PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bira şişesi ezdim:(

Blade
06/08/2007, 12:53
Dün Mersin-Anamur-Alanya yolunda eşimle beraber Alanyaya doğrugiderken önümde seyreden bir gerizekalı maganda arabadan bira şişesi attı tabi yatay hızı olduğu için yandaki taşlara çarpan şişe sekip döne döne tekrar yola fırladı saliselik bi aynaya bakmadan sonra asıldım frene abs felan devreye girdi sağ sol uğraştım neticede olmadı ve sağ ön tekerden pooof diye bi ses geldi indim baktım şişe tuzla buz olmuş lastikte ilk etapta bişe yoktu elimle bi yokladım bi cam parçası buldum çektim ufak bi fısıltı geldi ve sustu ettiğim 1 araba küfürden sonra yavaş yavaş yola devam ettim bilen bilir o yolu oldukça virajlı ve dardır. 8-10km de bir kontrol ettim fazla sorun yoktu dinlenme tesisinde havayı ölçtüm 3 bar kadar inmişti tekrar basıp devam ettim elemanı yakaladım sollayıp 1-2 km ilerde durdum inip yolunu kestim 2erkek 2 bayan bayanların kucağında çocuk. sağ ön koltuktaki adamda bira lıkır lıkır götürüyor. kibar bir girişle sert bir sonuca girdim herif ben atmadım dedi durdu atmadığını iddia ediyosan yapacak bişe yok git yoluna dedim yolda cevirme vardı şikayetçi oldum ama pek bişey olacağını da sanmıyorum açıkçası içtiği biralar magandaya kar kalmıştır.şişe lastiğe değil kaportaya ya da ön cama da gelebilirdi. veya panik yapan bi şöför olsam Allah korusunb bi tarafa uçadabilirdim.neyse Alanya'ya dönünce yine 3-4 bar inmişti sabaha kadar bekledim bu sabah baktım öle kalmış sanırım belli bir basıncın altında kaçırmıyor. birazdan 4 lasitiği de kontrol ettireceğim ne olur ne olmaz şişeyi patlatan sağ ön lastikti ama parçaların üstünden diğerleri de geçmiş olabilir yolda durduğumda araba çapraz konumdaydı zaten. Neyse sizlerle paylaşıp sinir katsayımı biraz da olsun düşürmek istedim...

BERKAY
06/08/2007, 13:02
gecmıs olsun evet yolda böle magandalar var tuyrkıye için üzücü bi durum tekrardan gecmıs olsun

gogigogi
06/08/2007, 13:07
iyiki buralarda kutu bira içiyolar:ranting2: geçmiş olsun bizimde başımızdan geçiyor yola domates kasası düşürenler kavun gibi poncar düşürenler oluyo burası Türkiye ne yapalım böyle yaratıklarda var:pirate:

Ziyaretçi047
06/08/2007, 13:30
Çok geçmiş olsun arkadaşım. İyi ki yanında ben yoktum :@

Gkhan
06/08/2007, 13:31
bende soda şişesini tuz buz etmiştim allahtan bişey olmadı.

Bizim insanımızız araba kullanma kültürü yok malesef..

dagored
06/08/2007, 13:36
Büyük geçmiş olsun...

anvil
06/08/2007, 13:47
milletimiz böyle bilinçsiz olursa kazalar da olur, orman yangınları da.

geçmiş olsun arkadaşım

civcivx
06/08/2007, 14:14
bende soda şişesini tuz buz etmiştim allahtan bişey olmadı.

Bizim insanımızız araba kullanma kültürü yok malesef..

Sadece araba kullanma kültürü mü yok?? Daha nice konuda kültürsüz bir toplumuz.

Misafir2
06/08/2007, 14:25
geçmış olsun

femoli
06/08/2007, 15:17
çok büyük geçmiş olsun vala ne yapacaksın temkinli olmak gerekir

the_Algn
06/08/2007, 16:42
Geçmiş olsun...Tavsiyem böyle tiplerle özellikle eşiniz , çocuğunuz varken muhatap olmayın , lastikler normal şartlarda hareket halindeyken hava kaybı yaşamıyor (istisana olabilir)...Alanya-silifke arasını arka sağ lastikte büyük kalın bir çivi ve 1cm*3cm ebatarın da dikdörtgen bir demir parçasayıla aldık lastiğin basıncı bile düşmedi yol boyunca...

ABNEW
07/08/2007, 23:52
Geçmiş olsun Kıvanç.Bugün bende yolun ortasında nereden geldiği belli olmayan yanan gazeteden zor kurtuldum:)

Honor COOPER
10/08/2007, 13:25
geçmiş olsun.birde bu insanlara AB ye girmeye çalışıyoruz.yazık!!!

Er-NnN
11/08/2007, 10:08
ne diyim orda olsam hiç hoş durumlar olmazdı da bu nası bi anlayış araba dolu o insanların canı o şöföre emanet ve adam direksiyonda bira içiyo...

Unique_GOTH
18/08/2007, 12:53
siz yine şehirlerarası yolda karşılaşmışsınız bu magandayla ereğlide şehir merkezinde bisikletle gidiyodum ben tam 4 yol ağızı siyah bi araba içinde 3 bayan var aracı kullanan erkek bi sağdan bi soldan yola muz kabukları fırlatmaya başladılar bi tanesi bisikletimin tekerinin çok yakınına düştü yanımdan da arabalar vızır vızır geçiyodu o muz kabuğunun üstünden geçseydim halim haraptı valla siz de ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun