ışıkların dibindeyken sarı yandı gördüm.. O anı görüntülemeyip benim geçtikten sonra 10 metredeki görüntümü alıp göndermişler, ee heliylede ışık kırmızı yani.

Demek istediğimde aynen bu, yoksa kırmızıda geçildiğinde tabiki ceza yazılıcak ona diyecek birşey yok ..

İnceleme olmadığı belli, tak tak kesilen cezaları kağıda döküyorlar ardından gönder ödesinler misali elimize geliyor. Çoğu kişide aman ödeyeyim uğraşılmaz düşüncesiyle hareket ettiği için bunlarda babalarının çiftliği gibi davranıyolar o birimde ..

Ceza tutanağında yazmışlar ya; Otomobil-Heçbek ( ilk defa duydum neyse artık :X )

Şaka bir yana eğer itiraz edip hakkını aramazsan yediğin ceza yanına kar kalıyor...

Elime ulaştığı gün cezayı ödedim, ancak gidip sarıda geçtiğim anın görüntüsünü talep edicem. Ben talep edemiyorsam dava açar avukata talep ettiririm. Onların keyfinden biz zararlı çıkamayız kimse kusura bakmasın.

hükümet cari açığı böyle kapatıyor işte cezalar, benzin zamları vs.. durmak yok yola devam

Geldikleri günden itibaren afedersiniz ülkenin içine ettiler, milleti sömürdüler halada nasıl boğazlarındaki ekmeği alırızın düşüncesindeler heryerden kes ceza, yap zam ama milletimizin bu yapılanlara tek sözü "padişahımız çok yaşa" .. Yazık yani.

shellcininabisi
15/01/2013, 12:59

benim ruhsatta da öyle yazıyor :) tipi : HEÇBEK

raymon
15/01/2013, 14:10
benim ruhsatta da öyle yazıyor :) tipi : HEÇBEK

çok Türkvari bir tanım olmuş Heçbek... Zaten araçlarımızı da böylelikle Heç'liyorlar....

Demekki aracımız station olsaydı ona da SİTEYŞIYN diye yazacaklardı...

Tam "Yurdum İnsanı" örneklemesi bunlar....:D:D