PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 140 Km hızı geçemedim :(

playguy
03/01/2013, 10:28
Arkadaşlar eco modda geçen gün Gaziosmanpaşadan Kozyatağına 2.köprüden gelirken hız denemesi yaptım ibre kaça vuracak diye gaz pedalını halıya yapıştırmama rağmen araç 140ı geçmedi. Bazıları 180-200 KM yaptım diyen var benim bu performansım sizce normal mi yoksa bir sorun olabilir mi motorda ?

muratpolat12
03/01/2013, 10:30
otomatik vites kullanmadım ama eco moddan dolayı olabilir.Çok bilen arabasını uçuyo zanneden birileri gelip şimdi daha detaylı cevap verebilir.

celenlee
03/01/2013, 10:42
Durum anormal. Otomatik ya da düz farketmez, şanzıman dişli oranları aynı çünkü.
Dip gazda ve 5. viteste zaten ECO mod'un bir bir etkisi kalmıyor.

140'a kadar çok net hızlanabiliyorsunuz sonrası biraz uzun :)
Ama her şeye rağmen Fire genelde düz yolda 165km gibi sabitleniyor gibi gözüküyor yavaş yavaş 170'i görüyor.İşte orda bitiyo...
Sonrası yokuş işi :) Bunun üstünü görenler bayır aşağı 180-190 195 görmüşler.

GUNES
03/01/2013, 10:46
düz yolda otobanda 150 km gördüm ...sonrası pek güvenli gelmedi çektim ayağımı gazdan...sonrası olur muydu onu da bilemem doğrusu :) 90-100 arası iyidir candır :)

byspayn
03/01/2013, 10:49
Yolu bilmiyorum ancak eğime bağlı olarak geçememeniz normaldir. Düz yolda biraz zorlansa da 170 görmek mümkün.

krm1983
03/01/2013, 10:53
fire ın düzde gideceği 165-170km/s gerisi çok zor.Sonuçta 8v ş.içi için üretilmiş ekonomik bir motor.Gerçi bu benzin fiyatlarıyla ekonomi imkansız da.

Misafir046
03/01/2013, 10:58
Kendi aracımla 7-8 bin kmye kadar duzde 150-160 dısında pek zorlamadım.

Su anda 12'binde.

Gecen gun denemeler yaptım.Bakımdan sonra.

Hızı Çekiş gucu vs gibi.

İzmiri bilenler çiğli kipadan sonra cevre yolunda harmandalı ayrımına kadar duzde denedim.180 km hızı gordum.Cok rahat olarak.

Cevre yolunda ise 2.sanayiden sonra çeşme ayrımına giden yokus vardır.Cok tatlı değildir o yokuş ama cokta dik değildir.o yokusta cok rahat 150 ile ivmelenmemi korudum.Araba asla bayılmadı.

Yine limontepe ayrımından balcıvaya inen yokusta ise ki saglam bir yokustur aracımda 205 km'yi cok rahat gordum.

Eskiden bu hızlara zor derdim.Ama bilmiyorum aracım yaptı.

Yinede 90-100 km hız candır.Hem can saglıgı hemde yakıt tasarrufu acısından.

motor delisi
03/01/2013, 11:14
uzun yolda daha bu hafta denedim düz yolda 2 kişi eco mod kapalı 180 i geçmedi hatta videolu kanıtım var :)

akca37
03/01/2013, 11:31
Bir sorun var gibi geldi, aracınız yeni mi bilemiyorum, Yer Zaman Şahit belirterek söyleyeyim, Yer: Ağlı ilçesi - Kastamonu Merkez arasındaki düzlük yol, zaman 2009 veya 2010 yılı başlarında , şahit ise Kuzenim İdris Danacı aracı o kullanıyordu ibreye baktığımda 190 ı görmüştük dümdüz yolda Saygılarımla... (Aracım 1.4 fire egzotik kırmızı gp idi stock)

celenlee
03/01/2013, 13:14
Düz yolda 165-170 gibi kalır ötesi yok. Ötesini düzde gördüm diyenin yolu düz değildir :)

Öyle rahat rahat da çıkmaz bu değerlere onu da yeniden belirtelim. Rahat çıktığı son hız 140.. Ötesini beklicen azcık :)

Yama aşağı da bu işin sonu yok :)
Yamaya göre 200'Ü geçtiğini söyleyen de var forumda ;)

140'ı geçememe durumunda (Eğer yol düz ise)
Hava filtrenizi bir kontrol etmenizde fayda var ;)
Ya da ateşleme sistemindeki bir problem de buna sebep olabilir.

SaFFeT
03/01/2013, 13:19
Hocam dualogic 1.3 multijet aracımla çeşme otobanında sabahın çok erken saatlerinde yol Bişken 3 kişi baya bastım 195 sabit gittim hiç kasmadı araç ama 5000 km de araç belirli gaz tepkisi ve süraten sonra eco mod devreden çıkıyor eco mod 100 km/h kadar benim denemelerim şehir içinde sabit hızlarda 20000 devirde vites arıyor benim gördüğüm bu

celenlee
03/01/2013, 13:40
Hocam dualogic 1.3 multijet aracımla çeşme otobanında sabahın çok erken saatlerinde yol Bişken 3 kişi baya bastım 195 sabit gittim hiç kasmadı araç ama 5000 km de araç belirli gaz tepkisi ve süraten sonra eco mod devreden çıkıyor eco mod 100 km/h kadar benim denemelerim şehir içinde sabit hızlarda 20000 devirde vites arıyor benim gördüğüm bu

Sizin araç için az bile belki :)
Bahsettiğimiz araç 1.4 Fİre onu tartışıyoruz ;)

fausto2005
03/01/2013, 13:40
150 km hızdan sonra bu araçlar hiçte güven vermiyor zaten.

GUNES
03/01/2013, 14:25

aynen öyle...sedan olmadığından mıdır yoksa psikolojik mi bilemem güven sorunu oluyor 150 km'den sonra...sanki araç altından kayıp gidecek gibi...

celenlee
03/01/2013, 14:29
aynen öyle...sedan olmadığından mıdır yoksa psikolojik mi bilemem güven sorunu oluyor 150 km'den sonra...sanki araç altından kayıp gidecek gibi...

Sümbül,Accent,Linea da Sedan ancak bizim Puntolardan daha üstün yol tutuşları yok. Anca C sınıfına geçtiğimizde düzeliyor bu olay :)

Kısaca B sınıfı bir araç olduğu için durum bu şekilde.

Ben B sınıfı HB çok araç tecrübe etmedim ancak kendi sınıfında yol tutuşu noktasında iyi olduğunu söylüyor tecrübe edenler..

akca37
03/01/2013, 14:31
Düz yolda 165-170 gibi kalır ötesi yok. Ötesini düzde gördüm diyenin yolu düz değildir :)

Öyle rahat rahat da çıkmaz bu değerlere onu da yeniden belirtelim. Rahat çıktığı son hız 140.. Ötesini beklicen azcık :)

Kardeş bolca gülücük atmaktan öteye gitmiyor konuşman, isim yer zaman mekan dahi verdim inanmıyorsan aracı sattım ancak veririm kuzenimin no sunu sorarsın sizin araclarınız gitmiyorsa o sizlerin sorunu aynı araç ile başka bir zamanda baş aşağı 210 u gördü grande puntom bu da kapak olsun gitmiyor diyenlere

Ayrıca forumda bi dünya kastamonu lu var, sor bakalım ağlı ilçesinden kast merkeze gelirken inebolu yolu ile kesişen yere doğru olan mevki düz mü değil mi İYİ GÜNLER...

GUNES
03/01/2013, 14:34
Sümbül,Accent,Linea da Sedan ancak bizim Puntolardan daha üstün yol tutuşları yok. Anca C sınıfına geçtiğimizde düzeliyor bu olay :)

Kısaca B sınıfı bir araç olduğu için durum bu şekilde.

Ben B sınıfı HB çok araç tecrübe etmedim ancak kendi sınıfında yol tutuşu noktasında iyi olduğunu söylüyor tecrübe edenler..

hiç sedan aracım olmadı doğrusu...ve hep B sınıfında kaldım:)..sanırım haklısın hocam C sınıfına geçmek lazım...bu paraya bu kadar :)

krm1983
03/01/2013, 14:34

+1283

Sent from my iPad using

muratpolat12
03/01/2013, 15:04
Kardeş bolca gülücük atmaktan öteye gitmiyor konuşman, isim yer zaman mekan dahi verdim inanmıyorsan aracı sattım ancak veririm kuzenimin no sunu sorarsın sizin araclarınız gitmiyorsa o sizlerin sorunu aynı araç ile başka bir zamanda baş aşağı 210 u gördü grande puntom bu da kapak olsun gitmiyor diyenlere

Ayrıca forumda bi dünya kastamonu lu var, sor bakalım ağlı ilçesinden kast merkeze gelirken inebolu yolu ile kesişen yere doğru olan mevki düz mü değil mi İYİ GÜNLER...

Arkadas hani biraksak 250ye kadar gitti diyeceksin.sakin ol yavas ol bu ne hiz :))

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

rbcn
03/01/2013, 15:11

bence yeterince güven veriyor 150 km pek birşey değil 200 e kadar denedim

celenlee
03/01/2013, 15:51

190, da görmüşsün, 210 da. Ne yalan dedik ne başka birşey.

Ancak ufak bir meğil bile bu işi değiştiriyor. Bunca insan düz yolda dip gaz gitmiş 165-170 takılmış diyor dahası var mı bu işin?? 2 farklı fire kullandım ikisinde de durum bu. Diğer yazılanlar da ortada.

**Bu durumda yolda mı sorun aramak lazım, yoksa geriye kalan diğer Fire'larda mı?

**Son olarak, kapak mapak çocukluğumuzda kaldı. Sizde 30'u devirmişiniz geçin böyle itişme yaratacak söylemleri. Bu gülücüksüz mesajım da size özel, inşallah beğenmişinizdir!! Durduk yere gerilim yaratmayın.

akca37
03/01/2013, 17:05
190, da görmüşsün, 210 da. Ne yalan dedik ne başka birşey.

Ancak ufak bir meğil bile bu işi değiştiriyor. Bunca insan düz yolda dip gaz gitmiş 165-170 takılmış diyor dahası var mı bu işin?? 2 farklı fire kullandım ikisinde de durum bu. Diğer yazılanlar da ortada.

**Bu durumda yolda mı sorun aramak lazım, yoksa geriye kalan diğer Fire'larda mı?

**Son olarak, kapak mapak çocukluğumuzda kaldı. Sizde 30'u devirmişiniz geçin böyle itişme yaratacak söylemleri. Bu gülücüksüz mesajım da size özel, inşallah beğenmişinizdir!! Durduk yere gerilim yaratmayın.

Hayır gerilim çıkartmakla elbetteki işim olmaz ama ilk mesajınızda 160 ötesi gidenin yolu düz değil flan alay edercesine yazmısınız benim aracım buydu kırdıysam ksr bakmayın iyi günler

bora.sen
03/01/2013, 17:15
2007 benzinli fire puntomla düzde 140 dan sonra ağır ağırda olsa 185 çok görmüşlüğüm vardır
şimdi ki tjet ile lpg de 200-210 hiç zorlanmadan görüyorum :)

görkem koçsan
03/01/2013, 18:29
Hayır gerilim çıkartmakla elbetteki işim olmaz ama ilk mesajınızda 160 ötesi gidenin yolu düz değil flan alay edercesine yazmısınız benim aracım buydu kırdıysam ksr bakmayın iyi günler
kardeş senin gittiğin yolda eğim vardır mutlaka bnde fire sahibiydim.yokuş aşağıda 197 asla geçmez sen biraz atıyosun 210 gördüm diye o arabanın devri yetmez 210'a imkanı yok.

muratpolat12
03/01/2013, 18:31
kardeş senin gittiğin yolda eğim vardır mutlaka bnde fire sahibiydim.yokuş aşağıda 197 asla geçmez sen biraz atıyosun 210 gördüm diye o arabanın devri yetmez 210'a imkanı yok.

bırakın küçük enişteyi ibre 210'du ama gerçek hızı 250ydi:sp_ike00:

16BBZ66
03/01/2013, 18:34
ben bursa çevre yolunda 200 gördüm abartıyorsun diyecekler ama bassam dahada gidecek gibiydi

airrage
03/01/2013, 18:43
selam arkadaşlar yalan borcum yok samandıra gişelerden cıktım adapazarına dogru bende merak ettim ve bastım 195 son ibre cameraya cekicektim ama yemedi bir elle direksiyonu tutmak gercekten gerek yok benim acelem vardı o nedenle bu işe kalkıştım

GUNES
03/01/2013, 19:44
ya bayılıyorum bu yazışmalara:) konu başlığından sapıveriyor 5-6 cevaptan sonra :) kimisi gitmiyor diyor 160-170 kmden sonra, kimisi de kanat takıp uçacak mübarek ...

WILD
03/01/2013, 20:22
Düz yolda 170 gördükten sonra gazdan ayağımı çektim ve sağa yanaştım çünkü arkamda 350 ile T Jet geliyor ve sellektör yapıyordu.

Şaka bir yana 170 den sonra daha ne kadar ibre artardı bilmiyorum ama kendimi güvende hissetmediğim için gazdan çektim ayağımı.Eğilimli bir yol değilse 145 geçemeyen arkadaşın arabasında bir sorun var demektir. Servise göstermeni öneririm.

biancoangelo
03/01/2013, 21:23
Bi çok 77 lik punto ile 190 km yi otobanda gördüm. Bunların içerisinde grande, evo ve son evo dahil. Bu motor hafif meğildede 200ü rahat görüyor...... Tecrübe ile sabit bi çok şahidimde var.. Saygılar..

celenlee
03/01/2013, 21:44

Alay etmek gibi bir düşüncem olmadı, "yazı"ların duygusuzluğu diyelim biz bu olaya.

Bu arada konu iyice karıştı birbirine, arada dizelci arkadaşlar bile nasıl gitmiyor, ben şunu gördüm, bunu gördüm falan diye giriştiler :)

celenlee
03/01/2013, 22:10
Bi çok 77 lik punto ile 190 km yi otobanda gördüm. Bunların içerisinde grande, evo ve son evo dahil. Bu motor hafif meğildede 200ü rahat görüyor...... Tecrübe ile sabit bi çok şahidimde var.. Saygılar..

Şahide ne gerek :)
Fiat Grande Punto 1.4 8V Top Speed - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=GxK89JACD7k)

Yol olsun, yama olsun yeter ki ;)

5.Vites
6000rpm 192KMH
6300rpm 200KMH
6500prm 208KMH
7000rpm 225KMH

Bizim araçta devir kesici var mı? Şunun üst limitini bir koyalım artık :)
Ben nedense 6300'de kesici varmış gibi birşeyler hatırlıyorum ancak şahsen (Vites boştayken bile) hiç o devirlere çıkarmadım aracı :)

harikeyn
03/01/2013, 22:27
valla dostlar ankara eskişehir yolunda denemiştim ben de 165-170 geçemeyenlerdenim.:(

görkem koçsan
04/01/2013, 03:59
197'de kalır arkadaşlar ben çok denedim geçemedi 197'yi tam 200 göremedim allah var yukarıda.

ecosi26
04/01/2013, 08:38
Gerçekten bir sorun olabilir diye düşünüyorum yoksa otomatikte olsa devir aldığı sürece hızı arttırmalı bence eğer bir sıkıntı olabileceğini araçtan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız bir kaç kez daha deneyin ya da başkasına denetin ama dikkatli olun sonrada servis derim ben...

biancoangelo
04/01/2013, 10:33
Şahide ne gerek :)
Fiat Grande Punto 1.4 8V Top Speed - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=GxK89JACD7k)

Yol olsun, yama olsun yeter ki ;)

5.Vites
6000rpm 192KMH
6300rpm 200KMH
6500prm 208KMH
7000rpm 225KMH

Bizim araçta devir kesici var mı? Şunun üst limitini bir koyalım artık :)
Ben nedense 6300'de kesici varmış gibi birşeyler hatırlıyorum ancak şahsen (Vites boştayken bile) hiç o devirlere çıkarmadım aracı :)

Abi alay edenler var yaaa onun için yazdım şahit var diye :D. Sayıgılar abicim.

akca37
04/01/2013, 11:40
Abi alay edenler var yaaa onun için yazdım şahit var diye :D. Sayıgılar abicim.

Kubilay kardeşim bi gün verde aracını bi test yapayım özledim bir benzinli punto kullanmayı, gerçi havalar soğudu kar kıştan dolayı bişi yapamayız baharda kısmetse deneyelim

fausto2005
04/01/2013, 11:57
bence yeterince güven veriyor 150 km pek birşey değil 200 e kadar denedim

Tabii güvenden ne anladığımız da önemli.Ben altımda ki aracın 150 den sonra kararsızlık gösterdiğini farkettim.Titremeyen yeri kalmadı aracın.
Ve 200 yapan arkadaşlar; size inanıyoruz tabii ki.Sadece bu araçla o süratlere çıkmak oldukça riskli.

fausto2005
04/01/2013, 11:59
Arkadaşlar eco modda geçen gün Gaziosmanpaşadan Kozyatağına 2.köprüden gelirken hız denemesi yaptım ibre kaça vuracak diye gaz pedalını halıya yapıştırmama rağmen araç 140ı geçmedi. Bazıları 180-200 KM yaptım diyen var benim bu performansım sizce normal mi yoksa bir sorun olabilir mi motorda ?

Eco modda daha fazlasını beklemeyin bence.Eco yu kapattığınızda farkı göreceksiniz.

celenlee
04/01/2013, 13:26
Tabii güvenden ne anladığımız da önemli.Ben altımda ki aracın 150 den sonra kararsızlık gösterdiğini farkettim.Titremeyen yeri kalmadı aracın.
Ve 200 yapan arkadaşlar; size inanıyoruz tabii ki.Sadece bu araçla o süratlere çıkmak oldukça riskli.

Titreme vs varsa sorunu bakımlarınızda aramalısınız.
Balans olur, ön takımla ilgili boşluklar vsler olur bunlar titremelere yok açar ve güvensizliğe katkı sağlar.

Ancak titreme vs dışında, aracın yüksek hızlarda direksiyon hareketlerine verdiği tepkiye göre anlıyoruz biz yol tutuşunu ve güvenliği. Bu da tamamen aracın aerodinamik yapısı, direksiyonun sertlik durumu ve lastiklerin açıklığı pozisyonu gibi etkilerle sabittir.

**Bir de ECO mod'un dip gazda bir hükmü kalmıyor, bahsedilen aracın 140'da takılması yine aracın bakımlarıyla ilgili bir problem.

fausto2005
04/01/2013, 13:53
Sonuç olarak bu araçlar ekonomi maksatlı şehir içi araçları.Yüksek hız beklemek ve bu noktada performans almaya çalışmak ne derece doğrudur tartışılır.Can güvenliği söz konusu olduğunda,kabul edilmiş değerler içinde kalmak taraftarıyım.

biancoangelo
04/01/2013, 21:59
Kubilay kardeşim bi gün verde aracını bi test yapayım özledim bir benzinli punto kullanmayı, gerçi havalar soğudu kar kıştan dolayı bişi yapamayız baharda kısmetse deneyelim

Araba emrinde kardeşim. Her zaman....

biancoangelo
04/01/2013, 22:04
Sonuç olarak bu araçlar ekonomi maksatlı şehir içi araçları.Yüksek hız beklemek ve bu noktada performans almaya çalışmak ne derece doğrudur tartışılır.Can güvenliği söz konusu olduğunda,kabul edilmiş değerler içinde kalmak taraftarıyım.

can güvenliği konusuna eyvallahda ben 190 ' ara sıra gösteriyorum.... Çokda rahat basıyorum. En ufak güvensizlik titreme vs. yok. Pamuk gibi gidiyo.

Hatta bi gün hanımla beraber çevre yolunda giderken araçta eşim soru çözüyodu ve ben 195 i gördüm araçta tabi yol boştu yaz günü 5 şeritli yoldan bahsediyorum. Eşime sordum '' biz şuan kaçla gidiyoruz. dedim'' Bilmem dedi 90-100 heralde dedi. Varın siz anlayın. Kesinlikle sizin araçta bakım eksiklikleri vardır... Kesinlikle finisher balansa girmiş ve sağlam yapılmış bi balanstan sonra araç sallama yapmıyor....

dincsoy16
04/01/2013, 22:13
Arabayi ilk aldigimda deneme yapmistim ve Bursa otobanda 195 km civari ayagimi gazdan cektim.basmaya devam etsem 210 kmyi her turlu goreceginden adim gibide eminim.diyeceksiniz neden ayaginizi cektiniz gazdan ?
Cevabi Sasilacak olay!!! on kaputtaki sag cam fiskeyisinin bulundugu siyah plastik parca uctu gitti :D bende korktum hem digeride ucacak hemde kazaya sebebiyet veririm diye.neden koptuguna gelince benden onceki sahibi arabayi satarken kopan siyah parcanin beyazladigini siyahlatmak icin baya ugrastigini soylemisti bana.sagolsun parcayi siyahlatmak icin soktugunde tirnaklardan bir tanesini kirmis.asiri hizli gidincede ruzgarin etkisiyle uctu gitti :D neyseki kopan parca arkadan gelen birinin kaza yapmasina sebep olmadi.sonuc olarak 105 tl ye gidip yeni parca almak zorunda kaldim ve bidahada 160 km hizi asmadim:D:D:D

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

sayko1111
04/01/2013, 22:18

Öncelikle kendi tecrübelerim den bahsedeyim. Aracınızla hız yapıcaksanız, ha diyince 180 yapamazsınız. Aracı en az 2. vitesden itibaren zorlamanız gerekir. 2. vites de son gaz 3. vitesde son gaz son devir. diye giderek aracınızı hızlandırırsanız 170 km rahat yaparsınız. 5. viteste 100 ile giderken dur son gaz basıyım derseniz istediğiniz sonuca kolay ulaşamazsınız.

anamurmuzu
04/01/2013, 22:21
eco mod olayını bilmiyorum ama benimde başıma böyle bir durum gelmişti.normalde 140 km rahat bir şekilde ulaşıyor ve 140 dan sonra uzun sürede 170 e ulaşıyordu aracım,sonra açık hava filtresi taktırdım ve 140 km ye yine rahat bir şekilde ulaşıyordu ancak 140 da sanki motor fren yapıyor gibi hiç yükselmiyordu, hava filtresini söküp orjianal hava filtresine döndüm düzeldi,açık hava filtresi vs taktırdıysanız ondan olabilir yada normal hava filtrenizde de bi sıkıntı olabilir

WILD
04/01/2013, 22:54
eco mod olayını bilmiyorum ama benimde başıma böyle bir durum gelmişti.normalde 140 km rahat bir şekilde ulaşıyor ve 140 dan sonra uzun sürede 170 e ulaşıyordu aracım,sonra açık hava filtresi taktırdım ve 140 km ye yine rahat bir şekilde ulaşıyordu ancak 140 da sanki motor fren yapıyor gibi hiç yükselmiyordu, hava filtresini söküp orjianal hava filtresine döndüm düzeldi,açık hava filtresi vs taktırdıysanız ondan olabilir yada normal hava filtrenizde de bi sıkıntı olabilir

Benim araçta da tam tersi 110 -120 km hızdan sonra 6 vites istiyor sanki ve araba bu hızlardan sonra 6 vites varmış gibi ivmeleniyor. Bazen gizli bir vites daha var mı diyorum.

Bu arada aşırı hıza karşıyım ama yolun uygun olduğu anlarda bir kaç kez dip gaz denemesi yaptım.

anamurmuzu
04/01/2013, 23:04
Benim araçta da tam tersi 110 -120 km hızdan sonra 6 vites istiyor sanki ve araba bu hızlardan sonra 6 vites varmış gibi ivmeleniyor. Bazen gizli bir vites daha var mı diyorum.

Bu arada aşırı hıza karşıyım ama yolun uygun olduğu anlarda bir kaç kez dip gaz denemesi yaptım.

devir konusunda benim araç hatta bizim bu 8v lik araçların hepsi aynı şekilde 120 ile giderken 4000 devirlere çıkıyor 140 a kadar rahat çıkıyor ama sonrası sıkıntı işte 140 dan sonra çok yavaş hızlanıyor

akca37
05/01/2013, 22:37
Araba emrinde kardeşim. Her zaman....
Dostum benim bea, cidden çok özledim gp mi , bazen diyorum dasalak kafa neden sattıysam dursaydı garajında :( bende birtürlü forumdaki bazı şahıslara inandıramıyorum çok ama çok rahat 150 ve üzeri hızlara çıkıyordu ama ben çok çok nadir çıktım ama aracın motor ve şanzuman uyumu benim araçta Muhteşemdi çok güzel kullandığıma ve bakımını yaptığımdan dolayı bu performansı da aracımın bana verdiğine inanıyorum.

Şu derslerini bir bitir benimkiler başlamadan kafa kafaya bir mangal keyfi yapalım nasıl olsa Alpın ve Goodyear larımız var :D