PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gece gece 166 TL yedik iyi mi :)

_FeRDi_
13/01/2013, 02:04
Ülkemizin pek başarılı,uçanı kaçanı yakalayan polis teşkilatının başarı timsali memurları en sonunda benide yakalama becerisini gösterdiler ve cam filmi denen küresel suç unsuru sayesinde ceza yazdılar :)

Biricik,güzide memurumuz,alkol baktı yok,ruhsatta sorun yok,ehliyette sorun yok,sigortada sorun yok,muayenede sorun yok tuttu 2 numara,arabanın içini kabak gibi gösteren,hiçbir sorun yaratmayan cam filmine kafayı taktı :ban?:

Öderiz,sıkıntı yok,yaz dedim ne yazacaksan,soğuk ve yağmur yüzünden kavga da edemedim,içimde kaldı o ayrı. Neyse cezayı yazdıktan sonra '' 1 hafta süren var,filmleri sökmezsen bi sonra ki çevirmede aracını bağlarız!'' tarzı bi cümle kurdu çapınca. Bunun gerçeklik payı nedir? Bu cümleyi daha önce duyan var mı?

onurgenc87
13/01/2013, 02:35
3 numaraya kadar ser değil mi cam filmi ???

acRep
13/01/2013, 02:37
Geçmiş olsun.. Gayrettepedemi çevilirdiniz ? Zincirlikuyuya giden yolda Orda ki çeviren arkadaşlar saoldun çok titizler o kadar iyi yapıyolarki işlerini benim aynadaki damalara bile ceza yazacaklardı nerdeysee..

Bildiğim kadarıyla 1 hafta sonra herhangi bir çevirmede filmler hala araç üzerindeyse plaka sorgusunda bağlatması çıkıyor'muş.. Tekrardan geçmiş olsunn

_FeRDi_
13/01/2013, 02:40
3 numaraya kadar ser değil mi cam filmi ???

Hayır sadece fabrika çıkışlı renkli cam ser imiş memura göre.kanunu incelemek lazım aslında bi ara.

_FeRDi_
13/01/2013, 02:41
Geçmiş olsun.. Gayrettepedemi çevilirdiniz ? Zincirlikuyuya giden yolda Orda ki çeviren arkadaşlar saoldun çok titizler o kadar iyi yapıyolarki işlerini benim aynadaki damalara bile ceza yazacaklardı nerdeysee..

Bildiğim kadarıyla 1 hafta sonra herhangi bir çevirmede filmler hala araç üzerindeyse plaka sorgusunda bağlatması çıkıyor'muş.. Tekrardan geçmiş olsunn

Hayır Tem Kurtköy gişeler çıkışında ki görev aşkı ile yanan insanlar cevirdi :D Ah bu aşk bir kere de şöle BMW , Mercedes gibi markalara tutuşsa :surrende:

acRep
13/01/2013, 03:01
Hayır Tem Kurtköy gişeler çıkışında ki görev aşkı ile yanan insanlar cevirdi :D Ah bu aşk bir kere de şöle BMW , Mercedes gibi markalara tutuşsa :surrende:

Yok görüyorum ötttürüyolar arada o clk serilerinide :) ama garibanada acımıyolar hanii :gun_band: :D

_FeRDi_
13/01/2013, 03:07
Yok görüyorum ötttürüyolar arada o clk serilerinide :) ama garibanada acımıyolar hanii :gun_band: :D

demek ki bana denk gelmedi hiç. hatta ben ve bir albea cezayı beklerken lüks araçlar çatır çatır geçti simsiyah camları ile ''aga hele bi gel sen kimsin bakim '' denmeden.

görkem koçsan
13/01/2013, 03:08
bildiğim kadarıyla arka camlar ser filmde.

acRep
13/01/2013, 03:20
Türkiyede serlik memurumuzun canı sıkkın olduğu yerde biter arkadaşlar :)
Yinede başımızdan eksik olmasın Canını sevdiklerim ;)

Birkan61
13/01/2013, 03:21
Geçmiş olsun :)

CoachK
13/01/2013, 09:18
bu polis tehditleri de beni öldürüyor.:realmad: aracını bağlarız, oldu olacak kurun bir dar-ağacı asın taksimde...

krm1983
13/01/2013, 09:33
Geçmiş olsun

Sent from my iPad using

serkandemir
13/01/2013, 09:40
ruhsata sıkıştırsaydın bişiler :)

yengecbaris
13/01/2013, 10:32
Geçmiş olsun

ilkereroglu
13/01/2013, 10:38
geçmiş olsun kardeşim

Ziyaretci037
13/01/2013, 10:58
Ülkemizin pek başarılı,uçanı kaçanı yakalayan polis teşkilatının başarı timsali memurları en sonunda benide yakalama becerisini gösterdiler ve cam filmi denen küresel suç unsuru sayesinde ceza yazdılar :)

Biricik,güzide memurumuz,alkol baktı yok,ruhsatta sorun yok,ehliyette sorun yok,sigortada sorun yok,muayenede sorun yok tuttu 2 numara,arabanın içini kabak gibi gösteren,hiçbir sorun yaratmayan cam filmine kafayı taktı :ban?:

Öderiz,sıkıntı yok,yaz dedim ne yazacaksan,soğuk ve yağmur yüzünden kavga da edemedim,içimde kaldı o ayrı. Neyse cezayı yazdıktan sonra '' 1 hafta süren var,filmleri sökmezsen bi sonra ki çevirmede aracını bağlarız!'' tarzı bi cümle kurdu çapınca. Bunun gerçeklik payı nedir? Bu cümleyi daha önce duyan var mı?
1 hafta içinde söktürüp trafik şubeye gösterip sistemden sökülmüştür diye düşürtmezsen aracın bağlanmasının gerçeklik payı %100'dür.

Tecrübeyle sabit :)

Geçmiş olsun..

aalperdemir
13/01/2013, 11:08
Haberlerde okumustum. Avukata ceza yazmislar. Adamda ciddi bir hukuk mucadelesi verdi ve kazandi. Emsal karar gosterilerek yatirilan ceza geri alinabiliyor diye biliyorum. Aklinda olsun.

Sent from my iPhone using

tayfux
13/01/2013, 11:25
hocam geçmiş olsun..

Semih Kurtulmus
13/01/2013, 11:49
Hayır sadece fabrika çıkışlı renkli cam ser imiş memura göre.kanunu incelemek lazım aslında bi ara.

spectrum yaptıracaksın camları ondan sonra gezeceksin k.hane gibi vızır vızır sorunca dersin bizim fabrika böyle çalışıyor diye. uyuz oldum

34ozkankurtuldu34
13/01/2013, 12:07
Arkadaşımda polo vardı silivri trafik şubenin önünden geçerken çevirdiler 70 80 lira yazdılar yolladılar hiçte sökmedi sana neden bu kadar çok yazmışlar anlamadım daha önce bende çevirdiler 1 numara dedim yol verdiler gittim bir keresinde ruhsata 50 lira koydum bu ne lan al şunu dedi aracının yanına gittm üfletti bişey çıkmayın el harekiyle bende ona sen al şimdi dedim ilerledim şimdiki aracımda beyaz citroen berlingo kabak gibi sırıtıyor komple film var ön cam dahil çevirseler kitlicekler kaçır yok desenize geçmiş olsun arkadaşım sıkıntı yapma ben senin yerine olsam bu işi yapan bazı cam firmaları var giderim lazerle karartılmış cam taktırırı b3 mü ne kodu galiba camlarda yazar ona bişey diyemiyorlar film var diye ceza yazdılar dersin cezayıda iptal ettirirsin 400 500 yaptırırsın o camlara lazer işini zaten 166 yazmış bence git bir kumar oyna yaptır ondan sonrada kafan rahat olur ben bile düşünüyorum yaptırmayı.

Ziyaretci037
13/01/2013, 12:12
Arkadaşımda polo vardı silivri trafik şubenin önünden geçerken çevirdiler 70 80 lira yazdılar yolladılar hiçte sökmedi sana neden bu kadar çok yazmışlar anlamadım daha önce bende çevirdiler 1 numara dedim yol verdiler gittim bir keresinde ruhsata 50 lira koydum bu ne lan al şunu dedi aracının yanına gittm üfletti bişey çıkmayın el harekiyle bende ona sen al şimdi dedim ilerledim şimdiki aracımda beyaz citroen berlingo kabak gibi sırıtıyor komple film var ön cam dahil çevirseler kitlicekler kaçır yok desenize geçmiş olsun arkadaşım sıkıntı yapma ben senin yerine olsam bu işi yapan bazı cam firmaları var giderim lazerle karartılmış cam taktırırı b3 mü ne kodu galiba camlarda yazar ona bişey diyemiyorlar film var diye ceza yazdılar dersin cezayıda iptal ettirirsin 400 500 yaptırırsın o camlara lazer işini zaten 166 yazmış bence git bir kumar oyna yaptır ondan sonrada kafan rahat olur ben bile düşünüyorum yaptırmayı.
Bende lazer işini çok düşündüm abi kaç kere gittim görüştüm ama bütün camların sökülecek olması çok sıkıntı iş.Özellikle ön arka ve kelebek camları..

Semih Kurtulmus
13/01/2013, 12:25
Bende lazer işini çok düşündüm abi kaç kere gittim görüştüm ama bütün camların sökülecek olması çok sıkıntı iş.Özellikle ön arka ve kelebek camları..

aynen bende niyetlenmiştim bir ara gerek yok ya

Ziyaretci040
13/01/2013, 12:41
Abicim birde sıkıntısını geç , düşünsene polis geliyor dürtüklemeye çalışıyor falan. Şuan düşündümde gayet eğlenceli olurdu :D Film sanıyor bızdıklıyor ama yok camlar karartılmış :D

Geçmiş olsun bu arada hocam , camlardaki filmleri söktürüp trafik şubeden düşürtmeniz gerekecek onu ne yazıkki yoksa gerçekten bağlıyorlar.

Furious1990
13/01/2013, 12:57
1 Hafta icinde söktürüp aracınızın ustundeki meni kaldırcaksınız suan aracınız trafikten men filmleri söktürüp gidin subeye fotoraflarını cekcekler arabanın sonra kaldırcak polis men i 1 hafta icinde söktürmeyip bi daha cevirmeye girdiginde araba trafikten men gozukecegi icin baglayacaklar.

_FeRDi_
13/01/2013, 13:54
Neyse cezayı öder,filmleri söktürürüm,gerekeni yaparım ama kendimi tanıyorum,camlardan aracın içinin kabak gibi görünmesinin cezasını gül gibi GP çekecek :) Soğuyacağım,sinirleneceğim ve o sinirle gidip satacağım. :D

emrgnc
13/01/2013, 14:13
geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum. ülkemizin canım trafik polisleri yolda muayenesi olmadan gitmeye çalışan yıkık dökük araçlara, plakası okunmayan, kendince cesur sürerek başkalarını strese sokanlara bişey demesin; gelsin bizim filmlere ceza yazsın. sırf bu yüzden trafik polislerini gereksiz buluyorum çoğu keyfi iş yapıyor.

lektonstar17
13/01/2013, 14:34
Arkadaşlar yeni kanuna göre cam filmi arka yolcu kapıları ve bagaj camı için ser. Yeni yılda cezalara zam geldiği için malesef yeni tarifeden ceza yazmışlar.

Furious1990
13/01/2013, 14:52
Neyse cezayı öder,filmleri söktürürüm,gerekeni yaparım ama kendimi tanıyorum,camlardan aracın içinin kabak gibi görünmesinin cezasını gül gibi GP çekecek :) Soğuyacağım,sinirleneceğim ve o sinirle gidip satacağım. :D

benim aracımdada 2 numara komple en ön cam dahil cam filmi vardı. 2 senedir böyle geziyordum içerisi gozukmuyordu hiç kimsede bişey dememişti lakin aralıkın 10'unda nisantasında trafik polisine adres sorma gibi bi gaflete düştüm aracımdada muayene yoktu 153 tl + 72 tl muayene cezası kesti 226 tl ceza yedim

filmleri söktürdüm arabamı zır stock yaptım cezayı ödemedim tabi muayene götürdüm arabamı gecirttim muayeneden gittim gayrettepeye arabamın resimlerini cektiler men i kaldırdılar

simdi tekrar herseyi yapıyorum xenonlarımı herseyimi dün taktırdım. 1 hafta sonra jantlarla birlikte tekrardan cam filmi ve tavan folyosu cektiricem. filmsiz cıplak gibi hissediyorum kendimi sanki herkez bana bakıyormus gibi geliyor ve araba bi b.ka benzemiyor filmsiz

Budweiser
13/01/2013, 15:50
Trafik cezasını yazarken trafikten men yazdıysa araca, filmleri söktürüp 4 cepheden fotosunu çekip çıktısını alıp trafik şubeye veriyorsunuz cezanızı ödüyorsunuz. Belki trafikten men yazdıysa ondan demiştir 1 hafta içinde sök diye çünkü öyle bir zaman zarfında yaptırmanız gerekiyor. Türkiyede kanunen hiç bir şekilde film yasaktır yazmıyor yazdıkları ceza maddeside zaten bambaşka bir madde, bunu kullanarak sakaryadaki avukat cezasını kaldırttı, bu davayı emsal dava göstererek sizde kaldırabilirsiniz ama mahkeme avukatlık parası cart curt uzun hikaye.
Kısacası Türkiyede kanunlarca belirlenen bir madde yok "film yasak" diye
filme ceza tamamen polisin insiyatifine bağlı aslında keyfine bağlı
2 numara filme ceza yemediğimizde oldu kaça taktırdın diye muhabbet ettiğimizde 1 numaraya trafikten men yediğimizde.
aracın men yiyip yemediğini bi öğrenin trafik şubeden. Yoksa bidahaki çevirmede bağlarlar aracı. Daha büyük masraf.

Furious1990
13/01/2013, 16:02
Trafik cezasını yazarken trafikten men yazdıysa araca, filmleri söktürüp 4 cepheden fotosunu çekip çıktısını alıp trafik şubeye veriyorsunuz cezanızı ödüyorsunuz. Belki trafikten men yazdıysa ondan demiştir 1 hafta içinde sök diye çünkü öyle bir zaman zarfında yaptırmanız gerekiyor. Türkiyede kanunen hiç bir şekilde film yasaktır yazmıyor yazdıkları ceza maddeside zaten bambaşka bir madde, bunu kullanarak sakaryadaki avukat cezasını kaldırttı, bu davayı emsal dava göstererek sizde kaldırabilirsiniz ama mahkeme avukatlık parası cart curt uzun hikaye.
Kısacası Türkiyede kanunlarca belirlenen bir madde yok "film yasak" diye
filme ceza tamamen polisin insiyatifine bağlı aslında keyfine bağlı
2 numara filme ceza yemediğimizde oldu kaça taktırdın diye muhabbet ettiğimizde 1 numaraya trafikten men yediğimizde.
aracın men yiyip yemediğini bi öğrenin trafik şubeden. Yoksa bidahaki çevirmede bağlarlar aracı. Daha büyük masraf.

Araç suan men zaten aga trafikten 1 hafta izin veriyorlar cezayı ödemene felan gerek yok sisteme hemen düsmüyor 1 hafta içinde filmleri sök git subeye fotoraflarını cektirt hemen kaldırıyorlar.

benim aracımda muayenede yoktu 3 ay gecmişti muayene Aptallık edip kendi kendimizi ele verdik. 1 Hafta süre verdi 1 haftayı geçti muayenesini yaptırmadan menide kaldırmıyorlar 9. gün gittim şubeye çektirdim fotoları kaldırttım meni.

1 hafta içinde söktürüp meni kaldırın yoksa 2. cevirmede direk baglıyorlar bide onla ugrasmayın oto parktan kurtarma cekici parası otopark parası sökmek en mantıklısı

Furious1990
13/01/2013, 16:09
benim ceza makbuzu

https://img20.imageshack.us/img20/3199/93593865.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/20/93593865.jpg/)

Ziyaretçi034
13/01/2013, 17:20
2 ay önce bende filmden ceza yedim, filmleri söktürdüm söktürdüğüm yerden faturalı aracın camlarındaki filmler sökülmüştür diye fatura aldım. bölge amirliğine gittim, (giderken de inşallah muayene işi çıkarmazlar diyordum bi-xenonlardan ötürü) bankoda ki memur aracın nerde olduğu sordu, arka bahçede dedim, tamam dedi şu şekilde 4 yerinden resmini çekip şu şekilde renkli çıkışını (1 a4 sayfasına 2 resim) alıp gel bende trafikten men'ini düşüyorum dedi, çıkışları alıp teslim ettim.

Furious1990
13/01/2013, 18:54
Benimkiyle aynı renk aynı model bi megane arac daha var bizim komsunun aracı araba full stock fabrikasyson plakaları ona takıp onu goturcektim Foto cekimine lakin son anda düsündüm ya sase no'ya bakarlarsa diye o zaman hapı yutarız sahtekarlıktan kac sene yeriz kim bilir yedigimiz dayakta cabası diye düsündüm ve 100 150 tl lik filmdenmi kacıcam sokup gotururum dedim. ama bakmadı adam hiç bişeye geldi emniyetin bahcesine aldı fotoları düsürdü meni

akca37
13/01/2013, 20:48
Bulunduğunuz yani bağlı olduğunuz adliyenin nöbetçi sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesiyle birlikte ceza tutanağınıza itiraz edin, itirazınızda ilgili ceza maddesinde belirtilen hususları tırnak içinde yazarak derdinizi anlatın, bu arada cezanın kanun maddesini yönetmelikte bulamadım

Şu an bişi buldum ; Karayolları Trafik Kanunu Yönetmeliğinde diyor ki;
Araçlara Ait Teknik Şartlar ve Araçların Karayoluna Uygunluğu
Madde 63- (Değişik:RG-09/09/1997-23105)Araçların; yapım, kullanma, karayoluna uygunluk ve trafik güvenliği bakımından Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görüşü alınarak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkarılan Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onay Yönetmeliği, Araçların İmal, Tadil ve MontajıHakkındaki Yönetmelik ve buna paralel olarak çıkarılacak diğer yönetmelik hükümlerine uygun durumda olması mecburidir.
Yurtdışından getirilen ve birinci fıkrada adı geçen Yönetmelik hükümlerine uygun olarak imal, tadil ve monte edilen araçlara Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca veya bu Bakanlığın yetki vereceği kamu veya özel kuruluşlar tarafından “Karayolu Uygunluk Belgesi” verilir.
Askeri araçlarla, raylı sistemle çalışan ve işmakinesi türünden araçların, karayolu uygunluk belgeleri ilgili kuruluşlarca düzenlenir.
(Ek: RG-09/09/1997-23105) Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği ve Araçların İmal Tadil MontajıHakkındaki Yönetmelik hükümleri doğrultusunda imalatcıveya yetkili temsilcisi tarafından düzenlenen “Karayolu Uygunluk Belgesi”bulunmayan araçların tescili yapılmaz.
Ayrıca, taşıtlarıncamlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

Bu son ibareyi kanun madde ve bent belirterek sulh ceza mahkemesine itiraz et , bu esnada aracını da götür hakim bey/hanım a aracım dışarıda göstermek istiyorum diyerek tespit te yaptırarak bu kanun maddesine dayanarak iptal ettirebilirsin diye düşünüyorum...Saygılarımla...olaki itiraz edersen haberdar et bizi

fiko
13/01/2013, 20:54
ferdi geçmiş olsun biliyorsun TÜRKİYEDE ADALET bir tarafa işliyor.ne hadlerine bmv mercedes falan filan araçlarla uğraşmak...

Budweiser
13/01/2013, 21:24
Araç suan men zaten aga trafikten 1 hafta izin veriyorlar cezayı ödemene felan gerek yok sisteme hemen düsmüyor 1 hafta içinde filmleri sök git subeye fotoraflarını cektirt hemen kaldırıyorlar.

benim aracımda muayenede yoktu 3 ay gecmişti muayene Aptallık edip kendi kendimizi ele verdik. 1 Hafta süre verdi 1 haftayı geçti muayenesini yaptırmadan menide kaldırmıyorlar 9. gün gittim şubeye çektirdim fotoları kaldırttım meni.

1 hafta içinde söktürüp meni kaldırın yoksa 2. cevirmede direk baglıyorlar bide onla ugrasmayın oto parktan kurtarma cekici parası otopark parası sökmek en mantıklısı

Aynı şeyleri söyledim zaten fotoları çekip veriyorsun kaldırıyorlar meni, ceza sisteme hemen düşmüyor fakat öderken ibraz edildiği tarihi esas alıyorlar yani 10 ocakta kesilen ceza ocak 25 e kadar %25 indirim alabiliyorsun. istiyorsa ayın 30 unda sisteme düşsün, benim öle sisteme düşmeyen cezaları catır catır faiziyle ödettirdiler eve kaç kere kagıt geldi. Ayrıca aynen arabaya falan bakmıyorlar. Cooper s le çevrildiğimizde 1 numara var la yok arası bi film vardı cinse denk geldi yazdı ödedik cezayı söktürdük mal gibi polis resimleri aldı haydin gidin dedi gönderdi.

_FeRDi_
13/01/2013, 23:19
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. keyfi uygulama kurbanları arasına katıldık bizde. Eskiden tofaşımız var diye şimdi modlu aracımız var diye.hiç değişmeyecek bu ülke.neyse...

İmkanım olsa uğraşırım,bu keyfi uygulamanında uygulayanlarında peşine düşerim ama önümüzde ki haftasonu düğünüm var. son 1 hafta. devamlı kız evine karşıya gidip gelicem. filmleri hangi ara zaman bulup söktürücez diye düşünürken kara kara birde mahkemelerde sürünemem. ah 1 hafta sonra olsaydı bu,canlarına okurdum. neyse zaten dandik çıktı filmler,üst köşelerden aşınmalar başlamıştı bu bahane ile ilerde yenilerim kaliteli bir marka ile :D

Furious1990
13/01/2013, 23:21
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. keyfi uygulama kurbanları arasına katıldık bizde. Eskiden tofaşımız var diye şimdi modlu aracımız var diye.hiç değişmeyecek bu ülke.neyse...

İmkanım olsa uğraşırım,bu keyfi uygulamanında uygulayanlarında peşine düşerim ama önümüzde ki haftasonu düğünüm var. son 1 hafta. devamlı kız evine karşıya gidip gelicem. filmleri hangi ara zaman bulup söktürücez diye düşünürken kara kara birde mahkemelerde sürünemem. ah 1 hafta sonra olsaydı bu,canlarına okurdum. neyse zaten dandik çıktı filmler,üst köşelerden aşınmalar başlamıştı bu bahane ile ilerde yenilerim kaliteli bir marka ile :D

benim En arka rezistanslı cam ve en ön cam solar marka film'di cok kaliteli filmdir. yan camların hepsi dandik film'di ön ve arka rezistanslı cam'ınkini bi cekişte cıkardık elimize hepsi geldi iz miz bırakmadı ama yan camlar öyle bi yapısmıski namussuzlar 1.5 saatte zar zor sökebildik :)

aykutisci
13/01/2013, 23:25
tanıdıgnız birinde aynı renk punto varsa takın plakalaınızı o araca köşede bi yerde gösterin şase numarasını kontrol etmiyolar

Furious1990
13/01/2013, 23:28
tanıdıgnız birinde aynı renk punto varsa takın plakalaınızı o araca köşede bi yerde gösterin şase numarasını kontrol etmiyolar

onu bende düsündüm kardesim aynı renk aynı model baska bi megane götürcektikte işte olur ya sans gökten dam yagsa bize tik düser hesabı bakar makar o zaman basım belaya girer diye yapmadım o iş biraz riskli yani

aykutisci
13/01/2013, 23:33
onu bende düsündüm kardesim aynı renk aynı model baska bi megane götürcektikte işte olur ya sans gökten dam yagsa bize tik düser hesabı bakar makar o zaman basım belaya girer diye yapmadım o iş biraz riskli yani

bende daha uygulamadım ama 2 defa selamiçeşme ye gittim ikisindede şase numnarasına bakmadılar... dediğiniz gibi yapılır ama biz çöle gitsek kutup ayıları bulur bizi :)

Ersal
14/01/2013, 00:55
Şöyle bir baktımda saçma sapan yorum dolu konu ile ilgili.Atan tutan ahkam kesen dolu.

Kimisi diyor camlara lazer yaptıracam polis film zannedecek uğraşacak diyor ki;bunu yazan arkadaşın camdaki (V) ibaresinden haberi yok ama polis senden daha iyi biliyor bu (V) ibaresini yine yersin cezayı.

Başka bir arkadaşımız da aynı renkteki farklı bir puntonun plakası ile kendi plakasını değiştirip öyle trafiğe gidecekmiş.Change araç gibi açmadık başına dert açmak için.

Konunun sahibi arkadaşımız ise hava soğuk diye polisle kavga etmemiş.Görevli memura mukavemet, görevli memurun görevini engelemenin TCK daki karşılığını bir okusun havalar ısınınca kavga eder o zaman polisle

Rüşvet verdin polise tutanak tutup seni göz altına alırsa görürsün kaç yıl içeride yatacağını Tam tersi polis içinde geçerli.Al seri numarasını paranın ver bakalım alınca şikayet et bak bakalım ne oluyor o polise.

Kimse bana kızmasın bu yazdıklarımda haklı olduğumu düşünüyorum.Buradaki yazılanlara göre fikir sahibi olabilecek ve böyle hareket edebilecek bir sürü genç kardeşimiz var.Lütfen yorum yaparken kimseyi bilerek veya bilmeyerek yanlışlara sevk etmeyelim.

Furious1990
14/01/2013, 01:07
Şöyle bir baktımda saçma sapan yorum dolu konu ile ilgili.Atan tutan ahkam kesen dolu.

Kimisi diyor camlara lazer yaptıracam polis film zannedecek uğracak diyor ki;bunu yazan arkadaşın camdaki (V) ibaresinden haberi yok ama polis senden daha iyi biliyor bu (V) ibaresini yine yersin cezayı.

Başka bir arkadaşımız da aynı renkteki farklı bir puntonun plakası ile kendi plakasını değiştirip öyle trafiğe gidecekmiş.Change araç gibi açmadık başına dert açmak için.

Konunun sahibi arkadaşımız ise hava soğuk diye polisle kavga etmemiş.Görevli memura mukavemet, görevli memurun görevini engelemenin TCK daki karşılığını bir okusun havalar ısınınca kavga eder o zaman polisle

Rüşvet verdin polise tutanak tutup seni göz altına alırsa görürsün kaç yıl içeride yatacağını Tam tersi polis içinde geçerli.Al seri numarasını paranın ver bakalım alınca şikayet et bak bakalım ne oluyor o polise.

Kimse bana kızmasın bu yazdıklarımda haklı olduğumu düşünüyorum.Buradaki yazılanlara göre fikir sahibi olabilecek ve böyle hareket edebilecek bir sürü genç kardeşimiz var.Lütfen yorum yaparken kimseyi bilerek veya bilmeyerek yanlışlara sevk etmeyelim.

Benim en arka camım orjinal fabrikasyon siyah ve üstünde 1 numara film vardı işte. V İbaresini gorunce bisey demiyor fabrikasyon siyah oldugu için arkadaslar. Lazerle karartsanızda V İbaresi yoksa ceza kesebilirler

_FeRDi_
14/01/2013, 01:14
Herkes istediği şekilde saçma yada değil fikir beyan edebilir.Nihayetinde burası bir forum,bu fikirlere riayet etmek şahsımı bağlar ki bu çok ilginç fikirlere riayet edecek kadar kanun nizam düşmanı değilim :)

Haklıysam eğer devlet memurunun kralı olsa mukavemet gösteririm,sürüden değilim ve eski tarihte '' evet araban tofaş olduğu için seni çevirdim '','' tofaş olm işte çevirme sektirmezsin bilgine '' tarzı yaklaşımlarla muhatap oldum. Dün gece ise bende ve aracımda kusur aranıp aranıp en sonunda cam filmine takılması ve ceza yazması ( ki ceza meblağı yada ceza nedeni önemli değil,halledilir) kanıma dokundu. Hele beni oltasına alıp sonra bi köşede çekirdek çitlemeye başlaması, bu sırada simsiyah camlı allı pullu pahalı arabaların bağıra çağıra gişelerden geçmesine ilgi göstermemesi kanıma dokundu çünkü bu sahneleri çok gördüm. Çünkü o araçlardan her an dokunamayacakları bi babayiğit çıkabilir. Ayrıca benim kavga dan kastım her canı yanan,ceza yiyen kişisin yaptığı ve yapacağı sözlü isyan laf kavgası ve kaderine razı olup tıs tıs gitmek. O şartlarda siz olsanız sizde bunu yapmak istersiniz.

Neyse elbette genç arkadaşlar devlet karşısında riske girmesinler,change ıvır zıvır işlerle uğraşmak yerine doğru olanı yapsınlar ama herkesin ortak arzusu ADALET HERKES İÇİN AYNI OLSUN.

Ersal
14/01/2013, 01:16
Benim en arka camım orjinal fabrikasyon siyah ve üstünde 1 numara film vardı işte. V İbaresini gorunce bisey demiyor fabrikasyon siyah oldugu için arkadaslar. Lazerle karartsanızda V İbaresi yoksa ceza kesebilirler

G.Punto FUN aracım vardı 2 sene önce bildiğiniz üzere FUN ların arka 3 camı fabrika çıkışı renkli.Tabi muayene istasyonunda muayeneyi yapan eleman bilmiyormuş olayı.Bir baktım arka camı tırnaklıyor.Napıyorsun hemşerim dedim.Film var sökülecek dedi.Ulan sök o filmi ben beceremedim dedim sana yemek ısmarlıyacam sökebilirsen dedim.Enayi inanın yarım saat tırnak attı cama sonra gittim yanına tekrar (V) nin manasını anlattım teşekkür etti

_FeRDi_
14/01/2013, 01:18
G.Punto FUN aracım vardı 2 sene önce bildiğiniz üzere FUN ların arka 3 camı fabrika çıkışı renkli.Tabi muayene istasyonunda muayeneyi yapan eleman bilmiyormuş olayı.Bir baktım arka camı tırnaklıyor.Napıyorsun hemşerim dedim.Film var sökülecek dedi.Ulan sök o filmi ben beceremedim dedim sana yemek ısmarlıyacam sökebilirsen dedim.Enayi inanın yarım saat tırnak attı cama sonra gittim yanına tekrar (V) nin manasını anlattım teşekkür etti

bakın mesela ben bu V olayını bilmiyordum. sayenizde öğrendim. V ibareli cam bulup taktırırsak tüm bu sorunlar çözülüyor mu?

Ersal
14/01/2013, 01:30
Herkes istediği şekilde saçma yada değil fikir beyan edebilir.Nihayetinde burası bir forum,bu fikirlere riayet etmek şahsımı bağlar ki bu çok ilginç fikirlere riayet edecek kadar kanun nizam düşmanı değilim :)

Haklıysam eğer devlet memurunun kralı olsa mukavemet gösteririm,sürüden değilim ve eski tarihte '' evet araban tofaş olduğu için seni çevirdim '','' tofaş olm işte çevirme sektirmezsin bilgine '' tarzı yaklaşımlarla muhatap oldum. Dün gece ise bende ve aracımda kusur aranıp aranıp en sonunda cam filmine takılması ve ceza yazması ( ki ceza meblağı yada ceza nedeni önemli değil,halledilir) kanıma dokundu. Hele beni oltasına alıp sonra bi köşede çekirdek çitlemeye başlaması, bu sırada simsiyah camlı allı pullu pahalı arabaların bağıra çağıra gişelerden geçmesine ilgi göstermemesi kanıma dokundu çünkü bu sahneleri çok gördüm. Çünkü o araçlardan her an dokunamayacakları bi babayiğit çıkabilir. Ayrıca benim kavga dan kastım her canı yanan,ceza yiyen kişisin yaptığı ve yapacağı sözlü isyan laf kavgası ve kaderine razı olup tıs tıs gitmek. O şartlarda siz olsanız sizde bunu yapmak istersiniz.

Neyse elbette genç arkadaşlar devlet karşısında riske girmesinler,change ıvır zıvır işlerle uğraşmak yerine doğru olanı yapsınlar ama herkesin ortak arzusu ADALET HERKES İÇİN AYNI OLSUN.

Kavga olayı sizin takdirinize kalmış.İnsan pskolojisi o anda ne olur bilemem İnşallah o duruma siz ve ben dahil kimse düşmez ama isterseniz kavga edersiniz,isterseniz küfür edersiniz,belki de daha farklı şeyler yaparsınız yumruk atma vb.Böyle düşünüyorsanız o sizin sorununuz benim söyleyecek lafım olmaz.

Ben de çok asabiydim ama çoluk çocuğa karıştıktan sonra bu ve bunun gibi durumlarda kendi kendimin el frenini çekiyorum bulaşmıyorum kimseye bulaşırsam sonu çok kötü olabilir benim için.Şu anda bir arkadaşım trafikte yol vermeme yüzünden hayatının yanlışını yaptığı bir olaydan cezaevinde yatıyor ve ikizleri doğdu ama kendisi cezaevinde..:(

Ersal
14/01/2013, 01:31
bakın mesela ben bu V olayını bilmiyordum. sayenizde öğrendim. V ibareli cam bulup taktırırsak tüm bu sorunlar çözülüyor mu?

Evet sorun kalmaz (V) ibaresi varsa.Çünkü yasal