PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel Otomatik yani triptonik vites Punto Alınırmı?

ritimsiz
07/01/2013, 22:16
selam. geçen ay 3 kez punto aldım. şimdide kuzenim araba alacak ve sen 3 kez bu araçtan aldıysan bende dizel otomatik punto alacam diye tutturdu. otomatik şanzımanı nasıl? bayan kullanacak çok performans aramaz zaten. hillholder olması yeter diye düşünüyorum. sizde otomatik dizel puntoya ne kadar verelim? şimdi bir kafam karıştı. bunların hepsi 90 beygir 6 vites otomatik değilmi?

kısaca sonradan bana laf ettirmez dimi dizel otomatik punto :)

punto_multijet
07/01/2013, 22:38
95 hp 6 ileri otomatikler zevkten 4 kose olur hic psman olmazsiniz

aalperdemir
07/01/2013, 22:46
Hocam acayip alinir. Oyle boyle alinmaz :) tadindan yenmez.

Sent from my iPhone using

Gorky
07/01/2013, 22:48
3 yıldır 90 hp dizel dualogic Punto kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok , bi Puntonun gelebileceği son nokta

ritimsiz
07/01/2013, 22:58
peki 2008 dizel otomatik emotiona 25000 tl verilirmi? araç temiz gibi. henüz baktırmadık ama.
adam daha fazla inmem diyor. bel deği bile varmış.

ali3434
07/01/2013, 23:12
peki 2008 dizel otomatik emotiona 25000 tl verilirmi? araç temiz gibi. henüz baktırmadık ama.

ben kullandığımdan biliyorum tavsiye etmem.aslında otomatik değil saçma bi vites yarı otomatik diye geçiyor ben mekanizmesinide gördüm bi beyin var ayağınızn yerine geçiyor.sürekli arızalnıyor yada bana mı öyle denk geldi bilmiyorum.şansımancıda dedi keşke almasaydınız filan.2 sn sonra geri kaydırıyo bide dolu değilse hill holder yok onu zaten soylemiyorum.bence kullanmadan sakın almayın kim alıcaksa o da test etmeden almayın.baskı balatası değişmi mii iyice araştırın...tam otomatik en iyisidir özellikle(dsg)

tonymontana
07/01/2013, 23:23
dsg tam otomatik değil ki.

aalperdemir
07/01/2013, 23:25

Benden çok yaşiyacan :)

ali3434
07/01/2013, 23:27

değil derken çift kavramalı yarı otomatik o bu punto ve astra otomatiklerin ad herneyse arasında dağlar kadar fark var dsg prnds diye gider onlar a +- r vardır dsg kaydırmaz 2 sn sonra bile

tonymontana
07/01/2013, 23:33
Fark var, yok demedim ama onlar da robotize sanziman.

LG-P990 cihazımdan 2 ile gönderildi

aalperdemir
07/01/2013, 23:36
değil derken çift kavramalı yarı otomatik o bu punto ve astra otomatiklerin ad herneyse arasında dağlar kadar fark var dsg prnds diye gider onlar a +- r vardır dsg kaydırmaz 2 sn sonra bile

Hocam kaydirmamasi o kadarda bi onemli ozellik degilki. Hatta muhtemelen zararli bile olabilir. Dualogic olmayan butun otomatikler zaten oyle. Ama dedigin gibi hillholder olmazsa buyuk sorun. Zaten onu da butun dualogiclerde standart yaptilar artik. Dag nin tek artisi ve farki kesintisiz hizlanma hissi veriyor o cift kavrama sayesinde. Bildigim kadariyla (yanlista olabilir) atiyorum araba 3 teyken bir alt ve ust disli hazirda bekliyor. Sarsintiyi onleyende bu olsa gerek. Bi yerde boyle okumustum.

ali3434
07/01/2013, 23:41
Hocam kaydirmamasi o kadarda bi onemli ozellik degilki. Hatta muhtemelen zararli bile olabilir. Dualogic olmayan butun otomatikler zaten oyle. Ama dedigin gibi hillholder olmazsa buyuk sorun. Zaten onu da butun dualogiclerde standart yaptilar artik. Dag nin tek artisi ve farki kesintisiz hizlanma hissi veriyor o cift kavrama sayesinde. Bildigim kadariyla (yanlista olabilir) atiyorum araba 3 teyken bir alt ve ust disli hazirda bekliyor. Sarsintiyi onleyende bu olsa gerek. Bi yerde boyle okumustum.

tam üstüne bastınız aynen bende bunu demek istiyodum dsg vites düşerken araba sarsılmıyo ama bu yarı otomatikde araba bilidiğiniz deprem oluyor ve trafikte 1.ıkı yapysnz sonra tekrar bierde 1 dusunce değişik sesler geliyor bayanlar için bence geri kaçma olayı çok sıkıntı bilmiyorum ama düz kullanır daha iyi:)

ali3434
07/01/2013, 23:42
Fark var, yok demedim ama onlar da robotize sanziman.

LG-P990 cihazımdan 2 ile gönderildi

imkanınız olursa ikisinide bi kullanın arada ki farkı görüceksiniz özellikle yoğun trafikte:)

smartmavi
07/01/2013, 23:45
Alınır! Benden iki dizel otomatik punto geçti. arada ufak tefek şakalr yaptılar, ama hiçbir zaman ciddi sorun çıkmadı.
Ben tavsiye ederim.

Gorky
08/01/2013, 08:23

otomatik olmayan emotiona 26bin falan istiyolar hocam kaçırma sen o arabayı