PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Yaptım yardım :(

34 HKN 37
07/01/2013, 23:06
Evet puntomla ilk kazamı istanbul daki kötü hava koşulları nedeniyle bugün yapmış bulunmaktayım.hata bendeydi araç kızakladı ve durmadı karşı tarafta bişey yok önemli değil dedi anlaştık tutanaksız.Sorularıma gelince;
1-Anadoludan kaskom var aracı park halindeyken vurup kacmışlar diye göster diyen var ne işlem yapmam lazım.
2-Kasko bozulup servise girmişken sol kapılarda boya kusması ve arka camurlukta ufak bi tamirlik yer var burayıda aradan cıkarayım diyorum aynı anda yapabilirmiyim derin bi çizik atsam park halinde çizilmiş diye
3-İstanbulda fiat servislerinden birine vermeyi düşünüyorum bu bağlamda cebimden para çıkacakmı bana geçici araba verilirmi servismi kaskomu verir şimdiden teşekkürler

ersobas
07/01/2013, 23:12
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Kasko işleri karışık biraz, inisiyatif işi hatta. Gittiğiniz servis umarım istediğiniz her şeyi halleder.

ali3434
07/01/2013, 23:19
Evet puntomla ilk kazamı istanbul daki kötü hava koşulları nedeniyle bugün yapmış bulunmaktayım.hata bendeydi araç kızakladı ve durmadı karşı tarafta bişey yok önemli değil dedi anlaştık tutanaksız.Sorularıma gelince;
1-Anadoludan kaskom var aracı park halindeyken vurup kacmışlar diye göster diyen var ne işlem yapmam lazım.
2-Kasko bozulup servise girmişken sol kapılarda boya kusması ve arka camurlukta ufak bi tamirlik yer var burayıda aradan cıkarayım diyorum aynı anda yapabilirmiyim derin bi çizik atsam park halinde çizilmiş diye
3-İstanbulda fiat servislerinden birine vermeyi düşünüyorum bu bağlamda cebimden para çıkacakmı bana geçici araba verilirmi servismi kaskomu verir şimdiden teşekkürler

öncelikle geçmiş olsun.aracınızı serviste yaptırısanız bişey düzelcekse onu değiştiriler 1 ise 10 yazarlar satmaya kalkınca alan kişi servise götürecek orda adam saydırcak şuralar değişmiş boyanmış halbu ki anlattıklarınn yarsı bile yok ama servis sigortadan fazla para almak için yapar+yapılan masrafta direk 5664 dediğimiz yere yansır.arkadaşımın golf'unun tamponu değişti serviste+radyotör 4.500 tl yazmışlar ve plakada çıkıyor zanneden kaput şase girmiş büyük kaza biliginiz olsun..

OzzY
08/01/2013, 00:07

Öncelikle geçmiş olsun, kışlık lastik yoktu sanırım araçta...

1- otoparkta olmuş gibi göstermek olmaz, eksper şüphelenirse ödemez, herşeyi olduğu gibi anlattığınız bir beyan yazın o şekilde teslim edin servise. mesela ben hızla giderken dönüşü kaçırdığımı farkedip aniden direksiyonu kırdım araba dönmedi kaldırıma çıktım bu şekilde yazdım 2bin küsür tl ödedi kasko.
2- eğer ki aynı kazada olmuş gibi gösterebilirseniz tek dosyadan yapılır, yoksa farklı dosya açmak gerekir ki bu size ekstra zam olarak döner bir sonraki poliçede hatta 3ten fazla dosya olursa yenilemeyi ret edebilirler. bir diğer ihtimalde servisle aranız iyiyse bunuda aradan çıkarıverin derseniz maliyeti düşükse yapabilirler tabii pek istekli olmayacaklardır bu konuda sonuçta aynı parayı alıcaklar kaskodan. son olarak anlaşmalı servislerde, düşük tutardaki hasarlara eksper gelmeyebiliyor bu denenebilir yani atıyorum sizin bu hasarınız 1000tl tutacaktır, servis bunu 1500 girer sigorta eksper atamadan onaylarsa fazla tutarla diğer kısımlar yapılır. bunların hepsini güvendiğiniz bir servis varsa yapabilirsiniz.
3- eğer kasko ile anlaşmalı servise giderseniz cebinizden para çıkmaz. anlaşmalı servis olmazsa siz aracınızı teslim alırken faturayı ödersiniz sonrasında kasko size öder, bu durumda bazı evrak işlerinide yapmanız gerekebilir(dosya açtırmak evrakları ekspere ulaştırmak gibi ancak genelde servis bunu yapar olmadı acente yapar) ikame aracı genellikle kasko verir, eksper aracınızı gördükten sonra eksperin belirlediği süre kadar (maks 7 gün) verilir.

kadirridak
08/01/2013, 08:28
Gecmis olsun

fethican
08/01/2013, 08:42
geçmiş olsun

krm1983
08/01/2013, 09:18
Çokgeçmiş olsun

Sent from my iPad using

coll34
08/01/2013, 09:25
geçmiş olsun kazayı olduğu gibi yazın zaten hava koşulları belli ozanında dediği gibi olayı saptırmaya gerek yok bu mesleğin içinde olduğum içi inanın vuruş çarpma açılarına kadar inceliyoruz park halinde olmadığı anlaşılırsa dosyanız ret olur boşu boşuna imaj kaybına girmiş olursunuz

must82
08/01/2013, 09:29
geçmiş olsun kazayı olduğu gibi yazın zaten hava koşulları belli ozanında dediği gibi olayı saptırmaya gerek yok bu mesleğin içinde olduğum içi inanın vuruş çarpma açılarına kadar inceliyoruz park halinde olmadığı anlaşılırsa dosyanız ret olur boşu boşuna imaj kaybına girmiş olursunuz

+1 Büyük Geçmiş Olsun.

Ziyaretci040
08/01/2013, 09:41
Yalçın'a katılıyorum. Böyle şeylere gerek yok :)

t4Vsan
08/01/2013, 09:43
anadolu sigorta da hasarsızlık korumanız yoksa bi sonraki sene kaskonuzuz fiyatı çok tutar.
ayrıca araca çizik falana atma her bi çizik için servisler bir dosya açıyor 1 sene içersinde dosya sayın 3 geçerse gelecek sene kasko yaptırcak şirket zor bulursun bunu unutma aynı dosya içinde yaptırabiliyorsan bi dene bu çok zordur.
başka özel bi sorun olursa ulaş kardeşim yardımcı olmaya çalışalım.

coll34
08/01/2013, 10:02
kasko yaptırıcak şirket her zaman bulursun sadece rakamlar makul olmaz

_FeRDi_
08/01/2013, 10:35
çarpıp kaçtılar olayı çok zor,uyandı artık sigorta şirketleri bu durumlara,artı can taşınıyor aracınızda hile hurda yapmayın.gerçekleri olduğu gibi raporlayın ve imajı iyi bir servise danışın.ufak sorunlarınız için mini onarımı kullanabilir siniz.aslında rapor tutmayarak hata etmişsiniz,altı üstü 100 küsür TL ceza ödeyecektiniz polis çağırsaydınız,kendiniz tutsanız raporu oda yok.

geçen sene bende tek başıma serserinin birinden korunmaya çalışırken kayarak refüje çıktım.araba ön alttan darbe aldı ve tek başıma kaldım öyle. polis rapor falan derken işte kasko halletti tamiratı ve sorunsuz olarak teslim aldım aracımı.

fotobelit
08/01/2013, 10:38
Geçmiş olsun..Doğrusunu söylemek en iyisi..

arothel
10/01/2013, 13:35
madem sizi zor duruma soktu neden kaza sonrasında tutanak tutmadınız. karşı taraf tamam bende bir şey yok diyebilir ama sizin zararınız da önemli. çizik atma işine girmeyin bence de. çizikleri mini onarımdan yaptırmaya bakın gerekirse üstüne farkını ödeyin. kaskoyu bozmak tamam ama bir sonraki sene size sağlam bir fiyat çıkarırlar.

yeri gelmişken eklemek istedim. türkiyede kasko olayı iyice çığrından çıktı. üst sınır diye bir şey yok. isteyen istediği kadar fiyatı yükseltiyor. bi kaza yapınca aman seneye mağdur olmayayım diye cebimizden ödüyoruz. o zaman kaskonun espirisi ne? cevap: sadece araç pert olursa paramı alabileyim. bu konuda yasal bir düzenleme yapılmalı bence.

holigan
10/01/2013, 13:48

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Bir sigortacı olarak;
1-Hiç bir yalan dolana girmeden başınızdan geçeni doğruca anlatan bir beyan yazın.Çünkü artık tutanağı polis tutmadığı için bir çok kişi "aracıma park halindeyken çarpılmış" gibi standart bir yalana giriyor.Bu yüzden çok zarara uğrayan sigorta şirketleri artık bu bahaneleri ciddiye almıyor ve çok ciddi bir araştırmaya giriyor.Bu riske girmemenizi öneririm.

2-Kaza yapılan yerle çok farklı bir yerde ise bunlar için farklı dosya açarlar.Yani kaş yapayım derken göz çıkartmayınız.Seneye kasko fiyatlarınız çok ciddi meblağlara çıkar.

3-Anlaşmalı servislere giderseniz eğer cebinizden para çıkmaz.Diğer türlü siz ödeme yaparsınız daha sonra sigorta şirketinden ödemeyi alırsınız.

Ziyaretçi033
10/01/2013, 13:48
Bir başka açıdan bakarsak, aracınız saydığınız yerleri boyalı diye geçecek. Boya takıntısı olan bir milletiz neticesinde.
Benim için hiç önemli değildir mesala. Ama olanlar?

holigan
10/01/2013, 13:53
Bir başka açıdan bakarsak, aracınız saydığınız yerleri boyalı diye geçecek. Boya takıntısı olan bir milletiz neticesinde.
Benim için hiç önemli değildir mesala. Ama olanlar?

Mustafa abi naptınız siz hallettiniz mi dünkü probleminizi?

Ziyaretçi033
10/01/2013, 14:05
Mustafa abi naptınız siz hallettiniz mi dünkü probleminizi?

Abi hiç sorma rezil olduk dün.
Mersin-Ankara arasını 12 saatte tamamladık.

Adam Aksaraydan, en yakın Kayseri, oraya götürrüm dedi, Fark verdik mecbur. 230tl cik.
Birde yol şartları kaza üstüne kaza. (22 tane saydık)
Bugun sabah gittik, usta baktı, balatalar bitmiş dedi,
sonra Pedalın oraya eğildi pompaladı pedalı, tak düzeldi.
ÇILDIRDIM...

holigan
10/01/2013, 14:13
Abi hiç sorma rezil olduk dün.
Mersin-Ankara arasını 12 saatte tamamladık.

Adam Aksaraydan, en yakın Kayseri, oraya götürrüm dedi, Fark verdik mecbur. 230tl cik.
Birde yol şartları kaza üstüne kaza. (22 tane saydık)
Bugun sabah gittik, usta baktı, balatalar bitmiş dedi,
sonra Pedalın oraya eğildi pompaladı pedalı, tak düzeldi.
ÇILDIRDIM...

Ah be abi,çok geçmiş olsun.

İnşallah tekrar böyle bir şey yaşamazsınız.

Ziyaretçi033
10/01/2013, 14:30
Ah be abi,çok geçmiş olsun.

İnşallah tekrar böyle bir şey yaşamazsınız.

Sağol hocam teşekkürler ilginden dolayı.
Allah kimseye yaşatmasın...
Vardır bir hayır dedik naapalım. Birazda teselli olsun diye, okadar kaza vardı, bizde olabilirdik diyoruz.