PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : b segmenti dizel oto fiyatları!!!

ufukbzk84
06/08/2007, 12:24
selam arkadaşlar... b segmeti otomobil fiyatları arasında küçük bi araştırma yaptım... baz aldığım model standartı grande punto dynamic 75 hp konfor paketli dizel....diğer markalarıda hemen hemen bizim dynamic versiyonları ve konfor paketli özelliklerine göre ayarlamaya çalıştım... üç aşağı beş yukarı çıkan sonuç...dikkatimi çeken kou satış rakamı olarak rekabet içinde olduğu markalardan fiyat olarak çok başarılı olması...

GRANDE PUNTO 1,3 DYNAMİC : 31,960 YTL
NİSSAN MİCRA 1,5 DCİ : 30,290 YTL
PEUGEOT 207 1,4 HDİ : 33,610 YTL
OPEL CORSA CDTİ 1,3 : 34,990 YTL
RENAULT CLİO III 1,5 DCİ : 31,780 YTL
HYUNDAİ GETZ 1,5 VGT 110 hp : 31,550 YTL
FORD FİESTA 1,4 TDCİ : 33,013 YTL
CİTROEN C3 1,6 HDİ : 33,445 YTL
SCODA FABİA 1,4 70 HP : 29,411 YTL

NOT: hyundainin internet sitesinde yaptığım araştımada düşük beygirli dizeli yoktu... fiyat olarakta 110 hp ve donanımı en uygun otoyu yazdım...

fethiyeli7797
06/08/2007, 13:24
selam arkadaşlar... b segmeti otomobil fiyatları arasında küçük bi araştırma yaptım... baz aldığım model standartı grande punto dynamic 75 hp konfor paketli dizel....diğer markalarıda hemen hemen bizim dynamic versiyonları ve konfor paketli özelliklerine göre ayarlamaya çalıştım... üç aşağı beş yukarı çıkan sonuç...dikkatimi çeken kou satış rakamı olarak rekabet içinde olduğu markalardan fiyat olarak çok başarılı olması...

GRANDE PUNTO 1,3 DYNAMİC : 31,960 YTL
NİSSAN MİCRA 1,5 DCİ : 30,290 YTL
PEUGEOT 207 1,4 HDİ : 33,610 YTL
OPEL CORSA CDTİ 1,3 : 34,990 YTL
RENAULT CLİO III 1,5 DCİ : 31,780 YTL
HYUNDAİ GETZ 1,5 VGT : 31,550 YTL
FORD FİESTA 1,4 TDCİ : 33,013 YTL
CİTROEN C3 1,6 HDİ : 33,445 YTL
SCODA FABİA 1,4 70 HP : 29,411 YTL

evet bu yoruma bir fiat kullanıcısı olarak bende katılıyorum fiat bir başka herzaman.

mustafa
06/08/2007, 13:43
Söz konusu araçlardan bir tek Hyundai Getzi kullandım.GP ile mukayese bile edilemez oturumu çok rahatsız ve çok fazla yakıyor

ufukbzk84
07/08/2007, 12:10
hyundainin dizellerinin çok başarısız olduğunu daha önce çok yerden duymuştum çok yaktığını aşırı gürültülü çalıştığını ve iyi performan vermediğini...

Daywalker
07/08/2007, 12:23
Ben de Grande Punto'm olmadan önce bir Citroen C3 kullanıyordum ara sıra. Aynı arabaya geçen gün yeniden bindim, inamamadım. O zamanlar bana hoş gelen araba kabus gibiydi. Bence Grande Puntu bu segmentteki çok otomobilden biraz daha üst sınıfta bir araç.

ufukbzk84
07/08/2007, 12:50
aynen banada öle oluyo c3 bana çok hoş geliyodu hatta araba alma hayalleri kurarken c3 alıcam diyodum... şimdi hiç hoşuma gitmiyo ve özelliklerine baktığımda gpnin yarısa kadar nerdeyse özelliği ve donanımı yok...

Honor COOPER
07/08/2007, 13:05
hyundainin dizellerinin çok başarısız olduğunu daha önce çok yerden duymuştum çok yaktığını aşırı gürültülü çalıştığını ve iyi performan vermediğini...
gerçekten getz bizim arabalarımızla mukayese edilecek bir araba değil.lakin siz hiç 110 hp lik getz vgt crdi kullanmamışsınız performansın ne olduğunu kullansaydınız bilirdiniz.araç o kadar seriki benmi gibi hız tutkunu birini bile korkuttu.:innocent::innocent::innocent:

ufukbzk84
07/08/2007, 13:45
valla doğrudur getzin bitek benzinli versiyonunu kullanma fırsatım oldu bi arkadaşımdan...o memnun değildi fakat ilk çıktığında ozamanki piyasadaki araçlar arasında iyi bi yerre sahip ti ancak şuan çok başarısız... ancak gp yi kıyaslayarak t-jet motoru geldiğinde bence ozaman kıyaslama yapmak lazım... galiba yalnışlıkla yazmışım bi tekrar bakayım değişikliği yapayım... teşekkürler uyarınız için...

Akincl
07/08/2007, 13:55
gerçekten getz bizim arabalarımızla mukayese edilecek bir araba değil.lakin siz hiç 110 hp lik getz vgt crdi kullanmamışsınız performansın ne olduğunu kullansaydınız bilirdiniz.araç o kadar seriki benmi gibi hız tutkunu birini bile korkuttu.:innocent::innocent::innocent:

Araba küçük dar ve yüksek ,lastikler küçük hızı hissettiriyor yoksa 0-100 üne bak korkulucak bişey yok.kuru gürültü.

sende palio 1.6 vardı diye hatırlıyorum .palio sulu getirir susuz götürür.

getz beş para etmeyen basit bir araba.

ne yol tutuş ne bir estetik ne fren hiçbirşey yok.

getz kullanan bir arkadaşım gp kullanmış bana diyorki ben böyle güzel direksiyon ve pedal görmedim.yağ gibi diyor.

ben de güldüm tabi

gp nin yanında at arabasından farkı yok.kullanan varsa da alınmasın aynen durum bu.

nejatb
07/08/2007, 21:14
Araba küçük dar ve yüksek ,lastikler küçük hızı hissettiriyor yoksa 0-100 üne bak korkulucak bişey yok.kuru gürültü.

sende palio 1.6 vardı diye hatırlıyorum .palio sulu getirir susuz götürür.

getz beş para etmeyen basit bir araba.

ne yol tutuş ne bir estetik ne fren hiçbirşey yok.

getz kullanan bir arkadaşım gp kullanmış bana diyorki ben böyle güzel direksiyon ve pedal görmedim.yağ gibi diyor.

ben de güldüm tabi

gp nin yanında at arabasından farkı yok.kullanan varsa da alınmasın aynen durum bu.

gp'nin euroncap'tan bes yıldızlı oldugunu ve sınıfında tatmin edici guvenlik standardı sundugunu eklemeyi unutmussun akın. ki korelilerden en onemli farkı da bu bence.

koreliler hala biraz malzemeden calıp, cok kazanma telasinda ama ilerde onlarda japonlar gibi olacaktır.

ABNEW
07/08/2007, 22:44
Gets 110bg ve 235nm torka sahip olmasına rağmen bizim araçlarla neredeyse aynı 0-100km ve son hız değerine sahip.
Paylaşım için teşekkürler Ufuk...