PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiyat tespiti noktasında yardım??

celenlee
29/12/2012, 13:56
Aracımı değiştirsem mi değiştirmesem mi düşüncelerinde boğulup duruyorum.
Kısa mesafelerde kullandığım için pek sorun etmedim ve 1.4 Fire Dualogic aldım.

Ancak artık uzun yollar katetmeye başlayacağım.
Gaz mı taktırsam, satıp başka seçeneklere mi baksam karar veremiyorum...

Aracıma değer de biçemiyorum. Bu aralar kaçtan gider dersiniz?

Açık açık yazıyorum:
Araç 2009 Model (Ekim2008trafik çıkışlı)
G.Punto 1.4 Fire Dualogic Dynamic +(Konfor paket) Şu an 55000KM'de.
Rock Siyah.

Aralık2012'de 23000TL'ye boyasız aldığımda 44000km'deydi.
Son bakımı Y.Serviste 40.000'de yağ+filtre değişimi.
Arada 52500km'de Senesi dolduğu için Yağ ve filtreler ERO serviste değişti. Ekim2013'e kadar bakım gereği yok. 1 Set te buji aldım torpidoda duruyor (60000KM'de değiştireceğim.) + Arka fren setlerini de değiştirdim.

Lastikler ~10000km'de, Kara Jantlar'ı yeni aldım(7000'km kullanılmış)
Kapaklar Sıfır seviyesinde düzgün ve yedek kapaklar mevcut.

*1 Kaza geçirdim, arka köşeden minibüs çarptı, arka tampon değişti,bagaj kapağı boyandı.
*Sol ön çamurluğu da bahçe kapısına sürttük o da boyalı.

Pırıl pırıl 6 ayda bir pasta cila çekilmiş bir araç değil.
Ancak duruşuyla km'si düşük, iyi durumda bir araç olduğunu da belli ediyor.
Kaputta taş izleri, kapılarda ufak tefek boya atmaları var, oralara da rutuş yapacağım fırça ucuyla.

Hemen satmak için kaça eyvallah demeliyim?

Ya da beklersem eğer, bu aracın hakkı nedir gözünüzde?

Ziyaretci040
29/12/2012, 14:04
Hocam ben olsam uzun yol için kesinlikle dizel bi araba bakarım 1.3 mjet candır uzun yolda benim 75 aracım ile 18 krş civarı yakıyorum normal kullanımda yolun gerektirdiği kadar hız ile.

Ancak aracınızın muadili bir aracı siteden bi üyemiz 18500 civarı bi paraya verdi sizinkiside bu piyasa şartlarında kmsi dualogic ve konfor paketi ile 21 22 arası eder diye düşünüyorum.Tabi hemen satmak istiyorsanız fiyattan feragat etmeniz gerekicektir. Her şeyde olduğu gibi.

Kendi görüşümdür kimse yanlış anlamasın.

celenlee
29/12/2012, 14:30
Hocam ben olsam uzun yol için kesinlikle dizel bi araba bakarım 1.3 mjet candır uzun yolda benim 75 aracım ile 18 krş civarı yakıyorum normal kullanımda yolun gerektirdiği kadar hız ile.

Ancak aracınızın muadili bir aracı siteden bi üyemiz 18500 civarı bi paraya verdi sizinkiside bu piyasa şartlarında kmsi dualogic ve konfor paketi ile 21 22 arası eder diye düşünüyorum.Tabi hemen satmak istiyorsanız fiyattan feragat etmeniz gerekicektir. Her şeyde olduğu gibi.

Kendi görüşümdür kimse yanlış anlamasın.

Teşekkürler, sonuçta ben sizin gönlünüzden geçen fiyatı merak ettiğim için açtım konuyu.

*Dediğiniz fiyatlara satmak zorunda kalırsam eğer, bi tüp takar keyfime bakarım daha iyi :) Durduk yere onca zarar etmeye değmez.

Ziyaretci040
29/12/2012, 14:33
Teşekkürler, sonuçta ben sizin gönlünüzden geçen fiyatı merak ettiğim için açtım konuyu.

*Dediğiniz fiyatlara satmak zorunda kalırsam eğer, bi tüp takar keyfime bakarım daha iyi :) Durduk yere onca zarar etmeye değmez.

Kesnlikle katılıyorum =))

GUNES
29/12/2012, 18:45
bu aralar forumda ne kadar çok aracını satmak ya da değiştirmek ya da ya da fiat'tan vazgeçmek isteyen arkadaş var :) değerlendirilmesi gereken bi konu bence ????

celenlee
29/12/2012, 21:20
bu aralar forumda ne kadar çok aracını satmak ya da değiştirmek ya da ya da fiat'tan vazgeçmek isteyen arkadaş var :) değerlendirilmesi gereken bi konu bence ????

Değerlendirirken sebeplere dikkat etmek lazım.
Puntodan ya da fiattan vazgeçmek gibi bir kaygım yok.
Kullanım koşulları değişeceği için aracımı ya değiştireceğim ya da tüp takacağım bu kadar basit :)

GUNES
29/12/2012, 21:32
allah kaza bela vermesin tüpünüzle ya da yeni aracınızla....

rehber28
29/12/2012, 23:12
benzınlıden dızele gecmiş bırı olarak tavsıyem multıjet cok fark var

celenlee
30/12/2012, 15:13
benzınlıden dızele gecmiş bırı olarak tavsıyem multıjet cok fark var

Ben de 1.5 dCi dizel motordan, 1.4 Fire'a geçmiş bir kişi olarak
Tekrardan herhangi bir dizele geçmek için can atıyorum :)

Max torkunu düşük devirde veren araç en makbulu benim için, o yüzden CRDI,TDI ve D-4D motorlu araçların listenin sonuna koyuyorum :)

Liste Başında Multijet95 Var :)
Sonra 1.5 dCi (tam manasıyla 1700rpm dedinmi torku hissediyorusun.)
3. sırada ise multijet 75 var, bunlar da 1750 yazmasına rağmen, 2000rpm'i görmeden torku vermiyorlar ne yazkki.

Eğer uygun fiyatlı bulabilirsem eğer, Corsa C 1.3 70BG Easytronic de bakacağım, ama uygun fiyata bulabileceğimi sanmıyorum.

Gerçi dizele geçmek biraz hayal gibi gözüküyor şartlar çerçevesinde, herhalde en iyisi 900TL gözden çıkarıp bir atiker taktırmak olacak :)

Aslında bir opsiyon daha var ancak o epeyce tuzlu o yüzden çook uzak bir ihtimal.
1.2 TSI DSG ibiza ya da fabia.
İddia ediyorum ki aynı kullanım tarzımla, fire'dan daha az yakarım bu motorla..
Ve istediğim zaman basınca giden bir araça binmiş olmanın güveniyle aracımı daha zevkli sürerim.

Fiat kesinlikle twinair'i TR'ye göndermeli.