PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 Clio3 Hb

aykut27
11/01/2013, 15:35
2007 model 86 binde boyasız clio3 almak üzereyim bugun baktırdım pazartesi alıcam extreme paket fiyatı 21.500 sizce fiyat iyimidir. bu araca yakıtı için alıyorum umarım pişman olmam...

ali3434
11/01/2013, 16:12
2007 model 86 binde boyasız clio3 almak üzereyim bugun baktırdım pazartesi alıcam extreme paket fiyatı 21.500 sizce fiyat iyimidir. bu araca yakıtı için alıyorum umarım pişman olmam...

sedan ise biraz yüksek geldi(hiç kullanmişlığınız varmı? kullanmadan almayın bence:)

aykut27
11/01/2013, 16:17
hatchback arac sedan değil sis farı . celık jant . var 86 bınde boyasız siyah renk 21500 son denıldı 65 beygır 1.5 dci motor aracı kullandım puntoya göre gayet iyi ve cok sessiz sehır ıcı 4.4 yakıyor

ali3434
11/01/2013, 16:21
hatchback arac sedan değil sis farı . celık jant . sis farı var 86 bınde boyasız siyah renk 21500 son denıldı 65 beygır 1.5 dci motor aracı kullandım puntoya göre gayet iyi ve cok sessiz sehır ıcı 4.4 yakıyor

araç düzgünse boyası yok km doğruysa olabilir.en az yakan araçlardan biri yakıt olarak.onların tirger flan var zamanları gelmiş mi onlara bakın öyle alın

aykut27
11/01/2013, 16:23
triger bakımına girmiş diger bakım 93binde heralde

adrentos
11/01/2013, 16:27
abime 2009 model clio grand tour sıfır olarak almıştık ( ötv indirimden 26 bin tl) şuan 55 bin kmde 1.5 dci 65 beygir stil paketli puntoya göre daha seri ve daha az yakıyor fakat konfor olarak punto çok daha iyi ( yada benim punto dynamic olduğundan bana böyle geliyor ) kmsi yüksek olmadığından dolayı şuanlık hiç bir sıkıntı ve arıza çıkarmadı bakımlarını aldığımız günden beri özel seriviste yaptırdım 15 bin bakımı ( mazot filtresi değişmiyorsa ) 100 tl bir sonraki bakım tüm filtreler polen hava mazot yağ vs .. 200 tl tutuyor

aykut27
11/01/2013, 16:39
abime 2009 model clio grand tour sıfır olarak almıştık ( ötv indirimden 26 bin tl) şuan 55 bin kmde 1.5 dci 65 beygir stil paketli puntoya göre daha seri ve daha az yakıyor fakat konfor olarak punto çok daha iyi ( yada benim punto dynamic olduğundan bana böyle geliyor ) kmsi yüksek olmadığından dolayı şuanlık hiç bir sıkıntı ve arıza çıkarmadı bakımlarını aldığımız günden beri özel seriviste yaptırdım 15 bin bakımı ( mazot filtresi değişmiyorsa ) 100 tl bir sonraki bakım tüm filtreler polen hava mazot yağ vs .. 200 tl tutuyor

fiyatı nasıl arac extreme paket ama ruhsatta Authentique yazıyor.

serkandikici
11/01/2013, 16:58
Hocam aracın fiyatı iyi dizel km orta seviyede düşük sayılır bpyasız vs denildiği gibiyse gayet güzel güle güle kullan ama ruhsatta authantique yazması olayına takıldım biraz satarken de sıkıntı yaşama sonra?

serkandikici
11/01/2013, 17:00
Bi de Aykut bişey sorcam sen evo dynamic satıp clio 3 mü alıyosun? Ben bi süre kullandım cilo 2 biraz aratır gibime geliyo evoyu ama tabiki senin tercihin.. Hayırlısı olsun...

adrentos
11/01/2013, 17:00
fiyat olarak araç temiz ise gayet uygun şuan temiz dizel araç bulmak zor exremeler Authentique lere göre bir iki daha artısı var yol bilgisayarı daha kullanışlı Türkçe yazılar yazıyor deri kaplı direksiyon ve krom kaplı vites topuzu mevut ayrıca yakıt göstergesi ibreli

+ ruhsatta Authentique yazması sorun olmaz
aynı olay bir yakınımın başına geldi oda clio almıştı 2008 yılında sanırsam hafta sonu almıştı Authentiquelere stil paket ekleyince ( sis farı + çelik cant )
extreme paketine çok yakın bir fiyat çıkıyordu arada 100-200 lira gibi bir rakam fark ediyordu. anlaşmayı yaptıktan sonra hafta içi galeri stoklara bakınca istediği renk yokmuymus yada ellerinde araçmı yokmuş o tarz birşey olmustu sonra extreme clio vermişlerdi ama ruhsatta Authentique yazıyor buna benzer birşeyde olmuş olabilir tek sıkıntı orjinal extremeler orjinalında arka camlar renkli yazıyor ruhsatta bunda öyle birşey yazmıyor ama şuana kadar problem olmadı zaten fazlada belli olmuyor çok fazla siyah değil arka camlar

aykut27
11/01/2013, 17:11
fiyat olarak araç temiz ise gayet uygun şuan temiz dizel araç bulmak zor exremeler Authentique lere göre bir iki daha artısı var yol bilgisayarı daha kullanışlı Türkçe yazılar yazıyor deri kaplı direksiyon ve krom kaplı vites topuzu mevut ayrıca yakıt göstergesi ibreli

+ ruhsatta Authentique yazması sorun olmaz
aynı olay bir yakınımın başına geldi oda clio almıştı 2008 yılında sanırsam hafta sonu almıştı Authentiquelere stil paket ekleyince ( sis farı + çelik cant )
extreme paketine çok yakın bir fiyat çıkıyordu arada 100-200 lira gibi bir rakam fark ediyordu. anlaşmayı yaptıktan sonra hafta içi galeri stoklara bakınca istediği renk yokmuymus yada ellerinde araçmı yokmuş o tarz birşey olmustu sonra extreme clio vermişlerdi ama ruhsatta Authentique yazıyor buna benzer birşeyde olmuş olabilir tek sıkıntı orjinal extremeler orjinalında arka camlar renkli yazıyor ruhsatta bunda öyle birşey yazmıyor ama şuana kadar problem olmadı zaten fazlada belli olmuyor çok fazla siyah değil arka camlar

Aynen hocam bu bendekı authentiquenin stil paketi normal paketlerde celık jant ve sıs farı yoktur ve yakıt gostergesi dıgıtal ekranlı
aracın ilanı burda Renault Clio 1.5 dCi Authentique Model 22.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 109002301 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2007-1.5dci-clio-iii-109002301/detay#)

adrentos
11/01/2013, 17:20
araç dışarıdan güzel duruyor kendi hazırladığım benzinli dizel karşılaştırmasının resmini koyayım daha öncesinde başka bir forum sitesine koymustum bulursam birazdan eklerim orada extreme ve Authentique farkını göstergeden biraz daha iyi anlarsınız

resimi buldum

https://imageshack.us/photo/my-images/267/dcij.jpg/

ayrıca iki aracıda aynı yolda kendim aynı hızlarda kullandım benzinli ve dizel farkını görmek için

must82
11/01/2013, 21:43
2. el araba almaya karar verdiğimde seçeneğimi ikiye indirmiştim biri grande punto diğeri ise clio 3 ikisi de sekmentinin ve parasının arabası ama clio türkiye yollarında daha dayanıklı :)

EvoKoray
11/01/2013, 21:50
1.5 dci ler şehir içi gerçekten az yakıyor bizim 1.3 mjetler biraz daha fazla , 1-2-3 vitesler puntoya göre daha seri 1.5 olduğu için 1500-2000 devirlerde daha çabuk topluyor ama yüksek hızlarda iş yok 90 dan sonra şahin gibi gidiyor :D bizde Dacia Sandero var dci 70 lik 60 litre depoyla 1100 km çok rahat gidiyor ortalama tüketim yazın 4.8 kışın 5.4 şehir içi-dışı karışık

Ziyaretçi048
11/01/2013, 22:40
Büyük konuşmak gibi olmasın .. clio denen arabayı 5 milyara al deseler araba diye kapımın önüne sokmam.. Trafikte günaha girmeme tek sebep olan arabalardır renolar. Bu kadar kalitesizlik tipsizlik olmaz.. Bir insan hiçmi ürettikten sonra bakmaz. lan biz ne ürettik diye.

ligdevi
11/01/2013, 22:46
Büyük konuşmak gibi olmasın .. clio denen arabayı 5 milyara al deseler araba diye kapımın önüne sokmam.. Trafikte günaha girmeme tek sebep olan arabalardır renolar. Bu kadar kalitesizlik tipsizlik olmaz.. Bir insan hiçmi ürettikten sonra bakmaz. lan biz ne ürettik diye.

al benden de o kadar ....

must82
11/01/2013, 23:21
1.5 dci ler şehir içi gerçekten az yakıyor bizim 1.3 mjetler biraz daha fazla , 1-2-3 vitesler puntoya göre daha seri 1.5 olduğu için 1500-2000 devirlerde daha çabuk topluyor ama yüksek hızlarda iş yok 90 dan sonra şahin gibi gidiyor :D bizde Dacia Sandero var dci 70 lik 60 litre depoyla 1100 km çok rahat gidiyor ortalama tüketim yazın 4.8 kışın 5.4 şehir içi-dışı karışık

+1 Süper Tespit.

+62 Çok güldüm şu cümleye " Lan biz ne ürettik" :) Saol walla...:)

mike51
11/01/2013, 23:32
konfor ve sürüş keyfi olarak bakarsan evonun yanından geçemez haberin olsun ama yakıt ekonomisi 100 km de en az 1lt azdır multijet için söylüyorum altının puntoya göre yüksek olması türkiye şartlarında büyük avantaj düşük devirlerdeki seriliğide artısı seni bağlarmı bilmem ama beni bağlıyordu 150 den sonra araç stabil değil sarsıntı oluyor tip ortada zaten yorum yok ben b sınıfı araç alacak olsam corsa yı tek geçerim b sınıfında 2. eli en iyi araç alman patentli hiç değilse naçizane yorumlarım..

coll34
12/01/2013, 13:02
yakıtı hakkında tam bilgim yok ama 65 hp kullanıp yorum yapanlar yakıt konusundan pek memlun değillerdi 80 hp olan modellerinin daha verimli olduğu söylenmekte

adrentos
12/01/2013, 13:25
yakıtı hakkında tam bilgim yok ama 65 hp kullanıp yorum yapanlar yakıt konusundan pek memlun değillerdi 80 hp olan modellerinin daha verimli olduğu söylenmekte

o aracın yakıtından memnum olmayan varsa araca binmesin yada aracında sorun vardır 2007 yılı için piyasadaki en az yakan b sınıfı araç clio olduğunu düşünmekteyim

aykut27
12/01/2013, 13:40
yakıtı cok iyi şehir içinde en az yakan arac evet belki şehir dısında 150 kmde güvenli olmayabilir ancak malzemeside fena değil motorun cekişi güzel ve sessiz 20 kurus yakıyor lpgden daha uyguna gelıyor..

Multijet 1.3 ler kış mevsiminde 30 kurustan aşagı düşmez düşen diyenler yalan konusmasınlar.

aalperdemir
12/01/2013, 13:46
Hocam bende authentique yani en boşundan megane 2 hb vardi orjinal fransiz. 6 hava yastigi standartti bunlarda 2005te. 2007 çikan extremelerin 4 yada 6 havayastiklisi cikti Türkiyede uretilmeye baslayinca. TR uretimli olunca extreme adı insanlari cok yaniltti. Biraz bos oluyolar. 2007 ve sonrasi privilege donanimdan baskasi yalan. Privilege ciddi dolu olur. aklinizda bulunsun.

Sent from my iPhone using

Birkan61
12/01/2013, 13:48
Sadece motor olarak beğendiğim bir araç.

65 HP tüketim odaklı, 85 HP hem tüketim hemde performans odaklı. 65 HP tüketim olarak daha azdır tabiki.

Motor hacminden dolayı multijetle öyle aman aman farkları yok performans konusunda. Multijette motor hacminden kaybediyor ne yazık ki..

İçten beğenmediğim bir araç. Teneke kutusuna bir kaç düğme gösterge ve direksiyon koyup içini öyle hazırlamışlar resmen. Dış görüntüsü görecelidir..

Sırf yakıtı için alıp binicem demiştiniz sanırım, o amaçlı alınır binilir :)

mtyardim
12/01/2013, 13:51
şimdiden hayırlı olsun diyelim

aalperdemir
12/01/2013, 13:56
Sadece motor olarak beğendiğim bir araç.

65 HP tüketim odaklı, 85 HP hem tüketim hemde performans odaklı. 65 HP tüketim olarak daha azdır tabiki.

Motor hacminden dolayı multijetle öyle aman aman farkları yok performans konusunda. Multijette motor hacminden kaybediyor ne yazık ki..

İçten beğenmediğim bir araç. Teneke kutusuna bir kaç düğme gösterge ve direksiyon koyup içini öyle hazırlamışlar resmen. Dış görüntüsü görecelidir..

Sırf yakıtı için alıp binicem demiştiniz sanırım, o amaçlı alınır binilir :)

65 bg tuketim odakli ama sifir alip bir yil icinde kurtulmaya calisan iki arkadasim var. Birisi clio biriside fiesta. Uzun yolda bezmisler. Klima acinca rampada yamuluyomus arac.

aykut27
12/01/2013, 14:03
:D bende şaşırdım 207 mi alsak napsak

Porque
12/01/2013, 14:22
yakıtı cok iyi şehir içinde en az yakan arac evet belki şehir dısında 150 kmde güvenli olmayabilir ancak malzemeside fena değil motorun cekişi güzel ve sessiz 20 kurus yakıyor lpgden daha uyguna gelıyor..

Multijet 1.3 ler kış mevsiminde 30 kurustan aşagı düşmez düşen diyenler yalan konusmasınlar.

Kışın şehir içi %50 seri %50 sakin kullanıyorum, klimam da açık oluyor genelde ve son depomda 28krş ondan öncekinde 29krş yakmıştım. Ben şimdi yalancı mı oluyorum Aykut kardeşim :D

Babası Reno hastası olan bir adam olarak yıllarca ''Bu adam ne buluyor bu renoda? :frusty00: '' deyip durdum. Toros ile araba sürmeyi öğrendiğimde 12 yaşındaydım ve minik ellerimle vites geçiremiyordum :) Daha sonra europa 1.6 kurşunsuz alize kullandım ondan sonra kangoo 1.5dci multix kullandım ve 7 ay önce puntomu aldım. Puntoya ilk bindiğimde ''Bunca zaman neredeydin sen be oğlum!?'' dedim. Renonun o rahatsızlığından kurtulmak gibisi yok. Sağlamlık bakımından dersen reno fiata on basar ama konfor renoda gerçekten sıfır. Eğer biraz olsun konfora önem veriyorsanız renodan uzak durun. 93 senesinden beri renoya binmiş biri olarak söylüyorum size bunu...

mehmetvyz
12/01/2013, 14:35
bagajı puntodan büyük 300 litre, hayırlı olsun, Clio 3 yapan Nissan mühendisleri diye biliyorum, klasik renonun özelliklerini taşımıyor olabilir, hatta şasesi micra ile aynı

adrentos
12/01/2013, 14:52
punto ve clioyu sürekli aktif olarak kullanmaktayım konfor olarak arada fark var ama çöp gibi bir araçta değil puntodan sonra 2. tercihim clio gelir ayrıca yakıt sebebiyle böyle bir araç almayı düşünüyor yedek parçaları sanayide ucuz ve bulanması kolay.

aykut27
12/01/2013, 14:59
clio3 ile evoyu kıyaslamayın grande ıle kıyaslayın . evoyla gidin clio4 kıyaslayın bence
city mod kronik sorunu var ve bi kac kronık sorunu var grandlarda evoya sözum yok.

adrentos
12/01/2013, 15:10
clio 4 ü yarım saat kadar 1.5 dci 90 beygirliğini test etme imkanım oldu aracın motoruna serilik yönünden diyecek bişey yok bastınmı gidiyor yanıma tdi golf geldi kalkısta plakayı okudu sonrasında bekledim yüklendim gaza yine uzadım gittim ama 40 bin tl veripte en fullunu alıyorsun arka camlar manuel içeriside oyuncak gibi araç beni sıktı evo ondan çok daha iyi sadece motor biraz zayıf

must82
12/01/2013, 16:04
65 bg tuketim odakli ama sifir alip bir yil icinde kurtulmaya calisan iki arkadasim var. Birisi clio biriside fiesta. Uzun yolda bezmisler. Klima acinca rampada yamuluyomus arac.

Walla 2006 da fiesta almıştım dediği gibi araçlar uzun yolda yokuşta bayılıyor . sırf bu yüzden tercihim multijet motor gerisi yalan. ha dci motorlara da bi lafım yok onu da soylemeden gecemicem.

aykut27
12/01/2013, 16:45
şimdi kararsız kaldım bu paraya daha iyisi varsa söyleyin alalım arkadaslar dizel olarak...

adrentos
12/01/2013, 16:55
şimdi kararsız kaldım bu paraya daha iyisi varsa söyleyin alalım arkadaslar dizel olarak...

o paraya alınacak bence en iyi 2 araç var biri grande punto diğeri clio hb ben olsam alırdım hiç peugeotla filan uğraşmam

aykut27
12/01/2013, 16:58
üste 1 2 mılyar daha koyabilirim ama gercekten temiz dızel blmak zor

Misafir046
12/01/2013, 16:59
konfor ve sürüş keyfi olarak bakarsan evonun yanından geçemez haberin olsun ama yakıt ekonomisi 100 km de en az 1lt azdır multijet için söylüyorum altının puntoya göre yüksek olması türkiye şartlarında büyük avantaj düşük devirlerdeki seriliğide artısı seni bağlarmı bilmem ama beni bağlıyordu 150 den sonra araç stabil değil sarsıntı oluyor tip ortada zaten yorum yok ben b sınıfı araç alacak olsam corsa yı tek geçerim b sınıfında 2. eli en iyi araç alman patentli hiç değilse naçizane yorumlarım..

Neye gore 2. eli iyi ?

Alım satım konusunda mı ?

Kalite konusundamı ?

Bence alım satım konusunda deger kaybı olmayan en iyi arac b'lerde WW'lar.

Ve cabuk yıpranan bir arac oldugunu dusunuyorum B segmentlerinin.

adrentos
12/01/2013, 17:12
üste 1 2 mılyar daha koyabilirim ama gercekten temiz dızel blmak zor

üste biraz daha para eklerseniz ve ilandaki aracı 23.500 civarlarına bırakırsa ilandaki aracı almak daha mantıklı olur kmsi oldukça düşük araçta güzel gözüküyor

Renault Clio 1.5 dCi Authentique Model 24.499 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 106477247 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-tertemiz-sadece-25-binde-2010-model-dizel-clio-106477247/detay)

aalperdemir
12/01/2013, 17:34
:D bende şaşırdım 207 mi alsak napsak

Peugeot al sanayiden cikma :) saka bi yana belli basli modelleri ciddi sorunlu ve parca pahali diye biliyorum.

aykut27
13/01/2013, 13:07
üste biraz daha para eklerseniz ve ilandaki aracı 23.500 civarlarına bırakırsa ilandaki aracı almak daha mantıklı olur kmsi oldukça düşük araçta güzel gözüküyor

Renault Clio 1.5 dCi Authentique Model 24.499 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 106477247 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-tertemiz-sadece-25-binde-2010-model-dizel-clio-106477247/detay)

şehir dısına cıkabılsem her turlu alırım ancak bu karda kıyamette cıkılmıyor :)