PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava durumu yardım (İzmir - Isparta)

iyte
30/12/2012, 18:14
Arkadaşlar izmirden-ıspartaya yola çıkacağım. Hava şartları nedir?
İzmir-Uşak-Isparta güzargahlarında yağmur-kar durumları nedir ne değildir?

yardımlarınızı bekliyorum...

erdiyilmaz
30/12/2012, 18:19
guzergahin buyuk ihtimalle su sekilde olacaktir: izmir - kula - usak - civril - dinar - keciborlu kavsagi - isparta.

usak - civril civarlari hava iyi suan yagis yok, kar buz yok. diger kisimlar da da olacagini sanmiyorum.

aalperdemir
30/12/2012, 18:36
Hocam ısparta temiz. Uşak tarafları kötü olabilir ama.

Sent from my iPhone using

aalperdemir
30/12/2012, 18:37
Birde hocam neden uşak üzerinden?

iyte
30/12/2012, 18:38
Hocam ısparta temiz. Uşak tarafları kötü olabilir ama.

kar varmı kar :D

aalperdemir
30/12/2012, 18:40
Hocam ısparta en kurak kışını geciriyo sanırım. :) Ama az cok biliyosan bu tarafları yuksek yerlerde buzlanmaya dikkat et. Isparta merkez 6-7 derece.

iyte
30/12/2012, 18:44
Hocam ısparta en kurak kışını geciriyo sanırım. :) Ama az cok biliyosan bu tarafları yuksek yerlerde buzlanmaya dikkat et. Isparta merkez 6-7 derece.

valla bi eylülde gelmiştim o yolu yollar fena değildi tek korkum buzlanma malum kış lastiği felan izmirde pek gerekmiyo :D

aalperdemir
30/12/2012, 18:57
Valla ozel bi işiniz yoksa uşak üzerinden yolu çok uzatmış olursunuz. Kış lastiklik bi hava yok ama yağmur ihtimaline karşı yağmur kaydırıcı yapıp öyle çıkın. İnce asfalt var heryerde yağan yağmur toz gibi yerden kalkıyo ve biraz rahatsız ediyo. Bu rotada çok gidip geldim ve bende gidip gelicem yakında. Tek sıkıntı yağmur olur. Haa bide ıspartada hava çok dengesizdir. Gelirken günlük güneşlik olurda giderken kar mar olur söylemedi deme :)

iyte
30/12/2012, 19:53
Bakalım İnşallah hayırlısıyla gidip geliriz :)

shellcininabisi
30/12/2012, 20:31
denizli üzerinden daha rahattı sanrım çünkü en sn ben gittiğimde ( kula da çalışıyordum kardeşim askerdi ıspartada ) uşak - ısparta arasında yol yapım çalışmaları vardı bitmiştir heralde ama ondan yadigar tavanımda 2 tane taş izi kaldı.. otoyoldan denizli ordan ısparta yap derim ben hem daha hızlı gidersin büyük kısmı otoyol malum..

ama yok bu yolu kullanıcam diyorsan kulaya kadar yollar tabiri caizse cillop oldu. 4 sene ceremesini çektik ama güzel oldu çok çok turgutlu - salihli arası aşırı yağmur yağar. bir de kuladan sonra uşak girişi malum tırmanış yağmurlu olur büyük ihtimalle. geçen hafta kar varmışta kulada bu hafta yok dedi arkadaşlar. bir de malum radarlara dikkat et derim ben :)

iyte
30/12/2012, 20:37
valla ne kgs ne ne ogs ne de hgs olmadığı için otoyoldan gidemiyoruz malesef :D

aalperdemir
30/12/2012, 22:52
İzmir söke aydın denizli ısparta yap hocam sırf o yüzden gitmiyosan. Parana yazık. Para çok diyosan bilemem :)

mutunch
30/12/2012, 23:20
Forumunuzun meteoroloji mühendisi olarak ve bir Ispartalı olarak cevapliyim ben de :)

Eğer yola yarın çıkacaksanız muhtemelen biraz yağışlı bir havada gideceksiniz demektir. Çünkü yağmur var gibi görünüyor. Ama Ispartaya yaklaştıkça yağıi ya azalır ya da diner gibi

Güzergah konusunda da Aydın üzeri gitmeniz daha iyi olacaktır kanaatindeyim. O taraftaki yollar daha iyi bir hale geldi diye biliyorum. Aydın Denizli Isparta yapabilirsiniz.

Kazasız belasız yolculuklar, kemerleriniz takılı, farlarınız da açık olsun.

aalperdemir
31/12/2012, 13:52
Hocam hem ispartali hemde meteoroloji muhendisi olarak bu kadar dengesiz bir iklime sahip olmasini neye bagliyorsunuz? 21 yildir cozemedim

shellcininabisi
31/12/2012, 15:25
Hocam hem ispartali hemde meteoroloji muhendisi olarak bu kadar dengesiz bir iklime sahip olmasini neye bagliyorsunuz? 21 yildir cozemedim

haha iyidi bu :) Biz de yıllardır İZMİRİN HAVASINA BİR DE KIZINA GÜVEN OLMAZ diye bilirdik :) ne zaman ne b... yicekleri belli olmaz da :)

aalperdemir
31/12/2012, 15:29
İzmirin havasinda ne var :) belli araliklarda az bisey soguk oluyo. O da 1-2 ay. Ondan sonra gunluk guneslik. He yagmuruna bisey diyemem. Cok dengesiz yagiyo.

mutunch
02/01/2013, 08:36

Meteoroloji mühendisi olduktan sonra Isparta'da pek çok bulunmadım ama, biraz Akdeniz etkisi biraz da karasal iklim etkisinde kalması sonucu öyle dengesiz bir havası var :)